Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 ... 4 5 7
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Cenovnik narkotika osvanuo u školskom dvorištu: Loš kokain 70 evra, a "dobar" 10  (Pročitano 12440 puta)
Superstar foruma


Same rules apply

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 74299
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 14.0.1
Najjaci je bio jedan stariji doca koji nam je u vojsci objasnjavao dejstvo marihuane. Kaze: "Popuste sa drugovima jedan dzoint, onda odete na strazu, tamo vidite druga koji se vama u mozgu pretvorio u lava koji hoce da vam otkine glavu i vi ga ubijete".
to bi nama pricao psiholog kada bi isli na pripremu za strazu  Smile Smile Smile
IP sačuvana
social share
Jeka je moj drug 
And I won't show or feel any pain even though all my armor might rust in the rain!
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Jet set burekdzija

Sta se iza brda valja?

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 5667
OS
Windows 7
Browser
Chrome 20.0.1132.57
Najjaci narko eksperti su ljudi koji nikada u zivotu nisu nista probali od psihoaktivnih supstanci ali iz knjige i par prica psihologa odrede jedinstveni sablon koji onda primenjuju na sve.
Da, ima i toga.

Citat
To je moje misljenje koje je apsolutno potkrepljeno debelim licnim iskustvom.
Ok. Ali svi mi imamo misljena, a samo je jedna istina : )

Citat
Ti mozes da pricas sta hoces, niti ja mogu da ubedim tebe niti ti mozes da ubedis mene

Ne znam sta bih ti rekao na ovo!?
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije


Blejac u kraju!

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 26936
Zastava Vozdovac
OS
Windows 7
Browser
Chrome 20.0.1132.57
mob
Samsung SGH-E590
Dominantan uzrok je skup svih pogresnih odluka i dogadjaja koji su se narkomanu desili. To je moje misljenje koje je apsolutno potkrepljeno debelim licnim iskustvom. Ti mozes da pricas sta hoces, niti ja mogu da ubedim tebe niti ti mozes da ubedis mene Smile

Najjaci narko eksperti su ljudi koji nikada u zivotu nisu nista probali od psihoaktivnih supstanci ali iz knjige i par prica psihologa odrede jedinstveni sablon koji onda primenjuju na sve.

Najjaci je bio jedan stariji doca koji nam je u vojsci objasnjavao dejstvo marihuane. Kaze: "Popuste sa drugovima jedan dzoint, onda odete na strazu, tamo vidite druga koji se vama u mozgu pretvorio u lava koji hoce da vam otkine glavu i vi ga ubijete".
Mozda ne moze od trave, ali nije bas da se to ne moze desiti sa nekim drugim drogama. Par slicica i ima da ubijas tog lava!  Smile
IP sačuvana
social share

Realnost je iluzija koja nastaje usled nedostatka alkohola.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Krajnje beznadezan

Zodijak
Pol
Poruke 10425
OS
Windows 7
Browser
Chrome 20.0.1132.57
Citat
1. Od dugotrajnosti uzimanja, i kolicine. Konkretno dolazi do "ushodne regulacije receptora", tj. povecava se zahtjev za supstancom od tih istih receptora , nedovoljno uzimanje onda dovodi do fizickih manifestacija od receptora  na celiju - kada receptori nisu pokriveni.

Zasto dolazi do "povecanja zahteva"?

Nismo razjasnili sledece: Sta jednu osobu cini podloznoj razvoju zavisnosti, a drugu ne? Neko proba nikotin, pa mu se smuci, neko uziva u dimu. Slicno i sa alkoholom. Neko proba travu, pa ima los trip i jedva ceka da dejstvo prodje, neko se navuce. Neko pusi godinama, ali se ne navuce. Slicno i sa heroinom, ljudi probaju, to traje i nikom nista. Slicno i za kockanje itd.

Citat
Receptor za endorfin(nas opijat) = receptor za opijat drogu.
Tako je, slazem se.
Ja sam se pogresno izrazio u prethodnoj poruci, moja greska.
Vidi, injekcija kokaina, povecava nivo dopamina za 300%! Sta to znaci? To znaci da nase telo ima mnogo vise Endorfina nego sto je potrebno. Tada telo unistava receptore, kako bi se dovelo u ravnotezu! Sta to potom znaci? Kada prestane dejstvo kokaina, nase telo je u manjku sa receptorima na Endorfin. Telu je potrebno neko vreme da ih regenerise! U tom procesu regeneracije receptora osecamo nezainteresovanost, depresiju

Znaci, zasto receptori primaju molekule droga? Zato sto endorfini izgledaju isto kao i molekuli droga. Sledece: Zasto, svako od nas ima prirodne opijate? Zato sto su opijati ublazivaci bola, pokretaci radosti, ushicenja, nagrade.

