Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Napomena: Govor mržnje, uvrede i svako drugo ponašanje za koje moderatori budu smatrali da narušava ugled i red na forumu - biće sankcionisano.
Glasanje
Pitanje: Crna Gora ce...
napredovati bez Srbije
napredovace, ali ce ih pojesti albanski lobi
nece napredovati bez Srbije
otici u ponor
nisam siguran-a
Idi dole
Stranice:
1 3 4 ... 111
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Da li su Crnogorci izmisljena nacija!?  (Pročitano 63254 puta)
Veteran foruma
Krajnje beznadezan


Nemam ništa, al' za Srpsku dajem sve!

Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 10242
Zastava Pale - Republika Srpska
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0
mob
Samsung S7220
Ovdje cete naci da je RPC priznavala CPC i prije 1891

Pogledajte, covjek je dao i izvor iz knjige...
Zasto to onda niko ne priiznaje? Zasto niko i nigdje nije vidjeo taj izvor sto je ovaj mod objavio? Zasto i danas stoji da CPC nije priznata?
IP sačuvana
social share


Svi kalendari drevnog naroda Maja završavaju se za dvije i po godine, kao da svijeta posle toga neće ni biti...
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Krajnje beznadezan


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 12728
Zastava germany
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0
mob
SonyEricsson k800i i D820
Ovdje cete naci da je RPC priznavala CPC i prije 1891

Pogledajte, covjek je dao i izvor iz knjige...
Zasto to onda niko ne priiznaje? Zasto niko i nigdje nije vidjeo taj izvor sto je ovaj mod objavio? Zasto i danas stoji da CPC nije priznata?

A Vlado zasto Srpska Pravoslavna Crkva nece da prizna Crnogorsku Pravoslavnu Crkvu...jeli to radi toga sto bi manje imali vijernika svoje crkve ili necega drugoga...posto vidim da u CG ima jedan veliki dio stanovnistva koji zeli to...? Sta mislis o tome!?
IP sačuvana
social share
Diskutiere nicht mit Dummen, sie ziehen dich auf ihr Niveau und schlagen dich dort mit Erfahrung!
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Krajnje beznadezan


Nemam ništa, al' za Srpsku dajem sve!

Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 10242
Zastava Pale - Republika Srpska
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0
mob
Samsung S7220
A Vlado zasto Srpska Pravoslavna Crkva nece da prizna Crnogorsku Pravoslavnu Crkvu...jeli to radi toga sto bi manje imali vijernika svoje crkve ili necega drugoga...posto vidim da u CG ima jedan veliki dio stanovnistva koji zeli to...? Sta mislis o tome!?
Jal znas cije pravoslavne crkve su naslednici danasnje priznate pravoslavne crkve? Ne mogu se pravoslavne crkve tak tako osnivati i priznavati. Srpska pravoslavna crkva nikad nece priznati CPC kao ni Makedonsku PC, niti ce ih ikad i jedna priznata PC priznati.
IP sačuvana
social share


Svi kalendari drevnog naroda Maja završavaju se za dvije i po godine, kao da svijeta posle toga neće ni biti...
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Krajnje beznadezan


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 12728
Zastava germany
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0
mob
SonyEricsson k800i i D820
A Vlado zasto Srpska Pravoslavna Crkva nece da prizna Crnogorsku Pravoslavnu Crkvu...jeli to radi toga sto bi manje imali vijernika svoje crkve ili necega drugoga...posto vidim da u CG ima jedan veliki dio stanovnistva koji zeli to...? Sta mislis o tome!?
Jal znas cije pravoslavne crkve su naslednici danasnje priznate pravoslavne crkve? Ne mogu se pravoslavne crkve tak tako osnivati i priznavati. Srpska pravoslavna crkva nikad nece priznati CPC kao ni Makedonsku PC, niti ce ih ikad i jedna priznata PC priznati.
Neznam zato sam te i pitao....nisam toliko upucen u tu problematiku pa pitam zasto nece da ih priznaju...dali se sve pravoslavne Crkve moraju sastati ili kako to ide..
IP sačuvana
social share
Diskutiere nicht mit Dummen, sie ziehen dich auf ihr Niveau und schlagen dich dort mit Erfahrung!
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Poznata licnost


prim.med.dr.sci. protivpožarni. aparat pekom

Zodijak Taurus
Pol Muškarac
Poruke 4245
Zastava Kolasin- Kruscic
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
SonyEricsson K530i
Ovdje cete naci da je RPC priznavala CPC i prije 1891

Pogledajte, covjek je dao i izvor iz knjige...
Zasto to onda niko ne priiznaje? Zasto niko i nigdje nije vidjeo taj izvor sto je ovaj mod objavio? Zasto i danas stoji da CPC nije priznata?

