Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 29. Apr 2024, 15:58:26
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 2 3 5 6
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Detektor metala- sta sve moze da nadje  (Pročitano 48104 puta)
Pocetnik

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 15
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 7.0
nisam nikad video ovaj aparat koji si predstavio tj. koji ti pravis,
ako si ga ti iskopirao i izgleda isto ovako kao na slikama onda je to za svaku pohvalu, aparat deluje svetski.
ali kako ja nisam najpametniji i nisam sve u zivotu video rado se oslanjam na tudja iskustva ,
pa bih te molio da mi kazes da li si i sta imao od nalaza sa ovim "electroscope" detektorom
da li je taj specificni nacin traganja sa sondom 10-15 cm od zemlje odlika samo white 6000 ili je to tvoj predlog za sve metal detektore
i u cemu se onda odlikuje tvoje stelovanje ako si stavio na automatski balans, mislio sam da kod auto moda detektori gube na dubini, a ti si dobio bas obrnuti efekat.
metal detektori sa kojima ja volim da radim su aparati kao sto je minelab musketar advanteg ili XP goldmaxx power, to su analogni aparati sa kojima i pocetnici mogu vrlo brzo da pocnu ozbiljniju pretragu, a opciono imaju vise sondi razlicitih oblika i velicina.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Legenda foruma

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 36621
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.3
mob
Sony xperia
Citat
pa bih te molio da mi kazes da li si i sta imao od nalaza sa ovim "electroscope" detektorom
Vidis, stvar je u tome sto nisam isao u potragu. Te izlete u prirodu, ponekad sam koristio iz jednog razloga. Na stolu moze delovati da sve radi ok, medjutim na terenu pokaze svoje mane. Tako da su me ti izlasci interesovali jedino sa te strane. Zakopao bih nesto, ili ako sam bio sa nekim, on bi to uradio, a da ja ne znam gde. U velikom procentu je nalazio stvari. Medjutim stvar je u tome sto mi je sam princip njegovog rada bio nedefiisan onako kako bih ja to hteo da je. On se, koliko sam ukapirao, oslanja na rasljarstvo. S time da elektronika pojacava, navodno, rezultate. Jeste da je radio, ali ja i dan danas sunjam u njegovu sigurnost. Ipak je za mene, kada vidim promenu prijemnog signala na osciloskopu, merodavnije. Ne kazem nista protiv rasljarstva, ali ...

Citat
da li je taj specificni nacin traganja sa sondom 10-15 cm od zemlje odlika samo white 6000 ili je to tvoj predlog za sve metal detektore
Da za sve vazi. Uticaj zemlje je strasno jak. Priblizavanjem sonde blize od te daljine, trazi se da uredjaj radi van svog opsega.
To je i problem kod ukljucenih diskriminatora. Kada su ukljuceni, GEB ne radi. To zapamti. Razlike u fazi signala kod GEB-a, u modusu kada reague na sve metale i u DISC modu nije ista.
Sigurno si primetio da kada je u GEB modu, mozes eliminisati zemlju, i reagovat ce na minerale. U DISC ako naidjes na mineral, onaj tihi zvuk utihne, a samom tom promenom se smanjuje i domet.

Citat
i u cemu se onda odlikuje tvoje stelovanje ako si stavio na automatski balans, mislio sam da kod auto moda detektori gube na dubini, a ti si dobio bas obrnuti efekat.
Kada se ostavi tuner u mod auto, potrebno je samo imati brze pokrete levo/desno, jer se automatike steluje da kroz 2-4 sec kompenzuje uticaj zemlje. To je vec uradjeno tako u elektronici. Brze promene ne moze da kompenzuje.
Znaci bez auto moda, na rucno,namestis, eliminises, uticaj zemlje, a onda tek prebacis tuner u auto mod. Time ne gubis na osetljivosti.

IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zodijak
Pol
Poruke 1
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
Citat: lightsoft link=topic=299355.  msg6171925#msg6171925 date=1225151511
Citat
pa bih te molio da mi kazes da li si i sta imao od nalaza sa ovim "electroscope" detektorom
Vidis, stvar je u tome sto nisam isao u potragu.   Te izlete u prirodu, ponekad sam koristio iz jednog razloga.   Na stolu moze delovati da sve radi ok, medjutim na terenu pokaze svoje mane.   Tako da su me ti izlasci interesovali jedino sa te strane.   Zakopao bih nesto, ili ako sam bio sa nekim, on bi to uradio, a da ja ne znam gde.   U velikom procentu je nalazio stvari.   Medjutim stvar je u tome sto mi je sam princip njegovog rada bio nedefiisan onako kako bih ja to hteo da je.   On se, koliko sam ukapirao, oslanja na rasljarstvo.   S time da elektronika pojacava, navodno, rezultate.   Jeste da je radio, ali ja i dan danas sunjam u njegovu sigurnost.   Ipak je za mene, kada vidim promenu prijemnog signala na osciloskopu, merodavnije.   Ne kazem nista protiv rasljarstva, ali .  .  .  

Citat
da li je taj specificni nacin traganja sa sondom 10-15 cm od zemlje odlika samo white 6000 ili je to tvoj predlog za sve metal detektore
Da za sve vazi.   Uticaj zemlje je strasno jak.   Priblizavanjem sonde blize od te daljine, trazi se da uredjaj radi van svog opsega.  
To je i problem kod ukljucenih diskriminatora.   Kada su ukljuceni, GEB ne radi.   To zapamti.   Razlike u fazi signala kod GEB-a, u modusu kada reague na sve metale i u DISC modu nije ista.  
Sigurno si primetio da kada je u GEB modu, mozes eliminisati zemlju, i reagovat ce na minerale.   U DISC ako naidjes na mineral, onaj tihi zvuk utihne, a samom tom promenom se smanjuje i domet.  

Citat
i u cemu se onda odlikuje tvoje stelovanje ako si stavio na automatski balans, mislio sam da kod auto moda detektori gube na dubini, a ti si dobio bas obrnuti efekat.  
Kada se ostavi tuner u mod auto, potrebno je samo imati brze pokrete levo/desno, jer se automatike steluje da kroz 2-4 sec kompenzuje uticaj zemlje.   To je vec uradjeno tako u elektronici.   Brze promene ne moze da kompenzuje.  
Znaci bez auto moda, na rucno,namestis, eliminises, uticaj zemlje, a onda tek prebacis tuner u auto mod.   Time ne gubis na osetljivosti.  




Pozdrav ljudi,
uredjaji tipa "electroscope" i slicni ne rade nista drugo sem dodatnog zaglupljivanja korisnika.   LRL, rasljarstvo i ostale metode pseudo detekcije NE RADE i ne vrede nista.  
To je samo nacin da se neukim ljudima uzmu debele pare i nista vise.  
Predlazem svakome ko je zainteresovan da poseti najbolji svetski forum na temu metal detektinga na svetu -  www.  thunting.  com/geotech/forums/

