Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 19. Apr 2024, 09:16:18
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 3 4 ... 7
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Deset Bozjih Zapovesti  (Pročitano 26673 puta)
Prijatelj foruma
Poznata licnost


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 2771
Pozdravi!

Ja verujem u Isusa Hrista i u Njega razapetog na krstu za moje grehe, koji je vaskrsao u treci dan iz groba i sedi s desne strane Bogu. U to verujem, a sto se tice crkava, bilo kojih, mislim da je tu dosta konfuzije i haosa nastalo usled raznih teorija i teoretisanja, a nigde ciste, istinite, jake, prave vere u Boga i Hrista. Toliko o tome.

Verujem i u Bozje zapovesti. To je bila izvorna tema.
IP sačuvana
social share
Nije bitno sta imas, bitno je koliko dajes.
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Poznata licnost


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 2771
Citat: SVITAC
Postujem sve religije i mislim da nijednoj necu pripadati .. ali cu
zato uvek biti covek .. dobar drug .. suprug .. komsija .. itd ...


Ja bih u tom slucaju voleo da te imam za druga!
IP sačuvana
social share
Nije bitno sta imas, bitno je koliko dajes.
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice


Zodijak
Pol
Poruke 982
Veoma diskutabilna tema kojoj nema kraja u svakom slucaju neko rece ako pop uzme odredjenio deo novca za sahranu da je to stav pojedinca a ne SPC, a koliko takvih pojedinaca cine SPC???
Crkva je nekada i samo nekada bila ustanova (institucija) koja se bavila postenjem i Bozijim zapovedima ali ne i danas, danas je Crkva i politika (uskoro Politicka partija) i lopov i obljubitelj i sve kontra. I nije cin pojedinca nego mnogo pojedinaca pa takvi li da nam govore kako da se molimo???
Ipak ne mora da se ide u Crkvu i pomoli da bi Vas Gospod cuo to moze da se uradi bilo odakle kao na primer Jevreji ili Muslimani gde se zateknu odande se mole vazno im je da vreme ne propuste nije vazno odakle ce to uraditi i svaki je pojedinac ne obavezno na Crkvu sebi Crkva i pop jer i svaki je taj pojedinac samo covek gde su gresi skoro obavezni takvi smo rodjeni.
A 10 Bozjih zapovedi trudim se da postujem koliko to mogu ali ponekad ona mracna strana ovlada kako to moj sin kaze lose dete, ali na srecu brzo se osvestim... ali ipak Jevreji kazu ".. i nas najveci Rabin Mojsije je zgresio se o Boga..."
ali kao sto rekoh diskutabilno jao do sutra bih mogla pisati  8O  
IP sačuvana
social share
Marriages are made in heaven and consummated on Earth.
To love and be loved is to feel the sun from both sides.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Zvezda u usponu


Zodijak
Pol
Poruke 1197
Citat: SAnja
@Kone

Mislim da nismo preostri prema crkvi pogotovo ne pravoslavnoj i to kod nas tj u Srbiji!
Da li se svi secate invazije krstenja 90-tih godina kad su popovi se nakrali para o kojima mi mozemo samo da sanjamo!


Navedi primjer!
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Zvezda u usponu


Zodijak
Pol
Poruke 1197
Citat: loverboy
A crkva je jedna organizacija koja je organizacija kao sto je neka firma ili fabrika........ Nista drugacija.


To samo pokazuje koliko ti malo znas o bilo cemu!

Niko ne postuje sve.

Opet si pametan? Kako ti to znas?

Citat
A bozjih zapovesti se trreba drzati koliko god je u nasoj moci. to ce biti dovoljno.


I jos jednom pametan! Ko si to ti da znas tako nesto? Bog?
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Zvezda u usponu


Zodijak
Pol
Poruke 1197
Citat: Ktantonet
Veoma diskutabilna tema kojoj nema kraja u svakom slucaju neko rece ako pop uzme odredjenio deo novca za sahranu da je to stav pojedinca a ne SPC, a koliko takvih pojedinaca cine SPC???
Crkva je nekada i samo nekada bila ustanova (institucija) koja se bavila postenjem i Bozijim zapovedima ali ne i danas, danas je Crkva i politika (uskoro Politicka partija) i lopov i obljubitelj i sve kontra. I nije cin pojedinca nego mnogo pojedinaca pa takvi li da nam govore kako da se molimo???
Ipak ne mora da se ide u Crkvu i pomoli da bi Vas Gospod cuo to moze da se uradi bilo odakle kao na primer Jevreji ili Muslimani gde se zateknu odande se mole vazno im je da vreme ne propuste nije vazno odakle ce to uraditi i svaki je pojedinac ne obavezno na Crkvu sebi Crkva i pop jer i svaki je taj pojedinac samo covek gde su gresi skoro obavezni takvi smo rodjeni.
A 10 Bozjih zapovedi trudim se da postujem koliko to mogu ali ponekad ona mracna strana ovlada kako to moj sin kaze lose dete, ali na srecu brzo se osvestim... ali ipak Jevreji kazu ".. i nas najveci Rabin Mojsije je zgresio se o Boga..."
ali kao sto rekoh diskutabilno jao do sutra bih mogla pisati  8O  



Prvo: Ako su cinjene neke lose stvari, to su cinili pojedinci a ne SPC. Ako je vise ljudi to cinilo to su onda cinili pojedinci! Samo stavis mnozinu i rijesena dilema!

