Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 27. Apr 2024, 08:17:59
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 3 4 ... 7
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Bog ili placebo efekat  (Pročitano 9842 puta)
Prijatelj foruma
Jet set burekdzija


omnia ab ovo

Zodijak Taurus
Pol Muškarac
Poruke 5614
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.3
mob
Nokia 
Da crna je Smile a i magija je Smile
Pa i gorim se kao Dzordano Bruno Smile
IP sačuvana
social share
Da li je kocka baceno?
Snezana i vuk
Crvenkapa i kaludjerice
Vuk i sedam kaludjerica
Pogledaj profil Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 594
OS
Windows XP
Browser
Opera 8.54
@gebels, nista bez viseg uma kad ti ja kazem. Smiley

@decky999, vec sam napisao da je to bilo pre 7 godina, tada sam bio veci egoista (pre tog iskustva) nego sada i upravo zato sam imao i volju i zelju da radim te vezbe, kao i vecu radoznalost naravno. Sada ne, ne trazim pogacu preko hleba.
Smatram da u slucaju iskrene zelje, t.j. teznje, Bog pomaze, kao sto sam i iskusio. Samo sto sam ja malo pa i malo vise isforsirao moju zelju. Ima jedna recenica od Paracelzijusa - nije vazno da li je predmet vase vere stvaran ili ne, bitno da je vera prava, rezultat ce biti isti. Dakle, mogu neskromno reci da imam veru, svesno sam bio u potrazi za lotarijom, a nesvesno do Boga i dosao sam do iskustva koje mi je promenilo zivot, dobio utehu, od tada vise i nisam osetio takvu zelju da dobijem na lotariju. Drugo pitanje ti je zaista dobro, ali sta reci... zivot je pun problema, tacno da ne treba praviti problem od tih problema ali tesko je to. Inace, ne zalim za ovo sto sam doziveo, tako sam osecao tada, sada kao sto sam napisao ne osecam potrebu.

@nemam pojma, nema na cemu. Cvrsto sam se uverio da uteha nikad ne izostaje kad covek iskreno trazi Boga. Dakle, potreban je i pravi razlog. Mozda resenje ponekad nije onakvo kakvo bismo zeleli mi ali prava uteha ne izostaje.
E, samo se ponekad jos pitam da li neke stvari treba cekati same da dodju ili treba forsirati snagu volje...

@crna magija Smiley, mozda nacin zaista zvuci kao crna magija ali stanje u koje sam dosao ne mogu tako nazvati. Osecao sam se predobro i prelepo, ne mogu to opisati ovako... Neizmerna radost i mir...
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Jet set burekdzija


The true method is no method.

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 6103
Zastava Starship Enterprize
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.3
mob
Bosch ima centrifugu
KAzes "nije vazno da li je predmet vase vere stvaran ili ne, bitno da je vera prava, rezultat ce biti isti." E pa vidis - bas je u tome problem - vera koja podrazumeva "rezultat" je nada i ocekivanje i to uvek vodi u razocarenje. Vera bez ocekivanja i nade je nesto sasvim drugacije. Zasto ti je bio potreban dokaz da nesto postoji da bi u njega verovao?

Ono sto ljudi zovu van-culne ili nad-naravna perceptivna desavanja nisu ni jedno ni drugo. Ona su i veoma culna i veoma prirodna - jedino sto je cudno jesmo mi sami jer smo zarobljeni u sopstvenom sebicnom umu i ne vidimo to sto se zove "nad-prirodno" ili bozije a koje je oko nas i u nama non stop.