Inace i ostalo sto je napisano ovde je prilicno netacno i nepotpuno.  
Da li GEB kolo "radi" ili ne "radi" u Disc modu ce najpre zavisiti od samog tipa metal detektora.   Kod nekih je GEB kolo ukljuceno u rad a kod nekih nije.   Ne moze se tek tako genralizovati i reci da GEB kolo ne radi u Disc modu - ne vazi za sve slucajeve.  
Narocito kod projekata koji su izasli u zadnjih desetak godina se ide ka tome da Disc mod direktno korelira sa GEB stepenom.  
Takodje je jako pogresan savet da se sonda drzi na odstojanju od zemlje radi efikasnijeg rada.   Ovo moze vaziti samo u radu sa PI detektorima a nikako nije slucaj i kod rada sa I/B detektorima.   Kod I/B detektora je pozeljno sondom "brisati" povrsinu zemlje da bi se postigle stobolje performanse.   Naravno losi detektori a narocito losi rucni radovi ce u ovom slucaju pokazati i losije performanse.   Zasto? Zato sto im je los GEB stepen i takva neposredna blizina zemlje ce prouzrokovati veliki fazni pomak u prijemnom signalu te ce i GEB i DISC stepeni raditi pogresno.  
Tema je suvise "siroka" da bi se sve napisalo u par postova.   Zato postoje specijalizovani forumi gde se sve obradjuje u detalje.  
Ja se necu dalje ukljucivati u ovu diskusiju.   Jednostavno sam morao da se javim i dam svoje misljenje.  
Bez uvrede ali ovakvi letimicni "pogledi" na temu metal detektora na raznim slicnim forumima su upravo stvorili najvise zabune u prostom narodu (laicima) na tu temu.   Dosta zabune i dosta predrasuda.  
Ionako komplikovanu temu zakomplikovali jos vise.  
.  .  .  .  .  
Sto se Max-a iz Pozarevca tice, ne znam coveka ali znam da je izradjivao i prodavao kopije White's-a Classic III detektora masovno.  
S obzirom da je sonda za isti jako komplikovana i teska za samogradnju, logicno da je Max-a pribegao laksem resenju - kacio je razne originalne sonde na svoje rucne radove i pokusavao da ih podesi sto bolje da rade sa istima.   Najcesce je kacio Fisherove sonde
i petljajuci oko ulaza i izlaza, dodajuci ili oduzimajuci kapacitete bi "naterao" sondu da kako-tako radi sa rucnim radom.   E sad.  .  .  negde bi i uspeo ponesto da uradi a negde ne.  
Neki od tih radova se pokazali kao upotrebljivi a neki i nisu bas.  
Nije problem u tome, problem je u lose odradjenom rucnom radu.   Zice vire na sve strane,losi lemovi,lose kutije zadetektore, plocica uglavnom pricvrscena topljivom plastikom za kutiju i slicno.  .  .   to je problem - losa izrada.   Posle par terena i dosta potresa i vibracija takav rucni rad bi se nacisto "razvalio" i doslo bi do prestanka rada ili disfunkcije.  
Neko je nekada rekao: elektonska stabilnost - mehanicka stabilnost.   I obratno.  
Ima kod nas mnogo samograditelja koji su vrlo ambiciozni.   Cim uspeju da naprave jedan upotrebljiv uredjaj odmah "polete" i pomisle da su eksperti i da su sve uspeli u zivotu.  
A odmah iza prve krivine ih ceka demantij i tesko razocarenje.   Inace ova tema - tema metal detektora je jako kompleksna i puna zamki tako da pametan covek koji se time bavi mora uglavnom da cuti i ne prica mnogo, inace se moze vrlo brzo nasankati i biti ismejan od strane vecine.  
Toliko od mene.   Necu se svakako vise javljati ovde jer imam previse obaveza a premalo vremena, a inace vec dosta ucestvujem na par specijalizovanih foruma na ovu temu.  
Puno pozdrava!

« Poslednja izmena: 29. Okt 2008, 10:54:23 od roppod »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Legenda foruma

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 36621
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.3
mob
Sony xperia
Citat
uredjaji tipa "electroscope" i slicni ne rade nista drugo sem dodatnog zaglupljivanja korisnika.   LRL, rasljarstvo i ostale metode pseudo detekcije NE RADE i ne vrede nista. 
To je samo nacin da se neukim ljudima uzmu debele pare i nista vise. 
Slazem se.

