Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 2 gostiju pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 2 4 5 ... 25
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Biznis lekcija: Pogled iz kutije iliti zasto ne vredite koliko mislite.  (Pročitano 23266 puta)
Prijatelj foruma
Legenda foruma


Ko tebe kamenom, ti njega hlebom... starim 15 dana

Zodijak Leo
Pol Muškarac
Poruke 36573
Zastava Beograd
OS
Windows 7
Browser
Chrome 16.0.912.75
mob
HTC One
To sto ti pitas/kazes Iniciu uopste nemaveze sa sustinom.  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Zvezda u usponu


Zodijak Aries
Pol Žena
Poruke 1981
Zastava
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 9.0.1
Odnos radnika u drazavnoj administraciji i bilo kojoj drugoj grani je jedno 22 na 1...

U državnoj administraciji radila preko 2 ugovora.
Primila 12 plata.
Radila 15 mjeseci.
Broj dana radnog staža - 0 - da vjerovali ili ne slovom i brojem 0 nula
Zašto? Pa zato što se državi može. Jednostavno me nisu prijavili. Oba puta.
Da li mogu ja da tražim upis - mogu, ali po cijenu da nikada više ne radim ništa za državu i da prihvatim da će mi staž u pisati kad dobijem spor, za jedno 20 i kusur godina.
Šanse da predjem u stalni radni odnos - nula.
Šanse da mi produže ugovor - pa podjednake kao i da dobijem na lotou.
Ako se razbolim duže od 2 nedelje - dobila sam otkaz.
Ako ostanem trudna - dobila sam otkaz.
Ako nekom dune i dobijemo novog šefa - svi smo dobili otkaz.
...

Koliko ljudi u državi Srbiji radi po ugovoru? Hoćeš da se mjenjamo?

Osnovni zahtjev svakog privatnika je da nema stalnog radnog odnosa i privilegija koje proizilaze iz istog. Pravo da bilo koga otpuste zato što hoće. To je njihova firma i njihovo pravo.
A to što si za njega radio 20 godina i subotom i nedeljom i praznikom, to što si sad mator ili bolestan ili što nema posla - to nije njegov problem. To je tvoj problem. Tvoj ili možda tvoje države, koja ne bi trebalo da ubira više od 30% preko poreza i doprinosa, a pri tome rješava pitanje svih onih koji svoje probleme ne mogu sami rješiti.

Autor teksta nam kaže:
- jedina osoba koju se isplati zaposliti je muškog pola, starosti 25-45 godina, koja ima završenu srednju školu, ali znanje nekog sa masterom

I daje nam sasvim opravdanja za isto. I to je sasvim ok. Ali on mora isto tako da prihvati činjenicu da:
- u državi postoje i neki drugi ljudi koji ne spadaju u tu kategoriju i njihovo pitanje se mora nekako rješiti.

Hrvati su htjeli etnički čistu državu. Postigli su unutrašnju saglasnost da je jedini način da se to ostvari genocid. Obezbjedili su medjunarodnu podršku. Sproveli su genocid. Imaju etnički čistu državu. Matematika je jasna.

Autor odbija da preuzme odgovornost. On ne završava misao. On odbija da kaže - zbog toga što će samo muškarci od 25 - 45 godina moći da rade, svi ostali će morati da budu ubijeni, eliminisani, protjerani. OK možda ne svi. Ali penzioneri, invalidi, hronični bolesnici, žene koje hoće da radjaju, a nemaju muža koji spada u zadatu granicu od 25-45 godina, zaradjuje 1000 evra i spreman je da izdržava nju i njenu djecu.

Samo takva politika će vrlo brzo da se pokaže krajnje kontraproduktivnom. Za 20 godina više nećeš da imaš novu radnu snagu ili hoćeš ali ćeš morati da učiš Albanski, Indijski ili Kineski - u stvari nećeš morati, bićeš stariji od 45 godina, možda i hronično bolestan, a zna se šta sa takvima.

