Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 2 4 5 ... 8
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Da li smo zaista onakvi kakvima se predstavljamo?  (Pročitano 15567 puta)
Krajnje beznadezan

Zodijak
Pol
Poruke 12846
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.11
Dobro , mislim da ne pricam u prazno pa cu nastaviti... masa ljudi ni ne zna sebe u potpunosti, da bi se predstavila .. masa ljudi je toliko promenljiva ( sa svakim drugacija i povodljiva ) da opet ne moze sebe da prezentuje valjda, masa ljudi ne zna sta je prezentacija uopste. Smiley
Naravno, masa ljudi i laze zbog neke koristi, bila ona neposredna ili su to neki kompleksi.

Ja licno mislim da je bitno predstaviti sebe tako da ljudi vide tvoje pozitivne strane a mane .. pa da ih ne vidi niko ... sto ne znaci da patim od toga da svako misli dobro o meni, vec samo neki koji meni znace... (inace ne bih imao ovaj kretenski nick no druga prica)... valjda je ovo sve dosta povezano sa egom, ukoliko neko laze a nema  prakticnu korist.

Bilo kako bilo...mozda masim poentu teme, ali ako preciziras.. mozda cu ti reci (a i drugi) ono sto te zaista zanima.
« Poslednja izmena: 18. Jan 2008, 17:36:39 od yourtoiletpaper »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


The worst vice is advice

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke 9076
Zastava
OS
Windows Vista
Browser
Opera 9.24
Akcenat nije na samoprezentaciji, vec na svesti o stvarnoj i umisljenoj istini.  Naravno da je neko dovoljno svestan sebe, da bi primetio kada o sebi govori istinu, a kada ne...a neko ne.

To sto ti ne razumes ili ne zelis da razumes poentu, ne znaci da je i neko drugi nece razumeti.

Reci sta ti konkretno nije jasno, da bih mogao da ti preciziram. Mislim da je primer bio sasvim konkretan.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Krajnje beznadezan

Zodijak
Pol
Poruke 12846
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.11
Ok, da ne trosim vreme na prepucavanje pa da ti ucinim.

Kao neko kome je uzor onoga sto covek treba da bude.. neki mix najboljih osobina uzet iz heroja/antiheroja , stripova i knjiga koje sam procitao.. recimo da zelim da budem sve dobro... da ne lazem nikad izmedju ostalog.

Razumes, imas viziju nekog idealnog sebe.. i tako i volis da vidis sebe i da predstavljas sebe... naravno daleko si od idealnog ili bar nisi nikad skroz idealan ... i nekad kad odstupis od toga.. pa kazes da si recimo jednom slagao, ne odustajes od tog ideala uglavnom .. ali se ipak lose osecas.

Svi se mi izdajemo za nesto sto nismo.. to je jedna od cena modernog drustva... koliko puta si pozeleo da zapevas za ruckom a nisi jer si ogranicen pravilima ponasanja.

Naravno ako se uvek i pred svima pretvaras da si nesto sto nisi, onda imas problem.

« Poslednja izmena: 18. Jan 2008, 19:08:26 od yourtoiletpaper »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Superstar foruma


Sačuvaj me Bože od onih kojima treba da verujem

Zodijak Virgo
Pol Žena
Poruke 51791
Zastava Srbija
OS
Windows 2000
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.4;M
mob
Nokia 
Ima lagarija po forumima, pre svega baš zato što svako želi da je u nečemu bolji nego što zaista jeste i što računa da se te laži neće primetiti.

Drugo što može da ostavi pogrešan utisak o nekoj osobi je promišljanje odgovora. Odgovaramo sa dovoljno vremena da nešto prećutimo ili obrišemo, da ne reagujemo previše burno ili da se ne upecamo u zamku nekog trika.

Treće biramo teme koje nam se dopadaju. Tako mene niko neće sresti u sportskoj rubrici. Kako onda da nasluti koji je moj odnos prema nekom sportu. Ili dosadno mi je u blablaonici, mada tamo ima najviše pitanja lične prirode.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


The worst vice is advice

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke 9076
Zastava
OS
Windows Vista
Browser
Opera 9.24
Ok, da ne trosim vreme na prepucavanje pa da ti ucinim.

