Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 29. Apr 2024, 00:08:36
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 3  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Da li ste imali osecaj...  (Pročitano 6755 puta)
Prijatelj foruma
Jet set burekdzija


lepim plakate po gradu

Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 5550
Zastava Beograd
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.1
Модерна наука deja vu објашњава теоријом да једна мождана хемисфера прими информације брже од друге, стога кашњење у "опажању" настаје због кашњења нервног импулса и "поновног опажања" истог оног што смо опазили секунду раније. Ову "сензацију" је могуће активирати такође хипнозом.

Ја мислим да је то сећање на прошле животе. Волим да га доживим, и пар пута сам био у прилици да га сам иницирам. Како - не знам ни сам.

Saznanje da za različite aktivnosti koristimo različite centre u mozgu, a u modernom zivotu često radimo više stvari odjednom (vozi auto i priča mobilnim - standardno) pa se taj efekat "dvostrukog opažanja" zaista javlja ponekad izazivajući taj deja vu efekat.
IP sačuvana
social share
Izreci, pa se ispeci
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Bez prava na potpis
Poznata licnost

Zodijak Taurus
Pol
Poruke 2641
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.10
Мени се дешавао и кад идем улицом сам увече, тако да то нема везе.

Иначе, приметио сам да има и разлике  у интензитету и трајању овог доживљаја. Обично је врло кратак - 2,3 секунде и док покушаш да га "задржиш", он оде. Што више покушаваш да га задржиш, брже оде. Пар пута ми се десило да је трајао, 5-6 секунди и то је баш оно creepy feeling  Smile , сећам се последњи пут да сам око 11-12 увече пролазио поред веома осветљене пумпе у насељу, нигде никог и онда ме "стрефило" - па бар 6-7 секунди нисам знао где се налазим и осетио сам да сам у врло врло познатом окружењу из детињства (али то је само осећај) и оно што је оставило сећање на тај догађај - осећај да сам апсолутно сам на свету. Такође сам осетио велико задовољство на крају "feelinga" ( Smile) - цело тело ми је утрнуло на пар момената.

Имам ја тако обичај да изанализирам сам себе и своје осећаје до детаља Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Jet set burekdzija


lepim plakate po gradu

Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 5550
Zastava Beograd
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.1
Meni se slično ponekad dešava. Osetim perfektnu mirnoću, osećaj stopljenosti sa okolinom kao i neku nemuštu pamet koja sve razumeva bez potrebe da se to rečima definiše. To ne traje dugo a nakon toga imam osećaj pročišćenosti i blagog razočaranja što je sve postalo obično. Mislim da su to trenutci kad nas Bog posećuje stapajući se sa našim telom i dušom. a bez bilo kakvog našeg prizivanja, po nekom njegovom nahođenju momo naše volje. Mislim da to ne sme da traje dugo zato što bi ostavilo loše posledice po telo i dušu, sprženi snagom tog duha.
IP sačuvana
social share
Izreci, pa se ispeci
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija


Sve je otrov i nista nije otrov

Zodijak Cancer
Pol Žena
Poruke 176
Zastava Rotterdam
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.5.0.9
Mislim da znam o cemu govoris Reolader.... Smile

Ovaj osecaj je kod mene sve redji i obicno je jako naporan i pomalo neprijatan, ali kada ga neko vreme nema pocne da nedostaje...Vrlo. Kada sam bila mladja sve sam cinila da sto pre prodje, da bi sada uticala na to da se sto vise skoncentrisem i zadrzim ga...
Najcesce se vraca kao nesto sto se vec desilo, ali cega se nikako ne mozes setiti...Cujes dijaloge koji su nerazumljivi, spoljasnji svet ne postoji, sve je to u tvojoj glavi i odvija se, postoji, a neobjasnjivo je... Kao kovitlac osecaja koji mesaju sva cula, a boje duse se razlivaju....

Uspela sam par puta da ga zadrzim po nekoliko minuta.
Ponekad mi podje za rukom da ga izazovem....
Ipak je to nesto neobjasnjivo.

I da, mnogi kojima se ovo ne desava pomislice da nije normalno... Pa, mozda i nije.... Smile
I da, Imaginelo, zaista posle takvog osecaja sve postaje obicno.... Posto sam vec rekla da sam se trudila svom snagom koncentracije da taj osecaj zadrzim sto duze, moram priznati da mi je bilo vrlo tesko i iscrpljujuce....
Da li neko zna nesto o ovome iz svere psihologije???

Moze se izazvati prilikom situacija koje nas relativno uzbudjuju izazivajuci blagi strah, jezu, nelagodnost od nepoznatog...
« Poslednja izmena: 15. Jan 2007, 21:14:29 od tatjanaa »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice


Zodijak Capricorn
Pol Žena
Poruke 827
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
Desava mi se i u tom trenutku otprilike zanemim i pomislim...cekaj pa ovo se vec dogodilo...
Dogadja mi se da u prolazu kraickom oka vidim da neko nesto radi i nekako zanemarim to zato sto u stvari ja to vec znam-vec je vidjeno...
IP sačuvana
social share
Edit by Anea: Linkovi i bilo kakvi drugi reklamni elementi nisu dozvoljeni u potpisima korisnika!
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Krajnje beznadezan

Live Long and Prosper

Zodijak Aries
Pol Žena
Poruke 11001
Zastava Austria
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 7.0
mob
LG Google Nexus 5
meni se na primer desavaju situacije koje sam vec dozivela ili videla, i to u poslednje vreme veoma cesto.

ali u svakoj toj situaciji kao da postoji jos nesto sto visi u vazduhu, sto mi se ranije vec desilo, a sad dok se to desava, nedostaje jedan deo, da ta situacija bude potpuna.

i uvek kad dodjem u tu situaciju, ja pomislim na to sto nedostaje i kad ce se i ona desiti. i u tom trenutku nestane sve.


da, neki to povezuju s proslim zivotom, a ja bih dodala i san. mozda neki ljudi imaju jako zivopisne snove (ja npr da), ponekad i pricam u snu, tj. sasvim normalno vodim komunikaciju s drugima.

dakle, snovi se ostvaruju.
IP sačuvana
social share
Budi jako oprezan da ne rasplaces zenu jer Bog broji njene suze. Zena je nastala od muskarcevog rebra. Ne od njegovih stopala da se po njoj gazi. Ne od njegove glave da se njome vlada, nego od boka da mu bude jednaka. Ispod ruke da bude zasticena i pokraj srca da bude voljena.

