Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Da li nam preti pandemija svinjskog gripa?  (Pročitano 157114 puta)
Moderator
Svedok stvaranja istorije

Izgledas mi kao lutkica iz Trsta ;)

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke 15222
Zastava Puerto Pollo
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 3.6.13
mob
HTC Wildfire S
Joj meni nešto nije dobro...  Smile ... imam sve simptome svinjskog gripa... procureo mi nos... pomalo kašljem... baš me bole pluća... boli me stomak... boli me grlo... i malaksao sam... nekako ... sav  sam razbijen...  Smile    Smile

Ne znam dal' je svinjski grip...  Smile

...ili je ipak to što sam pre 2-3 dana - spavao sve po par sati, ispušio 2 i po pakle cigara za veče, pojeo gomilu raznovrsne hrane i popio jedno vrlo zadivljujuću količinu piva-vina-tekile-votke-rakije...  Smile ... plus smrzo se ko dupe na ovom vremenu...  Smile

Šta vi mislite da je u pitanju? Smile Dal da idem na vakcinu?  Smile


(to oni nas namerno lože sad kad smo svi razbijeni od proslave Nove Godine Smile )
IP sačuvana
social share

You sharpen the human appetite to the point where it can split atoms with its desire; you build egos the size of cathedrals; fiber-optically connect the world to every eager impulse; grease even the dullest dreams with these dollar-green, gold-plated fantasies, until every human becomes an aspiring emperor, becomes his own God...
...and where can you go from there? 

OPERATION: Smile
12 MAR 2012 | 16 MAR 2012
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije


Damn Mad Cows !

Zodijak Libra
Pol Muškarac
Poruke 21465
Zastava Trstenik, Srbija
OS
Windows XP
Browser
Opera 10.63
mob
Samsung Galaxy Kevoje8ac
Šta vi mislite da je u pitanju? Smile Dal da idem na vakcinu?  Smile

Ako ti je bilo toliko hladno da si morao da se oblacis ovih dana, idi po vakciu.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije


☐ worth ☑ not worth

Zodijak Cancer
Pol Muškarac
Poruke 23430
Zastava
OS
Windows 7
Browser
Opera 9.80
mob
Tel.Me Your.Number
Džaba ti vakcina ako si već oboleo Smile

“Svinjski grip” se širi Hrvatskom?

U Splitu je najmanje 18 osoba zaraženo svinjskim gripom.

Kod 18 pacijenata u Splitu pronađen je virus N1H1, zbog čega su zabranjene sve posete pacijentima u bolnici, potvrdila je danas lokalnim medijima Zorana Klišmanić, šefica Epidemiološkog ođela Zavoda za javno zdravstvo.

Kroz ambulantu za zarazne bolesti splitske bolnice do kraja godine su prošle 92 osobe koje su došle sa simptomima koji bi uputili na sumnju u zarazu svinjskom gripom.
Od 30 briseva koji su poslani na analizu u Zagreb, kod 18 pacijenata potvrđen virus N1H1.

Zbog zabrane poseta, ove godine nije bilo ni tradicionalnog susreta gradonačelnika Željka Keruma s prvom rođenom bebom u 2011. i njenom majkom.

Na nivou zemlje svinjski grip je potvrđen kod stotinjak pacijenata, a jedan 60-godišnjak je i umro zbog komplikacija.

Procenjuje se da je cifra veća. Veća zaraza očekuje se početkom novog školskog polugođa 10. januara.

Izvor: Mondo
Virus svinjskog gipa je H1N1.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Legenda foruma


pĆelica

Zodijak
Pol Žena
Poruke 49554
OS
Windows 7
Browser
Opera 10.61
mob
Nokia 
čula sam to za Hrvate. a i ako dodje kod nas,proširi se..mi ćemo i dalje biti pod utiskom dosadašnjih obmana Smile

kao i uvijek,zakon jačeg(samo je sada zakon onog koji je najbolje informisan i finansijski obezbijedjen)
IP sačuvana
social share
Najbolje se osjećam među jednostavnim ljudima pred kojima mogu da odbacim svoje oklope, da zaboravim komplekse i opreznost, s kojima mogu da se smijem, da kažem sve što mislim, ne plašeći se da će me pogrešno razumjeti
Pogledaj profil Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije


Blejac u kraju!

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 26936
Zastava Vozdovac
OS
Windows 7
Browser
Chrome 8.0.552.224
mob
Samsung SGH-E590
Da li cemo docekati dan kad ce neka bolest da se povlaci iz hrvatske?  Smile
IP sačuvana
social share

Realnost je iluzija koja nastaje usled nedostatka alkohola.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
OS
Windows 7
Browser
Chrome 8.0.552.224
mob
Apple iPhone SE 2020
AKTIVIRAO SE VIRUS H1N1
Prvi slučaj svinjskog gripa u Srbiji!