Sve sto dozivis je vredno i ima cilj da ti pomogne u necemu. Samim tim svaki dozivljaj tog tipa je samo putokaz ali ne i put. Ako se vezes za osecaje tog tipa i tragas za njima oni ce se i dogadjati ali to ne znaci nista osim da takve stvari mogu da se dese. Uvek dobijas ono sto zelis u ovom univerzumu - osim kada to neumitno povlaci povredjivanje sebe ili drugih ljudi. Samim tim dobro vodi racuna sta zelis da se desi. Sto duze ostajes vezan za spoljne fenomene - koliko god oni bili cudesni - bices dalje i dalje od sebe samog i sopstvene prave prirode.
IP sačuvana
social share


"I mourn the loss of thousands of precious lives, but I will not rejoice in the death of one, not even an enemy. Returning hate for hate multiplies hate, adding deeper darkness to a night already devoid of stars. Darkness cannot drive out darkness: only light can do that. Hate cannot drive out hate: Only love can do that."
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Jet set burekdzija


omnia ab ovo

Zodijak Taurus
Pol Muškarac
Poruke 5614
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.20
mob
Nokia 
Decky-jev vezanostom slazem se. A taj vezanost iz toga stice, da tako smo morali svatiti sebe, nama i nasu coporu kao nadprirodnu, jer ako ispred lava ne bi su tako ponasal nase preci onda mi ne bi postojali sad od lavov glada. Al jesmo svatili smo sebe nadprirodnim i ubili smo lavu, i osetili smo nadprirodnim posle takvu bitku, taj dozivljaj je bilo potrebno da nauci sve generacija da suoci sa lavovima. Smile


Mislim i Frankl bi slagao sa nama Smile
« Poslednja izmena: 23. Apr 2007, 17:01:12 od onodys »
IP sačuvana
social share
Da li je kocka baceno?
Snezana i vuk
Crvenkapa i kaludjerice
Vuk i sedam kaludjerica
Pogledaj profil Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Poznata licnost


Zodijak
Pol Žena
Poruke 3460
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.00
Biheviorizam? To neki nick? Ima topic da mi daš? Hvala.

Imas u svakom pregledu pravaca u psihologiji. (Vise volim knjige. Net je korisna stvarcica, al` nista bez grinja, knjiskih)  Smile

Sve u svemu, oni su lecili pacijente tako sto su im govorili da ponavljaju autosugestivne recenice, u potpuno opustenom stanju.
Pr. legnes i govoris- leva ruka mi je teska, leva ruka mi je teska kao olovo, levu ruku ne osecam...
I tako za svaki deo tela.
Onda zamislis neki predeo- locus amoenus- mesto za uzivanje  Smile Smile Smile, sa puno prirode, cveca, cega vec zelis...
I kazes sebi, autosugestivnu recenicu.

Ili, ako imas neki strah od necega, ista stvar... Zamislis ovo i ono, opustis se i zamislis scenu koja izaziva panicni napad i sl... I tako se suocavas sa njim. (Mada to vec ide u sistematsku desenzibilizaciju- klasicno- bitno je suocavati se sa svojim strahovima)
Ne pali- suocavam se sa psima, po kraju, al`...  Smile Al` kada pojacam muziku, na mp3 do kraja, prodjem veselo. Oni laju, ja ne cujem. Smile

Btw- Livingston se ovim bavi, pa ce se sigurno oglasiti.  Smile Ja prepricah onoliko koliko se secam. (Mozda sam i omanula)
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Jet set burekdzija


The true method is no method.

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 6103
Zastava Starship Enterprize
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.3
mob
Bosch ima centrifugu
Sestro slatka - sve to su oni izmislili pise u vedskim knjigama i koristi se u jogi vec duuugo vremena. To je samo ulaz u meditaciju - a koje ces demone da nadjes kada se opustis i odes na svoje omiljeno lepo mesto to je druga prica.
IP sačuvana
social share


"I mourn the loss of thousands of precious lives, but I will not rejoice in the death of one, not even an enemy. Returning hate for hate multiplies hate, adding deeper darkness to a night already devoid of stars. Darkness cannot drive out darkness: only light can do that. Hate cannot drive out hate: Only love can do that."
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Poznata licnost


Zodijak
Pol Žena
Poruke 3460
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.00
 Smile Smile Smile

Brate, slatki... To ja citah u okviru biheviorizma.  Smile              Smile Smile

Znam  da su "pozajmili", al` kolega s foruma je pitao o biheviorizmu...


 
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Krajnje beznadezan


Пустињу краси то што се у њој скрива бунар!!!