Zavisnost se ne razvija samo na droge, vec i na mnoge druge aktivnosti.

Najmanje poznata stvar, koja je u sustini kljucna za razvoj zavisnosti je odnos roditelja i deteta. Endorfini su ljubavne hemikalije!

Droge ne stvaraju zavisnost same po sebi! One su potreban, ali ne i dovoljan uslov

Citat
Beba ima potrebu za hranom cak i kad nikad nista nije jela.
Ima veze sa nivoom Dopamina. Bez Dopamina bi bili hrpa mesa, zombiji. Dopamin pruza mogucnost istrazivanja, znatizelje, vitalnosti, potrage za hranom, seksualnim partnerom....
Potraga za hranom npr, znaci povecanje dopamina za 50%.

Istrazivanja radjena na misevima, kojima su receptori za Endorfine pri rodjenju blokirani, nisu imali nikakvi potrebu za bliskoscu prema majci. Sta bi to znacilo u divljini? Sigurnu smrt!

Zavisnost na opijate se stvara na najesencijalnijem nivou koji mi ljudi imamo, a to je osecaj ublazivanja bola, radosti i ushicenja, ljubavi i povezanosti. Zasto je zavisnost tako jaka? Zato sto "napada" ove najvaznije nivoe.

Citat
Zato kazem zavisnost nije samo psihicka nego i fizicka kategorija.
Tacno, to niko ne spori.

Citat
Ti pricas o psihickoj gdje nesto stvara zadovoljstvo ali moze da se ostavi kao losa navika.
Izmedju ostalog, pricam i o tome. Medjutim, kako nekom oduzeti nesto sto ga cini normalnim po prvi put u zivotu? To je pravo pitanje! Kod narkomana (zavisnika) postoje 4 mozdana kruga, koja ne funkcionisu. Napisacu nesto i o tome, ako ima potrebe.

Sve je to tacno, ali odnosi se uglavnom na psihicku zavisnost.

To sto kazes dopamin, jeste on je bitan u osjecaju zadovoljstva i formiranja psihicke zavisnosti.
Ali bolje da ne ubacujemo neurotransmitere u pricu ima ih sto, dzaba komplikuju ima i GABA, adrenalin, glutamat.. itd

Marihuana i cigare uglavnom imaju psihicku zavisnost. Blagu fizicku.

Fizicka nema puno veze sa slabosti karaktera nego je cista fizika-hemija.. to bi nam se svima desilo i onim najsrecnijim i najvoljenijim.

Kao sto naprimer hiperkalijemija (povisen K u krvi) izaziva srcani udar.

Eo simptoma.
http://en.wikipedia.org/wiki/Opioid_dependence#Symptoms_of_withdrawal

Mozda su razni iskustveni faktori bitni da se droga proba i konzumira neko vrijeme .. traumaticno djetinjstvo, uticaj sredine, dosada, laka dostupnost droge.

Ali sama fizicka zavisnost je cista matematika i nema previse veze s karakterom.

Potrebna je ogromna zrelost da se prodje kroz bol apstinencijalnog sindroma. Nisam siguran ni da iko od nas ovd bi mogao da se skine, a uzmimo da smo svi normalni i bez trauma. Smiley

-
Nije da nema veze sa traumom ali je jednacina mnogo veca.

Npr. u psihijatriji zapostavljanje bebe od strane majke moze da dovede do ocajanja - razvija se depresivan tip, ravnodusnosti - razvijase asocijalni poremecaj (kriminogeni karakter)..

I to su samo teorije. Dalje depresija ima x  teoretskih uzroka, genetika, napomenuto zapostavljanje, gubitak voljene osobe, alkoholna depresija, demencijona depresija, posttraumatska.. itd.

Dakle sami psihijatri ostavljaju tu mnogo slobodnog prostora i kazu ovo je samo teorija.

