Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 ... 4 5 7 8 ... 64
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: China Mobile Phones  (Pročitano 139669 puta)

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 3
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 7.0
Ovo nije normalno imam ispred sebe telefon cect k808, kinezi nisu normalni, ovo radi ludački. Dve kartice odjedanput, ekran na dodir,muzika ... rezolucija  ludilo
Ja sam zapanjen, smeje mi se i plače u isto vreme...

IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Be Happy :)

Zodijak Scorpio
Pol Muškarac
Poruke 2223
Zastava Srbija
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.20
mob
HTC ONE
Ovo nije normalno imam ispred sebe telefon cect k808, kinezi nisu normalni, ovo radi ludački. Dve kartice odjedanput, ekran na dodir,muzika ... rezolucija  ludilo
Ja sam zapanjen, smeje mi se i plače u isto vreme...



uradi neke fotografije pa okači  Smile
IP sačuvana
social share
budi srećan :-)
Pogledaj profil Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Clan u razvoju

Zodijak
Pol
Poruke 26
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.6
Ja evo ganjam na ebay.de da kupim cect V690 http://cgi.ebay.de/Cect-V690-Dual-Sim-Mobile-Bluetooth-PDA-66-TageSTB_W0QQitemZ160144083805QQihZ006QQcategoryZ9374QQssPageNameZWDVWQQrdZ1QQcmdZViewItem

Ovo hocu iz jednog razloga jer provjereno radi sa dvije kartice u sebi sto meni kao za glavu treba. Kada sam se raspitao po forumima, iznenadio sam se pozitivnim komentarima prvenstveno servisera mobilnih. Tako su mi u HR na forumu odgovorili da je poprilicno dobar jedan od tih kineskih, rade mu sve funkcije, cak ubacuju i prijevod i baterija mu je trajala nevjerovatno dugo. Sliku su super kada se slikaju, zvuk je extra i sto je najvazine bezprijekorno radi sa dvije kartice. E sad, mi jesmo svi malo skepticni, ja imam Samsunga i300 ali cu uzeti i ovaj da probam.

pozz
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija

God damn it Stack Nabbit and Dag the Dash!!!

Zodijak Sagittarius
Pol Muškarac
Poruke 58
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.5
mob
HTC Sensation
Kineski proizvođači elektronike su postali veoma dobri pirati, pokazuje slučaj telefona LG Chocolate.

Kina je zemlja sa ogromnim brojem fabrika, koje proizvode neke od najpoželjnijih elektronskih uređaja: od digitalnih fotoaparata do iPoda. Međutim, neki od proizvođača se bave i nekim nelegalnim aktivnostima.

Najsvežiji primer je kompanija LG i njen popularni telefon LG Chocolate. Kompaniji je trebalo dugo vremena da pripremi verziju telefona prilagođenom kineskom tržištu. To su uočili neki od piratskih proizvođača, koji su se odlučili da samoinicijativno predstave ovaj model na tržištu. Piratska prodaja ovog modela je trajala toliko dugo, da je zakasnela originalna verzija telefona bila označena u javnosti kao piratska verzija koja kopira "originalnu" kinesku verziju.

Većina piratizovane elektronike ne napušta Kinu, ali se manji deo proizvoda ipak nađe na azijskom i evropskom tržištu.

Sličan problem je imao i Samsung, koji je uspeo da otkrije kompaniju koja je proizvodila lažne kopije njegovih proizvoda. Samsung je kompaniji ponudio da proizvodi legitimne Samsung proizvode, ali je kompanija to odbila, tvrdeći da joj se više isplati proizvodnja piratskih verzija uređaja!

izvor: mobilnivodic.com
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Clan u razvoju

Zodijak
Pol
Poruke 26
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.6
Pozdrav...

E hvala puno i sada me interesuje jos jedna stvar koju nikako ne mogu da nadjem na netu. Ako telefon radi kao sto pise i sto je ocigledno potvrdjeno sa dvije kartice, da li postoji mogucnost da iskljucim jednu karticu i da mi druga ostane u funkciji bez njenog vadjenja iz tel ili bez restartovanja tel?
Dakle ima li softverska opcija da iskljucim jednu karticu jer je to za mene i jedan od razloga telefona sa dvije kartice (radni i privatni broj pa npr. nakon 15.00 casova da iskljucim radni ili sl.)

