Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 27. Apr 2024, 08:50:50
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 ... 3 4 6 7
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Deset Bozjih Zapovesti  (Pročitano 26702 puta)
Pocetnik

Zodijak
Pol
Poruke 13
Sasvim je u redu da ti to ne razumes, ali u mom zivotu ljubav, prastanje,dobrocinstvo(ne mislim pri tome na "donacije") su najbitnije stavke.Ja tako zivim i veruj mi da mi sasvim godi-sto ne znaci da sam bilo kakav fanatik, naprotiv!Cisto informativno-postoje knjige N.D.Walshca, koje su meni i mnogima bile zanimljive i veoma korisne.Sve je individualno. :D
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Zvezda u usponu


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 2143
Zastava Subotica
mob
Ericsson T65
ljubav, prastanje,dobrocinstvo.... Teske su to reci u ovom svetu. Ljubav prema svom muzu i deci, svojim bliznjima, svojim prijateljima ali ljubav prema svemu i svacim...? Prastanje svojim bliznjima, svima koje volis ali prastanje svima...? Dobrocinstvo...? Uh zabolila bi me glava od svih tih dela! Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Pocetnik

Zodijak
Pol
Poruke 13
Eto, sad i glavobolja! :D Sve je stvar percepcije i resenosti...Ja volim jer je meni lepo dok volim, prastam, jer sam ja tako vise svoja , zdravija sam, spremnija da iskazem svoju ljubav-ali to sve ne znaci da ne pravim odabire.Trazim i nalazim dostojan nacin zivljenja kao ljudsko bice-a ja to mogu(ovog momenta) jedino na nacin, da u sebi i u drugima vidim ono bozansko, cisto.. ali to je druga prica, koja nije pogodna kada boli glava... 8)
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Zvezda u usponu


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 2143
Zastava Subotica
mob
Ericsson T65
Svi mi tokom zivota sto svesno sto nesvesno pogazimo deset bozijih zapovesti. Svi smo kao deca rastrgli kisnu glistu, zgazili bubu, zgazili mrava Smile  ili vec kao odrasli ubili dosadnu muvu zunzaru ili tako, zkalali svinju za slavu, ili neku drugu domacu zivotinjku. Prema tome prekrsili smo mozda i najtezu zapovest "ne ubij". No kako kome na volju, verujem da ima cistih ljudi koji se delimicno pridrzvajau deset bozijih zapovesti. Ja sam se okanuo religije. Bio sam na dosta raskrsca u zivotu i nijedna religija nije mogla da prevagne. Jednostavno ovakvim tempom zivota, u ovakvom okruzenju, i sa buducim poslom kojim cu se baviti religija mi je samo kamen spoticanja. Ako hocu da odmorim dusu necu se moliti bogu ili cinit dobra dela, nego cu uzeti bicikl i otici se provozati, ako je toplo napolju otici cu na bazen i iskupati se, ako je napolju hladno ukljucicu neku laganu muziku i opustiti se uz nju i tako.  Jednostavno kako kome je na izboru. Ali preteruju oni koji tvrde da kada bi se ceo svet pridrzavao deset bozijih zapovesti svi bi smo lepse ziveli! to je vec ideologija, ne moguce!  Smile  Smile  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Ucesnik diskusija

Zodijak
Pol
Poruke 66
…”Atos”….   Ko god da ste…..
Nema svrhe…   Nece vas razumeti….   ….

…Ali, bez obzira na to, kada sam vec u prilici, bih jos dodao….
Predpostavljam da ste svesni toga da su pomenute zapovesti samo vrh na pozamasnoj gomili pravila… …i da tih deset stvari nije dovoljno kako bi se lepo osecali ….
…To je ujedno i pitanje…

Naj lepse vas pozdravljam…

………………………

P.S.

….Pozdravljam i “costu”….   ….Jer, iako sve to ne shvata, ne znaci da je los covek….
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Ucesnik diskusija

Zodijak
Pol
Poruke 66
Znate li onaj grafit….  “Edipe, nisi ti kriv…!   Zatailo je informisanje….!”
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Ucesnik diskusija


Zodijak Virgo
Pol Žena
Poruke 199
Zastava Beograd
Evo i ja bih na ovu temu nesto rekla.
verovali vi u boga ili ne, svi se pridrzavamo tu i tamo tih zapovesti. (ako ste iole normalni,lepo vaspitani ljudi). Svi mi smatramo da je laz ruzna, sem ako ona nije simpaticno okolisanje oko istine. onaj koji krade, lopov je i ne verujem da bilo ko od nas ujutru ustane iz kreveta, sidje do radnje da kupi novine i hleb, a onda onako opusteno pride nesto ukrade. Ne ubijamo se medjusobno, sem ako niste potpuni fijuk ili istripovani krimos. retko ko od nas ima takav posao da i nedeljom radi.To je obicno dan kada smo uglavnom kod kuce, pogotovo u vreme rucka, kada ce najzad svi iz porodice biti na okupu. Ako mene pitate, u brak se ulazi iz ljubavi, zelje da sa voljenom osobom imas porodicu i ostaris. U takvoj prici preljuba nema ulogu... I kako onda kazete da se ne pridrzavate Bozijih zapovesti i da su one suvise zastarele za danasnji nacin zivota!?
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik


Sanjar Pochetnik

Zodijak Aquarius
Pol Žena
Poruke 308
Bog je u Nama samima dal' stepen sazrevanja ili vetj chega, znachi koliko tjemo dotji do Boga, do nas samih...

