Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 26. Apr 2024, 01:21:54
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 2 4 5 ... 59
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Darvinova teorija evolucije?  (Pročitano 64238 puta)
Prijatelj foruma
Zvezda u usponu


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 2143
Zastava Subotica
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Ericsson T65
Citat
Narvno opet to nije evolucija nego involucija, drugi zakon termodinamike.
Smile molim te... nemoj da te cuje neko Smiley 1

ne samo da ljudi imaju 99,9 % istih gena,vec imaju 99 % istih gena kao svinja Smile i majmun,i to je upravo najveci dokaz evolucije.Sama cinjenica da Dnk postoji je dovoljan dokaz.Da nas je bog stvorio ne vidim potrebu za tim a definitivno nas ne bi stvorio tako slicne svinjama.
Otkud to da se promenila muskulatura i klima?Bog se predomislio????A ja mislio da je on savrsen i da najbolje resenje donosi iz prve ili je i njemu potrebno vise pokusaja?A sa dinosaurusima se zezao?pa kad su mu dosadili...

Sto se tice vodozemaca i reptila.....zaboravljas da nauka nije tako rigidna kao crkva pa priznaje da gresi i stalno napreduje i trazi nova resenja,znaci daj joj malo vremena
I crkva je propovedala da je zemlja ravna ploca,pa kad se ispostavilo da gresi(naravno nauka je prvo pretpostavila a zatim i dokazala,a ljudi iz crkve su se bunili i pokusavali to da opovrgnu na sve nacine,pa cak i nasiljem )pravi se luda.nije dovoljno dostojanstvena ni da prizna gresku ni da se izvini onima kojima je zbog toga nanela zlo.

Ja se nesmatram slicnim svinjom nimalo. Naprotiv, covek je mnogo vazniji i veci od svinje nego sto ti mislis.

Dokaz DNK pobija evoluciju jer DNK je DNK, i ako nema nekog razmunog faktora da ga promeni DNK ostaje DNK i ne moze se sam od sebe usloznjavati. Ta ubitacna slicnost izmedju gena zivotinja i ljudi je dokaz da su ljudi oduvek bili ljudi, a zivotinje oduvek bile zivotinje.

Nauci dajem vremena, ali ljudskim filozofijama nemam sta dati jer su one isprazne.

U Bibliji nigde ne pise da je zemlja ravna. Crkva nije ucila da je zemlja ravna, jer samo je jedna Crkva, pravoslavna Crkva. Crkva nije duzna da se bavi naukom, nego da ljude vodi putem spasenja, a na putu tog spasnja, nauka nije potrebna.

« Poslednja izmena: 08. Apr 2006, 15:30:52 od costa »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Jet set burekdzija


volim mladena i bebana...

Zodijak Taurus
Pol
Poruke 6202
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
@costa,

znam da je teorija evolucije pokusaj objasnjenje porijekla zivota na zemlji bez Boga.
ali ja opet ne vidim da se kosi.
to je,prosto,iz razloga sto ja,cak i u toj teoriji vidim tvorca.
IP sačuvana
social share
" moja filozofija je jednostavna.                                 
  napuni prazno.
  isprazni puno.
  i pocesi tamo gdje svrbi "
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Zvezda u usponu


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 2143
Zastava Subotica
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Ericsson T65
@sesircic

Sto se tice evolucije...cek prvo da te ptiam jesi li pravoslavna hriscanka il idrugo?
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Jet set burekdzija


volim mladena i bebana...

Zodijak Taurus
Pol
Poruke 6202
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
pravoslavna
IP sačuvana
social share
" moja filozofija je jednostavna.                                 
  napuni prazno.
  isprazni puno.
  i pocesi tamo gdje svrbi "
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Krajnje beznadezan


s'brda s'dola

Zodijak Taurus
Pol Muškarac
Poruke 14157
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.5.0.1
mob
LG 4X HD
Citat
Crkva nije ucila da je zemlja ravna,
?????????????????????????????????????????????????????
Raspitaj se ko je bio Galilej i zasto je spaljen na lomaci
Citat
jer samo je jedna Crkva, pravoslavna Crkva.

koliko katolika isto to kaze za svoju crkvu,koliko muslimana za islam,koliko hindusa....
a Njutnovi zakoni vaze za sve njih,i svi imaju Dnk....pa razuman covek brzo shvati sta je merodavnije,crkva ili nauka  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Jet set burekdzija


volim mladena i bebana...

