Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 29. Apr 2024, 04:06:06
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 2 4 5 6
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Detektor metala- sta sve moze da nadje  (Pročitano 48093 puta)
Pocetnik

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 15
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 7.0
Citat: lightsoft link=topic=299355.   msg4617283#msg4617283 date=1199722827
U vecini slucajeva pravi gresku.    Ako preko zlatnika postavite klesta, nece razlikovati zlatnik.    Jedino je Wite's 6000 pro u jednom dodatnom modu omogucio i tako nesto, ali se domet smanjuje na pola metra.   

hoces da kazes da si sa white 6000 mogao da "vidis " zlatnik na dubini od pola metra i to pored kljesta  ? ? ?
nije da ti ne verujem ali mozes li da mi objasnis kako si to uspeo i u kojim uslovima si izveo taj eksperiment,
ili je to bilo testiranje u vazduhu.    
Citat: kolonijalac link=topic=299355.   msg4617592#msg4617592 date=1199726837
radio sam sa svim i svacim, i prav;ljenim u Po kod Maxe i Future 5.   .   .   .   .    Maxini se poklazali kao najbolji, problem je malo pravila sonda ali i to se resilo
ti si prvi za kojeg sam cuo da je resio problem sa maksinim detektorom, s obzirom da ni on sam ne uspeva te probleme da resi
jedini nacin da resim probleme koje njegovi detektori imaju je bio da mu vratim to "cudo tehnike"
Citat: lightsoft link=topic=299355.   msg4625082#msg4625082 date=1199842882
Slika iz vremena kada sam ih pravio.    Uradjena u max-u, za potrebe uputstva.   
koji si fabricki metal detektor kopirao
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik


Linux4Life

Zodijak Leo
Pol Muškarac
Poruke 473
Zastava SRBIJA
OS
Linux
Browser
Mozilla
mob
HTC 
#banebeograd

druže već 5 god. Maxa&co. radi kao sat, samo je postojao problem sa sondom koja je zamenjena,kod mene u kraju ima 4-5 njegovih radova i svi rade odlično
evo sutra(nedelja) pre podne moj ide u akciju i nadam se lepim rezultatima kao i obično

pozzz
IP sačuvana
social share
Lada Linux Serbia Power Team
HighlandClan & The BulldogFighter Team
Highland Falconry
Pogledaj profil WWW Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


´Ω ξεíν´, ´αγγέλλειν Λακεδαιμονíοις

Zodijak Sagittarius
Pol Muškarac
Poruke 1049
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.11;
mob
SonyEricsson p910i
#banebeograd

druže već 5 god. Maxa&co. radi kao sat, samo je postojao problem sa sondom koja je zamenjena,kod mene u kraju ima 4-5 njegovih radova i svi rade odlično
evo sutra(nedelja) pre podne moj ide u akciju i nadam se lepim rezultatima kao i obično

pozzz
Izvini na glupom pitanju, ali šta tačno tražite?
Zlato?
Metalne novčiće od 20 din?
 Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Pocetnik

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 15
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 7.0
druže već 5 god. Maxa&co. radi kao sat, samo je postojao problem sa sondom koja je zamenjena,kod mene u kraju ima 4-5 njegovih radova i svi rade odlično
evo sutra(nedelja) pre podne moj ide u akciju i nadam se lepim rezultatima kao i obično
ovo je prvi put da cujem od nekog da je zadovoljan sa maksinim rucnim radovima unazad dve godine od kad sam mu posle 11 /jedanaest / Smile reklamacija vratio aparat .
u vecini slucajeva kad njega pominju tragaci koje srecem prisecaju se njega i njegove uze familije u smislu polnog odnosa sa istima Smile
jesi li u medjuvremenu  , mislim od kad imas taj maksin aparat isprobao jos neki metal detektor , fabricki ili rucni rad sve jedno i ako jesi koji su utisci ?
Izvini na glupom pitanju, ali šta tačno tražite?
Zlato?
Metalne novčiće od 20 din?
 Smile
da da trazimo i zlato, mada su 20dinarke omiljenije ...
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Zodijak Leo
Pol
Poruke 7732
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.17
Ovaj burek je stvarno čudo. Znači, ovde imamo i  tragače ...  Smile Smile Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Legenda foruma