Ewig dein, Ewig mein, Ewig uns

Nicht alle sind glücklich, die glücklich scheinen. Manche lachen nur um nicht zu weinen.
   
                       
U mraku vidim kako ti oči sjaju, a kad nam se lica dotaknu i tvoj dah ukrsti sa mojim, ja osetim sve godine naše ljubavi sažete u jedan jedini tren, i znam samo da postojimo ti i ja, ali pretopljeni na silnoj vatri naše duge, tajne i tajanstvene ljubavi, i pomešani nerazdvojno, zauvek.

Look, when you love someone, it's worth fighting for, no matter what the odds.                
Why do I keep doing this to myself? I must be a masochist or something.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice


Zodijak Leo
Pol Muškarac
Poruke 877
Zastava Pored vrlo prometne ulice :(
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.01
mob
SonyEricsson K800i
Kod mene se takvi čudni osećaji mogu grubo podeliti u dve vrste. Jedan je standardni deja vu, koji asocira na nešto "već viđeno" (premda ne mora obavezno da ima veze sa vizuelnim doživljajem). Najintenzivniji deja vu koji sam imao je trajao čak par minuta, i posle toga sam bio u nekoj kraćoj vrsti šoka (počeo sam da se smejem tupavo i neko vreme govorio "uf!"). Bilo je to pre par godina, išao sam sa nekim društvom Knez Mihajlovom, i kada sam ugledao zgradu palate "Zora" (to je zgrada gde je institut Cervantes), onda me je "strefilo". Odjednom sam osetio da sam istu situaciju već doživeo (iako sam dotičnu zgradu svesno video bar milijardu puta ranije) ali jaaaako davno. I sve oko mene kao da je bilo nekako drugačije, okolni govor ljudi kao da se utišao, kao da sam osetio neku vrstu samoće i istovremenog sklada sa celim svetom. Ubrzo kada je sve prošlo, mogao sam da se zakunem da sam zgradu "Zora" video u nekom drugom vremenu.  Smile

Drugi osećaj se manifestuje kao osećaj tog sklada i mirnoće, ali bez osećaja već viđenog. Dakle, ne podstiče nikakvo "sećanje". Uglavnom mi se dešava u situacijama neposredno pred ili posle spavanja, kada sam relaksiran, i kada, predpostavljam da mi je podsvest aktivnija od svesti. Najupečatljiviji primer mi se desio letos u Grčkoj. U pola noći sam se probudio i izašao na terasu, napolju je duvao vetar. I gledam praznu ulicu (u kojoj je preko dana gužva), gledam kako vetar valja razne papire preko nje i zavesu od sopstvenog prozora kako se viori preko terase. Taj prizor mi je "okinuo" osećaj harmonije, bezvremenosti, samoće i sklada. Trajao je maksimum 50tak sekundi, ali je bio vrlo jak. Nekako, uspokojava.  Smile
IP sačuvana
social share
Ретко која жена виси о руци мушкарца који је био одиста човек њеног укуса.
 Јован Дучић
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik


idemo daaaalje

Zodijak Cancer
Pol Muškarac
Poruke 333
Zastava Kotez
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.02
mob
Motorola a1200r
ja imam ubedjenje da je podsvest veoma jaka masina koja coveka zna cesto da dovede do ludila.ako razmisljamo o nekoj situaciji u kojoj bi voleli da se nadjemo i zatim to potisnemo sve to ostaje u podsvesti negde.kada se ta situacija zaista i dogodi onda podsvest proradi i nadje asocijaciju i to je deja vu.ja imam jedan savet za sve.otidjite kod nekog dobrog psihologa i verujte mi otkricete mnoge stvari o sebi ali mu prethodno naglasite da zelite da radite na podsvesti.takodje i za san mislim da je samo produkt podsvesti i nista drugo.valjda sam nasledio neke frojdove stavove ali ipak nije covek bio lud pa valjda nisam ni ja:)
IP sačuvana
social share
Covjek je nerazuman, nelogican, sebican.
Nije važno, voli ga!
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Kul fraza na latinskom! :)

Zodijak
Pol
Poruke 10007
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.1
A da li ste primetili da u tim situacijama ne mozete da predvidite sta ce da se desi...
Tek kad se desi, cini vam se poznato, tj. kao da se vec desilo...
IP sačuvana
social share


Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik


idemo daaaalje

Zodijak Cancer
Pol Muškarac
Poruke 333
Zastava Kotez
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.02
mob
Motorola a1200r
pa dobro ne mora da znaci.meni se desaavalo da mogu da predvidim sta ce se desiti, sto je veoma cudno.ali opet ostaje neka doza nesigurnosti da nije tako trebalo da se desi.
IP sačuvana
social share
Covjek je nerazuman, nelogican, sebican.
Nije važno, voli ga!
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 3  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 29. Apr 2024, 00:08:36
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.082 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.