Kao neko kome je uzor onoga sto covek treba da bude.. neki mix najboljih osobina uzet iz heroja/antiheroja , stripova i knjiga koje sam procitao.. recimo da zelim da budem sve dobro... da ne lazem nikad izmedju ostalog.

Razumes, imas viziju nekog idealnog sebe.. i tako i volis da vidis sebe i da predstavljas sebe... naravno daleko si od idealnog ili bar nisi nikad skroz idealan ... i nekad kad odstupis od toga.. pa kazes da si recimo jednom slagao, ne odustajes od tog ideala uglavnom .. ali se ipak lose osecas.

Svi se mi izdajemo za nesto sto nismo.. to je jedna od cena modernog drustva... koliko puta si pozeleo da zapevas za ruckom a nisi jer si ogranicen pravilima ponasanja.

Naravno ako se uvek i pred svima pretvaras da si nesto sto nisi, onda imas problem.


E, takvog te volim  Smile

Imas neki konkretan primer ili ne zelis da odajes svoje slabosti?
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Krajnje beznadezan

Live Long and Prosper

Zodijak Aries
Pol Žena
Poruke 11001
Zastava Austria
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 7.0
mob
LG Google Nexus 5
na primer uhvatim sebe da nesto napisem na ovom delu foruma, a ustvari ja bas tako ne bi postupila.
a samo iz razloga da kao tu osobu trgnem ,kao bolje ce joj biti, a znam da nece, da joj treba vreme kao i meni sto je trebao i svim drugim.

ponekad napisem nesto sto nema veze sa mojom licnoscu, ako je prilika za to, da vidim kako ce ljudi reagovati, da vidim kako ce se u narednom periodu obracati meni, hoce li me izbegavati ili ne, a sve to iz neke licne radoznalosti. nekad, ako budem u prilici u stvarnom (ne virtuelnom) zivotu, da to isto kazem ili postupim, znacu odgovor druge osobe.



IP sačuvana
social share
Budi jako oprezan da ne rasplaces zenu jer Bog broji njene suze. Zena je nastala od muskarcevog rebra. Ne od njegovih stopala da se po njoj gazi. Ne od njegove glave da se njome vlada, nego od boka da mu bude jednaka. Ispod ruke da bude zasticena i pokraj srca da bude voljena.

Ewig dein, Ewig mein, Ewig uns

Nicht alle sind glücklich, die glücklich scheinen. Manche lachen nur um nicht zu weinen.
   
                       
U mraku vidim kako ti oči sjaju, a kad nam se lica dotaknu i tvoj dah ukrsti sa mojim, ja osetim sve godine naše ljubavi sažete u jedan jedini tren, i znam samo da postojimo ti i ja, ali pretopljeni na silnoj vatri naše duge, tajne i tajanstvene ljubavi, i pomešani nerazdvojno, zauvek.

Look, when you love someone, it's worth fighting for, no matter what the odds.                
Why do I keep doing this to myself? I must be a masochist or something.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Krajnje beznadezan


Tako, tako, tako ... samo plivaj !

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 10648
Zastava Leva strana kreveta
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.11
mob
Nokia N97
Ovde svi lazhu bez izuzetka, ali bitno je da ubijemo vreme.  Smile
IP sačuvana
social share
"Brian: You're drunk.
Stewie: You're sexy."
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.25
mob
Apple iPhone SE 2020
Ovde svi lazhu bez izuzetka, ali bitno je da ubijemo vreme.  Smile

Put do pakla poplocan je dobrim namerama...
Zamisli da svi govore istinu... pa to bi bio pravi pakao... Smiley
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Krajnje beznadezan


Tako, tako, tako ... samo plivaj !

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 10648
Zastava Leva strana kreveta
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.11
mob
Nokia N97
Realno  Smile
IP sačuvana
social share
"Brian: You're drunk.
Stewie: You're sexy."
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


The worst vice is advice

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke 9076
Zastava
OS
Windows Vista
Browser
Opera 9.24
Trudim se da izbegavam teme u kojima ne zelim da budem iskren.

Istina, nekada nemas izbora...

Interesantna je pojava gde covek u trenutku svojih "lazi", toga nije ni svestan. Kako ubedjujes druge, tako i sebe...
Medjutim, realnost je nesto sasvim drugo.
Mislim da to potice iz refleksne potrebe coveka, kao sto rece pametnaglavicaYTP, za idealizovanjem samog sebe.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 2 4 5 ... 8
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.078 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.