Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 29. Apr 2024, 19:47:11
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Glasanje
Pitanje: Da li je osveta moralna?
da
44.1%  (15)
ne
55.9%  (19)
Ukupno glasova: 34
Idi dole
Stranice:
1 2 3 5 6 ... 9
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Da li je osveta moralna stvar?  (Pročitano 15950 puta)
Krajnje beznadezan

Zodijak
Pol
Poruke 10425
OS
Windows 2000
Browser
Internet Explorer 5.01

 gandijev relativni "uspeh" se u stvari zasniva na slabosti engleza - oni kao nacija vishe nisu bili sposobni da budu kolonizatori zbog svojih unutrashnjih problema . onda su izrachunali da im je jeftinije da ekonomsku exploataciju nastave "drugim sredstvima" Smile . zamislite npr da je tadashnju indiju okupirala neka tadashnja komunistichka zemlja - sssr ili kina Smile gandi bi zavrshio u logoru dok dlanom o dlan zajedno sa celom ekipom koja ga je podrzavala Smile

 Smile Smile Smile

Ne branim ni jednu stranu vec sam malo podstaknut konzervativnim odgovorima "zlo je lose a dobro je vec dobro'.
Da, svi znamo deset Bozijih zapovijesti ali dajte neku lijepu misao - toliko je lijepih knjiga napisano na temu osvete i morala.
Po takvom rigidnom moralu Hamlet i Raskoljnikov su krvozedne ubice a  Ana Karenjina i Madam Bovari obicne bludnice...
Nismo ni Mece dobrici, ni leteci medvjedici - ljudi smo,n osveta vec jeste dio nas - a licemjerno je negirati.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Krajnje beznadezan

Zodijak
Pol
Poruke 10425
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.4
Nisam za vracanje animalnom. Naravno cijenim samokontrolu, ali moral ne bi trebao da ima veze sa finocom. Uostalom zar kazna (pa i Bozija) nije slicna osveti, jer je zlo za zlo. A da je preventivna i nije jer usko gledano desava se posle zla. Sto se tice Gandija - nasilje nije jedini vid zla. U psihologiji se i ignorisanje (kao njegovo Engleza) smatra posebnim vidom agresije.
Zato da li je osveta (kazna) moralna Smile ?

Kazna Božija ( iliti Pravda ) je nezavisna od onog ko ima mogućnost da izabere ....osveta ili ne ...iz bilo kojih razloga.

Osveta, zaodenuti moralom, je naprosto nemoralna.
Licemerno opravdanje za nemoralan odgovor.



E upravo i ovde ima necega.
Zasto ako smo tako plemenita i moralna bica osjecamo satisfakciju u tome da ce onaj ko je ucinio zlo patiti.
Uopste nije vazno da li ce se to ostvariti kroz nas same, pravni zakon ili kroz Boga.
I to je vid osvete, u mislima - " E tako ti i treba..."
Oprostimo?


Nadam se da se nikad ne ogrešim o tebe, jer vidim da bi terao oko za oko.


Sta da ti kazem, nemoj se ogrijesit.  Smile
Salim se naravno, nisam ni ja zlo. Ako ti nesto ucini nesto namjerno nazao, a ti imas moc da mu vratis - makar ces se zamislit - ako imas mozga.A  nadam se, neces se svetit. Naravno ako nemas, onda se radi o cistom papanluku i nisi ni plemenit ni krotak nego bespomocan.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 15472
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.20

Po takvom rigidnom moralu Hamlet i Raskoljnikov su krvozedne ubice a  Ana Karenjina i Madam Bovari obicne bludnice...


hamlet je morao da se osveti jer nije imao drugih zakonskih mogucnosti za satisfakciju.

raskoljnikov jeste ubica i to psihichki labilan - takvi su najgori  Smile

karenjina je neshto izmedju sponzorushe i drolje (udala se za bogat mushkarca koga nije volela,a onda je nashla mladjeg ljubavnika  Smile)

madam bovari slichan sluchaj  Smile

od svih ovih likova jedino hamlet ima veze sa temom  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Zodijak Aquarius
Pol Žena
Poruke 1425
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.1
mob
Nokia 1234
zavisi koji su razliozi zbog kojih se neko sveti. razlicito je ako se neko sveti nekome da bi taj patio, a da bi se osvetnik time zadovoljio, i kad se neko osveti nekome da bi taj patio, ali osvetnik time zadovoljava pravdu. tek kad osvetnik zna pravi nacin da se osveti, i natera onoga kome se sveti da shvati svoju gresku, onda je osveta na mestu.
 Smiley 1
IP sačuvana
social share
povežite:

kako si?                            -pa tu sam, a ti? nema te ovih dana...
e cao gde si ti?                  -eto, nista
cao, sta radis?                   -evo, dobro sam, ti?

