Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 27. Apr 2024, 14:22:29
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 2 4 5 ... 10
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Bozic  (Pročitano 32242 puta)
Udaljen sa foruma
Zvezda u usponu

Zodijak
Pol
Poruke 1047
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
Pa on nije ni pricao u tude ime. Niti je rekao da prica u tude ime. On je iznio svoje misljenje smatrajuci da niko nema ljubav prema bogu. To je njegovo licno misljenje. Sigurno mu ga niko nije nametnuo. Zato ne stoji opaska da je pricao u tude ime. Konstatacijom kako je on pricao u tude ime, ti pokusavas osporiti vrijednost njegovih rijeci, e ne imajuci argumente za drugaciji nacin. Ponjimajes?

U tude ime prica neko kada prica o bogu. Jer pricajuci o bogu, on biva bog.

Dakle, on nije pricao u tude ime, a rekavsi svoje misljenje, e kako smatra da "niko nema ljubavi prema tamo nekom bogu".

U tude ime govori onaj koji govori u ime boga! Ko je on da govori u ime boga! Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Zvezda u usponu


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 2143
Zastava Subotica
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Ericsson T65
@Astral

Pa drugo je voliti sebe, ima toga, to su narcisoidini ljudi. Ali obozavati, napraviti kipve sebe samog, prinosti zrtvu tom kipu, izvoditi rituale pred sopstvenim kipom. To bi bilo previse, ali eto panteizam i to dozvoljava, samo kako se niko toga nije setio.

Strah od Boga, ali strah kao prema diktatoru je karaktersitika panteistickih religija. Glavnina obreda se svodi na to da se umire zle sile. Kod hriscanstva je to drugacije. Strah od Boga nije strah od Boga diktatora, nego isti strah koji deca imaju pred roditeljma, ali ih jako vole, takav strah imaju i hriscani, ali vole svog Boga. Dakle strah od autoriteta i velicine Bozije, strah koji te podseca da si nemocan i da nista ne mozes ciniti bez Boga. A sto se tice ljubavi, ljubav prema Bogu imaju samo hriscani, i to je cini jedinom pravom religijiom, tj verom. Hriscani vole, i obozavaju zivu licnost. Hriscani svog Boga nazivjau "Oce nas", jer im je On sam tako rekao. I nazivaju "Bog moj", "Gospod moj", sto je opet karakteristika samo kod hriscana, nazivati Boga svojim. Koliko samo slobode ima tu, jer Bozija zapovest glasi "ljubi Gospoda Boga svoga". Onaj koji poseduje sve, kroz koga nista nije postalo sto je nastalo, zapoveda ljudima, "ljubite Me". A posto je Bog ljubav, a ljubav ako je poznajes, ne mozes drugacije nego je voleti. Eto kako hriscani mogu da vole svog Boga.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Jet set burekdzija


Nisam zgodan,al sam zato nezgodan!

Zodijak Scorpio
Pol Muškarac
Poruke 6249
Zastava Konoba kod Goce i Renata
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Samsung Note 10+
Alo decko ti si izgubljen.
Ovo je njegov citat
"Uostalom niko nema toliku ljubav prema nekom tamo bogu.. samo strah od istog..."
Po tome se vidi da govori u tudje ime.
Kazes ima svoje misljenje,pa sta to treba da znaci,i ja mogu da mislim da sam Napoleon licno,pa sta.
Bozija jedina greska je sto je mentalno degradiranim i isfrustriranim ljudima dao mogucnost
da misle i to iznose javno.

"U tude ime govori onaj koji govori u ime boga! Ko je on da govori u ime boga!"

Ovo je tvoj citat,pa ti ne znas sta pricas,ovim si priznao da Bog postoji.
i ovde niko ne govori u Bozije ime vec o svojoj veri i bozijij reci koja je zapisana u Bibliji.



IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW Twitter
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Zvezda u usponu

Zodijak
Pol
Poruke 1047
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
Eto, to je tvoje misljenje kako sam ja tom konstantacijom, "ko je on da govori u ime boga", rekao da ima boga. Ali moje misljenje je da ti gresis u vezi sa tim. Moje misljenje je da je tvoje, a pomenuto misljenje, e pogresno. Kapisi? Smile

A od kuda znas da je bozja rijec zapisana u bibliji? Kako mozes to tvrditi? Valjda ti je jasno da knjige ne stvara bog, vec se stvaraju u stampariji. Drukeraj, dragi moj! Pa to danas znaju i vrapci na grani!

