Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 27. Apr 2024, 16:43:03
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Glasanje
Pitanje: Koje je po vama naj Paulovo delo i zasto?
Alhemičar
39.2%  (60)
Na obali reke Pjedre sedela sam i plakala
7.2%  (11)
Peta gora
7.8%  (12)
Ppriručnik za ratnika svetlosti
4.6%  (7)
Veronika je odlučila da umre
15%  (23)
Djavo i gospodja Prim
5.9%  (9)
Jedanaest minuta
11.1%  (17)
Alhemičar(sa Mebijusovim ilustracijama)
3.3%  (5)
Zahir
5.9%  (9)
Ukupno glasova: 153
Idi dole
Stranice:
1 ... 18 19 21 22 23
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Dela Paula Koelja - anketa  (Pročitano 43453 puta)
Legenda foruma

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 32981
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 7.0
Citat
pa i danijela stil ima impresivan tiraz,pa ipak ne mislis valjda da je treba uzimati za nekog gurua?
Tebi treba guru ili ? Knjiga se cita iz više razloga a ne samo iz filozofskih ili iz dokone , tiraž nije uvek znak kvaliteta , tu se slažem s tobom ...
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Jet set burekdzija


omnia ab ovo

Zodijak Taurus
Pol Muškarac
Poruke 5614
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.27
mob
Nokia 
 Smile Dena B. je imao super ideju, a to i napisao..bilo je već i biće...A Coelho je imao puno svoj jedinstveni idea, što je napisao, i na primer koristio i filmski fazon, što se zovemo Triller. Nije Heidegerrov strepnja, al za masu to nije ni potrebno. Den B. je svugde trillingiozan, al nikad ne bi se asocirao na Heideggeru.
IP sačuvana
social share
Da li je kocka baceno?
Snezana i vuk
Crvenkapa i kaludjerice
Vuk i sedam kaludjerica
Pogledaj profil Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 32981
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 7.0
Paulo Koeljo (Paulo Coelho) je rodjen u Rio de Zaneiru 1947. godine. U Brazilu se afirmisao kao pisac tekstova za hitove koje je pevao cuveni rok pevac Rail Seisas; njegove kompozicije izvodile su i sve velike zvezde brazilske muzicke scene sedamdesetih i osamdesetih godina. Paulo Koeljo je proucavao magiju i okultizam od svoje 25. godine. Posto je pesice presao put hodocasnika dug 830 km do Santjaga de Kompostele, napisao je 1986. godine knjigu Dnevnik jednog carobnjaka, koja je ubrzo postala bestseler u Brazilu. Nakon Alhemicara (1988), koji je njegov prvi svetski bestseler, Koeljo je objavio i knjige: Brida (1990), Valkirije (1992), Maktub (1994), Peta Gora (1996), Prirucnik za ratnika svetlosti (1997), Na obali reke Pjedre sedela sam i plakala, Knjiga o sreci, Veronika je odlucila da umre... Dela Paula Koelja prevedena su na 50 jezika i objavljena u 93 zemlje u ukupnom tirazu od 20 miliona primeraka. Samo Alhemicar, sa kojim je ovaj "najcitaniji latinoamericki pisac posle Markesa" (The Economist) stekao svetsku slavu, prodat je u tirazu od 15 miliona primeraka. Americko drustvo knjizara proglasilo je roman Alhemicar najboljom knjigom za mlade u 1994. godini, francuski casopis Elle knjigom godine 1995, u Jugoslaviji je dobio nagradu "Zlatni bestseler" Televizije Beograd i "Vecernjih novosti" 1995. i 1996. Francuska vlada dodelila je Paulu Koelju najvise odlikovanje u oblasti kulture: Vitez reda knjizevnosti i umetnosti. Njegova dela izvanrednog poetskog stila, koja podsticu nasu sposobnost da sanjamo, posredstvom jezika koji se ne obraca nasem razumu, vec nasim srcima - donela su mu reputaciju jednog od 15 najpopularnijih pisaca na svetu...