Ja, kao ateist, i kao neko ko je rodjen 1987-e godine, najmanje sam kompetentan da pricam o tome... Nijesam siguran, ali sam 90 % uvjeren da niko ovdje nije zivio oko 1891-e godine, tako da se samo mozemo osloniti na istorijske podatke... A niko nije blesav da da takvu izjavu kad zna da se moze provjeriti postoji li ta knjiga i je li, uopste, postojala... Ali, ovo je sad kompleksno pitanje. Ne moze se tek tako tvrditi da je narod odjednom stvoren... Da to tako ide, kako je ova zena iz tvog navoda rekla, siguran sam da bi se prvo stvorili Kosovari kao drzavotvoran narod, pa tek onda Crnogorci, jer bi to vise odgovaralo i SAD i EU, ali ne moze niko da "napravi" naciju... Apsurd je i sama pomisao na to. Ali, ovo je besmisleno, ishod ovakvih rasprava je uvijek izvjestan- "Svako drzi svoju stranu ponosa i gluposti"...
IP sačuvana
social share
 
Pogledaj profil Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 738
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
Moje misljenje je da su Crnogorci oduvek uzivali neku vrstu autonomije u odnosu na ostatak Srpskih zemalja, ali oni su sigurno Srbi poreklom i dan danas su Srbi ali po narodnoj pripadnosti.
A sto se tice nacionalnosti to moze svako biti sta hoce i kako se izjasni, tako i Crnogorski Srbi mogu da kazu da su Crnogorci iako su rodbinskim i krvnim vezama povezani sa vise od pola Srbije. Pa i svajcarci su nacija ali nisu narod i stvoreni su od italijana, nemaca i Francuza a tako i Crnogorci su namesteni od Srba i malog broja siptara, hrvata (Srba katolika koji se tako izjasnjavaju) i muslimanski Srba.
EU je najvise kriva zbog takvih pravljenja novih nacija kao sto su Makedonci, Crnogorci, bosnjaci... i ko zna jos ko ce biti nacija sve...jer EU tezi kao prema nekoj ujedinjenoj evropi gde ce svi navodno biti evropljani a Balkan je toliko rasturila da je to cudo. Umesto da tezi ka jedinstvenom Balkanu oni jugoslaviju rasturise tj. drzave koje su clanice i NATO-a, a sada jos vise rasturaju Srbe iako teze ka jedinstvenosti cele evrope. Pa gde je tu logika?...
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Krajnje beznadezan

Live Long and Prosper

Zodijak Aries
Pol Žena
Poruke 11001
Zastava Austria
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 7.0
mob
LG Google Nexus 5
 
mislim sta ima veze sto su se odvojili i sto hoce svoj jezik i svoju crkvu?

kad mogu rusi i grci imati svoju sto ne bi mogli i crnogorci?? nije mi jesno, ko je protiv toga??

katolici, ujednjujte se, pravoslavci razjedinjujte se   Smile Smile
IP sačuvana
social share
Budi jako oprezan da ne rasplaces zenu jer Bog broji njene suze. Zena je nastala od muskarcevog rebra. Ne od njegovih stopala da se po njoj gazi. Ne od njegove glave da se njome vlada, nego od boka da mu bude jednaka. Ispod ruke da bude zasticena i pokraj srca da bude voljena.

Ewig dein, Ewig mein, Ewig uns

Nicht alle sind glücklich, die glücklich scheinen. Manche lachen nur um nicht zu weinen.
   
                       
U mraku vidim kako ti oči sjaju, a kad nam se lica dotaknu i tvoj dah ukrsti sa mojim, ja osetim sve godine naše ljubavi sažete u jedan jedini tren, i znam samo da postojimo ti i ja, ali pretopljeni na silnoj vatri naše duge, tajne i tajanstvene ljubavi, i pomešani nerazdvojno, zauvek.

