Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 27. Apr 2024, 07:36:18
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 ... 3 4 6
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: bog i ostali bogovi  (Pročitano 13844 puta)
Moderator
Legenda foruma


Чувајте Љубав !

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 46914
Zastava Босна
OS
Windows Vista
Browser
Mozilla Firefox 3.6
mob
Samsung Galaxy S6 edge+
Nisi rekao da hriscani vjeruju i u Boga Oca, Tvorca nasega. A mene bas zanima koja je razlika izmedju Alaha i Jehove...  Smile
« Poslednja izmena: 22. Feb 2010, 15:17:08 od Magic Master »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Zodijak Libra
Pol Muškarac
Poruke 6227
OS
Nepoznat
Browser
Nokia6070 2.0
mob
Samsung 
Jedan drugom liče ko jaje jajetu. Neke bitnije razlike ne postoje.
IP sačuvana
social share
"Na putu ka istini čovjek može da
napravi samo dvije greške. Da ne
prodje cijelim putem, ili - da ni ne
krene."  Buda
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 4804
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.5.8
mob
Nokia Luvmya 520
Nisi rekao da hriscani vjeruju i u Boga Oca, Tvorca nasega. A mene bas zanima koja je razlika izmedju Alaha i Jehove...  Smile
Nisam zato sto to nije istina, sve sto hriscani veruju je vezano za nesto sto oni nazivaju "Gospod Bog Isus Hrist". "hriscanstvo" je monoteisticka religija cije je bozanstvo to sto sam naveo pod navodnicima.
Za "hriscanstvo" Bog Otac ne postoji, oni su prorocanstvo koje se zove "Dan Boziji", koje govori o dolasku
Gospoda Boga na Zemlju u telesnoj/ljudskoj formi koja ima svoje ime "prepravili" u nekakav " drugi dolazak
Isusa Hrista ".
Ako te bas zanima, onda bi sam mogao na google-u da potrazis "Judaism 101" ili "Islam 101"
( 101 je americki naziv za "kurs za pocetnike" )
IP sačuvana
social share
Covecanstvo se deli na inteligentne bez laznog boga, i one sa laznim Bogom bez inteligencije.
Jewpiter
Prijatelj je covek koji tebe voli, a ne covek kojeg ti volis.
Jewpiter

How much cocaine did Charlie Sheen take ?         Enough to kill two and a half men.
Makros_Crni : " Dozvolio sam sebi da budem obmanjen. "
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice


I am the real Megatron, that asshole is an imposer

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 624
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Safari 4.0.249.89
mob
Motorola raspala
Jel' sam ja o tome pricao? Pretpostavljas unapred. Ja nigde nisam isticao hriscanstvo, niti da hriscanstvo ima neku predonst u odnosu na druge... Niti sam igde pominjao to sto ti pricas. Imas temu - Apologetika gde je sve fino i jasno u silogizmima. Razumski. Ni tu niko nije pomnjao dogme.

Ne razumem u cemu je problem. Ja sam imao nastavnika veronauke, pa sam sve dovodio u sumnju. Cak je mozda bio malo zatucan sa svim tim "ovo je jeres, a ovo nije", ali to ne umanjuje osecaj koji covek ima u sebi.

Sve je u tebi. Svako nametanje ces lako i da analiziras i odstranis. Neko ogorceno pisanje samo pokazuje slabost Wink A imao si jednu temu koja je bila ........

