Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 19. Apr 2024, 15:31:24
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 ... 24 25 27
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Da li život ima svrhu?  (Pročitano 52882 puta)
Superstar foruma


Americki patriota

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 75692
Zastava
OS
Mac OS X v: 10.10.5
Browser
Safari 601.4.4
mob
I-mate 30 Pro
Citat
znanje=informacija

znanje nije informacija...informacija je prosto podatak...a znanje je mogucnost da primenis informaciju...
IP sačuvana
social share
ni bog ne prasta sve...

celavi oces cokoladicu...
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Svedok stvaranja istorije


Your tears don't fall They crash around me

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 18496
OS
Windows 7
Browser
Chrome 48.0.2564.109
mob
Ericsson jeste
Citat
Ako moje besjede nisu podudarne s tvojim shvaćanjima, onda su besmisleno proseravanje?
To bi bila inklinacija jednoumlju za što vjerujem da mu se protiviš.
Umjesto da me bianko optužuješ za proseravanje i zajebavanje, poštenije bi bilo da kažeš da ti se moje besjede ne sviđaju i da ti se ne da uključivati u takovrsnu diskusiju.
pa da, po mom mišljenju su besmisleno proseravanje i mislim da je očigledno da mi se ne sviđaju,a ti ako bi da dokažeš suprotno izvoli argumentuj a nemoj samo ''mudrovati'' i pričati nešto bez da išta kažeš,lupetati,presipati iz šupljeg u prazno itd
Citat
Tek ti ponešto urođene nervoze i vehemencije priječi dublje uroniti u predmetnu problematiku.
A savjetovao bih ti da se previše niti ne trudiš jer si ti sve  svoje odgovore već pronašao i nema nikakvog razloga da kvariš svoju znanstvenu idilu u besmislenom proseravanju s nekim nadobudnim Budjonijem, bezveznjakom s neta.
koju ''predmetnu problematiku'' i odakle ti da sam ja znanstvenik ili da imam bilo kakve veze sa znanošću?
IP sačuvana
social share
Ljudi i danas mogu da zive bez straha i mrznje ako mogu da shvate da nisu kreatori svoje sudbine
nego su kreacije svoje sudbine, odnosno da nemaju odgovornost ili zaslugu za sve sto im se desava.
Emotivni strah i mrznja su emocije koje su rezultat neshvatanja zivota.
Pogledaj profil Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 23083
OS
Windows 7
Browser
Chrome 48.0.2564.116
a ti ako bi da dokažeš suprotno izvoli argumentuj a nemoj samo ''mudrovati'' i pričati nešto bez da išta kažeš,lupetati,presipati iz šupljeg u prazno itd
on zapravo nema sta da kaze.
jedino sto je naveo je da postoje drasticne promene stavova u popularnoj medicini u vezi zdrave ishrane
IP sačuvana
social share
Prebrodićemo mi sve jade,
više se nećemo jadati,
ostvarićemo mi sve nade,
više se nećemo nadati.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Svedok stvaranja istorije


Your tears don't fall They crash around me

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 18496
OS
Windows 7
Browser
Chrome 48.0.2564.109
mob
Ericsson jeste
haha pa znam
car
IP sačuvana
social share
Ljudi i danas mogu da zive bez straha i mrznje ako mogu da shvate da nisu kreatori svoje sudbine
nego su kreacije svoje sudbine, odnosno da nemaju odgovornost ili zaslugu za sve sto im se desava.
Emotivni strah i mrznja su emocije koje su rezultat neshvatanja zivota.
Pogledaj profil Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik

Zodijak Leo
Pol Muškarac
Poruke 283
Zastava zg
OS
Windows
Browser
Chrome 48.0.2564.116
Citat
a da li u to sto smatras za znanje spadaju ljudske sposobnosti manipulacije svetom oko sebe, tehnologija za putovanje u svemir, druge vrste transporta, komunikacije na daljinu, koriscenje atomske energije, proizvodnja vestackih materijala, manipulacija genetikom, transplantacije organa...

O kakvim to ljudskim sposobnostima govoriš?
Želiš li reći da prije nisu postojali zakoni trokuta dok ih Pitagora nije obznanio?
Možda  ni atomi nisu postojali dok to ljudske sposobnosti nisu dokazale?
A prljavu energiju atoma držiš veliki dosegom ljudskog uma?
U čemu su to komunikacije uznapredovale od vremena goluba pismonoša?
Zar po masovnom  stupidariju koji je preplavilo sve frekvencije?
Vidiš li ti uopće mlade kako izbezumljeno kljucaju po razni sokoćalima?
Čuješ li što pričaju?

A čime bi to čovjek manipulirao da već nije postojao genski zapis?