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 36621
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.3
mob
Sony xperia
Citat
hoces da kazes da si sa white 6000 mogao da "vidis " zlatnik na dubini od pola metra i to pored kljesta  ? ? ?
nije da ti ne verujem ali mozes li da mi objasnis kako si to uspeo i u kojim uslovima si izveo taj eksperiment,
ili je to bilo testiranje u vazduhu.   
Nije u vazduhu. Zavisno kako ko uspe da nasteluje uredjaj, max je pola metra. Ali sondom od 40cm i u "Geb-disc" modusu rada.

Citat
koji si fabricki metal detektor kopirao
Najvise Whit's i Garret. Iako se nisam libio ni druge da iskopiram. Njih sam kopirao zbog novih saznanja, sta i kako drugi rade. Uporedjivao resenja elektronskih sklopova. Kod kojih je sta bilo bolje a sta losije reseno.

Ако се не варам алуминијум и злато детектори детектују као исто.
Ne, opet zavisi koji je kako uradjen. Na potenciometru za odvajanje, diskriminaciju, se na razlicitim mestima eliminisu zlato razlicite cistoce i aluminijum.


« Poslednja izmena: 26. Okt 2008, 23:51:48 od lightsoft »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Pocetnik

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 15
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 7.0
Citat
Nije u vazduhu. Zavisno kako ko uspe da nasteluje uredjaj, max je pola metra. Ali sondom od 40cm i u "Geb-disc" modusu rada.
Ne, opet zavisi koji je kako uradjen. Na potenciometru za odvajanje, diskriminaciju, se na razlicitim mestima eliminisu zlato razlicite cistoce i aluminijum.

znaci ovako bi trebalo da izgleda ono sto ti tvrdis,
sa whites metal detektorom iz serije 6000 i sa sondom od 40 cm u precniku ti si uspeo da dobijes pozitivan signal na zlatnik koji se nalazi pored kljesta a sve to ne u vazduhu nego u zemlji i na dubini od 50 cm.
svaka cast, nisam jos video uzivo da je neko to uspeo,
secas li se stelovanja koje si tada uradio na tom aparatu, cisto da probam ako ikad dodjem do takvog cuda tehnike.
sa kojim si to aparatom mogao da eliminises zlata razlicite cistoce , taj aparat sigurno moze da eliminise i novcice po vladarima Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Legenda foruma

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 36621
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.3
mob
Sony xperia
Citat
taj aparat sigurno moze da eliminise i novcice po vladarima
Zezaj, zezaj, al' ja ti ozbiljno kazem.  Smile

Rekao sam:
Citat
Zavisno kako ko uspe da nasteluje uredjaj, max je pola metra. Ali sondom od 40cm i u "Geb-disc" modusu rada.

Znam sta pricam, nije mi obicaj da bulaznim svasta. Zakopan novcic na 30-35cm mora naci. Ostalih 10-15cm je razmak izmedju sonde i zemlje.  Smile Samo ne znam sta ti imas od sprava, i koliko znas o njima. Da li i po kom principu rade, IB i TR, PI, ...

Jel' ovo sto je na slikama moze zadovoljiti deo tvog interesovanja ?? To je samo mali deo shema koje imam, da ne stavljam i nacrte stampanih kola.  Smile



Fajlovi prikačeni uz poruku (kliknite na slike za punu veličinu)

Graphic1.jpg
(186.54 KB, 800x562)
Graphic2.jpg
(181.79 KB, 800x562)
Graphic3.jpg
(174.54 KB, 800x508)
« Poslednja izmena: 27. Okt 2008, 18:32:29 od lightsoft »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Pocetnik