Sta mislite?


Pozzz
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Zodijak Leo
Pol
Poruke 7732
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla GranParadiso 3.0a
Kineski proizvođači elektronike su postali veoma dobri pirati, pokazuje slučaj telefona LG Chocolate.

Kina je zemlja sa ogromnim brojem fabrika, koje proizvode neke od najpoželjnijih elektronskih uređaja: od digitalnih fotoaparata do iPoda. Međutim, neki od proizvođača se bave i nekim nelegalnim aktivnostima.

Najsvežiji primer je kompanija LG i njen popularni telefon LG Chocolate. Kompaniji je trebalo dugo vremena da pripremi verziju telefona prilagođenom kineskom tržištu. To su uočili neki od piratskih proizvođača, koji su se odlučili da samoinicijativno predstave ovaj model na tržištu. Piratska prodaja ovog modela je trajala toliko dugo, da je zakasnela originalna verzija telefona bila označena u javnosti kao piratska verzija koja kopira "originalnu" kinesku verziju.

Većina piratizovane elektronike ne napušta Kinu, ali se manji deo proizvoda ipak nađe na azijskom i evropskom tržištu.

Sličan problem je imao i Samsung, koji je uspeo da otkrije kompaniju koja je proizvodila lažne kopije njegovih proizvoda. Samsung je kompaniji ponudio da proizvodi legitimne Samsung proizvode, ali je kompanija to odbila, tvrdeći da joj se više isplati proizvodnja piratskih verzija uređaja!

izvor: mobilnivodic.com


 Smile Smile Smile Smile Smile Original proglašen za pirata  Smile Smile Smile Smile Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zodijak
Pol
Poruke 4
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.6
kupio pre tri nedelje model "anycool d66+", za sada radi odlicno.  .  .   jako dobar 3" touch screen, dobar organizer, mp3, bluetooth, dve baterije (traju po 4 dana), micro sd 256mb, dve kamere od po 1,3 mpix.  .  .   i najvaznije, ono zbog cega sam ga i kupio, 2 x sim!!! besprekorno rade mt:s i telenor kartica, moze da se iskljuci jedna (sto je neko ovde pitao, cini mi se).   ima nekih sitnih "mana" koje malo smanjuju komfor prilikom koriscenja, ali to je relativno nebitno.  .  .   slikacu ga kasnije i malo detaljnije opisati. 
e da.  .  .   kostao me je nepunih 130 eur

ima ga na ***************


[Edit by Mikele: Svaka poruka cija je svrha iskljucivo reklama komercijalnih sadrzaja, drugih foruma, drugih sajtova krsi Pravilnik Burek Foruma, i bice cenzurisana i reciklirana.]
« Poslednja izmena: 18. Sep 2007, 09:30:34 od Mikele »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zodijak
Pol
Poruke 4
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.6
kao sto sam i obecao.  .  .  
u paketu su: telefon, slusalice, dve baterije 1500mAh, usb kabl (i za PC, i za punjac), punjac (moze da se puni druga baterija, ili preko usb kabla direktno u telefon) i uputstvo od 20-ak strana potpuno i iskljucivo na kineskom.  

telefon je tri-band, i iako ima kamericu na prednjoj strani, i “pali se da je 3g”, to nije tako.  

besprekorno rade obe sim kartice, potpuno istovremeno, bez potrebe za bilo kakvim prebacivanjem, ili slicno.    Jednostavo postoje dva tastera za slusalicu, “A” i “B”  (mada ih je zapravo tri, jer je zajednicki za prekidanje veze).   na displeju se prikazuje identifikacija obe mreze, sa dve “antenice” za nivo signala obe mreze (zapravo za obe kartice, jer mogu i kartice iz iste mreze, naravno).  

