Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 2 4 5 6
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Culi seljaci za "en devedeset i pet" koji kosta 1 dinar!  (Pročitano 11624 puta)
Moderator
Svedok stvaranja istorije


Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 20016
Zastava Novi Beograd
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.21
mob
Apple iPhone
setimo se samo kako je bilo za iPhone, Play Station 3 itd.....
nije to samo kod nas tako....
IP sačuvana
social share
Preporuka za clanove: Srpski pravopis 

Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Zvezda u usponu


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 1759
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.24
mob
Apple iPhone 4
Dobro, ali kada su cekali na red za iPhone, Play Station3... nigde nisu mislili da ce da naprave dobar biznis jer se kupuje za 1 dinar ne razmisljajuci sta ce sutra da bude i kako ce da plate...
Svugde u svetu se ceka na red kada je promocija necega ali problem je kod nas sto N95 se pojavio davno.
Covek koji je ovde rekao da smo zaostli zbog ratova potpuno je u pravu, jer ovo nema nigde, jedino kod nas ljudi nasedaju na nesto sto misle da je povoljno samo na prvi pogled ali samo da vidite kukanje posle par meseci kada ne znaju kako da placaju racune.
Kod otvaranja nekog supermarketa normalno je da bude guzve jer prvi dan sve je na popustu i do 50% i ne treba da potpises ugovor da ces placati meseno jos par godina ono sto si kupio, to ne moze da se poredi sa ovim nasim fenomenom.  Smile
Mnogo smo naivni ali nisu za to krivi ljudi vec sve sto nas je zadesilo i nemastina.....politika.
Pa samo kod nas mogu politicari da slazu sto puta istu stvar i ljudi i dalje ce im poverovati jer su tako videli na TV kao i ova reklama za 1 dinar. Smile

PS.Da me ne razume neko pogresno, ova stvar je veoma dobra sto je krenula i kod nas, ali to je za ljude koji koriste puno telefon i imaju mesecni racun od preko 3500 dinara, sada vi procenite koliko % od onih sto cekaju u red za N95 imaju takve racune mesecno?
« Poslednja izmena: 25. Okt 2007, 15:19:20 od matrix777 »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija


Punk's not dead!

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke 182
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.02
mob
Nokia N90
Prvo. Niko ne racuna da sto se te mesecne preplate tice za te pare mozes da i razgovaras valjda malo ili da saljnes neku poruku??? I ako neko vec planira da uzme postpaid karticu zasto da ne uzme i telefon uz to?

Drugo. Svi kazu kako ce tom telefonu za dve godine pasti cena i to ko zna koliko! U pravu ste ali pasce njemu cena pa uzeli ga vi za kesh ili na preplatu opet ste u gubitku! Pa onda kazu "Ako sacekam i stedim pare jeftinije cu proci". Pa najbolje je da sacekam jedno pet godina mozda ce mi ga neko tada pokloniti.

Trece. I gospodin koji je zapoceo ovu temu vidim da ima n90 pa se pitam dal ga je za dzabe dobio?
Odgovor:
1 - racunamo i cenimo one koji potrose vise od 3000 dinara mesecno jer oni mogu mirne duse uzeti taj paket i "en devedeset i pet", ali da li uopste ima takvih i dali je Vip mreza namenjena njima ili deci i omladini kao se reklamira?!? Ako ih je i bilo odavno su vec pod nekim postpaid ugovorom kod postojecih operatera i sigurno nemaju potrebe da se vezuju jos jednim ugovorom na dve godine. Zar isto ovako nisu pojedinci reagovali kada je Telenor delio N73 da se za te pare moze razgovarati i time pravdali potpisivanje ugovora iako je u stvari jedini cilj bio jeftinija nabavka mobilnog?

2 - Da je ova tvoja teza pod rednim brojem 2 tacna onda ni ja ni ljudi kao ja nikada ne bi imali mobilni telefon. Mislim na ljude koji ne bi dali vise od stotinu evra za iste. Ili jos bolja da ako cemo suditi po ovoj logici onda smo takodje bili glupi sto nismo kupili za 1200 evra N80 kada se pojavio, pa zatim onda i N93, ... pa N95 vec sacekali da sada kada kosta 440 evra raspravljamo o njemu? Vidis i sam cemu ovakvo razmisljanje vodi? Po toj logici bi trebali redom nabavljati svaki model koji se pojavi kako ne bi cekali. Racionalna kupovina i obavezno razmatranje vec ustaljene norme "odnos cena/kvalitet" je dobitna kombinacija a ne zaletanje kako bi bili prvi.
Pored svega, ljudi uopšte nece biti u gubitku ako narednih 8-9 meseci budu stedeli po 45 evra jer ce skupiti i vise nego potreban novac za N95 i nece imati obavezan ugovor ili 24 meseci po 45 evra. Kako onda mozes reci da neko gubi i ovako i onako? Ne gubi nego mnogo i dobija time sto ce sacekati tih 8-9 meseci i nabaviti N95. Jedino gube nestrpljivi.

3 - Nije za dzabe vec je kupljen polovan za nesto preko 100 evra i to mi je bilo skupo. Sigurno nisam isti kupio kada je kostao u stotinama evra samo kako bih opravdao tezu o tome da nikada nista necu kupiti ako uvek cekam da padne cena. Evo, meni se isplatilo, jeste ogreban i iznosen ali radi i nema nekih kvarova i moze sve sto i ostali symbian telefoni osim da surfuje preko Wi - Fi jer ga naravno nema.