Ja u svakoj prici o religiji prvo pomislim na hriscanstvo, islam pa na 3.000.000 drugih. I sta je drugo religija nego gomila dogmi i pravila? A to sto ih ljudi koji sebe nazivaju vernicima ne postuju, izvrdavaju i tumace pravila na svoj nacin, znaci da bas i nisu neki vernici. Crno im se pise... Ako ti se ne svidjaju pravila, ne igraj igru. Smiley  Nego, da si rodjen u Turskoj imao bi i tamo nekog ucitelja i uticaj koji bi objasnio da je jeres ono sto sad smatras da nije! Da bog postoji zar ne mislis da bi mozda nekako resio taj mali nesporazum? Tu mislim da ga svaka religija tumaci na svoj nacin. I zasto ljudi ne uspevaju da "analiziraju i odstrane" nametnuto verovanje u svaku bajku napisanu u bibliji (izaberi verziju Smiley ) ili u bilo kojoj nazovi svetoj knjizi? Niko ne moze reci da je imao osecaj da je nekada davno covek napravio brod i napunio ga sa svim zivotinjama na svetu i onda su tako plovili dok nisu nasli kopno i svi ziveli srecno do kraja zivota. Da li ti iskreno verujes u tu pricu? Smile Mozda je napravio dva broda i u drugi je ubacio dinosauruse ali nije odvojio biljojede i mesozdere pa je izbila velika pometnja na brodu i brod je potonuo i dok su tako lesevi dinosaurusa tonuli ka dnu na njih se talozilo tone i tone sedimenta i kad se voda napokon povukla sve se stvrdnulo i ostali su nam fosili...

Ako "bog" ikada zatrazi da zrtvujes svoje dete njemu za ljubav, kao sto je vec zatrazio, pise tamo u bibliji gde je samo "istina" napisana, savetujem ti da ne slusas njegov zahtev! Wink
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Zodijak Libra
Pol Muškarac
Poruke 6227
OS
Nepoznat
Browser
Nokia6070 2.0
mob
Samsung 
Bolje pročitati Stari zavet i Kuran i uporediti Alaha i Jehovu.
Alah je potvrdio SZ. Ima malo razlike, dodatnih objašnjenja, nekih novih detalja, ali uglavnom priča o istom. U Kuranu dodaje i neka nova pravila. Uglavnom glavne crte:
Jedini svemoćni Bog koji traži obožavanje, zabranjuje poštovanje drugih Bogava. Za sebe kaže da je milostiv, ali takođe zna da kažnjava i zatire čitave narode. Pravednima obećava večni život u izobilju dok ostale čeka kazna. Ljudima se obraća preko proroka, priznaje sve starozavetne proroke i dodaje još Isusa i Muhameda.
Ukratko to je Alah, zvuči poznato?
IP sačuvana
social share
"Na putu ka istini čovjek može da
napravi samo dvije greške. Da ne
prodje cijelim putem, ili - da ni ne
krene."  Buda
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 4804
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.5.8
mob
Nokia Luvmya 520
Bolje pročitati Stari zavet i Kuran i uporediti Alaha i Jehovu.
Alah je potvrdio SZ. Ima malo razlike, dodatnih objašnjenja, nekih novih detalja, ali uglavnom priča o istom. U Kuranu dodaje i neka nova pravila. Uglavnom glavne crte:
Jedini svemoćni Bog koji traži obožavanje, zabranjuje poštovanje drugih Bogava. Za sebe kaže da je milostiv, ali takođe zna da kažnjava i zatire čitave narode. Pravednima obećava večni život u izobilju dok ostale čeka kazna. Ljudima se obraća preko proroka, priznaje sve starozavetne proroke i dodaje još Isusa i Muhameda.
Ukratko to je Alah, zvuči poznato?
Pokusao sam da ti objasnim sta je "judaizam" koji je vezan uz jednu naciju i koji je nastao kao pogresno tumacenje Starog Zaveta, sta je "hriscanstvo" koje je farisejski judaizam sa pogresnim shvatanjem Isusa i
sta je "islam" koji je apsolutni plagijat judeo-hriscanstva, ali sta to vredi ?

Zasto ti nekome savetujes da cita kuran ? Zasto propagiras kuran, kakvu korist imas od toga ?

Magica je interesolava razlika izmedju jevrejskog i muslimanskog verovanja, a za to su vise nego dovoljne stranice na kojima jevreji/muslimani objasnjavaju svoje verovanje.

