Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 2 4 5
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Danilo, diskretni heroj - Tukli ga, šikanirali i ponižavali - zato što ne čuje!  (Pročitano 6742 puta)
Svedok stvaranja istorije

Kad si u Rimu ponašaj se kao Rimljanin

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 20540
Zastava
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 26.0
Jeste,ali ja sam zestoki protivnik toga da su u ovoj zemlji za sve krivi farma,pink i grand(koje treba zapaliti da me neko pogresno ne shvati),ali nema te farme,granda i pinka koji mogu nekoga navesti da zlostavlja nekoga,sta nije mu se svidela nova Stojina pesma pa mora nekog da iznabada,ili da posmatramo nase "tradicionalne" discipline,koja je to farma,pink i grand koja nauci ljaksea kad zeni cerku ili sina da ispali ceo sarzer iz pistolja u vazduh u sred centra grada,ti pucnji rodjace mogu da zavrse u necijoj glavi,ili uzmes 5 kg dinamita,bacis u reku i pobijes silnu ribu,je li ih to Sasa Popovic naucio u grandu?!To se u normalnoj zemlji zove divljastvo i primitivizam,a kod nas kad vidis neku slicnu vest,kazu eto sta rade pink i farma,jebala vas pink i farma,drzava mora represijom i kaznama da suzbije divljake i primitivce,drzava!Nema te televizije koja moze to da radi,fama oko televizije je toliko precenjena da je to smesno uopste slusati...
IP sačuvana
social share
Da li i u političkoj sferi postoji kolonijalno potčinjavanje? Nekome se može i to pričiniti. Ali, kada Šreder ili Bler savetuju vladu, to nikako nije čin najcrnjeg ponižavanja nacije i ruganje žrtvama iz 1999. To nije ni tragična slika države koja je izgubila svako samopoštovanje. Ne, to je manifestacija mudrosti, dubokog političkog uvida i afirmacija realpolitike kakva nije viđena još od vremena kneza Miloša. Srbija je, nema sumnje, na pravom putu.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Supermoderator
Legenda foruma


Always outnumbered, never outgunned.

Zodijak
Pol
Poruke 47481
Zastava
OS
Linux
Browser
Safari 534.30
on je samo gluv.. to je otprilike nikakav hendikep u danasnje vreme.. decko je potpuno zdrav i normalan

mislim da su roditelji vise socijalno distancirali ovog momka nego sto je to ucinio njegov hendikep.. nikoga ne mozes naterati da se druzi sa nekim sa kim ne zeli da se druzi, ali zasto mu monstrumi ne daju ni svesku, to je vec krupniji problem

trebalo je da mu usade neke realnije stavove i pripreme ga bolje na realnost, mislim da su tu omanuli zestoko
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Krajnje beznadezan

Zodijak
Pol
Poruke 10425
OS
Windows 7
Browser
Chrome 32.0.1700.76
@sergio
Aha, pa razumijem.

Ko sto krive igrice za nasilje.

--
Meni licno ne smeta Grand zbog muzike (koja mi se naravno NE svidja), nego sto bas nema filtera i oko samog show-a koji je trash ko trash.. se provlaci hiljadu ovakvih kretenizama.

Npr na takmicenju Zvjezda Granda, SasaP zamjera muskom takmicaru sto ima lancic.
Momak je vec najobicniji fotogenicni saban. Kosulja i crne cipele.
 Al et kod nas narod (babetine i seljacine) ne voli nakit na muskarcu a SasaP ide na 100% siguricu.

Pjesme manje vise, al psihologija iza te kulture je uzas. I mislim da ima uticaja.

U pravu si da su zakoni mnogo vazniji.

@Munka

Razumijem sta hoces da kazes. Al nista ne opravdava nasilje. Znam da ti to nije namjera, al uopste ne treba tako razmisljati - da to moze da se rjesi na spontanost, fleksibilnost.

Drugo je sto se ne uklapa i ne druzi, to je sama priroda stanja.

Dobro bi bilo da ima nekog jaceg rodjaka koji ce da izlomi nekog ko ga zajebava, ali to mora zakon ako nema.

Ne mozes se bas dogovarat sa srednjoskolcima.
« Poslednja izmena: 19. Jan 2014, 16:22:46 od Slagvort »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma

ja ko ja....