Zodijak
Pol Žena
Poruke 12617
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Nokia 
Прво, мислим да се ситуација коју си описао не би могла подвести под класичан плацебо ефекат, већ као неки унутрашњи разговор са самим собом и „вишим инстанцама.“  Изгледа да си опседнут поседовањем материајлних ствари, стално си забринут „да нећеш имати довољно“. Тај страх и везивање за неважно је препрека у проналажењу духовности. Твоје молитве су упућене Створитељу, али ти нешто од њега тражиш-за себе. Онај који од Бога тражи за себе, ус твари је изгубио кључеве Неба.
Тражиш, а чиме си залужио да добијеш?

Друго, све психолошке теорије ионако кажу да је свакако све у нашим умовима. У медицинском смислу, плацебо ефекат не представља победу ума над молекулима наших тела, већ представља надмоћ ума над нашим понашањем.
Плацебо се као медицински инструмент користи јако, јако дуго. Успех акупунктуре, хомеопатије и сличних алтернативних видова медицине се великим делом везује  управо за овај ефекат. Поремећаји попут клептоманије (за који непостоји неки прави  хемијски лек), лече се (са мањим или већим успехом) управо ус помоћ плацебо ефекта.
Не знам да ли знаш да постоји и ноцебо ефекат, који је супротност плацебо ефекта?

У великој књизи Кабале „Зохар“ каже се: „ Сваког јутра и сваке вечери размишљај о ономе што желиш. Јер нема човека без жеља и хтења. Питање је само шта је то што заиста желиш и куда ће те твоје жеље одвести, пунини или празнини, благослову и радости или понору и тузи. Дакле, добро размисли, шта заправо желиш. Тај одговор није између тебе и мене, него између тебе и Оног који је Тајна свих тајни и који зна сваки запис твог срца и ума. Њему реци.“

Па ти сам размисли.
IP sačuvana
social share
         

Ко не  жели да чује плач сиромашних, плакаће и сам, али га нико неће чути.

Ви  сте сви плодови истог стабла. Не поносите се љубављу према својој земљи, радије се поносите  љубављу за цели људски род.

Мудар  човек ништа не сакупља: што више направи  за друге то више има.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Jet set burekdzija


omnia ab ovo

Zodijak Taurus
Pol Muškarac
Poruke 5614
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.20
mob
Nokia 
Da naravno pre lova trebalo brainstorming, kod poglavicu i samanu da kako ulove taj bizon ili da istrebe taj lav, a za to je potrebno jezik, al i pre jezika su imali kao neadertalci brainstormin-planiranja kako da izvrse lov. Al za to ne jezik, nego ne moze se znati sta je sluzio.Citao sam da muzicki osecaj zato je vezano sa osecaj prostorom jer kroz muzika, pavanju su oraganizovali lov. Onda bolje je kao neuroticari pevati u sebe, ili kao Betoven kao komponovao svoje opusi na kraju? Smile
Euridicat zajedno sa kerovima lovi Smile inspiraciju za smirenju Smile
Macka i kerovi????? Smile
Smile Smile Smile Smile Smile
« Poslednja izmena: 24. Apr 2007, 11:36:28 od onodys »
IP sačuvana
social share
Da li je kocka baceno?
Snezana i vuk
Crvenkapa i kaludjerice
Vuk i sedam kaludjerica
Pogledaj profil Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 15472
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.20
 da kazem ovo - postoji razlika izmedju zelje i teznje . dacu primer :

1. covek zeli da pobedi u dvoboju. ali kad se javi zelja ,javi se i sumnja :da li sam dovoljno jak,spretan,sposoban ... onda se javi nedoumica ,pa strah ... i onda dvoboj bude izgubljen Smile

2. choveka neko napadne i on iz prirodne teznje zivog bica da zivi koristi svoje telo i svoj um da se odbrani .

ako praktikujete ove mentalne vezbe sa zeljom necete nishta postici - kao shto i jevreji -kabalisti nishta ne postizu Smile umesto toga , oslobodite se zelja i dopustite svojim prirodnim teznjama da se razviju ...
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 3 4 ... 7
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 27. Apr 2024, 08:17:59
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.077 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.