 Putovanje u svemir spominješ?
Koliko je to ljudi bilo u svemiru?
Stotinjak?
0,00.000.0007%?
To je procent koji te impresionira?
Kačiš se na zanemarljive procente, a ne spomineš masovne, sve prisutne pojave dosega ljudskog uma, kao npr. milijune i milijarde tona  najubojitijeg oružja u vidu podmornica, ratnih brodova, aviona, atomskih bombi, bezbrojnih skladišta ratnog materijala....., dakle sredstava za uništavanje čovjeka?
 Možda  je po tebi čovjek (zahvaljujući nauci) značajno evoluirao u odnosu na pećinskog pračovjeka u smislu humanosti, poštenja, tolerancije, međusobnog uvažavanja.....?
Samo II. sv. rat je odnio 55.000.000 života.
No za njih nema mjesta u tvojim hvalospjevima ljudskom umu.
Poneki izuzeci u genijalnim proplamsajima ljudskog stvaralaštva, samo potvrđuju žalosnu stvarnost dominacije ljudske gluposti nad razumom na koji se ti pozivaš.
Takvi izuzeci ne daju nam pravo njihove zvjezdane dosege pripisivati svekolikom ljudskom rodu.
Glavna je odrednica čovjeka (uz časne izuzetke) glupost i krajnja pokvarenost.

IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 23083
OS
Windows 7
Browser
Chrome 48.0.2564.116
Možda  je po tebi čovjek (zahvaljujući nauci) značajno evoluirao u odnosu na pećinskog pračovjeka u smislu humanosti, poštenja, tolerancije, međusobnog uvažavanja.....?
ne bih rekao evoulirao. kultura nam se menjala. i ne bih rekao zahvaljujuci nauci. mada je i ona naravno doprinela. dosta si stvari napisao nudeci neke moguce interpretacije onoga sto mislim. time si vise govorio o svojim stavovima, sto sam i zeleo, ali si izrekao mnoge cudne tvrdnje. i da dodam: pecinskim ljudima je kanibalizam najverovatnije bio relativno normalna stvar. da, napredovali smo. i dalje napredujemo ali su mnoge stvari jos uvek vrlo lose a mozda ce nas i kostati glave.
pre dvesta godina bilo je normalno da deca danonocno rade u prvim fabrikama. danas je normalno da deca u bangladesu za malene plate rade u tekstilnim fabrikama u kojima se pravi odeca za bogati deo sveta, a kada se tako nesto otkrije nastane opste zgrazavanje. i to je napredak

Glavna je odrednica čovjeka (uz časne izuzetke) glupost i krajnja pokvarenost.
uh, uh
to se mora obrazloziti.
da ne bi ispalo da ova tvrdnja vise govori o tvom pogledu na svet i razlozima da imas takvo misljenje nego o realnosti
IP sačuvana
social share
Prebrodićemo mi sve jade,
više se nećemo jadati,
ostvarićemo mi sve nade,
više se nećemo nadati.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik

Zodijak Leo
Pol Muškarac
Poruke 283
Zastava zg
OS
Windows
Browser
Chrome 48.0.2564.116
Citat
uh, uh
to se mora obrazloziti.
da ne bi ispalo da ova tvrdnja vise govori o tvom pogledu na svet i razlozima da imas takvo misljenje nego o realnost


Ako kao razlučni kriterij u obrazloženju iznešenog mišljenja uzmemo djela čovječja, tu ne bi trebalo biti problema.
Naime, neumoljive ružne činjenice kojima je život čovječji  obilno isprepleten,  dovoljno govore same za sebe i  nemaju nikakve dodirne veze s mojim pogledom na svijet.
Da ne nabrajam pojedinosti (toga bi bilo o ho, ho) pokušati ću svoje viđenje sumirati prikazom  scene (koja doduše nalikuje biblijskoj apokalipsi), ali koja nije odraz mojeg eventualnog pesimizma, već realnosti..
Dakle svijet,  u kojeg smo bez svoje volje bačeni da živimo, krajnje je opasno, nesigurno, nesretno i beznadno mjesto,  prepuno otrova, prljavštine (ne samo kemijskog i fizikalnog porijekla) i zala svake vrste, što čovjeku zagorčava život.
Zagađenost zraka, vode, hrane ....,  glad, bolesti....., u kombinaciji s neprekidnim nizom ratnih sukoba i razaranja od postanka svijeta,  nemilosrdna eksploatacija bližnjeg svoga,   neprestanom agresivnošću, nepostojanjem moralnih načela, sklonost nasilnom riješavanju problema...., što totalno degradira vrijednosti  ljudskog bića, ne ostavlja prostora optimizmu.
Vrlo je izvjesno da čovjek nezadrživo korača u suton svojeg postojanja.
Nije daleko trenutak kada će prirodni resursi biti iscrpljeni, posljednja kap vode otrovana,  vazduh postati dušegupka, a čovjek sam grcati u vlastitom kalu, drhteći kao otrovani parcov.
Od neminovnog isčeznuća ne će nas spasiti ajfoni, tableti, smartfoni....., računala uopće, kao ni rakete  u svemirskoj misiji, a još manje atomske bombe koji ma na pretek.
Na kraju balade, pokazati će se nadmoć zla nad dobrim, a time se nadovezujem na naslov teme: "Da li život ima svrhu? " i zaklučujem da svrhe jednostavno nema.
Time se otvara pregršt novih pitanja, ali čovječji su horizonti jako suženi.
Izgleda da je u vječnom izvorištu događanja dobio ulogu potrošnog materijala.
Kako došao na ovaj svijet (bez znanja, htijenja i volje), tako će i otići, bez traga....
Realno, sudeći po djelima, čovek bolje nije ni zaslužio.
Sviđalo se to nekome ili ne.
« Poslednja izmena: 29. Feb 2016, 17:21:08 od budjoni »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 23083
OS
Windows 7
Browser
Chrome 48.0.2564.116
Ako kao razlučni kriterij u obrazloženju iznešenog mišljenja uzmemo djela čovječja, tu ne bi trebalo biti problema.
Naime, neumoljive ružne činjenice kojima je život čovječji  obilno isprepleten,  dovoljno govore same za sebe i  nemaju nikakve dodirne veze s mojim pogledom na svijet.
Da ne nabrajam pojedinosti (toga bi bilo o ho, ho) pokušati ću svoje viđenje sumirati prikazom  scene (koja doduše nalikuje biblijskoj apokalipsi), ali koja nije odraz mojeg eventualnog pesimizma, već realnosti..
bezbrojne primere dobrih dela, saradnje i pozrtvovanosti istorija uglavnom ne belezi
IP sačuvana
social share
Prebrodićemo mi sve jade,
više se nećemo jadati,
ostvarićemo mi sve nade,
više se nećemo nadati.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Svedok stvaranja istorije