Drugo: Jos jedna nejasna greska! Crkva je uvijek bila, sada je i bit ce politicki faktor! Cak je to prije bilo drasticno vise izrazeno! Ne sjecam se, ali mislim da je to drugi treci razred osnovne!

Trece: To sto tvrdis da je ona danas lopov, obljubitelj i sta vec, samo pokazuje kolio si spremna da hulis i bljujes otrov na nesto ocemu tako malo znas!!!

Cetvrto: Ne govori ti niko kako da se molis! Osim mozda Svetog Pisma! Doduse, ne znam kako je u Izraelu!

Peto: Ko kaze da se mora ici u crkvu moliti? Ti se prije spavanja (ako si uopste pravoslavna porijeklom) molis u Crkvi? 8O  Svasta!!! Ja se uvijek molim pored kreveta! I mnogo je takvih mojih "ispada"!

Sesto: Jedino ti za zadnji pasus mogu reci da si tacno napisala. Svi treba da se trude da zapovijesti postuju koliko je moguce!
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Zvezda u usponu


Zodijak
Pol
Poruke 1197
Citat: SVITAC

Tacno je to i ne samo krstenje nego i sahrane bez odredjene kolicine novca svesteno lice nije htelo da odrzi opelo i ostale obrede .. ovo sam
licno iskusio u okolini Kragujevca gde imam nesto dalje rodbine ...
Ali nikako to nisam smatrao stavom SPC .. vec nedelom 1 pojedinca ...
Osim prve Bozije zapovesti smatram da su ostale u domenu domaceg
obrazovanja i kulture .. nisam vernik (ni ateista kako to svet izmisli) ...
ali sam veci vernik od mnogih koji se time javno hvale ... vera je ono sto
imas u dusi  a ne ono sto nosis oko vrata .. pa sto je veci krst to si veci
vernik .. Postujem sve religije i mislim da nijednoj necu pripadati .. ali cu
zato uvek biti covek .. dobar drug .. suprug .. komsija .. itd ...


Jedini koji je malo razmislio prije nego se naslonio na tastaturu! Pozdrav!

Samo bi volio da nisi "ateista" vec ipak malo vise pravoslavan!
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Poznata licnost


Zodijak
Pol
Poruke 3021
mob
Nokia n80-1
Sta znaci malo vise pravoslavan ?
Neko rece da bi hteo da me ima za druga .. pa cemu sluze forumi ... ???
Za druzenje, diskutovanje .. sticanje prijateljstva .. drugova i drugarica ..
mozda cak i buducih supruga ..
Nego postoji jedna poslovica: "Svaka parohija ima popa kakvog zasluzuje"
I to sam se uverio na istom primeru (navedenom ranije) ...
IP sačuvana
social share
Svi za jednog - jedan za sve! Te noći kad me stignu potere, kurve sudbine .. sa dva lica ..
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Zvezda u usponu


Zodijak
Pol
Poruke 1197
Citat: SVITAC

.. nisam vernik (ni ateista kako to svet izmisli) ...


Na ovo! Ali nebitno!
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zodijak
Pol
Poruke 4
Citat: cbbj
Razni ljudi, cak i oni kojima do religije nije mnogo stalo, spominju da smatraju da treba postovati Deset Bozjih Zapovsti.




Jasno, svijet bi isao u napradak. A ovako propadamo... jer mora biti zakona. Jer pazi ako neka drzava dade svoj zakon - temeljen na pravdi i moralu. Onda mora da se pridzavaju svi toga zakona jer inace nema reda. Vlada bezakonje i zlocin!

A gdje je Zakon Bozji...



Citat
Cinjenica je da, kada bi se samo dve Zapovesti Bozje postovale, svet bi bio potpuno drukciji nego sto je danas. Recimo, ne bi bilo kradje i lazi, a to bi vec izmenilo svet iz korena.




Je to je tocno, ali bi onda to dalo maha da se druge Zapovijedi krse. Znas sto stoji u Bibliji - tko ne drzi sav Zakon, i pogrijesi samo u jednom kriv je za sve. Tako ili se drzati Zakona ili ne... nema tu drzati se 9 zapovijedi a krsiti onu jednu. Zakon Bozji je cjelovit i vjecan - nepromjenjiv za sva vremema.


Citat
Da li znate koje su to Zapovesti, koliko ih znate? Ovo pitanje nije namenjeno tome da neko ispadne glup, a neko pametan, nego da rasclanimo u nasoj svesti pojam Deset Zapovesti


Pa to su naravno one koje stoje u Bibliji - Knjiga Izlaska - 20 poglavlje.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 3 4 ... 7
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 19. Apr 2024, 09:16:18
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.095 sec za 17 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.