Citat
Da li GEB kolo "radi" ili ne "radi" u Disc modu ce najpre zavisiti od samog tipa metal detektora.   Kod nekih je GEB kolo ukljuceno u rad a kod nekih nije.   Ne moze se tek tako genralizovati i reci da GEB kolo ne radi u Disc modu - ne vazi za sve slucajeve. 
Narocito kod projekata koji su izasli u zadnjih desetak godina se ide ka tome da Disc mod direktno korelira sa GEB stepenom. 
Takodje je jako pogresan savet da se sonda drzi na odstojanju od zemlje radi efikasnijeg rada.   Ovo moze vaziti samo u radu sa PI detektorima a nikako nije slucaj i kod rada sa I/B detektorima.   Kod I/B detektora je pozeljno sondom "brisati" povrsinu zemlje da bi se postigle stobolje performanse.   Naravno losi detektori a narocito losi rucni radovi ce u ovom slucaju pokazati i losije performanse.   Zasto? Zato sto im je los GEB stepen i takva neposredna blizina zemlje ce prouzrokovati veliki fazni pomak u prijemnom signalu te ce i GEB i DISC stepeni raditi pogresno. 

Veoma pogresno. Fizicke zakone ne mozes tek tako ponistiti. Mozes ih zaobici, ali ponistiti ne. Uostalom, da si nekad video razliku u signalima na osciloskopu, ne bi imao takav zakljucak. Ako je u elektronici uradjen sklop za uopredjivanje, i oba moda rade istovremeno u "pozadini", da bi se kasnije odredilo da li je nesto ili nije, to ne znaci da nije tacno ono sta je napisano. Ponavljam opet, faze GEB i DISC moda su razlicite.

PI detektori rade po sasvim drugacijem principu od IB/TR uredjaja.

Uostalom, neka svako radi kako misli da je najbolje. To je i razlog sto sam prestao praviti ih. Vise se nisam mogao ubedjivati i ljudima dokazivati i pokazivati neke stvari.

IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Pocetnik

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 15
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 7.0
Da za sve vazi. Uticaj zemlje je strasno jak. Priblizavanjem sonde blize od te daljine, trazi se da uredjaj radi van svog opsega.
pa zar nije uobicajeno da se pre traganja uradi ground balanse na opste poznati i univerzalni nacin priblizavanjem i udaljavanjem sonde do zemlje dok se ne stabilizuje aparat i ton iz zvucnika prestane da se cuje?
posle toga ako je sve uradjeno kako treba obicno ne dolazi do nekih nestabilnosti bez obzira koliko je sonda blizu zemlje?
a najbolji rezultati sto se dubine tice dobiju se naravno kad je sonda sto bliza zemlji jer i cisto logicki se da zakljuciti sto je sonda blize zemlji veca je mogucnost da prepoznajes predmete koji su dublje u zemlji.
Znaci bez auto moda, na rucno,namestis, eliminises, uticaj zemlje, a onda tek prebacis tuner u auto mod. Time ne gubis na osetljivosti.
malo si zbrzao ovde nesto.
kad elimisem uticaj zemlje, ili ti kad uradim "ground balans" posle toga bih trebao da prebacim u auto mode i onda se ne gubi nista na osetljivosti, dali si to hteo da kazes?
i za koji konkretno aparat to tvrdis/da ne gubi na osetljivosti u auto modu/?
PI detektori rade po sasvim drugacijem principu od IB/TR uredjaja.
Uostalom, neka svako radi kako misli da je najbolje. To je i razlog sto sam prestao praviti ih. Vise se nisam mogao ubedjivati i ljudima dokazivati i pokazivati neke stvari.
ona tvoja primedba o nacinu koriscenja detektora gde se sondom krece ne sto blize zemlji vec iznad zemlje na 10-15 cm. je veoma inovativna i u totalnoj suprotnosti sa svim fabrickim uputstvima za koriscenje metal detektora koje sam do sada video ,
predpostavljam da je i to jedan od razloga zasto si puno vremena proveo u dokazivanju te teorije tragacima.
da li si ti do ove tvrdnje dosao teorijskim ili prakticnim radom ?
« Poslednja izmena: 29. Okt 2008, 23:31:24 od banebeograd »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Legenda foruma

