Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 24. Apr 2024, 20:21:40
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 ... 47 48 50 51 ... 63
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Nemanjići (TV serija 2018 - )  (Pročitano 104111 puta)
Superstar foruma


Americki patriota

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 75692
Zastava
mob
I-mate 30 Pro
zapad ti je ne samo hrvatska nego i strogi centar beograda...

Smile
IP sačuvana
social share
ni bog ne prasta sve...

celavi oces cokoladicu...
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

Kad si u Rimu ponašaj se kao Rimljanin

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 20540
Zastava
Ја мислим да се ми ни у ком сегменту не можемо поредити са западом. Мислим, можемо ако под западом подразумевате Хрватску. Smile

Као прво овде немаш конкуренцију која би подизала квалитет. Овде ти је конкуренција буди бољи од Фарме, Задруге и Парова. Такав је и квалитет.

neki ljudi samo trebaju da shvate da ovo nije 1965 i da ne postoji jedan kanal, da gledaoci u Srbiji imaju na raspolaganju 10 srednjevekovnih svetskih serija koje se trenutno snimaju i gledaju, da nam je to parametar, a ne kosovski boj i banović strahinja.

Druga stvar zamerke u ovoj seriji nisu uopšte pitanje budžeta, niti nama smeta u prvoj epizodi scenografija ili siromašne scene bitke, nedostatak statista, pa da kažemo malo je 3 miliona, pitanje je budžeta, ne nama je najveći problem bio scenario, gluma dece i užasno izmontirana i nabacana epizoda, sve je to pitanje loše uradjenog posla nažalost, čini mi se ne novca.
IP sačuvana
social share
Da li i u političkoj sferi postoji kolonijalno potčinjavanje? Nekome se može i to pričiniti. Ali, kada Šreder ili Bler savetuju vladu, to nikako nije čin najcrnjeg ponižavanja nacije i ruganje žrtvama iz 1999. To nije ni tragična slika države koja je izgubila svako samopoštovanje. Ne, to je manifestacija mudrosti, dubokog političkog uvida i afirmacija realpolitike kakva nije viđena još od vremena kneza Miloša. Srbija je, nema sumnje, na pravom putu.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Krajnje beznadezan


Oboleo od T.T. Sindroma

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke 11474
Zastava Stanujem u... u... ulici... tu gore, gore, kod... kod... Ma, menjaju imena ulica, nikad ne znam gde stanujem!
mob
Nokia E72
Citat
Inače, ako serija stvarno ne valja, bilo bi mi drago da se narod pobuni protiv igranog krša na svim televizijama... Pa kad shvate da im gledanost bez kvaliteta opada, možda će krenuti da proizvode onako kako treba...

Narod se buni, ali narod ne odlucuje.

Mislim, da smo dobili po evro za svaki put kada su razni likovi napisali da je kritika serije atak na srBstvo i pravoslavlje, te da ljudi koji kritikuju vise vole kurve od svete srBske loze Nemanjica, RTS je mogao da snimi jos tri serijala visoke produkcije i plati krstenog scenaristu.

Ljudi su prosto navikli na pomije... i kad im dirnes u pomije, kao da si im oteo pecenu patku...

Brate, isključiš tv kad krene serija, pa kad skontaju da niko neće da gleda, op... Smile Mislim, u teoriji to funkcioniše, praksa je malo zaostala u Srbiji Smile
IP sačuvana
social share
...kažu da imamo još samo par godina za nas...
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija

Zodijak
Pol
Poruke 8957
А што је конкуренција никаква па зато што нике не прави серије...значи ако направиш серију ти си већ на коњу јер нико други није направио серију тако каква да год да је добра је.

Не лупај, имаш једну "серију" на Првој. Smile

Brate, isključiš tv kad krene serija, pa kad skontaju da niko neće da gleda, op... Smile Mislim, u teoriji to funkcioniše, praksa je malo zaostala u Srbiji Smile

Па наравно, бојкот и ћао.
« Poslednja izmena: 16. Jan 2018, 20:08:57 od 1286zenabre »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Poznata licnost

Zivot nema reprizu

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 3955
Zastava


Brate, isključiš tv kad krene serija, pa kad skontaju da niko neće da gleda, op... Smile Mislim, u teoriji to funkcioniše, praksa je malo zaostala u Srbiji Smile
Citat


 Smile Smile Smile
IP sačuvana
social share
A nekad su proizvodili čelik, je li ? Iz dimnjaka se dimi, ali unutra. . .   Spiros 'Vondas' Vondopoulos

