Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 2 3 5 6 ... 22
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Да ли су жене грађани другог реда?  (Pročitano 37178 puta)
Poznata licnost


Zodijak Cancer
Pol Žena
Poruke 4678
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.8
Ma šta reći...u pravu si! Moje su rintale i ništa nisu postigle nego da kukaju.... Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.8
mob
Apple iPhone SE 2020
Jedna je Milka Forcan... ostale nemaju toliko srece...
Eto... gledam moju porodicu... mama i tetka... zavrseni fakulteti u roku, trazenje posla godinu-dve, stvaranje karijere, guranje do visokih polozaja u firmi... pa, ipak su imale manju platu nego njihove kolege i na njihovu trudnocu se gledalo kao na posast... cak i u divna socijalisticka vremena...
Npr. moja mama je bila na trudnickom manje od godinu dana, a nekada je radila po 18 sati iako nije imala kome da ostavi dete jer su moji roditelji ziveli u razlicitim gradovima, a najbliza rodbina je bila udaljena 200km...
I koja je reakcija bila kada je na kraju zaradila reumatsku groznicu posto u laboraratoriji nisu imali provedenu toplu vodu, tj. imali su jedan falicni protocni bojler koji vise nije radio nego sto je radio? "Ma, ona se prenemaze... nije to nista strasno..."
4 meseca u bolnici i dozivotna ogranicenost nekih pokreta nisu nista... coool... i da... vratila se na posao... bez prenemaganja... jedini ustupak koji je dobila posle sati natezanja i svadje bila je nova oprema...  Smile

I ona se ni u jednom trenutku nije zalila, prenemagala... ali nije ni bila tretirana kao jednako ljudsko bice...  Smile
« Poslednja izmena: 26. Okt 2007, 12:10:42 od Anea »
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Supermoderator
Legenda foruma


Always outnumbered, never outgunned.

Zodijak
Pol
Poruke 47481
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.8
To je bilo pre vise od 30 godina. Tada je najbolji auto bio Fica, zene su jos uvek bile zaljubljene u Klerk Gebla, moja mama je isla u dedinom vojnickom sinjelu na fakultet, jer nije bilo da se kupi kaput... ja sam mislila da pricamo o sadasnjem vremenu.
Danas, zena ne moze biti gradjanin drugog reda. Danas je nezaposlenost ogromna, samim tim ima previse neodlucnih, neopredeljenih i dokonih zena. One koje rade i stvaraju, trude se i napreduju, nemaju vremena da se osecaju bacene u zapecak u bilo kom obliku. Najteze je priznati da si zavistan od nekoga. Problem je sto je veliki broj zena upravo zavistan od nekoga (najcesce nekog muskarca), ali to ne zeli da prizna i onda se busaju u grudi kako su sposobne i napredne, a u stvari tapkaju u mestu. Nece da se pokrenu i pokusaju da za sebe nesto stvore. Studiraju po 10 godina, dele stanove sa roditeljima, zabavljaju se sa muskarcima po deset godina takodje i za sve to vreme nisu se pronasle, ili ako jesu, uradile su to prekasno, pa su i dalje nezadovoljne. Opet kazem, znam previse takvih zena. Opredeljenje je majka svih poteza. Opredeli se lepo, hoces li biti domacica, sedeti u kuci i brinuti se o deci i pokucstvu, pritom naravno voditi racuna i o sebi i ne dozvoliti da postanes rob domacinstva. Ili ces zagristi jako, odreci se mnogih stvari, sesti na knjigu, ne obazirati se ni na sta zivo, samo furati ka nekom svom cilju, da bi jednog dana uspela da ostvaris svoj san, ili bar da pocnes da ga ostvarujes.Ili na koncu konca, radi bilo sta sto ce te motivisati da u necemu napredujes. Bilo koji posao koji ti odgovara.Ali u tom slucaju, ako zastupas teoriju da su zene gradjani drugog reda, nemoj zavisiti od muskaraca u svom zivotu. Potrudi se i pokreni se da to tako ne bude. Sama ostvari sebi sve sto ti treba. U svakom drugom slucaju, stavljanje zena iza muskarca zaista je pateticno.
Mene su finansirali roditelji i dan danas imam neki dil sa majkom oko finansijske situacije.Nesto sitno, ali uvek neophodno. Ali kada mi je bilo najteze, kada sam bila jako daleko od kuce i bila osudjena na to da moram dobro da se pomucim i da radim da bih ostvarila sebi kakav takav zivot, e onda sam jako dobro uvidela sta znaci biti samostalan. Radila sam, trudila se kao konj, zapostavila sve svoje kaprice koje sam vukla iz svog doma i uspela na kraju da se izborim za svoje mesto.Medju istim tim muskarcima. I kasnijih godina u ovoj nasoj zemlji, zagrizla sam kao nikad da bih radila posao koji mi je donosio komformitet u svakom obliku.Trajalo je kratko, ali je pokazalo i meni i drugima do koje mere ide moja sposobnost da se izborim za samu sebe. I nikad necu odustati od svog zacrtanog cilja.Necu da kukam kako sam gradjanka drugog reda, samo zato sto cu da se  oslanjam na primere nekih zena koje su izvukle deblji kraj.Bitno mi je sada i sutra.Za mene i za moju decu. Zato se cimam kao konj u poslednjih par godina da bi moja porodica imala jednog dana koristi od toga.
Jednostavno, ljudi su razliciti. Neki ce uvek imati protiv, a bez da su ista konkretno u svom zivotu pokusali. Neki su pokusali pa nisu uspeli, povukli se i pronasli se u necem drugom. Neko je poginuo na kranu na gradilistu. Gledacemo da to ne budemo jednog dana mi.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.8
mob
Apple iPhone SE 2020
Izvini, ali ja zaista ne mogu da prihvatim to da zena mora vise da se trudi od svojh kolega da bi postigla nesto... i da za to dobija manju platu...  Smile