Nemam ništa protiv teksta, istinit je. Iz njegovog ugla, iz mog ugla, iz bilo kog ugla.
Ali je bespotreban. Ne nudi rješenje. Ni za mene, ni za njega, ni za koga.

 
IP sačuvana
social share
'If you wish to make an apple pie from scratch, you must first invent the universe." - Carl Sagan


I may be lazy, unmotivated and arrogant, but at least I'm good at it.
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Superstar foruma


Americki patriota

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 75692
Zastava
OS
Mac OS X v: 10.7
Browser
Safari 534.48.3
mob
I-mate 30 Pro
meni tekst lici na odredjeno preterivanje u vezi pojedinih stvari i svesno zanemarivanje drugih u cilju isticanja poente.

Inicio, kontam da si sarkastican toliko da tesko mozes biti vise nego sad u tom postu. A takvog razmisljanja je vecina. I upravo zbog toga bi ti recimo, da se vratis ovamo i s krvavo zaradjenim kesom obezbedis sebi fin autic stan garderobu i bemliga sta jos, u vecini slucajeva bio na prvu loptu ishejtovan ili kao neciji izrabljivac, ili tatin sin ili partijska prodana podobna dusa. Kontas?


Ne vozim auto...bude mi muka brzo...tako da...jbg... Smile Smile

A stan imam...opet mosa... Smile Smile

Sto se tice hejtovanja...mogu da me mrze do sutra... ovde samo smajli... Smile

Ja nikad necu imati radnike...niti imati bilo koje ljude koji su na finansijskom osnovu vezani za mene...nikad...ovde ozbiljan smajli... Smile...steta sto nema takav... Smile

Uopste se ne palim na dominaciju... Smile

Covek moze sasvim lepo da zivi i bez svega toga...kod nas su svi neke gazde...u 99% slucajeva...to se na kraju ispostavi da ja sam...citaj jos jednom u mnozini...sam...zaradim vise nego oni sa svim svojim ulaganjiama...ljudima...infrastrukturom..i sve te slozene reci...finansijske nezavisne konstrukcije...kako god...opet ozbiljan smajli...opet nema... Smile

Nasi ljudi...su generalno foliranti...veliki foliranti...i svi zamisljaju ...sami sebe lazu...u 99% slucajeva...to je tudj novac...ovde...onako...srednje ozbiljan smajli... Smile

I na kraju...samo jos nesto...coveku...uopste nije potrebno niti je ikada bilo...da bi normalno ziveo...da izmisli nesto novo...ili ideja...ili...sta god...treba samo da nauci da radi...i da voli to sto radi...i sve ce vremenom doci samo po sebi...moj posao moze da radi simpanza...nista nije slozeno...to sto neko ne zeli da to radi...ili ne moze...prosto nije moj problem...meni ne smeta...i nece mi smetati da to radim do kraja zivota...sve drugo je proseravanje...ovde moj omiljeni... Smile
IP sačuvana
social share
ni bog ne prasta sve...

celavi oces cokoladicu...
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

Zodijak Scorpio
Pol Muškarac
Poruke 28351
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Chrome 16.0.912.75
mob
Nokia krntija
Citat
Treba naći način da onih 70% društva koje trenutno parazitira ponovo učinimo iole produktivnim.

Јошка Броз је ту, спреман ко запета пушка
IP sačuvana
social share
onaj kome nije do drkanja bolje neka se bavi politikom
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Legenda foruma

You'll never see me fall from grace

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 48490
OS
Linux
Browser
Opera 11.50
kojom sustinom?
da je tekst kao i svaka generalizacija napravljen tako da nit je laz nit je istina?
da je svakom njegova muka najteza?
da te u privatnom sektoru niko, nikad, nigde nece platiti vise nego sto mora?

sustina je relativan pojam, svako ce je videti tamo gde zeli

ima par simpaticnih misli u tekstu, pocev od one sami ste krivi sto ste zamenjivi, postanite svesni toga pa ucinite nesto po tom pitanju. Od svega ona mi je interesantna ... jer kad neko i uradi nesto, ovako ili onako uspe da napravi nesto bice pretpostavljeno da nije zasluzeno ili mu je servirano.