»Bogu hvala, vek i po poživeh, u zdravlju i radu. Slutim da mi je vreme umirati, te ove reči u pero govorim advokatu Nikoli Novakoviću, jer u vas, deco moja, sve zajedno, nemam ni malo poverenja ...« Dalje: »Žao mi je što ste moji, a ne deca nekog mog neprijatelja. Ko je vas poznavao, ne mora se bojati pakla; sa đavolima će mu biti lepše i prijatnije. Sto se tiče moje imovine, a to vas jedino zanima, mogu vam saopštiti sledeće: sve što imam OSTAVLJAM SAMOM SEBI, jer verujem u drugi život. Znači, neka sve ostane kako je bilo za moga života, dok se ne vratim. Vaš otac — Pantelija Topalović.«
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Legenda foruma

Frankly, my dear, I don't give a damn.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke 45679
"BLIC" SAZNAJE "Nemanjići" idu ponovo U MONTAŽU, RTS odlučio da PREPAKUJU serijal

Posle bure koju je izazvala pilot-epizoda serije „Nemanjići”, montažeri i autori su se bacili na posao isprave i nanovo izmontiraju već snimljenu sezonu serije, saznaje “Blic".

Naime, prema našim saznanjima od izvora bliskog Radio-televiziji Srbije, čiji je projekat serija koja je izazvala veliku podelu javnosti, „Nemanjići” će se zbog sve većeg broja negativnih komentara, ali i zahteva Programskog saveta RTS da se serija stopira dok ne odgledaju prvih pet epizoda, vratiti u montažu.

Kako su se primedbe odnosile na režiju, ali i na scenario i glumu, snimljenih 15 epizoda serije će pre nastavka emitovanja, koje je inače najavljeno za februar, pretrpeti izvesne izmene - određene scene će se skratiti, kao i pojedini dijalozi.

Naša saznanja indirektno je potvrdio i sam direktor RTS Dragan Bujošević, koji je u intervjuu za nedeljni broj “Večernjih novosti” kazao da “možda postoji višak nekih scena”.

- Smatram da je posao dobro urađen, a u montaži koja još nije gotova možete da skratite određene delove i napravite malo veću dramu - kazao je Bujošević, i tako ukazao da će u narednim nedeljama montažeri koji rade na “Nemanjićima” imati pune ruke posla.

“Blic” je tim povodom kontaktirao i glavnog i odgovornog urednika kulturno-umetničkog programa RTS Nebojšu Bradića, koji je ukazao na to da će “serija biti završena i emitovana prema planu RTS”, ali nije demantovao naša saznanja o prepakivanju.

- Serija još nije završena. Pilot-epizoda je pilot i emitovana je u godini kada je obeleženo 800 godina od kraljevskog krunisanja. Važno je što je izazvala pozornost javnosti - kazao je Bradić.

Međutim, pozornost javnosti mahom su izazvali negativni komentari, a paljba po seriji čija je prva epizoda emitovana u novogodišnjoj noći na virtuelnom frontu - Tviteru, gde je sve i počelo, i dalje ne jenjava. Tviterašima se u svemu tome pridružila i stručna javnost, te je za vikend Programski savet RTS uputio menadžmentu i uredničkom kolegijumu ove medijske kuće da se emitovanje serije prekine dok članovi Saveta ne odgledaju barem pet epizoda, odnosno polovinu prve sezone.

- Očekujemo da će Upravni odbor uslišiti zahteve ovog tela. Imamo 15 članova od kojih su dvojica reditelji, dakle radi se o kompetentnim ljudima. Ako kvalitet bude i dalje sporan, konsultovaćemo se o daljim potezima. Verovatno ćemo uključiti i Upravni odbor i druge ljude sa televizije - kazao je za jučerašnji broj „Blica” predsednik Programskog saveta RTS-a Milivoje Pavlović.

On je dodao i to da je pilot-epizoda naišla na veoma negativni odjek i kod stručne i kod šire javnosti.

- To je previše primedaba i baš zbog toga smo se mi odlučili na ovaj zahtev, koji nije praksa - kazao je Pavlović.

Što se gledanosti tiče, prema podacima Nielsena, najgledanija epizoda serije koja je u 2017. premijerno prikazana jeste epizoda serije “Selo gori, a baba se češlja” emitovane 1. jula. “Nemanjići - rađanje kraljevine” su na sedmom mestu po prosečnom broju gledalaca u svakom minutu (17,5), a za njih se u novogodišnjoj noći odlučio svaki treći gledalac. Istini za volju, njih jeste videlo 2.045.000 ljudi, ali tu se računa svako ko je najmanje minut proveo uz seriju.

Đogo: Neću da učestvujem u cenzuri

Ipak nisu svi članovi programskog saveta RTS saglasni sa stavom Pavlovića. Reditelj i član Saveta Balša Đogo je na svom fejsing profilu napisao sledeće: “Sastanak Programskog saveta RTS-a u vezi sa serijom ‘Nemanjići‘ nikada nije održan. Poslat nam je jedan za praksu našeg rada neuobičajen dopis u kome se od nas traži da odgovorimo kratko sa ‘da‘ ili ‘ne‘ da li se slažemo da zatražimo od menadžmenta RTS-a da nam puste pet epizoda serije ‘Nemanjići‘. Većinom glasova u toj SMS mejl anketi podržan je predlog prof. Pavlovića. Niko nikada nije tražio da se izjašnjavamo o zabrani, prekidu emitovanja i slično. Ja u bilo čemu što može da liči na cenzuru neću da učestvujem.”