Look, when you love someone, it's worth fighting for, no matter what the odds.                
Why do I keep doing this to myself? I must be a masochist or something.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Poznata licnost


prim.med.dr.sci. protivpožarni. aparat pekom

Zodijak Taurus
Pol Muškarac
Poruke 4245
Zastava Kolasin- Kruscic
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
SonyEricsson K530i
A, evo nesto malo i o jeziku, ne da bih dokazao da je zvanicno postojao, nego da ju Crnogorci vazda tvrdili da govore crnogorskim jezikom:

U knjizi Vuka Karadžića Montenegro und die Montenegriner (Stuttgart 1837) nalazi se prvi pomen Crnogorskog jezika.
U prijevodu srpskog filologa i Vukovog biografa, akademika Ljubomira Stojanovića (1860-1930), uvodna rečenica u poglavlju >>Žitelji<< tog Karadžićevog djela glasi:

»Francuski pukovnik Vijala, koji je 1813. godine obišao Crnu Goru, veli za Crnogorski jezik (kojim je, veli, za nevolju i govorio) da je dijalekat Grčkoga!«


=================================


- Nalazio sam se u Sofiji poslom i kad sam čuo, pripovijedao je Janjić - Lončareviću, da je talijanska kraljica u pohodu kod svoje kćeri, bugarske carice, odlučio sam da je posjetim i pozdravim. Primila me srdačno. Razgovarali smo dosta dugo. Iznenađen i oduševljen njenim dobrim srpskim jezikom rekao sam joj: “Veličanstvo, ja se Vama divim, što i sada, živeći dugo u Italiji, tako dobro govorite srpski”. Ona se na to digla, pružila mi ruku i na rastanku rekla:

“Oprostite, gospodine ministre, ja ne govorim srpski, no crnogorski. Tako me je učio moj otac, crnogorski kralj Nikola.”
IP sačuvana
social share
 
Pogledaj profil Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0
mob
Apple iPhone SE 2020
on je iz crne gore... on bolje zna od tebe koji si 3000km daleko u svabiji... Smile
moji su se doselili iz cg... znaci.. hm... citava njegova porodica, citava moja porodica je u zabludi... Smile
svi srbi iz crne gore su u zabludi...  Smile

mnogo podcenjujes ljude.... Smile


doduse... znajuci hrvate... a, posebno ove na forumu... da kojim slucajem pingvini zatraze status nacionalne manjine u srbiji, vi bi pojurili da im pruzite podrsku... LOL

znaci, zakljucivanje ide ovako: cale tvog decka je srbin...tvoja porodica je srpskog porijekla...----->svi koji zive u cg su srbi?

bravo poli.. hoces keks? Smiley
ne.. to znaci da svi koji su rodjeni u cg nisu crnogorci... iako se po poreklu tako nazivaju... kao sto ni vojvodjani nisu posebna nacija...

@ tiger

bavo .. poli br.2... e, tebi ne dam keks...
imas prljav kljun...  Smile

Citat
Pa stani Anea...prvo nisu 3000km nezivim u danskoj....nego Deutschland...

a, odakle meris tih 3000km... od zagreba ili od ulcinja  Smile

Citat
A drugo znaci ono sto Srbi u Crnojgori kazu to je tako....mene ne interesuje sto tvoji govore jer necinis ti sa svojom porodicom i od tvog decka otac necini jedan narod nego mislim da ih ima malo vise....

sto se tice misljenja... to znaci da tebe ne interesuje misljenje 32% gradjana CG... bravo...

Citat
A manjina oni moraju postati jer niste vise u saveznoj zemlji nego su oni sada gradjani druge drzave..koliko ja znam i koliko mogu da primjetim sa ovih mojih 5000 km udaljenosti...

crnogoraca ima 43%, srba 32%... hm...  e.. sad tu nisu uracunati i oni koji zive u srbiji.. da su uracunati... procenti bi bili malo vise nategnuti i zategnuti...
takodje... referendum je prosao jedva... posebno na severu...
obaska sto su sada muslimani podeljeni u dve drzave Smiley
sad si 5000km udaljen.. pa gde si sad..  Smile

Citat
Ja nista netrazim a da su pingvini dio naroda koji zive u Srbiji i da su jedan narod koji ima svoju drzavu pa naravno da bi im trebalo dati prava manjina...hehehe

naravno... najlakse je zavirivati u tudje dvoriste... nek komsiji crkne krava...
mora da smo to od vas naucili Smiley
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Poznata licnost


prim.med.dr.sci. protivpožarni. aparat pekom

Zodijak Taurus
Pol Muškarac
Poruke 4245
Zastava Kolasin- Kruscic
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
SonyEricsson K530i
referendum je prosao jedva... posebno na severu...
Anea, referendum u Crnoj Gori je, po izjavi predstavnika EU, najstrozi u istoriji, jer je jedinstven po tome sto je na svim ostalim referendumima uslov 50%+1 birac, a na ovom je bilo 55% + 1, a glasalo je 55,4% za odvajanje... Znaci, to "jedva" je relativan pojam...
IP sačuvana
social share
 
Pogledaj profil Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 3 4 ... 111
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  
Upozorenje:ova tema je zaključana!
Samo administratori i moderatori mogu odgovoriti.
web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.076 sec za 21 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.