Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 20. Apr 2024, 04:07:36
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 2 3 5 6 7
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Deset Bozjih Zapovesti  (Pročitano 26675 puta)
Ucesnik diskusija

Zodijak
Pol
Poruke 84
Ne znam stvarno dokle ce neki vise da ....

Ne znam gde vi to kao nalazite svestenike koji nece da odsluze opelo,parastos,....  bez para.ja jos nisam video da neki svestenik ne odrzi prvo obred pa onda ocekuje pare.A pare treba da ocekuje jer platu nema za sta je kriva drzava a pre nje svako od nas i plata mu je ono sto ostane od naseg novca datog njemu posle takse za crkvu,za socijalno,zdravstveno,penzijsko.Ko ovo ne zna ocigledno se nije interesovao.

Napomena:  ako Sashu 1 slusate onda slusate jereticara!To je pokazao dosadasnjim postovima koje sam pratio i na drugim forumima!
IP sačuvana
social share
Ja hocu svoj deo!
Necete da me prevarite!
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija

Zodijak
Pol
Poruke 84
Upozorenje:

sajt

http://www.vjera.com/


nema veze sa pravoslavljem!(za one koji bi suprotno mogli pomisliti)
IP sačuvana
social share
Ja hocu svoj deo!
Necete da me prevarite!
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Zvezda u usponu


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 2143
Zastava Subotica
mob
Ericsson T65
Ljudi, priznajte da su deset bozijih zapovesti samo fikcija u civilizovanom drustvu. Moze se ziveti po deset bozijih zapovesti ali kao robinzon kruso. Na sta bi svet licio kada bi se svi pridrzavali deset bozijih zapovesti! Zivot bi bio jako dosadan, to je nemoguce, protivno je samoj ljudskoj prirodi, samoj covecijoj konstituciji, njegovm hemijskom, bioloskom i fizickom sklopu!
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Poznata licnost


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 2771
Mene nema sta ko da slusa ili ne slusa? Niti ja imam sta koga da slusam ili ne slusam. Forumi sluze da se razmene misljenja i stavovi, pa to i cinimo. To sto se moje misljenje razlikuje od tvog, zzoki, nije razloga da me proglasavas za "jereticara", mada mi ne smeta. I apostole Hristove i Njegove ucenike zvali su "jereticima" i "jeresi" i "sektom" ("jeretik" je ispravna rec). U svakom slucaju, ja molim sve prisutne da mene niko ne slusa. Ja samo iznosim svoje misljenje i ono sto znam na osnovu onoga sto sam citao i proucavao, a vi mene ne slusajte, nego sami citajte, proucavajte, trazite... toliko od mene, "jereticara" na tu temu, uz svo duzno postovanje prijatelja na ovom forumu kojima nemam nameru da prisivam etikete!

Costa, mislim da si u pravu kada kazes da je Deset Zapovesti protivno ljudskoj prirodi. To je sasvim tacno. Jer ljudska priroda (ovakva kakva jeste) protivna je svemu sto je Bog dao za nase dobro, pa tako i Deset zapovesti.
IP sačuvana
social share
Nije bitno sta imas, bitno je koliko dajes.
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
mob
Apple iPhone SE 2020
Citat
A pare treba da ocekuje jer platu nema za sta je kriva drzava a pre nje svako od nas i plata mu je ono sto ostane od naseg novca datog njemu posle takse za crkvu,za socijalno,zdravstveno,penzijsko.Ko ovo ne zna ocigledno se nije interesovao.


Hah!

Pa, iskreno... ni ti se nisi interesovao Smiley Siruacija je ovakva: svestenici imaju status slobodne profesije, sto ce reci da bi trebalo sami da uplacuju poreze i doprinose za socijalno, zdravstveno i penziono osiguranje. U njihovom slucaju to cini SPC. Znaci, kad popa stekne uslove za penziju, jednostavno podnese zahtev i dobija penziju... sto je najzanimljivije, on moze da nastavi da obavlja duznost svestenika ili duhovnika Wink  Elem, sto se tice njihovih prihoda, ni tu nisu kao mladice na vetru... Tacno se zna sa koje ikone prilozi idu svesteniku, a sa koje SPC. Imaju procenat od prodaje sveca i svaga ostalog (molitvenika, kalendara, krstica.... )  Takodje, prilog koji dobijaju od vernika ide samo njima, a posto su se neki bas bili osilili, SPC je cak jedno vreme imala i cenovnik... Duhovna organizacija, a ima cenovnik! I na kraju, ako su im prilozi toliko mali, kako to da neki svestnici voze najnovije dzipove?!
Da ne bi bilo da lupetam okolo bez dokaza, imam jedan vrlo zivi - svog dedu koji je do pre par meseci bio u svestencikoj sluzbi 60 godina... Smiley