Po epizodi 190.000 evra

Jedna epizoda „Nemanjića“ košta nešto više od 190.000 evra, ali RTS je izdvojio svega trećinu te cene.

- Serija je trebalo da košta 3,2 miliona evra, ali smo uspeli da uštedimo, pa je potrošeno 2,87 miliona evra sa porezima i doprinosima. Po sadašnjoj, ne konačnoj montaži 15 sati programa, jedan sat košta 191.300 evra. Veći deo sredstava za realizaciju, 1,82 miliona evra, obezbedili su finansijeri, sponzori i prijatelji serijala - kažu u RTS.

Vučić: Nisam stručan da komentarišem

Predsednik Srbije Aleksandar Vučić u intervjuu koji je emitovan u nedelju uveče na RTS prokomentarisao je da “Nemanjiće” nije stigao da gleda, već da je odgledao svega nekoliko minuta pomenute serije.

Na pitanje voditelja kako mu serija izgleda, pošto se velika polemika digla oko nje, Vučić je kazao da to “nije polemika”, kao i da su se “svi udružili da govore sve najgore”.

- Ja ne volim da govorim loše o nečijem trudu, o nečijem radu dok sve to ne vidim. Meni je bila smešna primedba što je neko izgovorio “petlja” ili “bre”. Na kom jeziku hoćete da govore? Na staroslovenskom? Na jeziku koji nijedan građanin ne bi razumeo? Nisam stručan da mogu da komentarišem rad ljudi koji su u tom poslu mnogo bolji od mene - prokomentarisao je Vučić.

https://www.blic.rs/vesti/drustvo/blic-saznaje-nemanjici-idu-ponovo-u-montazu-rts-odlucio-da-prepakuju-serijal/140pq5h

Hebote  Smile Smile Smile Smile
IP sačuvana
social share



"Oni koji su vešti u borbi, ne obuzme ih bes. Oni koji su vešti u pobedi, ne obuzme ih strah.
 Zato mudri pobeđuju pre borbe, dok se neznalice bore da bi pobedili"
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija

Zodijak
Pol
Poruke 8957
А шта Вучића питају о серији који клинац јбт који је он ђаво меродаван за то. Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
mob
Apple iPhone SE 2020
Citat
Inače, ako serija stvarno ne valja, bilo bi mi drago da se narod pobuni protiv igranog krša na svim televizijama... Pa kad shvate da im gledanost bez kvaliteta opada, možda će krenuti da proizvode onako kako treba...

Narod se buni, ali narod ne odlucuje.

Mislim, da smo dobili po evro za svaki put kada su razni likovi napisali da je kritika serije atak na srBstvo i pravoslavlje, te da ljudi koji kritikuju vise vole kurve od svete srBske loze Nemanjica, RTS je mogao da snimi jos tri serijala visoke produkcije i plati krstenog scenaristu.

Ljudi su prosto navikli na pomije... i kad im dirnes u pomije, kao da si im oteo pecenu patku...

Brate, isključiš tv kad krene serija, pa kad skontaju da niko neće da gleda, op... Smile Mislim, u teoriji to funkcioniše, praksa je malo zaostala u Srbiji Smile

Ja ne gledam TV vec jedno 4 godine.... nije strasno...

Ali ja nisam vecina koja je naucena da se oko TV okuplja kao oko logorske vatre... jebigica...
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 23083


Ali ja nisam vecina koja je naucena da se oko TV okuplja kao oko logorske vatre... jebigica...
uuu. kako lepo poredjenje
IP sačuvana
social share
Prebrodićemo mi sve jade,
više se nećemo jadati,
ostvarićemo mi sve nade,
više se nećemo nadati.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

Kad si u Rimu ponašaj se kao Rimljanin

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 20540
Zastava
Nikad nisam kapirao to "ne gledam tv", to neka filozofija, tihovanje, samokažnjavanje, zašto ne bi pogledao tv, ne razumem?


IP sačuvana
social share
Da li i u političkoj sferi postoji kolonijalno potčinjavanje? Nekome se može i to pričiniti. Ali, kada Šreder ili Bler savetuju vladu, to nikako nije čin najcrnjeg ponižavanja nacije i ruganje žrtvama iz 1999. To nije ni tragična slika države koja je izgubila svako samopoštovanje. Ne, to je manifestacija mudrosti, dubokog političkog uvida i afirmacija realpolitike kakva nije viđena još od vremena kneza Miloša. Srbija je, nema sumnje, na pravom putu.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 ... 47 48 50 51 ... 63
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 24. Apr 2024, 20:21:40
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.101 sec za 17 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.