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 15
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 7.0
Citat
taj aparat sigurno moze da eliminise i novcice po vladarima
Zezaj, zezaj, al' ja ti ozbiljno kazem.  Smile
Rekao sam:
Citat
Zavisno kako ko uspe da nasteluje uredjaj, max je pola metra. Ali sondom od 40cm i u "Geb-disc" modusu rada.
Znam sta pricam, nije mi obicaj da bulaznim svasta. Zakopan novcic na 30-35cm mora naci. Ostalih 10-15cm je razmak izmedju sonde i zemlje.  Smile Samo ne znam sta ti imas od sprava, i koliko znas o njima. Da li i po kom principu rade, IB i TR, PI, ...
Jel' ovo sto je na slikama moze zadovoljiti deo tvog interesovanja ?? To je samo mali deo shema koje imam, da ne stavljam i nacrte stampanih kola.  Smile
pozdrav lightsoft,
ja sam i svratio na ovaj forum da bih nesto novo saznao i naucio o traganju i metal detektorima uopste ,
i kad sam procitao tvoju tvrdnju bas sam se prijatno iznenadio.
znas kako, i do sada sam ziveo u uverenju da velike sonde imaju i veci domet ali da sonda od 40 cm moze da odradi ono sto si ti napisao /da na 50cm prepozna zlatnik pored kljesta/to je stvarno suvise optimisticki i za moja ocekivanja,
ali, znaci vise nije u pitanju dubina od 50 nego 30-35cm ,to je vec realnije, mnooogo realnije,
s obzirom da taj detektor nisam imao u rukama necu reci da je realno vec samo da je realnije.
za ovo kratko vreme koje sam proveo druzeci se sa tragacima i nekim pokojnim a i zivim "konstruktorima" metal detektora kao i prodajom fabrickih metal detektora imao sam prilike da istestiram i po neki od aparata i moram da ti priznam da bi mi taj aparat koji si ti nastelovao da radi onako kako si to pominjao u prvobitnom postu bas bio interesantan 
slike shema mi nikad nisu bile predmet ineteresovanja, ja sam prakticar ne teoreticar, nisam ni serviser ni konstruktor pa od njih nemam koristi, jedino sto me zanima su iskustva sa terena a ne propagandni materijal koji "gutaju" samo oni koji nikad nisu izasli na kopanje.
koliko znam i sta ima od "sprava"
uhhh, trenutno imam 6/sest/ svojih metal detektora i jos malo vise onih koje prodajem,
ima svega od onih sto su se koristili u JNA , kineza/black knight/ , cscopa/cs1mx/ , fishera/1270,F2, F4,F70,F75/ ,tesoro /cibola, tejon, bandido/, garet/ gti2500/, minelaba / sovereighn, musketar advantage/ , XP /adx250, gmaxx , goldmaxx power/, a nadje se i po neki od domacih konstruktora/zeljko, maxa, ivica/, ima i nekih daljino-dubinaca /Laser T-1/, ima i PI modela, imam i dosta sondi razlicitih velicina...
ne znam da li je ovo dovoljno da se kvalifikujem u tvojim ocima kao neko ko tu i tamo zna po nesto o tim aparatima naravno samo kao hobista zeljan novih znanja i iskustava i nista vise od toga
pozzz
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Legenda foruma

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 36621
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.3
mob
Sony xperia
Sada mi je jasnije o cemu pricamo.

Za dubinu, moras tako sagledavti. Ne sme se vuci sonda po zemlji, kao sto to puno njih radi, jer sam sistem automatike balansa zemlje, GEB, nece dobro raditi. Zato i hteo ili ne 50cm u zemlji ne moze, vec se mora racunati na ovaj nacin. A veruj mi, ljudi su ih hteli bacati, jedan je tresnuo spravu, kada sam mu pokazao da ako je novcic ispod klesta, aparat to preskace. Dvojica su se udarila u glavu, uz reci : " Ko ce sada da se vraca na sva ona mesta. "  Smile teska muka soferska, a jos teza istrazivacka.
Vidim da imas neke dobre sprave, cscop i fisher. Samo da nisu dgitalci. Minelab, to je vec malo bombasto ime, ali ...

I da, mozda ti je poznata i ova sprava, jos jedna stvar, uputstvo za rukovanje, jedne stvari koju sam jos radio.

Fajlovi prikačeni uz poruku (kliknite na slike za punu veličinu)

*
Electroscope-uputs... (241.31 KB)
« Poslednja izmena: 28. Okt 2008, 00:05:58 od lightsoft »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 2 4 5 6
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 29. Apr 2024, 04:06:06
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.116 sec za 17 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.