Gerila.com - knjizara - bookstore : knjige Paula Koelja - books of Paulo Coelho

--------------------------------------------------------------------------------

IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Poznata licnost


Zodijak
Pol Žena
Poruke 3460
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.14
Vreme ce pokazati koliko je njegov pitkiji stil vredan.  Smile

Sta znam, mene nekako nije zadivio, niti odmorio. Ruku na srce, nisam sve procitala.

Krajnje predvidljivo, previse razvidnjenih misli i previse poznato.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 32981
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 7.0
Citat
Ruku na srce, nisam sve procitala.
Vidi se !  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Jet set burekdzija


omnia ab ovo

Zodijak Taurus
Pol Muškarac
Poruke 5614
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.50
mob
Nokia 
11 minuta je napaljivo sredstva iz knjige Smile baš lepo je napisao, formulisao komponovao erotski delove. Kundera ne znam u noviji esejima da li bavi sa Coelhom. U 11minuta bili su takvi kompozicije koji mislim za Kunderu bi svideli.
Kundera voli telesnost i ja i Coelho Smile

A Euridimačku ne voli telesnot...Euridicat to voli kad ubija se od ontologiju, i tako uništavaju se neuronski ćejile Smile


Smile Smile Smile
« Poslednja izmena: 29. Jun 2008, 13:45:23 od onodys »
IP sačuvana
social share
Da li je kocka baceno?
Snezana i vuk
Crvenkapa i kaludjerice
Vuk i sedam kaludjerica
Pogledaj profil Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice


Future is to those who believe into beauty

Zodijak Taurus
Pol Žena
Poruke 704
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.14
mob
Siemens mc60
Koeljo uvek piše o borbi izmedju dobra i zla, to je, čini mi se, glavna polaznica svih njegovih romena ( ‚‚dobro"-religiski momenti, razgovori sa andjelima itd., i ‚‚zlo"- telesni momenti kao što je onodys napisao). Svakako tematika nikada nije komplikovana, ili se ja ne udubljujem kada ga čitam. Samo mi smeta što postaje predvidljiv i to će verovatno biti razlog, ako budem prestala da ga čitam u potpunosti. U svakom slučaju, najbolji roman koji je napisao je Veronika je odlučila sa umre, verovatno zato što je na mene delovao približno kao Demijan... nije da ga uporedjujem sa Heseom, ili nešto slično. Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice


Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke 803
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.51
mob
Nokia Lumia 820
Procitao sam Alhemicara, dopala mi se knjiga, ostavila je na mene neki utisak... Pomalo mi lici na Malog princa u pojedinim delovima... Smile
Sada pocinjem da citam Veroniku... Jedina stvar koja mi se ne svidja je to sto ga ama bas svi hvale, cak i oni koji nisu nista procitali u zivotu (ne samo njega, vec bilo sta Smile).
« Poslednja izmena: 24. Jul 2008, 22:33:54 od Saniboj »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Jet set burekdzija


omnia ab ovo

Zodijak Taurus
Pol Muškarac
Poruke 5614
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.51
mob
Nokia 
da providan je kao stakla, al ako i za manekenima i za lekarima varljivo, onda šta piše to poznaje današnjicu. Za umetnicima i filozofima je sram kako i šta napiše, al ponovo i oni može da nešto upoznaju u njegovim romanima koji su kao dokumetara o diktatornost stvarnosti.
IP sačuvana
social share
Da li je kocka baceno?
Snezana i vuk
Crvenkapa i kaludjerice
Vuk i sedam kaludjerica
Pogledaj profil Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke 1076
Zastava Novi Sad
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.16
mob
Samsung L700
Secam se da je i Nino stalno govorio kako obozava Koelja i da mu je Alhemicar omiljena knjiga Smile , ali moram priznati da mi je Peta Gora bas legla
IP sačuvana
social share

Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 ... 18 19 21 22 23
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 27. Apr 2024, 16:43:03
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.099 sec za 18 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.