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 32096
Zastava pandorina kutija
OS
Windows XP
Browser
Opera 8.53
prvo...za takvu djecu su nekad postojala specijalna odjeljenja...
gdje su i ostala djeca imala neki... kako da kazem nedostatak...zbog kojeg nisu mogla da normalno prate nastavu kao ostala djeca...
i njih niko nikad nije dirao od nas....cak smo ih i stitili od onih gorih i od nas....
bilo je tu svakakvih,...roma najvise....ali i ostalih....

ja sam stvarno bio problematicno dijete..ne do petog i sestog razreda..bio sam do tada mamin sincic.... Smile
stvarno uljudno dijete i fino vaspitano... Smile  Smile
uostalom kao i vecina djece u to vrijeme...
da ja opsujem....to nisam znao..nisam imao gdje ni da cujem psovku...  Smile
niti ispred zgrade... niti u kuci..a u skoli da neko opsuje...pa to je bilo.ufff...
pred titovom slikom u ucionici da opsujes..  Smile
ili da nekome nesto ruzno uradis...pa to je bio skandal.... Smile
oba roditelj su morali doci ..na razredni...  Smile
i ne samo to..nego te cijeli razred gleda ovako  Smile sramota je bilo i opsovati.... Smile

onda mi se neki kyrrac desio u sedmom razredu ...potpuno sam posandrcao..i odlepio . Smile
i nekako brzo sam postao poznati skolski zlikovac... Smile
i ja i citava moja ekipa...nema sta nismo radili....uglavnom sve najgore sto moze dijete u tom uzrastu da radi....

mi smo poceli i da pusimo..dobro ja ne bas puno..nikad mi cigare nisu najbolje pasale...
ali onako zapalim ponekad....kad me ko foll neko izivcira.... pa da se smirim..
posle kad ga razbijem... Smile

j uvijek sam se nekako izvlacio... najvise zbog mame ...jer su nju svi znali... Smile
i svi su znali da sam ja fin..samo eto malo sam nesto  pobudalio  SmileSmile

i sve sam redom maltretirao...
imao svoju ekipu...mi kao bili najljepsi i najjaci..najbolji i sve curice su bile zaljubljene u nekog od nas.... Smile
.mada to uglavnom i jeste i nije bilo tako... Smile

nije smio niko da nam pisne..
u ekipi smo imali i osmaka i srednjoskolaca....tu u naselju...gdje smo se sastajali ..
pre skole i za vreme odmora... i kad pobjegnemo sa casova.. i posle nastave.
.i kad izadjemo posle skole...napolje.... u naselje..kako smo mi to zvali...tu su uglavnom bile igraonice...neki sumnjivi kafici..bilijar sale....parkica dva...staro parkiraliste i tako raj za olos...

i tu  je  najveci olos u mom gradu potekao....i obitavao..od navijaca huligana  do ubica....
mi smo bili podmladak..buducnost gradske prave
raje....

tu navece oko 10 sati....niko normalan nije prolazio i tu si mogao da skupis 1000 goidna robije odlezane...

naravno nas kao podmladak niko u gradu nije smio da takne...i da nam sta ruzno kaze...

e sad mozes zamisliti klinca sedmi/osmi razred sa takvim ledjima i takvom zastitom...

pa mi smo tukli sve zivo i vece i jace od sebe..
niko nije smio da pomisli da uzvrati... Smile

posle kad je to sve otislo daleko...brzo se tada zivjelo... Smile
kad je djavo salu odnijeo... kad su se pojavili neki sarafcigeri...i neke ozbiljnije price..tipa marihuana i neke otimacine...tj drumska razbojnistva... Smile

otac..djed i ujaci su me strpali u vojnu...i hvala im za to vise nego za ista ikome..na ovom svetu...
ko zna koliko bi puta do sada bio mrtav...
ili koliko bi robije odlezao do sada...da me nisu izvukli iz tog sranja...

stvarno smo bili olosh...ali nikad nikad niko od nas nije maltretirao siromasnu djecu...rome..i djecu sa poteskocama..branili smo ih.....

nasa meta su uglavnom bili imucniji seljaci i djeca direktorska i bogata djeca... jednostavno receno..
..njima smo dzigere odvaljivali...i naplacivali i vazduh i cestu i skolu i sve zivo..sto nam je palo napamet....