touch screen (ostar, svetao, precizan), meniji (logicni, jednostavni, a opet ne lice na neke “poznate”), bluetooth, podesavanja, wap (koji se naravno mora setovati rucno), PC povezivanje (samo prepoznavanje SD kartice, jer jos uvek nisam nasao neki softver koji bi baratao imenikom, kalendarom i sl.  ), imenik sa 500 kontakata (od kojih se svakom dodeljuje po nekoliko brojeva telefona, mail, i jedno 7-8 nekih raznih polja), kalendar… sve ovo funkcionise odlicno.  
fotoaparat i kamera su prosecni, i ne mogu se porediti sa ozbiljnijim telefonima, da ne pricam o N nokijama.   audio i video plejer su dosta dobri, nisam jos siguran koje sve formate mogu da pustaju (mp3, 3gp naravno rade).  

na nekom spanskom sajtu sam nasao nesto o njemu i tamo kazu da su dimenzije 113mm x 56mm x 18mm (nisam proveravao, ali tu su negde), a tezina 89g.  

jedini “problem” koji sam uvideo do sada je to sto nema podesavanje jacine tona, ni u slusalici (tokom razgovora), ni za razne tonove (poruka, alarm, alerts).   zapravo regulse se jacina jedino kod zvona i u plejerima.   nije strasno, ali nekada smeta.   mada, moguce je da to postoji samo da ga ja nisam nasao u settings, jer je uputstvo, kao sto rekoh, iskljucivo na kineskom.  

naravno, neizvesno je koliko ce raditi, ali izrada je sasvim solidna, i ne ocekujem da je to “sranje za 24h”.   ima ga u “neobicnim” zemljama: indija, malezija, indonezija, filipini, kina naravno, ali i u raznim arapskim zemljama odakle sam ga ja i doneo, sto se i vidi po arapskim slovima na dirkama.    svuda je cena nesto izmedju 100 – 150 eur.   svakome ko moze da ga nabavi (naravno ima ga i na netu i to dosta), zaista ga preporucujem, posebno onima kojima trebaju 2 kartice.  

i jos nesto… svi ovi “kinezi” sa 2xSIM su prakticno identicni, samo im prave razna kucista.   ako se pogledaju pazljivije sve slike ovih fake telefona, vidi se da svi imaju donje polje sa pet “quick launch” ikonica (home, poruke, imenik, dialer, i plejer), i sve su identicne i istog rasporeda.   to se onda pakuje u razna kucista od nekih inovativnih, preko izmisljenih modela postojecih marki (pre svega nokia, nokla i sl…), pa do imitacija N95, pa cak i iPhone (?!?!)

Fajlovi prikačeni uz poruku (kliknite na slike za punu veličinu)

01_ceo_paket.JPG
(156.97 KB, 819x614)
02_prednja_ strana.JPG
(120.8 KB, 608x819)
03_zadnja_ strana.JPG
(140.56 KB, 819x614)
04_2xSIM.JPG
(142.17 KB, 614x816)
05_touch_dialer.JPG
(141.04 KB, 819x614)
06_av_menu.JPG
(131.67 KB, 614x816)
07_handwriting_recognition.JPG
(95.2 KB, 819x614)
08_touch_keyboard.jpg
(82.79 KB, 464x699)
09_baterija.JPG
(142.72 KB, 819x614)
10_2xSIM_+_microSD.JPG
(134.04 KB, 819x614)
11_6070_L6_D66+_tungsten T.JPG
(154.27 KB, 819x614)
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Be Happy :)

Zodijak Scorpio
Pol Muškarac
Poruke 2223
Zastava Srbija
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.20
mob
HTC ONE
ovo prvi put u životu vidim - na displeju 2 mreže   Smile ... u jbt  Smile
IP sačuvana
social share
budi srećan :-)
Pogledaj profil Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Zodijak Leo
Pol
Poruke 7732
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.7
Ja bih u njega ugurao ove moje dve klonkartice, pa da vidiš kombinacije ...  Smile Smile Smile Smile Smile Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 ... 4 5 7 8 ... 64
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.372 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.