Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Cedjenje suve drenovine - novi porezi i akcize na bezalkoholne napitke  (Pročitano 926 puta)
22. Nov 2014, 16:09:58
Moderator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
Browser
Safari 600.1.25
mob
Apple iPhone SE 2020
Država uvodi nove akcize na sokove, pogledajte koliko će vas to koštati

Gordana Bulatović   | 22. 11. 2014. - 15:19h |

Vlada Srbije pripremila je nacrt zakona koji predviđa uvođenje akciza na sva bezalkoholna pića izuzev mineralnih voda, ekskluzivno saznaje „Blic“.

Akciza na bezalkoholna pića, izuzev gazirane i negazirane vode, planirana je akciza od jednog do dva dinara po litru. Akcize će važiti čak i za negaziranu vodu ako u njoj, recimo, ima dodatog ekstrakta limuna. Ovaj namet obračunavao bi se već od Nove godine.
 
VEĆE AKCIZE I NA GORIVO I CIGARETE
 
Od 1. januara povećava se i akciza na tečni naftni gas (TNG), dizel i gasna ulja i biogoriva. I cigarete će od Nove godine imati veće namete. Specifična akciza koja se naplaćuje na svaku paklicu cigareta povećava se za dva dinara, a druga vrsta, takozvana minimalna akciza, koja se utvrđuje na bazi rasta cena na malo i prodatih količina u drugoj polovini ove godine, trebalo bi da bude uvećana za tri dinara. Proizvođači cigareta koji nisu sredinom godine povećali maloprodajne cene iako su imali rast akciza ni sada ne žele da komentarišu koliko će se veće zahvatanje države po paklici odraziti na cene njihovih proizvoda u prodaji.
 
MANJI POREZ NA DOBIT
 
Kako saznajemo, Vlada bi istovremeno trebalo da razmotri i izmene Zakona o porezu na dobit, koje predviđaju smanjenje stope poreza sa 15 na 13 odsto. U Nemanjinoj veruju da bi ovo moglo da doprinese većem interesovanju ulagača za Srbiju. Sve ove izmene Vlada bi trebalo da usvoji nakon usaglašavanja detalja budžeta, koji bi se u Skupštini našao oko 1. decembra. Paket pratećih izmena zakona parlament bi usvojio do 25. decembra.

Izvor: Blic
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Superstar foruma


Americki patriota

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 75692
Zastava
OS
Mac OS X v: 10.10
Browser
Safari 600.1.25
mob
I-mate 30 Pro
Na cigarete puta deset povecati...

I na alkohol isto...
IP sačuvana
social share
ni bog ne prasta sve...

celavi oces cokoladicu...
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije


Often Wrong, Never In Doubt

Zodijak Virgo
Pol Muškarac
Poruke 18420
Zastava Обреж
OS
Windows 7
Browser
Chrome 47.0.2526.73
Još malo ceđenja  Smile

NOVI NAMETI ZA KOCKARE Veći porez za dobitke u kladionicama

Za svaki dobitak u kladionici iznad 11.000 građanima se na licu mesta odbija porez od 20 odsto, dok se za isti dobitak u kazinu porez ne plaća. I ne samo to. Do sada se u kladionicama porez plaćao samo za ono što “zaradite“, dok se od nedavno plaća i na uloženi deo dobitka.

Ovo je samo deo izmena Zakona o dohotku građana koje su krajem prošle godine usvojene na takozvanoj “turbo“ sednici Skupštine sa 52 tačke dnevnog reda. A šta to tačno znači?

- To znači da onda kada je kvota niska, igrači koji dobiju mogu da budu i na gubitku. To je svojevrsni paradoks koji ne bi smeo da bude ozakonjen. Osim toga, igrači koji sreću traže za slot aparatima povlašćeni su u odnosu na one koji je traže u tiketu. Takođe, i kladioničari se dovode u neravnopravan položaj u odnosu na one koji pružaju drugu vrstu igara na sreću - kaže Rade Karan, predsednik Udruženja priređivača igara na sreću.

On objašnjava da ovakav zakon postoji još samo u Makedoniji i Hrvatskoj i da je tamo imao negativne efekte.

- Ljudi koji dobiju na kladionici, pa zbog poreza izgube više novca nego što su uplatili, neće više nikada da se vrate u kladionicu. Oni će da se presele na internet i u nelegalne kladionice koje cvetaju po Srbiji, što će se odraziti i na budžet Srbije - kaže Karan.

Bljic
IP sačuvana
social share
Nismo višestruke ličnosti. Mi smo mnogo ličnosti.
A jedna od mojih ličnosti je slučajno višestruka ličnost,
ali me to ne čini višestrukom ličnošću. Primeti nijansu.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost

Zodijak Sagittarius
Pol
Poruke 3536
Zastava r djen tina hebote...
OS
Windows 7
Browser
Chrome 47.0.2526.106
ne razumem sta je tu lose? ja bih oporezovao kladionice samo tako...
IP sačuvana
social share
Non nobis domine, non nobis, sed nomine tuo da gloriam.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma

ja ko ja....

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 32096
Zastava pandorina kutija
OS
Windows XP
Browser
Opera 12.11
ma mogu oporezovati dobitke na kladi koliko hoce...  Smile
s obzirom koliko cesto dobijam  Smile slaba im vajda od toga  Smile
i sta uradim s novcem i kad pogodim nesto...potrosim ga opet na kladionicu i na bahanalije svoje  Smile
tako da...

a sokove ne pijem... Smile sem kad sam mamuran malo..ko danas  Smile
ali nije mi bed dat pola marke-marku  vise...za tonik ili svepsic... Smile

cigare cu pusiti dok mi ne pocnu smetati..pa sve  i da bude kutija 10 evra... Smile

gorivo..bar kod nas u srpskoj ne bi trebalo da poskupi...jer je i sada najskuplje u regiji  Smile

alkohol... moze i on  kao i cigarete da  poskupi koliko god to politicki olosi hoce....
kad mi se pije ...popio bi zmiji oko  Smile
a ne... dao marku vise po pivi ili dozi zece  Smile

tako da...boli me kita za ovo  Smile
« Poslednja izmena: 14. Jan 2016, 11:58:54 od bobaK_bl »
IP sačuvana
social share
odmorit ces oci od moga pogleda na svijet...od svih stvari s kojim zivis ..koje  ne vidis ...a vidis ih sve....
cmokaaaaaaaaaaaa    Smile
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.067 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.