sto hocu da kazem...sa svim ovim sto sam napisao...da je nekad svijest postojala...prema takvima..
bez obzira kakav olos da si....
znas da si jaci..i da mozes da funkcionises normalno...i svjestann si toga da on ne moze...
i da nije isti kao ti..i da mu treba pomc ..zastita...

bilo je takvih koji su specijalce dirali ali smo im jebali mamu uvijek....
mada nama je bilo kakav povod trebao da nekome jebemo mamu...
ali ipak nam ih je bilo zao i stitili smo ih...

a sada je po svemu sudeci druga prica....s klnincima..
maltretiraju samo one koje mogu svi da maltretiraju..nama to nije bilo pre svega zanimljivo...

za takve stvari je kriva drzava....bila je i ona drzava kriva... sto smo mi takvi bili....
jednostavno krivi su za mnogo sta..pa i sto su dozvoljavali olosu da obitava blizu skolskih ustanova....

Smile
« Poslednja izmena: 19. Jan 2014, 17:00:00 od bobaK_bl »
IP sačuvana
social share
odmorit ces oci od moga pogleda na svijet...od svih stvari s kojim zivis ..koje  ne vidis ...a vidis ih sve....
cmokaaaaaaaaaaaa    Smile
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
OS
Mac OS X v: 10.9.1
Browser
Chrome 31.0.1650.63
mob
Apple iPhone SE 2020
Jedina svetla tacka u citavoj prici je sto mali za godinu dana zavrsava skolu.
I ostavlja tu seljanu za sobom.
I sto ce jednog dana ti sto ga biju da rade za njega.

Steta sto su svi ti psiholozi sa kojima je radio mozda unistili njegovu zelju za osvetom.
Na njegovom mestu neko drugi bi planirao jednu dugu... jako dugu osvetu...

Inace, njegova majka je divna.
Zaista divna zena.




« Poslednja izmena: 19. Jan 2014, 17:39:04 od Anea »
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Zvezda u usponu


Zodijak Aries
Pol Žena
Poruke 1981
Zastava
OS
Windows 7
Browser
Chrome 28.0.1500.72
Ovakvo djete ne može biti socijalizovano, do polaska u školu.

Dok su druga djeca vježbala socijalizaciju, njegovi su se rvali sa njegovim zdravstvenim problemom.

Ova vrsta implanta podrazumjeva da se ne smije desiti povreda glave - nema trčanja, skakanja, padanja, tuče...

Roditelji htjeli ne htjeli upadaju u taj helikopter mod - kad bukvalno lebde nad svojom djecom.

I djeca po pravilu završe nesocijalizovana.

Polazak u školu je za takvu djecu ogroman stres i ona se po pravilu loše snadju. Zato tu treba da dobro odigra i školski psiholog i učitelj - da se to dijete upari sa nekim ko je izuzetno dobro socijalizovan, da ga ovaj uzme pod svoje, da ga malo smiri, nauči, opusti, a da se u razredu napravi klima prihvatanja i razumjevanja.

Reći - trebao je da se snađe je isto kao kad bi ja nekog uvela u razred u kome se 6 godina uči kineski i rekla mu - e ajd i ti uči sa njima, nema veze što ga nikad nisi učio i što niko neće da ti pokaže, samo ti sjedi i kreni da čitaš...

How yes no...

Socijalizacija, je izuzetno težak, dugotrajan i složen proces. Kako za tu osobu, tako i za društvo.
Da li svi oni koji su prisustvovali zlostavljanju - pa da mu ni ružnu riječ ili pogled nisu uputili - mogu biti "normalni" ili su i njihova pravila "noramlnosti" poprilično izvrnuta.

I ovo nije moralo ovako da izgleda. Niti mu je trebalo specijalno odjeljenje - trebali su mu normalni, otvoreni ljudi - barem malo zainteresovani da mu pomognu.

« Poslednja izmena: 19. Jan 2014, 18:31:16 od Patak Dugoprugas »
IP sačuvana
social share
'If you wish to make an apple pie from scratch, you must first invent the universe." - Carl Sagan


I may be lazy, unmotivated and arrogant, but at least I'm good at it.
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma

ja ko ja....