Zodijak Taurus
Pol
Poruke 6202
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
a da,naravno Smile
mozemo sad da se kacimo za svaku rijec,pa to da traje do beskonacnosti,
a sve sa jednim ciljem:"ko je u pravu?"
i na kraju,niko ne bi bio u pravu.
jer svako je u pravu za sebe i iz svog ugla gledanja na stvari.
by the way,cesto jedino sto imamo u zivotu je to parcence istine.nase.
svijet se gleda iz jednog ugla.svojeg sopstvenog.
gledamo ga preslikavajuci na njega nasa duhovna stremljenja,zelje i strahove.
i nije pitanje koje treba svaki put akcentovati:"ko je u pravu?"
nego:"koliko smo spremni da vidimo?koliko smo spremni da ucimo?
koliko ne znamo?kako zivimo?"

vjera je izvor iz kojeg pijem i cijom se svezinom nanovo okrepljujem.
da li znam odgovore na sva pitanja?ne,naravno.ni priblizno.
ali mi odgovori na neka pitanja nisu ni neophodna.
moja ljubav anulira moje nesavrsenstvo.
ljubav je moja potreba i cilj,a ne nuzno i odgovori,
na koja,da budem iskrena,nisam ni spremna.

IP sačuvana
social share
" moja filozofija je jednostavna.                                 
  napuni prazno.
  isprazni puno.
  i pocesi tamo gdje svrbi "
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Zvezda u usponu


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 2143
Zastava Subotica
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Ericsson T65
@sesircic

Odlicno. Ne znam jesi li cula za termin "pravoslavna evolucija", uveli su je neki pravoslavni teolozi, i to uglavnom kabinetski teolozi. Jedan od njih je recimo Grk, Aleksandar Kalomiros, autro "Ognjene reke", i ne znam sad tacno naslova, radi se o ekumenizmu gde ga je totalno raskrinkao i odlicne su obe teme. I tako kada takva dva izuzetna dela vidis, i kada vidis da ovaj covek zastupa evoluciju, onda se rastuzis i zapanjis kao otac Serafim Rouz, pa su se zato i dopisivali kakao bi razmenili misljenja na tu temu. Naime sta kaze Aleksandar Kalomiros, on kaze da ova evolucija koja je sa zapada losa i da nju treba odbaciti, ali da u svetlu druge evolucije treba posmatrati knjigu postanja. Onda shvatis ustvari da ta njegova evolucija nema nikakve razlike od zapadne. Ali Kalomiros gresi u tome sto on cini se nece da shvati sta je evolucija, pa kaze eto fetus je dokaz evolucije. No fetus je fetus, covek, i tu nema evolucije, covek se radja iz coveka. I sada pravi fundamentalnu gresku sto je mene zapanjilo. On kaze: "Posto je Bog stvorio vreme, a tvorevini je potrebno vreme, tako da ne moze Bog stvarati momentalno, ako je stvorio vreme". Daklo ovom potvrdom Kalomiors ustvari neku neophodnost stavlja iznad Boga, i podredjuje Boga njoj samoj. I onda on objasnjava dalje po stihovima knjige postanja kako je nastao prvi dan, drugi, i kako su sve to dugi periodi itd....i to cesto tumaci svete oce pogresno. A posto si ti pravoslavna hriscanka, hvala Bogu, ti znas kako je Gospod delovao. Mogli bi smo da pitamo Kalomirosa da li je Bogu trebalo da umnozi hlebove u pustinji dok je gladan narod cekao, ili je on umnozio to momentalno!! Da li je trebalo vremena da se hleb i vino pretvore u krv i telo na tajnoj veceri kada je Hristos pricescivao svoje apostole! Da li je trebalo vremena da se voda pretvori u vino ili je to bilo monetalno, na svadbi u Kani galilejskoj. Da li je bilo potrebno vremena da se ljudi izlece kada i he je Hristos iscelivao ili je to bilo momentalno!! Dakle Kalomiors svojim tvrdjenjem da tvorevini treba vremena, nipodostava Boziju moc i stavlja Bog u zavisnost od neke nepohodnosti.

Nista ne treba da bude cudno to. Kalomiros je nazalost podlegao mnogim pristicima koji se vrse na Crkvu. Pravoslavna evolucija je samo pokusaj da se izmire moderna nauka i Biblija, a pri tome ljudi kao Kalomiros prave kompromise sa teorijama koje su ponikle tamo gde nema Boga. A lepo je recno:" Svetlost nema nista sa tamom". Nauka ne protivureci Bibliji i ti to znas, ali evoucija i teorije o postanku sveta i kosmosa nisu naucne hipotez nego samo puko ljudsko filozofiranje, pokuisaj da se svet predstavi bez Boga. Zato sa takvim "naukama" necemo praviti kompromis. Nauka je zdrava onda kada je u sluzbi coveka i Boga, a ne onda kada Boga ponistava i ubija.