Sad da li zbog toga sto to uverenje iznova i iznova dobija potvrdu u stvarnosti ili zato sto vecina ljudi kako autor rece 'ne stize od svakodnevnog kukanja da uradi nesto' pa im je nepojmljivo da je neko na fer uspeo napraviti nesto ... uglavnom taj zdusan hejt na privatnike je siguran znak da se ne mrdamo napred.

Kad se primete promene po tom pitanju, kad ljudi skontaju da trud zasluzuje priznanje a ne sumnju ... e to ce biti znak da se nesto menja na bolje.

za pocetak je i nehejtovanje bas svakog privatnika korak u dobrom smeru.

inicio odgovorim ti drugi put, neam vremena sad ni citati ni pisati ...
IP sačuvana
social share

It's all a fucking joke anyway


       Tim: You never say please. You never say thank you.
Frank: Please don't be an idiot. Thank you.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Legenda foruma


Ko tebe kamenom, ti njega hlebom... starim 15 dana

Zodijak Leo
Pol Muškarac
Poruke 36573
Zastava Beograd
OS
Windows 7
Browser
Chrome 16.0.912.75
mob
HTC One
pa im je nepojmljivo da je neko na fer uspeo napraviti nesto ...

Izbaci rec fer iz svakog recnika kada govorimo o kapitalizmu.  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Superstar foruma


Americki patriota

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 75692
Zastava
OS
Mac OS X v: 10.7
Browser
Safari 534.48.3
mob
I-mate 30 Pro
Zmaj... Smile
IP sačuvana
social share
ni bog ne prasta sve...

celavi oces cokoladicu...
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Supervizor foruma
Legenda foruma


Violence solves everything

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 33826
Zastava Srbija
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 9.0.1
mob
LG Nexus 5
Sve sami primarijusi, privatnici i radnici iz drzavnog sektora. Smiley

Al napeta prica, nema sta, razvila se tema.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Legenda foruma


Ko tebe kamenom, ti njega hlebom... starim 15 dana

Zodijak Leo
Pol Muškarac
Poruke 36573
Zastava Beograd
OS
Windows 7
Browser
Chrome 16.0.912.75
mob
HTC One
A da bi se zakljucilo kakvi su privatnici i koji su osnovni postulati privatnog biznisa potrebni su nam doktori ekonomije.  Smile

95% radnicka klasa, 5% preduzetnici. I sad vecina ne zna kako se ova manjina ponasa prema njima... pogotovo u drzavi Srbiji... sve postena deca i odlicni ucenici.  Smile
« Poslednja izmena: 09. Jan 2012, 00:25:14 od Coolrunner »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Legenda foruma


pĆelica

Zodijak
Pol Žena
Poruke 49554
OS
Windows 7
Browser
Opera 11.52
mob
Nokia 
nama stalno govore da se bacimo u privatnike. da smo tamo svoji. da je rizik velik,ali i šansa za uspjeh.
e sad,šta je fer,šta ne.i šta je preduzetnik a šta 'preduzetnik',to zna i moj petogodišnji brat.
malo gdje imamo čist posao i uvijek će se kositi pravičnost i puni džepovi. zavisi samo koliki dio kolača hoćemo
IP sačuvana
social share
Najbolje se osjećam među jednostavnim ljudima pred kojima mogu da odbacim svoje oklope, da zaboravim komplekse i opreznost, s kojima mogu da se smijem, da kažem sve što mislim, ne plašeći se da će me pogrešno razumjeti
Pogledaj profil Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 2 4 5 ... 25
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.075 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.