Ne volim kritike, eto tako mislim da niko od Nas nije dovoljno "prav" da bi mogao nekom "suditi".

Volela bih da je nasha SPC malko dugachija, ali bash tako i sveshtenici su samo ljudi, ali Bozhiji Hramovi to su sveta mesta.

Lichno Manastir SV.Vasilija Ostroshkog, da tamo nekim sluchajem ne mogu da idem, bila bih veoma tuzhna.Ima josh dosta hramova koje volim.

A Bozhije zapovesti to su tako prirodne istine, zdrav razum, makar ih ja tako dozhivljavam.

Jedina zapovest koja me dugo muchila i sad ponekad:

"voli blizhnjeg svog kao SEBE SAMOG "

znachi prvo treba voleti Sebe a nasha kultura, il' neka uvrnuta psihologija nas uvek usmerava da se treba za nekog"zhrvovati" i stalno stavljati druge ispred sebe.A ko nije za Sebe nije ni za Druge.

Ali eto, ne mozhe se sve preko notji.

Sve shto vishe uchim, kontam koliko malo znam, ali mi to ne remeti mir koji postaje sve vetji.
IP sačuvana
social share
Prilichno bajat repertoar za nekog ko se dosta dobro ljubi.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Pocetnik

Zodijak
Pol
Poruke 13
Lepo je cuti kako prepoznajemo Boga u sebi, jer nam to omogucuje da Ga prepoznamo ili trazimo u drugima, pa ce ga na taj nacin mozda i oni prepoznati u sebi..jer sa Bogom se lepse, sadrzajnije zivi...mislim da ne govorimo o svestenicima, jer oni su samo ljudi, na putu Ljubavi, kao i mi sami..Ne sudi, da ti se ne sudi...Katja, jedno moje malo razmisljanje:ja mislim da vecina nas u roditeljskom domu zaboravi voleti sebe, jer nas uglavnom podsecaju na druge, na zrtvovanje za druge..ali definitivno mogu da dam samo ono sto ja jesam.Razvijanjem te bozanske ljubavi u sebi, dajemo je i svima oko sebe..i ljubav se siri.i vracamo se sebi, Bogu, lepoti-ali to je proces,jer kao sto kazes,sto vise znamo,to nam je jasnije koliko zapravo malo znamo..i idemo dalje, svako po svom izboru-ali voleti Boga je jako lepo..i polako shvatimo bas lepotu tih zapovesti( ili putokaza) :D
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Poznata licnost


se ipsum vincere pulcherima res est

Zodijak Scorpio
Pol
Poruke 3624
Zastava Periferija razuma
Krsten sam jos kao beba, pravoslavac sam po rodjenju ali i po sopstvenom izboru. Da ne pominjem razloge koji su jednog zadrtog ateistu, vulgarnog u svoj svojoj blasfemicnoj pojavnosti, naterali da preispita svoj odnos prema Bogu. Boga postujem i slavim, i to ne kao ranije, zbog tradicije ili usled inercije kolektivne svesti koja se prelama voljno ili nevoljno kroz skoro svaki segment mog bitisanja.
 Da, verujem u Boga, najiskrenije i najcistije.
 Ali, ali, avaj ali...popovi mi nisu bas po volji. Na sta bi braco popovi licilo Hriscanstvo da je SV. Jovan Krstitelj na reci Jordan zatrazio od Hrista par seteraca a ovaj poceo da se "snebiva"? Odgovorite mi, o vi posveceni. Spustite se sa najvisih sfera duha do nas i oblijte nas visim smislom spoznaje i uputite nas u to zasto je skupoceni cetvorotockas bitan za obavljanje raznih crkvenih obreda.
Da li se u takvom jednom skupocenom cetvorotockasu brze stize do duhovne obnove i spasenja.
Hvala.
IP sačuvana
social share
Na silu ne biva...al, ne se znaje - Заре игра.
Ћклај  конза
Edit by Belgrade: Maksimalna dozvoljena velicina slika u potpisu je visina: 60pix, sirina: 468pix i velicina 20KB
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 ... 3 4 6 7
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 27. Apr 2024, 08:50:50
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.074 sec za 15 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.