Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 24. Apr 2024, 13:07:21
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
2 3 ... 14
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Crnogorsko primorje ~ Naplatili bi i kamenčiće  (Pročitano 33140 puta)
26. Jul 2006, 14:21:44
Moderator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.00
mob
Apple iPhone SE 2020
Reporter Glasa ispipao atmosferu na plažama Crnogorskog primorja
Naplatili bi i kamenčiće

- Muči jado, a što si doša u Crnu Goru kad nemaš para za suncobran?
- Pa, ne znam ni ja sam, ma, lud Srbin bio i ostao.
- Uzmi peškir i pomeri se dalje od ležaljki kad nećeš da platiš, uporan je klinac sa sveskom za evidenciju u ruci na budvanskoj plaži.
- E vala neću da ti platim, nije ovo tvoj pesak, idemo ženo u travnjak.
- Nema ovde mesta za paradajz turiste - opet će klinac spreman da svoju dnevnicu pošteno zaradi dok njegov poslodavac sedi u hladovini.
- Tvrda ti ležaljka ko da si je pravio od hrastovine. I trska ti nije baš najbolja. Ma, znam, i ja, mogao sam u Tursku, ili u Bugarsku, pet evra ručak i bogovski, ovde šnicla nema ni sto grama. Ma, žena mi je kriva, neće kod Turaka, nabijali naše na kolac, a hoće kod Crnogoraca koji se odvojiše, kao da postoji razlika, i jedni i druge te eksploatišu. Ma, znam, ovde ću i Boga da potrošim.
Milan iz Prokuplja samo je jedan od brojnih srpskih turista koji su se pokajali što su za odmor izabrali crnogorsku obalu. Već prvog dana po dolasku, parking mu je bio najveći problem, i odmah je na plaži izračunao da će mu za najam suncobrana i ležaljki, za njih četvoro, za deset dana trebati sto evra, a to je polovina njegove plate.

Na delu plaže kod hotela "Park" nema table s imenom zakupca, cenama usluga, dežurni momak cene određuje od oka. Od inspektora JP "Morsko dobro" koji gazduje obalom i kontroliše cenovnike i ponašanje zakupaca, ni traga ni glasa.

Jedna bosanska porodica s decom rasprostrla na plaži stolnjak. A na njemu hleb, paradajz, parizer, flaša koka kole i - pečeno pile.
- Iz Sarajeva sam, Fikret, napišite molim vas da su na plažama najneljubazniji. Naplatili bi i kamenčiće s kojima se deca igraju bacajući ih u more. Ma, znaš šta, bolan, čini mi se da bi Crnogorci više voleli da im i ne dolazimo već da im pare pošaljemo poštom.

Dve mlade Ruskinje kikoću se ispred kafea "Zeleni gaj". Da nije njih, Crnogorci bi zamandalili vrata mnogih restorana. Rusi baš nagrnuli, ima ih kao pleve. Em se odmaraju jeftino u Crnoj Gori, druge destinacije su im kažu, duplo skuplje, em njihovi tajkuni masovno kupuju placeve i kuće duž primorja. Iznad Svetog Stefana su izgradili pedeset velelepnih vila.

- Biće Crna Gora ruska pokrajina jednog dana - sarkastičan je Zoran iz Šapca. Ulcinj je već albanski, katolici u Baru grade novu katedralu, svi se šire, e vala suziće se i Crna Gora. Videćete.
Srpski dinar nije svuda dobrodošao ali je još moguće za njega kupiti bostan ili kuvani kukuruz.

- Mogu li dinarima da platim ručak?
- Možeš, ali onim kraljevine Jugoslavije, za numizmatiku - šali se konobar Đetić u restoranu "Olimpija".
Ulaskom u julski špic letnje turističke sezone u Budvi počinje nešto veća potražnja za sobama s pogledom na more koje koštaju od osam do 15 evra po ležaju. Izdavaoci koriste razne načine da privukli klijente. Stolica i reklama na stolici na trotoaru i ne može a da obavezno ne zapadne turistima za oko. U Budvi letuje oko 30.000 gostiju, a na budvanskoj rivijeri duplo više, a oko 75.000 kreveta izdaje se na "divlje", zbog čega opština Budva mesečno izgubi 75.000 evra od neplaćene turističke takse.


Izvor: Glas Javnosti \ Tekst i foto: Dragan Stodić
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


I kada ne budes prvi ti i kada se cuju zvizduci

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 4720
Zastava yu
OS
Windows XP
Browser
Opera 8.54
mob
SonyEricsson p900
Pre par dana se vratih iz Crne Gore i nije to bas tako.Istina je da se naplacuju i suncobrani i razna cuda,ali neka mi neko kaze gde se ne naplacuje???
Samo treba pogledati registracije vozila koja cirkulisu po novonastaloj drzavi,pa ce se videti koliko ima gostiju iz koje drzave.Najvise je iz Srbije,ali nije istina da prednjace Rusi od "ostalih stranaca".Mnogo je i zapadnjaka dole.
Kako god,ipak ce se Srbin uvek najlepse osecati u Crnoj Gori,mnogo lepse nego u bilo kojo drugoj drzavi gde nas "jedva cekaju".
IP sačuvana
social share
Edit by SerbianFighter: Linkovi i bilo kakvi drugi reklamni elementi nisu dozvoljeni u potpisima korisnika!
Pogledaj profil WWW Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