Reci da je zavisnost (koja je cak dobrim djelom fizicki fenomen) striktno povezana sa traumom u djetinjstvu je olaka pretpostavka - zanemaruje se dosta toga.  Smile

« Poslednja izmena: 25. Jul 2012, 01:26:49 od Slagvort »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Legenda foruma

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 44343
Zastava
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 14.0.1
Citat
Ok. Ali svi mi imamo misljena, a samo je jedna istina

 Smile

истина је релативна
IP sačuvana
social share
"Бицикл је за људе који не могу да приуште ауто."
                                               Џереми Кларксон

 Smile
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Jet set burekdzija

Sta se iza brda valja?

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 5667
OS
Windows 7
Browser
Chrome 20.0.1132.57
Slagvort

Ne znam cemu tolika frka? Covek je rekao da, kroz svoju praksu nije upoznao niti jednog zavisnika koji nije imao traumaticno rano detinjstvo i da pravo pitanje nije "Zasto zavisnost?", vec "zasto bol?"

Citat
Reci da je zavisnost (koja je cak dobrim djelom fizicki fenomen) striktno povezana sa traumom u djetinjstvu je olaka pretpostavka - zanemaruje se dosta toga.

To niko i nigde ne kaze. Ono o cemu se govori je postojanje dominantnih uslova razvoja zavisnosti, a procenat od 100% narkomana i drugih zavisnika, koje je upoznao kroz visedecenisjku praksu, uz cinjenicu da je svako imao istu ili slicnu pozadinu u detinjstvu govori mnogo toga!

Da li je fizicka zavisnost povezana sa psihickom?

Ne mozes ti postati zavistan na nesto sa namerom! Zavisnost se desava. Kada bi neko zeleo da postane zavistan na alkohol, verujem da bi silio i pio, unistavao se, ali ne bi razvio zavisnost. Zasto? Vrlo jednostavno: nekom je alkohol odvratan i ne moze da ga smisli. Sto ne znaci da ta osoba ne bi zavrsila na nekim tezim drogama. Ako to vazi za alkohol, zasto ne bi vazilo i za npr heroin (zanemarimo "jacine")?

Citat
to bi nam se svima desilo i onim najsrecnijim i najvoljenijim.

Sa ovim se ne slazem, jer ne mozes forsirati zavisnost. Ljudi su ranije ziveli na opijatima, kao delu kulture ali nisu postajali zavisni!
Fiziologija ljudskog mzga se u najvecem delu oblikuje tokom ranog detinjstva. Spomenuo sam ona 4 mozdana kruga koji ne funkcionisu kod zavisnika.

Druga stvar: danasnja drustvena klima je vrlo podlozna razvoju zavisnosti.

p.s. A to sto se temelji drustva debelo ljuljaju, pa samim tim i nekih opsteprihvacenih stvari, je samo dokaz da covek napreduje i da uvek neko drma temelje ustajalog i ubudjanog sistema. Setimo se autoriteta crkve i ideje o Zemlji kao ravnoj ploci.
« Poslednja izmena: 25. Jul 2012, 10:22:33 od 85Kristal »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Krajnje beznadezan

Zodijak
Pol
Poruke 10425
OS
Windows 7
Browser
Chrome 20.0.1132.57
Citat
to bi nam se svima desilo i onim najsrecnijim i najvoljenijim.

Sa ovim se ne slazem, jer ne mozes forsirati zavisnost. Ljudi su ranije ziveli na opijatima, kao delu kulture ali nisu postajali zavisni!
Fiziologija ljudskog mzga se u najvecem delu oblikuje tokom ranog detinjstva. Spomenuo sam ona 4 mozdana kruga koji ne funkcionisu kod zavisnika.

Druga stvar: danasnja drustvena klima je vrlo podlozna razvoju zavisnosti.

p.s. A to sto se temelji drustva debelo ljuljaju, pa samim tim i nekih opsteprihvacenih stvari, je samo dokaz da covek napreduje i da uvek neko drma temelje ustajalog i ubudjanog sistema. Setimo se autoriteta crkve i ideje o Zemlji kao ravnoj ploci.

Droga nije samo utjeha za bol. Droga je odlicna razonoda. Sve ostalo je dosadno u odnosu na nju.
Ono rok-zvijezde ljudi koji su obozavani kao bogovi, kad ne znaju vise sta ce sa sebe uzmu jos nesto et.

Bogata voljena ali smorena djeca uzimaju drogu pred jebacinu da im bude mnogo bolje.

Jesi li gledao Trainspoting, film je dokumentarac droge koja je zahvatila jednu generaciju 90-ih.
Tu su razliciti profili ljudi se navukli dok je bilo naivno, i onda se nisu mogli svuci.

