Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 29. Mar 2024, 11:40:20
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 ... 49 50 52 53 ... 63
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Nemanjići (TV serija 2018 - )  (Pročitano 103786 puta)
Zvezda u usponu


Бог чува Србе.

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 2032
Zastava Pančevo
Nikad nisam kapirao to "ne gledam tv", to neka filozofija, tihovanje, samokažnjavanje, zašto ne bi pogledao tv, ne razumem?




Nije, prosto... nema nista zanimljivo za mene... ja volim dokumentarce i putopise... toga nema... mislim Discovery i History su postali rijaliti serije, pa i ono sto emituju je ... meh...

Plus ne zavisim od odluke urednika sta je to sta treba da gledam... i mogu da gledam sta hocu, kad god hocu...

Imam Netflix, HBOGo, AmazonPrime i YT... i vise mi zaista ne treba... plus knjige i tako to...

Nema tu tihovanja, samo nema vrtenja daljinskog sat i po vremena...


Smile
IP sačuvana
social share
Тврд је камен за онога ко на њему спав'о није,
jа сам рођен на камену зато камен мекан ми је.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
mob
Apple iPhone SE 2020
Plus ne zavisim od odluke urednika sta je to sta treba da gledam...

Није то што ти треба да гледаш, већ шта можеш. Значи исто ко у продавници није све што ти треба да купиш, већ шта можеш, шта је понуђено. Значи нуде се неки "Немањићи", пробаш то, не свиђа ти се и то је то, не гледаш више то што ти се не свиди, исто ко што више не купујеш неки производ који ти се не свиди.

Eto, ovaj gore ti odgovorio...

Kao sto rekoh, ako mi je do srpske istorije, RTS je snimio pristojnu istorijsku dokumentarnu seriju...





Ovo je nesto sto je hajpovano godinama... i dobili smo... 

Ja gledam samo fudbal i kosarku kad se vec hvalimo. Znaci ja sam pobedio u igri kome vise ne treba televizor i domaca produkcija ?

Opet, to nije takmicenje... ali nije bas i da cemo crci ako RTS ovo ne emituje... i opet.. vecina ce zombirano da ukljuci TV aparat u 7 da odgleda Slagalicu, Dnevnik i seriju posle dnevnika...
« Poslednja izmena: 17. Jan 2018, 18:58:45 od Anea »
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Krajnje beznadezan

disident Burek-foruma

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 10067
Zastava
mob
Motorola 
    Smile


  Kako vas,bre,ne mrzi...51 stranica prepirke oko nečega čiju ste ukupno jednu epizodu odgledali (i to vam kaže neko ko je nije i neće gledati).
IP sačuvana
social share
Od Vučića pedera do Ane lezbejke : Srpska Napredna, stranka kontinuiteta
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

Kad si u Rimu ponašaj se kao Rimljanin

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 20540
Zastava
Istoričar Dejan Ristić o greškama u "Nemanjićima": Sveti Sava se pojavljuje pre nego što je bio rođen


Klinci u osnovnoj školi znaju kad je rođen Sava * Nemanja je prikazan kako stoluje u drvenoj kući, što izgleda više kao selo Asteriksa i Obeliksa * "Izraz „za krst časni i slobodu zlatnu“ nastao je tek u 19. veku

Istoričar Dejan Ristić smatra da treba da se prekine emitovanje serije o dinastiji Nemanjić na Radio-televiziji Srbije. On kaže da je samo u prvoj epizodi, koja je emitovana 31. decembra, uočio nedopustive propuste.

"Seriju sam gledao kao gledalac i istoričar, a ne bih voleo da ljudi shvate moje primedbe kao hajku na autore. Međutim, propusti su kardinalni i bacaju senku na ozbiljnost projekta. U „Nemanjićima“ se Sveti Sava pojavljuje pre nego je bio rođen. Stefan Prvovenčani komentariše bitku kod Pantina, a on je u to vreme imao samo dve godine. Klinci u osnovnoj školi znaju kad je rođen Sava. Nemanja ga je dobio u 62. godini. Zato su roditelji bili slabi na njega", kaže Ristić.

Bivšem upravniku Narodne biblioteke smeta i što serija nije snimana na autentičnim lokacijama.

"Nemanja je prikazan kako stoluje u drvenoj kući, što izgleda više kao selo Asteriksa i Obeliksa. Istorijski dvorovi su bili kameni. Stolovao je u Rasu. Utvrđenja su bila izgrađena od kamena, a Ras nam je dostupan i nalazi se u Srbiji. Nedopustivo mi je da se snima u Muzeju u Sirogojnu, gde su objekti nastali u 19. veku, a radnja vam se dešava u drugoj polovini 12. veka",  objašnjava za Kurir.

"Izraz „za krst časni i slobodu zlatnu“ nastao je tek u 19. veku. Nama tek dolaze njegova abdikacija, proglašenje Stefana Prvovenčanog za kralja i krunisanje. Treba prekinuti emitovanje serije. Ako se nastavi niz ovakvih grešaka, bolje je da se ne emituje i ne frustrira publiku. Da li smo mi tako nesposobni, a imamo lokalitete i vrhunske umetnike, da ne možemo da napravimo pristojnu seriju. Razočaran sam i tužan, a nisam ljut, zaključuje Ristić.
IP sačuvana
social share
Da li i u političkoj sferi postoji kolonijalno potčinjavanje? Nekome se može i to pričiniti. Ali, kada Šreder ili Bler savetuju vladu, to nikako nije čin najcrnjeg ponižavanja nacije i ruganje žrtvama iz 1999. To nije ni tragična slika države koja je izgubila svako samopoštovanje. Ne, to je manifestacija mudrosti, dubokog političkog uvida i afirmacija realpolitike kakva nije viđena još od vremena kneza Miloša. Srbija je, nema sumnje, na pravom putu.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Superstar foruma


Americki patriota

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 75692
Zastava
mob
I-mate 30 Pro
sad ce rat da zamute...

da vas homogenizuju...

IP sačuvana
social share
ni bog ne prasta sve...

celavi oces cokoladicu...
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
mob
Apple iPhone SE 2020
Citat
"Nemanja je prikazan kako stoluje u drvenoj kući, što izgleda više kao selo Asteriksa i Obeliksa. Istorijski dvorovi su bili kameni. Stolovao je u Rasu. Utvrđenja su bila izgrađena od kamena, a Ras nam je dostupan i nalazi se u Srbiji. Nedopustivo mi je da se snima u Muzeju u Sirogojnu, gde su objekti nastali u 19. veku, a radnja vam se dešava u drugoj polovini 12. veka",  objašnjava za Kurir.

Vidis, da... Ras... covek bi pomislio da je i to na KiM, a samo 4h si od Beograda tamo...

IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija

Zodijak
Pol
Poruke 8957
Шта фали Слагалици?
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Krajnje beznadezan


Zodijak
Pol
Poruke 12052
Zastava
17. februara nova epizoda.
« Poslednja izmena: 09. Feb 2018, 22:47:21 od Nemanja034 »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 15432
Zastava Beograd
mob
Apple iPhone 6S
Шта фали Слагалици?

nista

IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 23083
hahaha
IP sačuvana
social share
Prebrodićemo mi sve jade,
više se nećemo jadati,
ostvarićemo mi sve nade,
više se nećemo nadati.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 ... 49 50 52 53 ... 63
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 29. Mar 2024, 11:40:20
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.104 sec za 17 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.