Sto se tice Deset zapovesti, sigurno ih nije diktirao Bog vec staresine Jevreja kako bi se postavio kakav-takav moralni kodeks... Koliko su u tome uspeli... to je pitanje...
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Ucesnik diskusija

Zodijak
Pol
Poruke 66
Anea, zasto si toliko uverena u to da Bog nije izdiktirao one pomenute zapovesti…   …i zasto si toliko uverena da to nije moguce….?
Predpostavljam da ako se takvo nesto tebi nije desilo, da ti se Bog obrati, ili javi,  ne znaci da nikome drugom nije….

….Jesi li razmisljala o tome da je to mozda stvar zasluge….?

….Citajuci tvoje komentare, cini mi se da se to tebi nece desiti…   barem ne u ovom zivotu….

Pokusaj da analiziras sve nevolje koje su te snasle….   Mozda ces shvatiti da te je nepostovanje pravila koja su nadomestena od Boga, dovelo do njih….

Naj lepsi pozdrav
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Zvezda u usponu


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 2143
Zastava Subotica
mob
Ericsson T65
Citat
Pokusaj da analiziras sve nevolje koje su te snasle…. Mozda ces shvatiti da te je nepostovanje pravila koja su nadomestena od Boga, dovelo do njih….


Verujes li da ako se okliznes na poledici, ili zapnes malim prstom od nogaru stolice da je to posledica nepostovanja pravila koje je bog postavio!?? Anea ima pravo, deset bozijih zapovesti su pre prozivod ljudi nego nekog boga! A ako je stvarno bog izdiktirao 10 bozijih zapovesti onda je on vec odavno mrtav!!
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Ucesnik diskusija

Zodijak
Pol
Poruke 66
Reci mi...(napisi)   Da li vredi "bacati bisere pred svinje"...?
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Pocetnik

Zodijak
Pol
Poruke 13
Dobar dan, svima!
Ja licno u potpunosti verujem i stremim ka tome ,da sto vise i cesce ispostujem Deste bozijih zapovesti...ali ne zato sto su "zapovesti"-vec zbog toga, sto ih moja Dusa prepoznaje kao istinite.Za mene Bog Jeste Ljubav, Sloboda, Zivot, koji nam je dao beskrajne mogucnosti..pa i to, da lu ce neko od nas da veruje ili ne ..Ziveci po zapovestima(mada ja licno ne volim taj termin) sigurna sam da cemo pre doci do ljubavi, mira, nego ako ih negiramo..Sve je to po slobodi izbora, ali sa neizbeznom zetvom.(to sam iskusila i zato danas jako vodim racuna sta sejem-u mislima, recima i delima)... :D
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Zvezda u usponu


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 2143
Zastava Subotica
mob
Ericsson T65
Citat
Ja licno u potpunosti verujem i stremim ka tome ,da sto vise i cesce ispostujem Deste bozijih zapovesti


Ali znas li sta je problem sa deset bozijih zapovesti? Deset bozijih zapovesti su nastale pre par hiljada godina. A koliko je covecancstvo tada bilo razvijeno, a koliko je danas? Kolika je ljudska aktivnost tada bila, a kolika je danas. Kada bi se danas bog javio nekome i izdiktirao bozije zapovesti ne bi ih bilo 10 nego verovatno 1000. Ali ipak bog se nikom nije javio u modernoj istoriji, ne samo modernoj nego ni u starom ni u srednjom veku. Tako da ne mogu da shvatim ljude koji se drze nekih principa koji su stari hiljadama godina!
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 2 3 5 6 7
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 20. Apr 2024, 04:07:36
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.125 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.