Ipak, ja sam ovu temu zeleo da pokrenem ne zato da bi ovde raspravljali o isplativosti Vip paketa ili Telenor ponude jer za to ima posebne teme i moderator je onda bio u pravu kada je zakljucao temu vec sam ovu temu pokrenuo kako bi se ovde ispricali o fenomenu "en devedeset i pet" koji je zahvatio svet jer izgleda da je mnogo jaci fenomen nego tamo iPhone koga reklamiraju novinari, alkoholicari placeni u boci dzek danijelsa koji cekaju ispred radnji i placene tv ekipe.

Kada je po selima zaostale Srbije poceo da bude model koga svi poznaju o kome svi pricaju, kada nasi gastarbajteri takodje samo za "en devedeset i pet" znaju kao za najbolji telefon na svetu, kada se u nasim gradovima formiraju redovi kako bi se do njega doslo, kada se na specijalnim forumima formiraju posebni odeljci gde se specijalno raspravlja o "en devedeset i pet" i softveri specijalno za isti iako je i on Symbina devet isto kao i ostali onda je to vise nego dokaz koliko je ovaj model popularan i to da njemu nisu poput recimo Apple iPhone-u potrebne reklame o tome kako neko ceka tri dana ispred radnje kako bi ga kupio.
Fenomen "en devedeset i pet" u Srbiji je jos zanimljiviji narociti iz razolga sto se za isti treba odvojiti dve prosecne plate sto je nezamislivo nekome na zapadu da za mob. telefon odvoji svoje dve mesecne plate koje verovatno iznose i do 3000 evra da ne govorim o visokoobrazovanim ljudima.
IP sačuvana
social share
ljubitelj botanike
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Clan u razvoju

Zodijak
Pol
Poruke 44
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
ljudi pa vi niste svesni da ti seljaci trose i po pet hiljada mesecno za racune na 063 i 064 sto ne bi uzeli n95 za dz
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Clan u razvoju

Zodijak
Pol
Poruke 44
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
ja znam njih dvadesetak koji trose preko 5 hiljada za racune i ne vidim razlog zasto ne bi uzeo n95 kada se uhvati minut razgovora 2 dinara daj ko ne bi uzeo
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Pocetnik

Zodijak
Pol
Poruke 8
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.8
 Smile gde vi zivite ljudi
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 2568
OS
Windows Vista
Browser
Mozilla ImageShackToolbar
mob
Nokia N82
Ja mogu da potvrdim da ima seljaka koji koriste obilato mobilni. Licno znam tipa koji je ultra mega giga seljak, a koji dnevno ima izmedju 2 i 3 h razgovora. Znam da ne verujete, ali istina je. Silom prilika dosta sam vremena provodio u njegovom okruzenju i ne mogu da se setim kako izgleda njegov lik bez mobilnog na uvetu. E sad, ima tu jos jedan apsurd, a to je da ti oni daju uz N95 paket koji je prakticno namenjen ljudima koji jako puno koriste telefon, odnosno jako puno pricaju. N95 je poznat kao model sa jednom od najslabijih baterija od novijih telefona, tako da opet ko toliko prica tesko da ce uzeti N95, vec ce pre uzeti nesto sto ima jaku bateriju, kao na primer E61i. Mada opet, ako je seljak, a o takvima govorimo, verovatno ce se zgroziti na takvu pomisao i najverovatnije ce uzeti neki fancy samsung ili slicno.
« Poslednja izmena: 25. Okt 2007, 20:08:53 od milisav_bl »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Clan u razvoju


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 29
OS
Windows Vista
Browser
Internet Explorer 7.0
mob
Nokia n97
kad je sta u kapitalizmu bilo besplatno!!!
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik


Zodijak Cancer
Pol Muškarac
Poruke 497
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.10
mob
Apple Iphone 5
Ma bitno je da on ima performanse kompa,a sto sabani koji ga uzimaju misle da je GPS neko kinesko jelo,to je vec druga stvar  Smile Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija


Punk's not dead!

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke 182
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.02
mob
Nokia N90
Ja mogu da potvrdim da ima seljaka koji koriste obilato mobilni........ tako da opet ko toliko prica tesko da ce uzeti N95, vec ce pre uzeti nesto sto ima jaku bateriju, kao na primer E61i.
Pazi da nece kupiti tu peglu za koju je potreban oruzani list od nokije e61. Smile Radije ce kupiti neki Sony Ericsson iz tolike ponude nego te pegletine i cigletine, boze sacuvaj.
Btw. "seljak" kao pojam se odnosi na celu naciju a ne na okruzenje i ljude poljoprivrednike ili ti zemljoradnike iz mog sela, vaseg ili nekog imaginarnog sela koji "gradjani" zamisljaju na nacin na koji je zadnji put funkcionisao kada je parna lokomotiva bila hit. Jer, ako cemo realno, cela fama oko N95 se bas vrti po gradovima i tamo ko poma'nitali cekaju u redovima kao da se deli hleb i mleko za vreme inflacije a ne po selima pa da bude bukvalna istina.
Mi smo zemlja seljaka na brdovitom balkanu, ne zaboravimo to.
ljudi pa vi niste svesni da ti seljaci trose i po pet hiljada mesecno za racune na 063 i 064 sto ne bi uzeli n95 za dz
Ti "seljaci" su danas najpoznatiji voditelji, javne licnosti, umetnici i politicari koji se redovno pojavljuju na nacionalnoj televiziji i kroje ukus nacije, brale moj. Smile Daleko od toga da oni nisu vec kod Telenor-a uzeli N73 kada se reklamirao ili kod MTS-a neki model, zasto bi sebi stvorili jos jednu obavezu dvogodisnjeg placanja taksi.
« Poslednja izmena: 26. Okt 2007, 00:00:04 od floramare »
IP sačuvana
social share
ljubitelj botanike
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 2 4 5 6
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.096 sec za 15 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.