----- Whiro -----

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 1848
Zastava Šabac, Srbija
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.00
Citat
Kako god,ipak ce se Srbin uvek najlepse osecati u Crnoj Gori
Možda si u pravu, ali ja ipak idem u Grčku  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.00
mob
Apple iPhone SE 2020
bila u crnoj gori.. 4 dana na primorju, 8 u planini..

istina.. ima "domacih" turista... onih koji imaju prijatelje u cg, porodice sa malom decom i oni koji nemaju za vise...

takodje... ima rusa, ima ceha... ali.. svi su oni paradajz turisti.. nema para od njih.. Wink

ta 4 dana su mi presela... budva je postala prava pravcata selendra i vasariste... mislim da je to poslednji put da idem u cg na more... planinu da, ali more...  Smile pa.. cale mog decka koji je iz cg nas je odgovarao od odlaska... iskreno.. bolje da sam i ta 4 dana sedela u kolasinu  Smile

good bye and good luck... Smile
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu

ko umre na jesen,za njega zime nema....

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 1931
Zastava pg
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Apple iphone4
@anea

ja sam iz c.g.i daces mi za pravo da kazem da je to djelimicno istina,i najvise vazi za budvu,koja je po meni najseljackija .pogledaj slike koje sam okacio malo ranije iz canja h.novog a okacicu prvom prilikom odem na more jos puno njih.

 one su u stariji od 30   Smile  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.00
mob
Apple iPhone SE 2020
bila sam prosle godine u herceg novom... tj. u njivicama... tako da nisam ni morala da zalazim u h. novi.... meni se igalo ne svidja... Smiley
takodje... u maju smo svratili do kotora i trazili su nam 20e po osobi za nocenje... kahm.. mislim.. stvarno...

ja nisam sentimentalno vezana za cg ko neki, jer sam pre 91. isla u hrvatsku... takodje.. do veze sa ovim deckom nisam isla u cg...tako da.. za mene je to turisticka destinacija ko svaka druga...

ako ja za moje pare ne dobijem ono sto hocu... bye.. bye... no hard feelings.. Wink
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu

ko umre na jesen,za njega zime nema....

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 1931
Zastava pg
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Apple iphone4
bila sam prosle godine u herceg novom... tj. u njivicama... tako da nisam ni morala da zalazim u h. novi.... meni se igalo ne svidja... Smiley
takodje... u maju smo svratili do kotora i trazili su nam 20e po osobi za nocenje... kahm.. mislim.. stvarno...

ja nisam sentimentalno vezana za cg ko neki, jer sam pre 91. isla u hrvatsku... takodje.. do veze sa ovim deckom nisam isla u cg...tako da.. za mene je to turisticka destinacija ko svaka druga...

ako ja za moje pare ne dobijem ono sto hocu... bye.. bye... no hard feelings.. Wink


mislim da ima istine u tome ali ne stalno.ko je ovca da plati 20 evra za krevet,naravno hotel je drugo.mnogi pokusavaju na brzinu da zarade tu ne smijes da zamjeras.....balkan je ovo.ima puno dobrih hotela ugostitelja i naravno sto je najvaznije dobrih ljudi..jedna paralela.moja baba koja je u vrnjackoj banji takode drzala goste,imala je samo stalne,po 25 godina samo kod nje dolaze.to je stvar licnog ponasanja i onoga kako se ta oswoba kao gazda ponasa.nemoj ovo da shvatis kao pridiku ili neku odbranu c.g.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.00
mob
Apple iPhone SE 2020
naravno da ne..

ali, mislim da i sa strane crnogoraca ne treba da bude ljutnje sto sve manje ljudi iz srbije ide na letovanje u cg... Wink
ljudi su.. jednostavno.. razocarani...  Smile
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu

ko umre na jesen,za njega zime nema....

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 1931
Zastava pg
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Apple iphone4
ne treba da budu,izuzev na uslugu,dobri ljudi su i dalje tu.nego dodi ti na kupanje sa deckom pa cemo da te vodimo da upoznas prave ljepote i ljude!!!!
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Superstar foruma


Nista

Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 82508
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.5.0.4
Meni je jedino zao sto su becicku plazu unistili sa hotelskim plazama....mislim da su hoteli previse uzeli.
Ne znam kakve su cijene smjestaja posto besplatno ljetujem znam samo da su cijene po lokalima iste kao i u Bg.
Kafa sa mlijekom u Hn je 1.20, u Budvi je bila 2 evra pa su spustili na 1.40. Pivo u Hn je od 1.50 do 4 evra sto je priblizno isto.....sve u svemu cijene ko cijene skuplje, jeftinije sta da se radi al ne mogu da shvatim da po pitanju plaza nista nisu uradili sve je isto cak i gore....nazalost.
Inace ispod sport kafea je cijena lezaljke sa suncobranom 20 evra uz jedno pice Smiley
Usluga je blaze receno "divna"......
IP sačuvana
social share
"Narod je glup, a sad se buni zato što je glup. Pa ne možeš i biti glup i bunit' se što si glup."
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
2 3 ... 14
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 24. Apr 2024, 13:07:21
nazadnapred
Prebaci se na:  
Upozorenje:ova tema je zaključana!
Samo administratori i moderatori mogu odgovoriti.
web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.102 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.