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 36621
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.3
mob
Sony xperia
Citat
pa zar nije uobicajeno da se pre traganja uradi ground balanse na opste poznati i univerzalni nacin priblizavanjem i udaljavanjem sonde do zemlje dok se ne stabilizuje aparat i ton iz zvucnika prestane da se cuje?
To po logici bi trebalo da je tako. Ali ta fizika, zakoni fizike kvare stvari. Samim priblizavanjem sonde zemljinj povrsini, dobija se jedna vrsta kondenzatora. Jedna ploca je zemlja, druga sama sonda. A svaki kondenzator ima svoju odredjenu kapacitivnost, odredjenu tim plocama i izolatorom izmedju njih. U ovom slucaju vazduha. Ako oslonis sondu na zemlju, stvaras minimalan razmak izmedju kalema u njoj i zemlje, a time i odredjenu kapacitivnost takvog "kondenzatra".
Namestces ponistavanje kroz geb, ok, ali sta kada se sonda mal pomeri od zemlje ?? Menja se kapacitivnost, a automatika u tuneru, to pokusava da nadomesti. Ne radi se o ponovnom prepodesavanju geb-a, vec o tome da tuner uvek drzi konstantno zadat tihi ton. A time ne podesavas, niti kompenzujes promenu koja je nastala izmedju zemlje i sonde. Ako bi se sonda nalazila na udaljenosti vecoj od zemlje, taj uticaj je manji, i manje utice na sondu.
Naravno proizvodjaci postavljaju elektrostaticki stit na dnu sonde, moze i grafitni sloj, materijal koji nije metal ali provodi elektricitet. Time se dobija jedna varka, kalemi su uvek na istom odstojanju od njega, pa nema promena. Ali taj sloj je opet nemoguce napraviti tako, da eliminise u potpunosti uticaj zemlje. I dalje postoji neka vrednost kapacitivne promenjljivosti. Tako da opet postoji razlicitost u kapacitivnosti, a time i do nezeljenih uticaja na aparat.
Druga je stvar sto je tu u pitanju i frekfencija oscilatora uredjaja, koji opet ima svoje "bubice", u obliku harmonika, kao i svaki radio predajnik. A to je jos jedna zezancija, koja se samo prigusuje a ne i otklanja. A sama prigusenost ..... ajd' da ne pricam nadalje.

Citat
kad elimisem uticaj zemlje, ili ti kad uradim "ground balans" posle toga bih trebao da prebacim u auto mode i onda se ne gubi nista na osetljivosti, dali si to hteo da kazes?
i za koji konkretno aparat to tvrdis/da ne gubi na osetljivosti u auto modu/?
Da to. Svi dobro uradjeni uredjaji bi trebalo tako da rade.

Citat
da li si ti do ove tvrdnje dosao teorijskim ili prakticnim radom ?
Sate sam provodio gledajuci u osciloskop. Ne veruj previse fabrikama. Oni hoce samo novac. Ne zaboravi na to. Ni u jednom uputstvu ne pise kako neces moci naci novcic njihovim uredjajem, ako je ispod starorimske cigle. Uostalom, mozes sam proveriti. Zakopaj novcic, preko njega punu ciglu, pa sve zatrpaj zemljom. Vidi kako ce ti uredjaj reagovati.  Smile Odusevices se. A u kom smislu, sam ces videti.


IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Pocetnik

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 15
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 7.0
Citat
kad elimisem uticaj zemlje, ili ti kad uradim "ground balans" posle toga bih trebao da prebacim u auto mode i onda se ne gubi nista na osetljivosti, dali si to hteo da kazes?
i za koji konkretno aparat to tvrdis/da ne gubi na osetljivosti u auto modu/?
Da to. Svi dobro uradjeni uredjaji bi trebalo tako da rade.
uz svo postovanje prema tvom iskustvu, znanju i poznavanju elektronike, fizike i drugoga ali rekao bih da su rezultati rada sa terena malo drugacija od zakljucaka do kojih si ti dosao baveci se metal detektorima u kucnim uslovima.
uostalom, koja je logika da na aparatu postoje opcije manualnog i auto moda ako se u jednom ili drugom nista ne dobija ili gubi???
svi aparati sa auto modom imaju svoja predpodesavanja uradjena u zemlji porekla/australija, amerika,francuska.../ i sastav zemljista koji je tamo prisutan a na osnovu kojeg se njihovi aparati podesavaju zna da bude prilicno razlicit od ovog domaceg ,
pa i kod nas nisu isti parametri stelovanja u vojvodini i recimo u okolini majdanpeka ili na vrhu neke kamenite planine.
koriscenjem auto moda dobija se na brzini rada ali to se kompenzuje dubinom ,primera IZ PRAKSE za to ima podosta.
auto mode se preporucuje pocetnicima dok se manualna stelovanja ostavljaju za one koji su aparat savladali i zele bolje rezultate
Sate sam provodio gledajuci u osciloskop. Ne veruj previse fabrikama. Oni hoce samo novac. Ne zaboravi na to. Ni u jednom uputstvu ne pise kako neces moci naci novcic njihovim uredjajem, ako je ispod starorimske cigle. Uostalom, mozes sam proveriti. Zakopaj novcic, preko njega punu ciglu, pa sve zatrpaj zemljom. Vidi kako ce ti uredjaj reagovati.  Smile Odusevices se. A u kom smislu, sam ces videti.
mnogo sto sta fabrike kazu ili zaborave da kazu u svojim reklamnim kampanjama kada pocnu prodaju metal detektora, davno vec ne obracam paznju na ono sto je napisano od strane proizvodjaca, oslanjam se pre svega na svoje ili utiske pravih tragaca koji aparate testiraju na terenu a ne u laboratorijama
procitaj ovo ,
http://www.vumidet.net/forum/archive/index.php/t-360.html
mislim da ce ti biti zanimljivo, ako link ne radi evo da ti ukratko kazem
POSTOJE APARATI KOJI VIDE NOVCIC ISPOD CIGLE

ps. ako si u ili blizu beograda javi se pa da odemo zajedno negde na teren
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Legenda foruma

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 36621
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.3
mob
Sony xperia
Dobro, kad kazes.  Smile


P.S. Pa i nisam tako daleko. Nekih 240km.  Smile


« Poslednja izmena: 01. Nov 2008, 01:16:21 od lightsoft »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zodijak
Pol
Poruke 3
OS
Windows 7
Browser
Chrome 17.0.963.56
jel postoji neki skener ili detektor koji moze na vecoj dubini npr. 2 metra da detektuje plemenite metale u vecim kolicinama npr. cup kovceg itd. . i jel postoji neko ko to iznajmljuje
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Legenda foruma

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 36621
Zastava
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 9.0a2
mob
Sony xperia
Na primer ...

Whites HOARD HUNTER TM808 (800-0320)

A two-frame metal detector created for searching large objects at a big depth. A relatively low operating frequency is chosen for searching treasures and effective tuning out from the soil to increase the detection depth. Due to availability of the limit auto-tuning, one can quickly cover large surfaces, and the manual tuning allows making an accurate object localization.

Depth Chart for any objects:
3 Sq. inches - 1 m;
6 Sq. inches - 1,35 m;
9 Sq. inches - 1,5 m;
Can 4l (top) - 1,35 m;
Can 4l (side) - 1,7 m;
Can 20l (top) - 1,7 m;
Can 20l (side) - 2,6 m;
Can 60l (side) - 3 m;
Compact car - 6 m.

Working modes: static and dynamic search of all metals.

Control units: soil tuning out regulator, limit regulator, signal balance regulator/switcher, tuning button in the handle, tuning mode switcher.

Functioning principle — VLF.
Power — 6 В (4 х 1,5 V).
Search frames — 25 х 41 cm.
Weight — 2,12 кг.
Operating frequency — 12,5 kHz.
Sensitivity for a coin — no.
Limited sensitivity — up to 6 m.

Fajlovi prikačeni uz poruku (kliknite na slike za punu veličinu)

tm808enl.gif
(61.04 KB, 661x429)
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 2 3 5 6
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 29. Apr 2024, 15:58:26
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.154 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.