Zato kao pravoslavni hriscani, treba da se oslonimo na svetootacko predanje, gde sveti poput Sv. Vasilija Velikog, i Sv. Jovana Zlatoustog uce da knjigu postanja treba shavtiti bkuvalno. Bog je stvorio nebo i zemlju momentalno, iz nicega, i onda je za sest dana (24 casa) uredio zemlju i stvorio coveka. Dakle to treba da nas veseli, a ne da nas zbunjuje. Pred tim cinom stvaranja treba da nam srce treperi u strahu Bozijem i radosti, i da uzviknemo "slava Bogu na visini mir medju ljudima i dobra volja". A svedoci tog stvaranja smo na svakoj liturgiji gde se pricescujemo Hristovim telom i krvlju, i necemo ni ukom slucaju pomisliti da je to telo evoluiralo iz neceg jednostavnijeg .  Smile
« Poslednja izmena: 08. Apr 2006, 16:10:54 od costa »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Jet set burekdzija


volim mladena i bebana...

Zodijak Taurus
Pol
Poruke 6202
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
da @costa,

nikako ne praviti kompromise sa "tamom". Smile
IP sačuvana
social share
" moja filozofija je jednostavna.                                 
  napuni prazno.
  isprazni puno.
  i pocesi tamo gdje svrbi "
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Jet set burekdzija


lepim plakate po gradu

Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 5550
Zastava Beograd
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
Nezamislivo dugi vremenski periodi su nicim poduprta teorija.

Ako planeta zemlja postoji fantasticno dugo onda bi morala biti prekrivena kolometarsko debelim slojem kosmicke prasine ili bar minerali koji od toga vuku poreklo.

Ako zivot na zemlji postoji izuzetno dugo pnda bi zemlja bila prekrivena kilometarsko debelim slojem materije organskog porekla  kao otpad i lesevi zivih bica

Zivo od zivog. Ne postoji nasin da se organske materije dobiju osim izdvajanjem iz nekog zivog bica a to se odnosi i na jednostavnije organske materije ne samo na DNK i prava nauka to priznaje. Vrseni su nebrojeni eksperimenti da se iz neorganskog stvori organsko jedinjenje, bez ikakvog uspeha. Jednostavnije organsko jedinjenje kao sto je alkohol se mogu dobiti samo iz zivih bica.(pece chicha rakiju)

Svako ko pretenduje da nesto nametne sebi daje epitet "naucnost" kao argument da se njegove tvrdnje moraju bezuslovno prihvatiti a primere za tako nesto i sami znate, brojne "nauke" koje su paradirale. Ako mi budes "dobar" sve cu ti "naucno" dokazati, da ne navodim primere iz Beograda iz blize proslosti, famozna SANU i razne Dobrice, a toga ima svuda i u svim vremenima.

Ako je Bog stvorio sve, ko je stvorio Boga? Nesto sto postoji mimo ljudskih merila o vremenu i prosoru bez pocetka i kraja. Jednostavan trik koji sam pokazivao drugarima "dokaz da list papira ima samo jedno lice bez nalicja (list papira makaze i OHO lepak) To nemogu da postujem, jbg!
IP sačuvana
social share
Izreci, pa se ispeci
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.0.1
mob
Apple iPhone SE 2020
Citat
Bog Otac je nestvoren, i sam je sebi uzrok. Od vecnosti radja Sina, i ishodi Svetog Duha. Zato kazemo da je to apsolutna Istina, i to se tako prihvata jer je otkrivena ljudima. Kao aksiome u matematici sto netreba dokazivati kako su oni nastali, jednostvano postoje.


hm.. znaci, pored casova biologije, vi ste spavali i na casovima fizike:

Zakon o odrzanju energije:
Energija se ne moze stvoriti ni iz cega ni unistiti, vec prelazi iz jednog oblika u drugi...

Znaci, li to da je bog krsi zakone fizike...  Smile
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 2 4 5 ... 59
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 26. Apr 2024, 01:21:54
nazadnapred
Prebaci se na:  
Upozorenje:ova tema je zaključana!
Samo administratori i moderatori mogu odgovoriti.
web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.097 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.