Zasto sam ja za iste stvari dobijala 7, a moje kolege 9 na fakultetu...  Smile
Kakav je to nacin da me profesor na ispitu saslusa, a zatim kaze: "Koleginice, to je bilo dobro, ali profesorka to nije dobro objasnila. Znate, ona je ipak samo zena... "  Smile

Nije stvar u recenici "Htele ste emancipaciju, eto vam ga... borite se... "
Sustina feminizma nije deklaracija da su muskarci i zene jednaki...
Zene i muskarci u mnogim stvarima nisu jednaki...
Stvar je u nastojanju da zena za iste stvari bude ocenjena i nagradjena na isti nacin kao i njen muski kolega...

Mozda zene iz tvoje i moje okoline nisu gradjani drugog reda... ali u proseku... jesu...

Eto... ona rasprava o zimnici...
Mene je zgrozila recenica - "Zasto ja moram da se mucim..."
Pa, majku mu... imas muza.. nek' on nesto uradi po kuci....

Taj stav da samo zena mora da kuva i sprema zimnicu je upravo primer zasto je zena gradjanin drugog reda...
Neke podele se uzimaju zdravo za gotovo...
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Krajnje beznadezan


Пустињу краси то што се у њој скрива бунар!!!

Zodijak
Pol Žena
Poruke 12617
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.8
mob
Nokia 
Мрзим поделе такве врсте.
IP sačuvana
social share
         

Ко не  жели да чује плач сиромашних, плакаће и сам, али га нико неће чути.

Ви  сте сви плодови истог стабла. Не поносите се љубављу према својој земљи, радије се поносите  љубављу за цели људски род.

Мудар  човек ништа не сакупља: што више направи  за друге то више има.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Kul fraza na latinskom! :)

Zodijak
Pol
Poruke 10007
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.8
Jes' vala... a posebno sto sad voca i povrca ima tokom cele godine tako zamnica ne mora ni da se sprema Smile
IP sačuvana
social share


Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Supermoderator
Legenda foruma


Always outnumbered, never outgunned.

Zodijak
Pol
Poruke 47481
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.8
Nisam primetila da zena mora vise da se trudi od svojih kolega da bi postigla nesto ... niti sam to i rekla.Rekla sam da mora da se trudi. To "vise" nisam nigde rekla. MOg kolegu na fakultetu vec osmi put obara zena. Iako zna vise od devojaka ... ako cemo tako da gledamo, nema nikakve razlike.Moj najbolji drug studirao je godinu dana duze zbog profesorke. A do tad je imao prosek 10 ... znaci-nije glupson.
A da moj muz pravi zimnicu ... iskreno ne bih mu ni dozvolila. Zelim da mi zimnica bude jestiva.Neka pomogne ako zeli. Osim u slucajevima da muz pravi zimnicu bolje od mene.A ako pravi bolje od mene, znaci da je pravio i ranije i da mu to nije problem.Jos bolje.Znaci, pravice je on.

Muskarce koji nista zivo ne urade po kuci, i samo dembeluju po ceo dan, birale su te iste zene.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.8
mob
Apple iPhone SE 2020
Citat
Nisam primetila da zena mora vise da se trudi od svojih kolega da bi postigla nesto ... niti sam to i rekla

Vidis... zato je tvoje misljenje, kao i moje cisto subjektivno...
Ti nisi videla, ja jesam...
Tvoje su druge obarale zene, moje su drugarice obarali i muskarci i zene...

Ti si donela zakljucke na osnovu ponasanja u svojoj okolini, ja na osnovu ponasanja u mojoj okolini...

Ja se nesto preterano ne brinem za sebe, jer ne pristajem na kompromise takve vrste, ali nisu sve naucene da kazu u odredjenom trenutku: "Dosta!"

To je samo moje misljenje... a Srbija nije samo Beograd... i u Srbiji ne zive samo visoko-obrazovane zene...
« Poslednja izmena: 26. Okt 2007, 16:48:28 od Anea »
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Supermoderator
Legenda foruma


Always outnumbered, never outgunned.

Zodijak
Pol
Poruke 47481
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.8
Sve to sjajno zvuci u teoriji. Pricekajmo praksu, pa cemo sve biti bogatije za jos neko iskustvo.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Zodijak Cancer
Pol Žena
Poruke 4678
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.8
Pa recimo da i danasžene moraju da se trude više od svojih kolega...recimo da bi ostala u drugom stanju treba da barem dve godine radi kod istog gazde pa da se sažali i da joj trudničko, recimo da u kuhinji neće ženi ispod 30.godina dati da bude šef kuhinje nego klincu od 18.godina....Munka Ne znam kojim si se sve poslovima bavila ali kod mene se izmenjalo mnogo...videla sam i u današnje vreme nemoć žene da se izbori sa takvim nametnutim situacijama...

Anea i moja je majka radila u labolatoriji i tata joj je jedno vreme šef, ali nije imala ni malo privilegije čak su joj i zamerali, kada je tata promenio radno mesto onda su došle šefice koje susedele u toploj kancelariji dok su one nosile uzorke kroz ledene pogone...zaradila je i reumatizam i tumor na sinusu...pa ti sad vidi, a sada polse toliko godina šefica joj kaže kako je morala manje privilegije da da njoj jer je bila najbolji radnik i nije htela da se prolenji... Smile
Ni ta šefica nije imala veću platu od mog tate! Istu školu su završili inače!
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 2 3 5 6 ... 22
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.076 sec za 15 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.