Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 0 gostiju pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 ... 6 7 9 10 11
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Brze diplome Srbije: Kako fakultet završavaju političari i direktori  (Pročitano 7946 puta)
Moderator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
OS
Windows 7
Browser
Chrome 16.0.912.77
mob
Apple iPhone SE 2020
PA to je dzaba... za 7.000 imas diplomu...

Znam da je na pravnom bila 9000 maraka... doduse... mada, opet... kod nas se marka evro menjala po kursu 1:1
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Legenda foruma


Iščeznuće problema kroz poricanje stvarnosti.

Zodijak Taurus
Pol Žena
Poruke 30885
Zastava Tatooine
OS
Linux Ubuntu
Browser
Chrome 18.0.1025.151
Jedno je kad neko hoće nečim da se bavi u životu, pa upiše fakultet kako bi uopšte za to stekao uslove, kako bi naučio kako se to jebeno radi (makar u teoriji). Ono, hoću da budem doktor/inžinjer/štagod i dokurca, ima da učim kao budala i da se jebavam, ali hoću pa hoću.

A drugo je kad neko upiše fakultet kako bi nastavio da se zajebava kao u srednjoj, eto tako nešto čisto reda radi, "da imam papir", niti ga zanima, niti mu se jebe šta će posle. E, privatni fakulteti postoje upravo za ovakve slučajeve.

Svi ti menadžmenti, poslovne ekonomije i pizde materine... Izmišljotina za decu bogatih buržuja kojima ne pada na pamet da se u životu za nešto pomuče. Čast izuzecima. Samo što su sad toliko popularni da ih sva žgadija upisuje, a posle kuknjava kako neeeema posla. A stanje na tržištu rada, bog sami da te sačuva... Smile
IP sačuvana
social share
"I find your lack of faith disturbing". Darth Vader
Pogledaj profil WWW Twitter
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma

...члан секције младих трезвењака...

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 37273
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 16.0
Citat
A drugo je kad neko upiše fakultet kako bi nastavio da se zajebava kao u srednjoj, eto tako nešto čisto reda radi, "da imam papir", niti ga zanima, niti mu se jebe šta će posle.
Како шта ће послије? Па постаће дио владајуће плутократије, министар, а зашто не и предјседник.  Smile
IP sačuvana
social share
Prefer a feast of friends to the giant family
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Supermoderator
Legenda foruma


Always outnumbered, never outgunned.

Zodijak
Pol
Poruke 47481
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.28
ja ne poznajem ni jednu osobu koja ima diplomu nekog fakulteta, a ceka iskljucivo posao u svojoj struci..

ali zato poznajem i iz price cujem o mnogo mnogo ljudi koji su zavrsavali za nesto drugo, a rade druge poslove u drugim oblastima, samo da bi imali bar nekakvu platu
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Боље да боли истина него да утеху пружа лаж

Zodijak Virgo
Pol Žena
Poruke 4000
OS
Windows XP
Browser
Opera 12.02
Citat
A drugo je kad neko upiše fakultet kako bi nastavio da se zajebava kao u srednjoj, eto tako nešto čisto reda radi, "da imam papir", niti ga zanima, niti mu se jebe šta će posle.
Како шта ће послије? Па постаће дио владајуће плутократије, министар, а зашто не и предјседник.  Smile

мислиш "преШедник"
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Legenda foruma


Iščeznuće problema kroz poricanje stvarnosti.

Zodijak Taurus
Pol Žena
Poruke 30885
Zastava Tatooine
OS
Windows 7
Browser
Chrome 22.0.1229.94
ja ne poznajem ni jednu osobu koja ima diplomu nekog fakulteta, a ceka iskljucivo posao u svojoj struci..
Evo mene, mada se uživo ne poznajemo. Smile

Ja čekala posao u struci (u međuvremena radila malo honorarno, to ostalo i dan danas)... čuj čekala. Tražila, kopala, grebala, kukala, zvala, smarala i na kraju - našla! I to jedan posao, u jednoj firmi, a bavim se dvema nezavisnim granama psihologije na tom istom poslu, istovremeno. Može se i sam i bez veze, para, muljanja... ali moraš da budeš baš lud i uporan.
IP sačuvana
social share
"I find your lack of faith disturbing". Darth Vader
Pogledaj profil WWW Twitter
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Supermoderator
Legenda foruma


Always outnumbered, never outgunned.

Zodijak
Pol
Poruke 47481
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.28
ja ne poznajem ni jednu osobu koja ima diplomu nekog fakulteta, a ceka iskljucivo posao u svojoj struci..
Evo mene, mada se uživo ne poznajemo. Smile

Ja čekala posao u struci (u međuvremena radila malo honorarno, to ostalo i dan danas)... čuj čekala. Tražila, kopala, grebala, kukala, zvala, smarala i na kraju - našla! I to jedan posao, u jednoj firmi, a bavim se dvema nezavisnim granama psihologije na tom istom poslu, istovremeno. Može se i sam i bez veze, para, muljanja... ali moraš da budeš baš lud i uporan.

e pa imala si srece  Smile  Smile

(priznaj da si slala svoje slike u neglizeu zajedno sa CV-jem)  Smile Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Supervizor foruma
Legenda foruma


Violence solves everything

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 33826
Zastava Srbija
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 16.0
mob
LG Nexus 5
Ako je i nekoliko procenata veca mogucnost da se danas zaposlis u Srbiji, na nekom iole normalnim ili dobrom radnom mestu, a da je uslov fakultet, vredi ga zavrsiti.