V. Marić-Brajković    | 06. 01. 2011. - 11:48h | Komentara: 0
Nacionalna laboratorija Instituta za virusologiju, vakcine i serume „Torlak” iz uzorka dva pacijenta iz Beograda, potvrdila je virus influence A (H1N1)p, 5. januara 2011. godine.

Prvi oboleli, neimenovani dvadesetogodišnjak,  je hospitalizovan u Institutu za infektivne i tropske bolesti Kliničkog centra Srbije i stabilnog je zdravstvenog stanja, dok je druga obolela osoba (godište 1991) nakon pregleda kod lekara u domu zdravlja upućena na kućno lečenje gde se oporavlja.

Institut za javno zdravlje Srbije preporučuje vakcinaciju protiv gripa kao najbolju i najefikasniju meru prevencije. Preporuka je da se sve osobe vakcinišu, a posebno one koje pripadaju grupama stanovništva pod povećanim rizikom (osobe sa hroničnim poremećajima plućnog i kardiovaskularnog sistema, metaboličkim poremećajima, uključujući pre svega šećernu bolest, poremećajima rada bubrega, osobe sa oslabljenim imunitetom, osobe smeštene i zaposlene u gerontološkim centrima i ustanovama socijalne zaštite, zaposleni i smešteni u ustanovama koje obavljaju zdravstvenu delatnost, osobe starije od 65 godina, lica zaposlena u javnim službama koje su u riziku, osobe starije od šest meseci, a posebno trudnice i gojazne osobe koje su identifikovane kao nove grupe rizika za obolevanje sa mogućim komplikacijama i težom kliničkom slikom).

Vreme neophodno za sticanje imuniteta je dve do tri nedelje nakon davanja vakcine, a trajanje postvakcinalnog imuniteta varira i iznosi od 6 do 12 meseci, pa iz toga proizilazi potreba za vakcinacijom svake godine.

Izvor: Blic
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Svedok stvaranja istorije


Zodijak Sagittarius
Pol Muškarac
Poruke 19852
Zastava Šabac , Srbija
OS
Windows XP
Browser
Chrome 8.0.552.224
mob
Sony 
šta je beše bilo sa onim prošlogodišnjim vakcinama koje je Tomica naručivao kao sumanut....?  Smile Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
OS
Windows 7
Browser
Chrome 8.0.552.224
mob
Apple iPhone SE 2020
VIRUS H1N1 PONOVO UZIMA MAHA
Mladi Nemac prva žrtva novog gripa u Austriji

| 06. 01. 2011. - 10:46h | Komentara: 0
U Austriji je, u skijaškom centru Salbah-Hinterglemu, zabeležena prva žrtva novog gripa H1N1 ove godine.

Autopsija jednog 24-godišnjeg turiste iz susedne Nemačke, koji je preminuo 1.januara, pokazala je da je umro od posledica H1N1 virusa.

Direktor pokrajinske sanitetske službe u Salcburgu Kristof Kenig je saopštio da je ovaj muškarac pripadao ugroženoj grupi ljudi zbog prethodni teških oboljenja i da je odbio posetu lekara.


Turista iz Nemačke, prva zrtva ovo godine od H1N1 u Austriji, bio je već u lošem zdravstvenom stanju kada je krajem godine doputovao u austrijsko skijaško mesto. I pored toga, nije išao kod lekara, i preminuo je pet dana po dolasku u Austriju.
Pošto su na unutrašnjim organima utvrdjene teške promene, odlučeno je da se izvrši obdukcija.

Austrijska Agencija za zdravlje i bezbednost ishrane u saopštnju je naglasila da nema razloga za paniku.

Do sada je, od poslednje nedelje decembra, u laboratorijama utvdjeno 17 slučaja zaraze virusom H1N1, rekao je Franc Aledrberger, specijalista za infektivne bolesti, dodavši da to nije ništa neuobičajeno za ovo doba godine.

Tokom prošle sezone gripa u Austriji je umrlo 40 osoba, pretežno od viusa H1N1, pošto je prošle godine ovaj virus bio glavni uzrok gripa.

Izvor: Blic
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Legenda foruma


Zodijak Taurus
Pol Muškarac
Poruke 31625
Zastava Beograd
OS
Windows 7
Browser
Opera 9.80
mob
Nokia 6120
Nece valjda opet da guse sa tim... Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma


Очистимо Србију !

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 42084
Zastava †  Србија 011
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.19
sad ko ne primi vakcinu leti iz: skole, obdanista, sa posla, ...
IP sačuvana
social share
                                     
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.128 sec za 17 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.