(pricamo o opijatima naravno, mara i cigara nisu adiktivne)

-

Zasnivas svoje misljenje uglavnom na dr Gabor Mateu, i ok covjek ima pravo na taj stav. Cak i lijepo prica.

Svaka knjiga psihijatrija, bolesti zavisnosti sastavljeni su od razmatranja 50 razlicitih strucnjaka, njihovih iskustava.
Neko to povezuje I sa traumom, ali i sa 100 drugih stvari.

Uopste tako su pisane knjige da budu univerzalne i da ti obezbjede sirinu i da se ne ogranicavas na pojedinacnu skolu psihologije.

-
A sta mi  je simptomaticno u vezi "traume u djetinjstvu" je da je to klasicni filmski uzrok svih problema i obicno ljudi za drugo i ne znaju i  to potenciraju.

IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

S=T=O=P=======✈ =C=H=E=M=T=R=­A=I=L=S ===========✈

Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 17945
Zastava
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 14.0.1
...
Najjaci narko eksperti su ljudi koji nikada u zivotu nisu nista probali od psihoaktivnih supstanci ali iz knjige i par prica psihologa odrede jedinstveni sablon koji onda primenjuju na sve.
Meni jedan bivši koman(bio na pajdu) rekao da to što pišu više od pola jedu shit samo da bi plašili klince. Jeste, štetno je naravno ali dosta nakalemišu radi plašenja.

Citat
Najjaci je bio jedan stariji doca koji nam je u vojsci objasnjavao dejstvo marihuane. Kaze: "Popuste sa drugovima jedan dzoint, onda odete na strazu, tamo vidite druga koji se vama u mozgu pretvorio u lava koji hoce da vam otkine glavu i vi ga ubijete".
Pa nije to LSD jbt.. Doktori... Kad ih slušam pola odma bacim u vodu.
« Poslednja izmena: 25. Jul 2012, 11:14:37 od taxtex »
IP sačuvana
social share
The Arrivals

Радио Снага Народа
Инфоратници Против Новог Светског Поретка
Гнев Србије
Окупациона Хроника
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Jet set burekdzija

Sta se iza brda valja?

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 5667
OS
Windows 7
Browser
Chrome 20.0.1132.57

Droga nije samo utjeha za bol. Droga je odlicna razonoda. Sve ostalo je dosadno u odnosu na nju.
Ono rok-zvijezde ljudi koji su obozavani kao bogovi, kad ne znaju vise sta ce sa sebe uzmu jos nesto etc

Bogata voljena ali smorena djeca uzimaju drogu pred jebacinu da im bude mnogo bolje.
Gledao sam jedan intervju, sa Djurom iz Top Liste i izmedju ostalog prica kako je upoznao Bred Pita jednom prilikom (ne znam da li je u pitanju bilo snimanje filma ili tako nesti....nebitno), uglavnom kaze covek sve je to ok, ali nikad ne bi zeleo da bude u njegovoj kozi kada je video sa kakvim problemima poznati ljudi moraju da se nose. Problemi koji su za "obicne smrtnike" neshvatljivi.

Razmaena deca su sve samo ne voljena. Razmazenost nije znak viska paznje, vec naprotiv.

Citat
Zasnivas svoje misljenje uglavnom na dr Gabor Mateu, i ok covjek ima pravo na taj stav. Cak i lijepo prica.

A sta mi  je simptomaticno u vezi "traume u djetinjstvu" je da je to klasicni filmski uzrok svih problema i obicno ljudi za drugo i ne znaju i  to potenciraju.
Znam i za slicne primere iz zivota. Ljudi misle da je narkomanija stvar necijeg loseg izbora, kako to da dete iz dobre porodice postane narkoman, ono sto sasvim sigurno ne znaju je istorija te osobe i sira slika.

U detinjstvu dve stvari mogu da podju po zlu: Da se dese stvari koje ne treba da se dese ili da se ne dese stvari koje treba da se dese!
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije


Blejac u kraju!

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 26936
Zastava Vozdovac
OS
Windows 7
Browser
Chrome 20.0.1132.57
mob
Samsung SGH-E590
Ako tako gledamo svi ljudi na svetu su imali neke traume, jer po tebi sve je traumaticno. Smile
IP sačuvana
social share

Realnost je iluzija koja nastaje usled nedostatka alkohola.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 ... 4 5 7
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.086 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.