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 32096
Zastava pandorina kutija
OS
Windows XP
Browser
Opera 8.53
djeca su okrutna..priznali mi to ili ne....
to su mali ljudi ..mali karakteri....i uprkos nastojanju da ih usmjeris bilo gdje...
ako oni zele... oni idu po svome..
kod kuce budu mamine maze... a napolju su mali zlikovci...

to cesto rade i odrasli ljudi....i to je u ljudima urodjeno...

i dosta vise treba paziti s kim  se dijete druzi...
i po svaku cijenu mu objasniti da ti malci s kojima se druzi..nisu okej....

jer nista na tebe ne moze uticati kao tvoja generacija..
od nje najvise ucis....s njom vodis bitke i s njom dozivljavas uspone i padove i dobijas ili gubis bitke...

ane...sto se tice osvete ..osveta je pice nemocnih....nemoc...da se suoce sa stvarnoscu...i da prevazidju..oproste...osvetom sebe postavljas na jos gore..nize... mjesto od onih koji su te povredili...
i nemoc da prevazidju oni svoje  mane...ili kvalitete...nebitno isto je..ako se pogresno koristi...
koje je drustvo ili pojedinac...osudio...

tijelo i um...zatrovani otrovom osvete....uvijek zavrse put na pogresnoj tacki..
totalno suprotnoj od one gdje su imali misao da ce stici...

bolje je tako...da oprosti....samo s oprostom moze poceti normalno da zivi..
sa osvetom..ne...
.to je nastavak prozivljavanje onog sto te dugi niz godina ubijalo...nastavak agonije..samo sebe stavljas u jos gori polozaj...pravis od sebe zrtve...onog ko od drugog pravi zrtvu....i an kraju ispadas iso govno kao i oni..
i dovodis do toga da te raja smatra istim djubretom kao i njih....i da cak masa opravdava to sto su mu radili...
jer je takav..se pokazao...isti kao i oni....ili jos gori..oni su bili mladi pa pogresili..a on ako bude u zrelosti to radio....on je gori od njih....
« Poslednja izmena: 19. Jan 2014, 19:02:43 od bobaK_bl »
IP sačuvana
social share
odmorit ces oci od moga pogleda na svijet...od svih stvari s kojim zivis ..koje  ne vidis ...a vidis ih sve....
cmokaaaaaaaaaaaa    Smile
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Legenda foruma

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 44343
Zastava
OS
Windows
Browser
Chrome 32.0.1700.76
Citat
I sto ce jednog dana ti sto ga biju da rade za njega.

мда...то гејтсов фазон Smile
IP sačuvana
social share
"Бицикл је за људе који не могу да приуште ауто."
                                               Џереми Кларксон

 Smile
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Poznata licnost


Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 4310
OS
Windows 7
Browser
Opera 12.16
Citat
I sto ce jednog dana ti sto ga biju da rade za njega.

мда...то гејтсов фазон Smile

Mozda da je ovo USA i da je on neki genije programer.
Inace bio kod nas  u osnovnoj decko koji je nosio aparate i pored njih nije bas najbolje cuo, niko ga nije zezao, mozda zato sto je bio za glavu veci od ostalih i sto je jednom iskrivio jednog koji se zeznuo pa ga zajebavao.
« Poslednja izmena: 19. Jan 2014, 20:12:50 od telep »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma


I have a joke. Women's rights.

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 31126
Zastava Harare
OS
Windows 7
Browser
Chrome 32.0.1700.76
mob
Samsung GT-S7580
on je samo gluv.. to je otprilike nikakav hendikep u danasnje vreme.. decko je potpuno zdrav i normalan

mislim da su roditelji vise socijalno distancirali ovog momka nego sto je to ucinio njegov hendikep.. nikoga ne mozes naterati da se druzi sa nekim sa kim ne zeli da se druzi, ali zasto mu monstrumi ne daju ni svesku, to je vec krupniji problem

trebalo je da mu usade neke realnije stavove i pripreme ga bolje na realnost, mislim da su tu omanuli zestoko


Нажалост није само глув, има проблема и са говором. Види се на снимку, то ми делује као већи проблем од слуха, ако се не може кориговати.  Smile

@sergio ramos

Прихватио ти то или не, медији имају већи утицај на нас, него што то мислимо. Не сматрам ни ја да је Гранд крив, сигурно није први ни започео такво нешто, али да, јесте један од многобројних фактора, као што рече Шлагворт.
IP sačuvana
social share
E ovaj svet je otiso u kurac cim Lazu pitaju kakva je serija  Smile
Pogledaj profil WWW Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 2 4 5
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.081 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.