Virtuelna galerija ~ mkicus
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Krajnje beznadezan

Zodijak
Pol
Poruke 10425
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.4

Po takvom rigidnom moralu Hamlet i Raskoljnikov su krvozedne ubice a  Ana Karenjina i Madam Bovari obicne bludnice...


hamlet je morao da se osveti jer nije imao drugih zakonskih mogucnosti za satisfakciju.

raskoljnikov jeste ubica i to psihichki labilan - takvi su najgori  Smile

karenjina je neshto izmedju sponzorushe i drolje (udala se za bogat mushkarca koga nije volela,a onda je nashla mladjeg ljubavnika  Smile)

madam bovari slichan sluchaj  Smile

od svih ovih likova jedino hamlet ima veze sa temom  Smile

U pravu si - dzaba su pisali tolike knjige. Mogli su odmah tako reci. ccc Smile

Jeste jedino Hamlet vezan za temu.

zavisi koji su razliozi zbog kojih se neko sveti. razlicito je ako se neko sveti nekome da bi taj patio, a da bi se osvetnik time zadovoljio, i kad se neko osveti nekome da bi taj patio, ali osvetnik time zadovoljava pravdu. tek kad osvetnik zna pravi nacin da se osveti, i natera onoga kome se sveti da shvati svoju gresku, onda je osveta na mestu.
 Smiley 1
 
 Smile
Dobro je da neko i razmislja na temu... ... nevezano da li se slazem Smile.. sto ne znaci da se ne slazem... ... a ni da se slazem  Smile





IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Zodijak Aquarius
Pol Žena
Poruke 1425
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.1
mob
Nokia 1234
zbog cega biste se osvetili nekome?
IP sačuvana
social share
povežite:

kako si?                            -pa tu sam, a ti? nema te ovih dana...
e cao gde si ti?                  -eto, nista
cao, sta radis?                   -evo, dobro sam, ti?

Virtuelna galerija ~ mkicus
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice


Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke 627
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.7
mob
SonyEricsson K - 700i
Mislim da ne treba generalizovati! Nekada trpeti znaci pokazivati slabost i nemoc pred agresorom sto na zalost sve vise budi njegovu zelju za daljim maltretiranjem! Dakle valja sa vremena na vreme pokazati zube i uzvratiti, ali tu srecemo kontradikciju jer je opste poznato da zlo radja zlo tako da uzvracanjem mozemo produbiti konflikt!

Sve zavisi od situacije mada osvetom jedino sto mozemo postici je zadovoljavanje sopstvenog ega i ostvarenje neke vise poetske pravde!
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Zodijak Aquarius
Pol Žena
Poruke 1425
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.1
mob
Nokia 1234
bogme, meni se odaaaaavno nije desilo da pozelim nekome da se osvetim! da li sam ja to normalna?  Smile
zato sam pitala koji bi vasi razlozi bili za osvetu?
IP sačuvana
social share
povežite:

kako si?                            -pa tu sam, a ti? nema te ovih dana...
e cao gde si ti?                  -eto, nista
cao, sta radis?                   -evo, dobro sam, ti?

Virtuelna galerija ~ mkicus
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu

Namćor&Namćor&Namćor

Zodijak
Pol Žena
Poruke 1330
Zastava Beograd
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
Hm...nisam došla do sada u situaciju da razmišljam o osveti.
I kad sam bila povređena, ako nisam odreagovala momentalno, kasnije nisam padala u iskušenje da kujem plan kako da poravnam račune
IP sačuvana
social share
Ne volem,
nikog, lutko, takva mi je narav
kao odžak star i garav
puno dima je kroz mene proslo.
Ne volem,
ujne, strine, šogore, komšiluk,
nataknem ih na čiviluk
od njih ništa dobro nije došlo
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

S=T=O=P=======✈ =C=H=E=M=T=R=­A=I=L=S ===========✈

Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 17945
Zastava
OS
Windows Vista
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.7
 "Kada bi ljudi postali svesni da povredjujući druge ustvari povredjuju sami sebe,odmah bi prestali sa tim.
                                               Antoni De Melo


  P.S. Uključujući i osvetnika.
IP sačuvana
social share
The Arrivals

Радио Снага Народа
Инфоратници Против Новог Светског Поретка
Гнев Србије
Окупациона Хроника
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 2 3 5 6 ... 9
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 29. Apr 2024, 19:47:11
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.123 sec za 18 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.