Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 ... 22 23 25 26 27
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: "Da Vinčijev kod"-religijska knjiga ili dobar triler?  (Pročitano 40673 puta)
Bez prava na potpis
Poznata licnost

Zodijak Taurus
Pol
Poruke 2641
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.02
Дефинитивно "добар трилер"...
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Pali anđeo...možda... Ali anđeo!

Zodijak Sagittarius
Pol Žena
Poruke 5673
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0
mob
Apple Iphone 3G
Odličan triler... Sad činjenice navedene u knjizi i nisu tako bizarne...
Kad se malo bolje potraže na Internetu podaci o tezi...Može se naići i na prave filozofe i teologičare koji je podržavaju!
IP sačuvana
social share
We are each of us angels with only one wing, and we can only fly by embracing one another.


 
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Poznata licnost


Zodijak
Pol Žena
Poruke 3460
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.00
Knjiga je za smejanje!!!

Procitala sam je , jer su svi oko mene pricali o njoj. (Cak se citala, po autobusima- sto je zaista  Smile)

Triler- to i mogu prihvatiti, kao neki zanr. Da li zaista neko moze poverovati u postojanje one unuke, kustosa?
U nekoj zemlji su cak izvrsili javno spaljivanje!  Smile

Jedan detalj- koji opisuje "umesnost" tzv. pisca.  na nekoj 30. , 40. str. Dakle- era tehnologije, mobilni telefoni, komp. , internet...

A, "pisac" navodi da se voz kretao ubrzano, dok je iz njegovog dimnjaka isao dim!!!  Genije!  Smile Smile Smile   Ubacio parnu lokomotivu, u Francusku, u 21. veku!


E, sada- mozda je moja mana, sto mi takve stvari bas kvare utisak o knjizi.  Smile


Sve u svemu- `ajde da kazemo da je triler, al` cini mi se da je i Agata Kristi pisala mnogo kompaktnija dela.  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 443
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0
Taman sam hteo da kazem da Agata Kristi ima bolje trilere  Smile.

Najbolji komentar za knjigu koji sam procitao, ne znam sad na kom sajtu, je bio otpilike nesto ovako "Ova knjiga ce zameniti 'Alhemicara' na listi omiljenih knjiga manekenki" Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Poznata licnost


Zodijak
Pol Žena
Poruke 3460
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.00
Bravo, Dionise!    Smile

Nema, prepoznaje sa njuh za knjizevnost...     Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Clan u razvoju


Zodijak
Pol
Poruke 21
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.1
Ja sam ipak sklona da poverujem u tvrdnje Bejdženta i Lija, naročito što ih ima koje su naknadno dokazane, a u vreme pisanja prve knjige izgledale potpuno neverovatne! Mislim da je "Da Vinčijev kod" samo ispipavanje pulsa naroda, proba za to da li smo spremni da nam sruše najveći mit- mit o Isusu, koji je umro kako bi na sebe preuzeo sve naše grehe! Mnogo mi je realniji Isus čovek, nego Božji sin, te isto tako nije nemoguće da je imao potomstvo, čije postojanje i nije bilo tako bitno dok se mit o njemu nije pretvorila u nešto u šta je verovala polovina čovečanstva! Hrišćanstvo sa svojim zakonima, imalo je velikog udela u stvaranju civilizacije do savremenog doba, iako ako pogledamo spiskove ljudi koji su nam doneli epohalne izume i pravi napredak, videćemo da su bili protivnici crkve ili odbačeni od nje svejedno! U svakom slučaju u neko dogledno vreme otkriće se istina. Mi smo samo hiljaditi deo sekunde u trajanju Zemlje i čovečanstva, vreme od 2000 godina je isuviše kratko, da ne bi ostali tragovi!
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Poznata licnost


Zodijak
Pol Žena
Poruke 3460
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.00
Ako te interesuje Isus, kao covek...

Apokrifi, 2 knjige, Priredio prof. Tomislav Jovanovic. Mislim da je Zavod- izdavac.

~Opet- "Kod" smejurija...  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice


Zodijak Aries
Pol Žena
Poruke 603
Zastava Srbija
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.1
Mislim da su neki jako obavešteni ljudi potpuno negirali razna naklapanja, da ne kažem lupetanja u knjizi. Sa evidentnim dokazima.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Jet set burekdzija


The true method is no method.

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 6103
Zastava Starship Enterprize
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.1
mob
Bosch ima centrifugu
Ljudi manite se plagijatorske gluposti od "Koda" - ako zaista hocete nesto da znate o Hristu ima toliko knjiga o novo-zavetnoj istoriji. I ozbiljnih naucnih dela kao i ezotericno-nagadjackih spisa sa manje ili vishe ozbiljnim referencama. Mozete da pocnete od Sveta krv sveti gral - ali onda citajte njihove reference. Isto ima gomila stvari za DZ na internetu. Gosn Brown moze da otvori ochi jedino americkim domacicama koje od crkve i religije znaju samo Elvisa koji ih je venchao pijane u LAs VEgasu.

Uspeh njegove knjige samo pokazuje koliko je jedano i bedno duhovno stanje covecanstva danas.
IP sačuvana
social share


"I mourn the loss of thousands of precious lives, but I will not rejoice in the death of one, not even an enemy. Returning hate for hate multiplies hate, adding deeper darkness to a night already devoid of stars. Darkness cannot drive out darkness: only light can do that. Hate cannot drive out hate: Only love can do that."
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zodijak
Pol
Poruke 1
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
Ako neciji um nije zamgljen ne moze ga niko zamagliti ;nazalost 85% svetskih umova su zamagljeni



[Edit by Livingston: Pisanje teksta velikim slovima [ALLCAPS] zabranjeno Pravilnikom Burek Foruma. Koristite blagodeti formatiranja teksta ako zelite nesto naglasiti!]
« Poslednja izmena: 20. Feb 2008, 08:31:29 od Livingston »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 ... 22 23 25 26 27
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.087 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.