A za svako normalno ili dobro radno mesto je preduslov zavrsen fakultet. Zestoko se preuvelicavaju stvari vezane za danasnje poslove u smislu da je svaka dobra ponuda neke dobre firme na infostudu vec unapred dodeljena necijoj kurvici, necijem sestricu ili necijoj svastici.

Naravno, u Srbiji su najveci protivnici fakultetskog obrazovanja oni koji ga nisu ni upisivali, najveci protivnici placanja karata u gradskom prevozu su oni koji smatraju da im jednostavno pripada po rodjenju takva besplatna usluga, najvatreniji glasovi da se sve zivo u Srbiji vezano za poslove namesta i da se svuda radi iskljucivo o vezicama i vezama su oni koji se nisu ni potrudili da nadju bilo kakav posao.

Svuda u svetu se cene preporuke, svaki privatnik ce pre primiti coveka sa dobrim preporukama nego neku jajaru koja je juce diplomirala na menadzmentu, a danas tvrdi da je menadzer. Samo je nama to suludo.

Moj bivsi sef je tek pre godinu dana zavrsio fakultet, ima upravo diplomu nekakvog menadzera, a radi se o fakultetu za koji nikada nisam cuo. Fora je u tome sto iza sebe ima veoma dobre rezultate, kao i preporuke i to iz nekoliko dobrih i jakih firmi. On je upravo jedan od onih koji su zavrsili bilo sta za bilo kakav papir.

Sa druge strane, postoiji dosta jajara koje su zavrsile drzavne fakultete, digli sve 4 ili 5 u vis, zavisno od pola, cekaju da im drzava obezbedi posao ali ne bilo kakav posao, oni bi odmah da budu vodeci inzenjeri, kontroling eksperti, samostalni rukovodioci i slicno. Oko takvih budala se jednostavno ne treba ni truditi, privatnika interesuje pre svega dobit, sigurno on ne zamislja samog sebe kao neku veliku dobrotvornu organizaciju gde ce dolaziti i Kurta i Murta bez ikakvog iskustva koji ce zelieti visoke titule i naravno dobru platu.

Oni koji tvrde da je sve namesteno, zeleo bih da kazu koliko su firmi do sada promenili i na koja su mesta sve konkurisali, kao i kakvo iskustvo imaju u poslu kojim bi zeleli da se bave. Ne treba da se brinu o brzim diplomama, nek zarade one spore.

Caletov vencani kum, inace zavrsio veterinarski, preko noci se prekvalifikovao na pravljenje kuhinja, namestaja, plocica, izolacije. Kaze da za onoga ko hoce da radi, uvek ima posla.

U zivotu uvek postoje izbori i varijante, hoces pare - radi sta mozes, neces da radis - sedi kuci i kukaj kako je sve preko veze i ruckaj maminu supicu (fora ukradena od mrgeca utopiste). Na svoju veliku zalost, nikada nisam radio posao za koji sam skolovan. Sjebao me nedostatak veza i brzih diploma, jbg...
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Legenda foruma


Iščeznuće problema kroz poricanje stvarnosti.

Zodijak Taurus
Pol Žena
Poruke 30885
Zastava Tatooine
OS
Windows 7
Browser
Chrome 22.0.1229.94
ja ne poznajem ni jednu osobu koja ima diplomu nekog fakulteta, a ceka iskljucivo posao u svojoj struci..
Evo mene, mada se uživo ne poznajemo. Smile

Ja čekala posao u struci (u međuvremena radila malo honorarno, to ostalo i dan danas)... čuj čekala. Tražila, kopala, grebala, kukala, zvala, smarala i na kraju - našla! I to jedan posao, u jednoj firmi, a bavim se dvema nezavisnim granama psihologije na tom istom poslu, istovremeno. Može se i sam i bez veze, para, muljanja... ali moraš da budeš baš lud i uporan.

e pa imala si srece  Smile  Smile

(priznaj da si slala svoje slike u neglizeu zajedno sa CV-jem)  Smile Smile
Taman kad sam se spremila na tu fazu plana traženja posla, nađoh ga, ali slike su spremne za neke buduće prilike. Smile

Sreće sam imala, to sigurno, ali mi je više od sreće značila podrška i to na prvom mestu, da se ne lažemo, finansijska. Jer, trebalo je nešto i jesti u svim tim mesecima traženja posla. Tad sam bila na mamikinoj supici (opet Mrgi Smile), što je opet neka vrsta privilegije danas (makar iz moje perspektive); da je bilo frke oko toga, ne bih imala mnogo izbora, jebiga, kasirka u Maksiju - kasirka u Maksiju. U slobodno vreme traži bolji posao.

Crowz, odličan post! Realan.
IP sačuvana
social share
"I find your lack of faith disturbing". Darth Vader
Pogledaj profil WWW Twitter
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Legenda foruma

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 44343
Zastava
OS
Windows
Browser
Mozilla Firefox 16.0
тачно би могао још нешто са стране да зарадим ако заштитим "мамикину супицу" ...тантијеме ово оно Smile Smile

кад видим кровзецов дужи пост од два реда знам сигурно да је нешто паметно написао Smile

елем...разумем људе које нека област интересује,заврше факултет за то и неће да чују за било који други посао осим тог...али од тог поноса се не једе супица Smile  тј једе се али не своја Smile
IP sačuvana
social share
"Бицикл је за људе који не могу да приуште ауто."
                                               Џереми Кларксон

 Smile
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 ... 6 7 9 10 11
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.088 sec za 17 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.