Pa u cije ime ti govoris kada govoris o "svojoj veri i bozjoj reci koja je zapisana u bibliji"? Kako mozes tvrditi da tu govoris u svoje ime, a pomenuo si u toj konstataciji i boga i ljude? Pa sasvim je jasno da ti tu onda govoris i u ime boga i u ime ljudi. Od kuda ti pravo da govoris u ime boga i ljudi? Jes ti to onda nekakvo polubozanstvo? Smile


P.S. Ovaj tvoj izraz "alo decko ti si izgubljen", zaista nije na mjestu. Pa, daj malo, sredi to. Mislim da je covjek danas dosegao jedan takav stadijum, e da se ne bi trebale ubacivati takve nesuvisle rijeci. Mis`im, ovo cita mnogo ljudi, pa nije red da se tako izrazavas. Nekulturno. Ljudi ce svasta pomisliti o tebi: Smile!
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Jet set burekdzija


Nisam zgodan,al sam zato nezgodan!

Zodijak Scorpio
Pol Muškarac
Poruke 6249
Zastava Konoba kod Goce i Renata
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Samsung Note 10+
Ljudi o meni nek misle svasta,za tebe se zna da nisi citav tako da... Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW Twitter
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Zvezda u usponu

Zodijak
Pol
Poruke 1047
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
Ljudi o meni nek misle svasta,za tebe se zna da nisi citav tako da... Smile

Eto, vidis. Ti opet govoris u ime drugih. Od kuda ti pravo da govoris u ime drugih ljudi? Jesu te oni ovlastili za to?

Ako ti smatras da ja "nisam citav", e to je tvoje misljenje. Nemas prava reci da to misle i drugi ljudi. Ne mozes govoriti u ime drugih ljudi. Ponjimajes?

A jos, pri tome sto uzimas sebi za pravo da govoris u ime drugih ljudi, ti se i izrazavas jednim takvim nacinom da se ne bi moglo reci da je to primjereno covjeku danas. Valjda to ide jedno sa drugim:  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Jet set burekdzija


Nisam zgodan,al sam zato nezgodan!

Zodijak Scorpio
Pol Muškarac
Poruke 6249
Zastava Konoba kod Goce i Renata
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Samsung Note 10+
Pa recimo da postoji par ljudi sa kojima se dopisujem ne pm i delimo isto misljenje tako da imam prava da govorim u njihovo ime  Smile

Isto tako nije "primjereno" da na jednom sajtu koji posecuju vecinom pravoslavci iznosis svoje gadosti i neverje.
Napravite brate sajt,i vas desetak radite tamo sta hocete,pljujte sve zivo sto hocete.
« Poslednja izmena: 04. Mar 2006, 12:58:43 od Dutch »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW Twitter
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Zvezda u usponu

Zodijak
Pol
Poruke 1047
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
Pa, eto vidis, i ja sam dobio vise od "nekoliko" privatnih poruka, e koje govore sasvim drugacije. I sve su ih poslali pravoslavci. Odnosno, ne bas sve. Znaci, ni ovaj tvoj zakljucak nema vrijednost.

A, opet, van toga sto si  sada govorio u tude ime, opet se sluzis rijecima neprimjerenim covjeku danas, kao sto su "gadosti, pljuvanje" itd. Mislim da bi zaista mogao poraditi na svom rjecniku: Smile!
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Jet set burekdzija


Nisam zgodan,al sam zato nezgodan!

Zodijak Scorpio
Pol Muškarac
Poruke 6249
Zastava Konoba kod Goce i Renata
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Samsung Note 10+
A ja poznajem jednog dobrog psihijatra koji moze poraditi na  tvom stavu i koji  moze izleciti,suzbiti tvoj bes,impotenciju i sve ostale nedace i probleme koje te cine ovakvim kakav si ovde
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW Twitter
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Zvezda u usponu


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 2143
Zastava Subotica
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Ericsson T65
@Dutch

Samo ga iskuliraj. Komentari su mu bez rasudjivanja i argumenata i vrlo neozbiljni...
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 2 4 5 ... 10
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 27. Apr 2024, 14:22:29
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.087 sec za 15 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.