Your tears don't fall They crash around me

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 18496
OS
Windows 7
Browser
Chrome 48.0.2564.109
mob
Ericsson jeste
Citat
uh, uh
to se mora obrazloziti.
da ne bi ispalo da ova tvrdnja vise govori o tvom pogledu na svet i razlozima da imas takvo misljenje nego o realnost


Ako kao razlučni kriterij u obrazloženju iznešenog mišljenja uzmemo djela čovječja, tu ne bi trebalo biti problema.
Naime, neumoljive ružne činjenice kojima je život čovječji  obilno isprepleten,  dovoljno govore same za sebe i  nemaju nikakve dodirne veze s mojim pogledom na svijet.
Da ne nabrajam pojedinosti (toga bi bilo o ho, ho) pokušati ću svoje viđenje sumirati prikazom  scene (koja doduše nalikuje biblijskoj apokalipsi), ali koja nije odraz mojeg eventualnog pesimizma, već realnosti..
Dakle svijet,  u kojeg smo bez svoje volje bačeni da živimo, krajnje je opasno, nesigurno, nesretno i beznadno mjesto,  prepuno otrova, prljavštine (ne samo kemijskog i fizikalnog porijekla) i zala svake vrste, što čovjeku zagorčava život.
Zagađenost zraka, vode, hrane ....,  glad, bolesti....., u kombinaciji s neprekidnim nizom ratnih sukoba i razaranja od postanka svijeta,  nemilosrdna eksploatacija bližnjeg svoga,   neprestanom agresivnošću, nepostojanjem moralnih načela, sklonost nasilnom riješavanju problema...., što totalno degradira vrijednosti  ljudskog bića, ne ostavlja prostora optimizmu.
Vrlo je izvjesno da čovjek nezadrživo korača u suton svojeg postojanja.
Nije daleko trenutak kada će prirodni resursi biti iscrpljeni, posljednja kap vode otrovana,  vazduh postati dušegupka, a čovjek sam grcati u vlastitom kalu, drhteći kao otrovani parcov.
Od neminovnog isčeznuća ne će nas spasiti ajfoni, tableti, smartfoni....., računala uopće, kao ni rakete  u svemirskoj misiji, a još manje atomske bombe koji ma na pretek.
Na kraju balade, pokazati će se nadmoć zla nad dobrim, a time se nadovezujem na naslov teme: "Da li život ima svrhu? " i zaklučujem da svrhe jednostavno nema.
Time se otvara pregršt novih pitanja, ali čovječji su horizonti jako suženi.
Izgleda da je u vječnom izvorištu događanja dobio ulogu potrošnog materijala.
Kako došao na ovaj svijet (bez znanja, htijenja i volje), tako će i otići, bez traga....
Realno, sudeći po djelima, čovek bolje nije ni zaslužio.
Sviđalo se to nekome ili ne.
slažem se
tj ne ''slažem'' pošto nije reč o mišljenju,možda bolje reći ''kapiram''
IP sačuvana
social share
Ljudi i danas mogu da zive bez straha i mrznje ako mogu da shvate da nisu kreatori svoje sudbine
nego su kreacije svoje sudbine, odnosno da nemaju odgovornost ili zaslugu za sve sto im se desava.
Emotivni strah i mrznja su emocije koje su rezultat neshvatanja zivota.
Pogledaj profil Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Legenda foruma


Чувајте Љубав !

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 46871
Zastava Босна
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 44.0
mob
Samsung Galaxy S6 edge+
А да мало одморите и одете на кафу?  Smile
« Poslednja izmena: 29. Feb 2016, 22:34:29 od Magic Master »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 ... 24 25 27
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 19. Apr 2024, 15:31:24
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.092 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.