Kao sto rekoh "YHVH" je "Bog" "samo jevreja" a "Allah" je "Bog" za sve narode koji zele da im "to" bude "Bog".
IP sačuvana
social share
Covecanstvo se deli na inteligentne bez laznog boga, i one sa laznim Bogom bez inteligencije.
Jewpiter
Prijatelj je covek koji tebe voli, a ne covek kojeg ti volis.
Jewpiter

How much cocaine did Charlie Sheen take ?         Enough to kill two and a half men.
Makros_Crni : " Dozvolio sam sebi da budem obmanjen. "
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Zodijak Libra
Pol Muškarac
Poruke 6227
OS
Nepoznat
Browser
Nokia6070 2.0
mob
Samsung 
Magic je pitao za razliku između Alaha i Jehove. Tako bar piše.
Drugo je razlika između islama i judaizma. Islam donosi nova pravila i objašnjenja te otud razlika.
Ako gledamo samo Boga islam je blizi judaizmu, ako gledamo islamsko učenje, možda je malo bliži hrišćanstvu.
IP sačuvana
social share
"Na putu ka istini čovjek može da
napravi samo dvije greške. Da ne
prodje cijelim putem, ili - da ni ne
krene."  Buda
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Hronicar svakodnevice


al sam COOL

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 872
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.80
mob
Mitsubishi 111
sad jedno pitanje opet za vernike da ste rodjeni u muslimanskoj drzavi sta mislite da li biste verovali u alaha.
IP sačuvana
social share
cappi de tutti cappi
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Superstar foruma

аватар не чини човека

Zodijak Sagittarius
Pol Muškarac
Poruke 61642
Zastava Beograd
OS
UNIX
Browser
Opera 9.80
mob
Nokia C5-00
@gagijk

Nije valjda da se kandidujes za Mesiju ? Ili hoces reci da vec jesi ?

ни за кога се нећу кандидовати, јер моје царство није од овога света  Smile Smile

нити ми је жеља да потенцирам себе.. нити то радим... већ Христа у себи.. само њега славим... не себе  Smile

ипак... једино је мој гнев праведан....  Smile

Христ Христа моли за спас свих... као некада... шта ће успети.. остаје да се види...
« Poslednja izmena: 22. Feb 2010, 18:06:02 od gagijk »
IP sačuvana
social share

Прочитајте: Кућни ред Најчешће постављана питања
You can be addicted to a certain kind of candy...
    
Pogledaj profil WWW Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 4804
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.5.8
mob
Nokia Luvmya 520
sad jedno pitanje opet za vernike da ste rodjeni u muslimanskoj drzavi sta mislite da li biste verovali u alaha.
Kako neko moze da misli u sta bi verovao kada ne bi bio ono sto jeste ?
Citat: gagijk
ни за кога се нећу кандидовати, јер моје царство није од овога света  Smile Smile
To je rekao Isus Hrist koji je sebe predstavljao kao Duha Bozijeg a ne Isusa iz Nazareta. Jovan 8:23
" I reče im: Vi ste od nižih, ja sam od viših; vi ste od ovog sveta, ja nisam od ovog sveta. "
Isus je bio krv i meso, bas kao bilo koje sa ovog sveta.
Ti si isto sa ovog sveta i tvoj duh je duh lazi a ne duh istine.
Citat
нити ми је жеља да потенцирам себе.. нити то радим... већ Христа у себи.. само њега славим... не себе  Smile

ипак... једино је мој гнев праведан....  Smile

Христ Христа моли за спас свих... као некада... шта ће успети.. остаје да се види...
Ne potenciras sebe, a govoris o nekakvom "tvom carstvu", "tvom gnevu" ?
"Hrist Hrista moli " o cemu ti dobri moj zemljace uopste pricas ?
IP sačuvana
social share
Covecanstvo se deli na inteligentne bez laznog boga, i one sa laznim Bogom bez inteligencije.
Jewpiter
Prijatelj je covek koji tebe voli, a ne covek kojeg ti volis.
Jewpiter

How much cocaine did Charlie Sheen take ?         Enough to kill two and a half men.
Makros_Crni : " Dozvolio sam sebi da budem obmanjen. "
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 ... 3 4 6
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 27. Apr 2024, 07:36:18
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.08 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.