Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 29. Mar 2024, 07:23:56
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 ... 3 4
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: bipolarni poremećaj  (Pročitano 34713 puta)
Svedok stvaranja istorije

Zodijak
Pol Žena
Poruke 17676
Zastava Belgrade
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
Svi ti poremecaji su nasledni, takodje indukovani stresom, zloupotrebom droga i lekova. Verovatno mislis na manicna stanja ili neki poremecaj raspolozenja. Ne znam tacno ime, ali cu se raspitati.

 Ovo ne zhelim da znam.

 Ja znam da mogu da budu nasledni, al'u vecini sluchajeva nisu!

 Znam osobu, nije vishe zhiva Smile Odbacila je porodica, zato shto je bila bolesna. Razbolela se sa svojih 30god. U 29.je rodila dete.Naravno i dete su odbacili Smile To dete je sad zhena i za sada je zdrava.
« Poslednja izmena: 13. Jul 2007, 23:55:37 od _enigma_ »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice


Zodijak
Pol Žena
Poruke 515
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.4
Tragicna je po bolesnika a i po okolinu svaka psihicka bolest, medjutim, nekako nadu daje danasnja nauka i napredak iste.Najnovije generacije lekova sve vise obecavaju, pa cemo mozda , mozda za par godina imati lek na trzistu koji ce uspesno leciti ovakva stanja.Moje nade nisu bezrazlozne.Hepatitis C je do par godina bio neizleciv, a danas se apsolutno leci, toliko dobro, da krajnjim analizama po izlecenju, nikako ne moze da se dokaze da je osoba imala bolest( sem naravno ako ciroza nije krenula, sto se desava posle dugog bolovanja)
Ja zaista verujem u nauku, u ostalom, sve su to nekakve supstance u mozgu, o kojima se danas toliko vise zna nego ikada pre! Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Clan u razvoju


Zodijak Aquarius
Pol Žena
Poruke 21
Zastava bogu iza tregera
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.01
mob
Nokia stari
Jos nesto,mozda najbitnije.Vazno je odrzati rezim sna.Svaka nesanica ili spavanje sa vrlo ranim budjenjem znak je da nesto nije u redu.Lekar ce uvek znati da li treba promeniti lekove,pa mozda cak i ukljuciti po potrebi tablete za spavanje.Neprospavana noc ponekad znaci izlazak iz depresije,ali treba biti oprezan.Nauka je iznapredovala,ali u nasem zdravstvu je malo problematicno doci do kvalitetnih lekova.Na pr.,kvaliteteni,novi antidepresivi nisu na pozitivnoj listi pa ih treba platiti.Naravno,kad je lek u pitanju ne pita se za cenu.
IP sačuvana
social share
Rodjeni srecni i manje srecni umiru znatno pre fizicke smrti.
Pogledaj profil Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Pocetnik

Zodijak
Pol
Poruke 12
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.4
jako dugo pije taj lek...nekih 7 godina samo clozapim(leponex) po tri chetvrtine dnevno. bili smo kod njegovog doktora na moju inicijativu jer do tada nije odlazio godinama na kontrole. prichao sam ja sa njim i naravno, chuo samo hvalospeve. sad, krv vadi na svakih par meseci i sve je ok. kazhem, nema nekih ekstremnih promena raspolozhenja... izgleda da mu taj lek odgovara..godinu dana smo non-stop zajedno i nisam primetio nishta preterano chudno.. samo je spor, neodluchan, preemotivan, malo zatvoren... svestan sam da ja moram da vuchem stvari...nekada puknem i popizdim, al iskren sam prema njemu i tako reshimo nesporazume...on ima samokontrole i negde je jako racionalan i spreman da pozitivno prihvati kritike..bar mislim da je tako.. to za spavanje sam primetio josh prvih dana..mozhe da spava po dva-tri sata nocu i radi posle ceo dan, a nekada kad vishe spava postaje depresivan, zbunjen i josh sporiji nego shto jeste... ....
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Clan u razvoju


Zodijak Aquarius
Pol Žena
Poruke 21
Zastava bogu iza tregera
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.01
mob
Nokia stari
Hej,kako ste svi,nesto se ne oglasavate,mozda zbog vrucine :?Trougao,to sa tvojim prijateljem definitivno nije bipolarni poremecaj.To ce ti svaki lekar reci.BP se ne leci leponex-om.Pozdrav.
IP sačuvana
social share
Rodjeni srecni i manje srecni umiru znatno pre fizicke smrti.
Pogledaj profil Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Krajnje beznadezan


Пустињу краси то што се у њој скрива бунар!!!

Zodijak
Pol Žena
Poruke 12617
OS
Nepoznat
Browser
Opera 8.01
mob
Nokia 
Leponex se prepisuje i za shizofreniju i shizoafektivne poremecaje. Valjda lekar zna sta radi.
IP sačuvana
social share
         

Ко не  жели да чује плач сиромашних, плакаће и сам, али га нико неће чути.

Ви  сте сви плодови истог стабла. Не поносите се љубављу према својој земљи, радије се поносите  љубављу за цели људски род.

Мудар  човек ништа не сакупља: што више направи  за друге то више има.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Pocetnik

Zodijak
Pol
Poruke 12
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.5
jeste bipolarni, manichna depresija.. razgovarao sam sa doktorom kada smo bili na kontroli.. ne znam, kazhe da su antidepresivi jako loshe delovali na njega, tj. da su bili neka vrsta katalizatora da je u pitanju bipol. poremecaj. 
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Pocetnik

Zodijak
Pol
Poruke 12
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.5
ajde ljudi, gde ste... zanima me josh jedna stvar...primetio sam u poslednje vreme da se bash ponasha hipohondrichno.. non stop ga boli glava, muka mu je, ruka, noga, ledja... malo-malo pa pije kafetin, oldon, klometol..malo se negde ogrebe ili povredi, odmah to dozhivljava kao da ima otvorenu ranu na srcu... ja ga malo zajebavam u fazonu zvacu hitnu i to pa prestane da misli, ali ranac mu je pun raznih lekova koje primecujem da pije, tako bez razloga... jeste i ranije to bilo tako, ali  dodju tako neke faze kada bash preteruje... primecujem da je tada zabrinut i malo depresivan ili shta vec... plashim se da ga ostavljam samog..plakao je kada sam za vik. imao nekih obaveza na par sati... a josh me cheka poslovni put u inostranstvo..nikako to nece da prihvati kao neshto shto ce se desiti, vec potpuno odbacuje sa izjavama da mogu samo da se vratim na njegovu sahranu ako odem...ne zanima me da l to misli ozbiljno ili ne, ali me umara shto moram da mislim....tako. poz
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Superstar foruma


Why do me ?

Zodijak Cancer
Pol Žena
Poruke 55904
Zastava novi sad
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.3
mob
Nokia 
Leponex se prepisuje i za shizofreniju i shizoafektivne poremecaje. Valjda lekar zna sta radi.

i za one suicidne ....
lek je izuzetno jak ,kad se popije dejstvo mu je skoro momentalno...zapadne se u duboki san bez snova
IP sačuvana
social share



Wake Up - 2012 - The Revolution Has Begun
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 ... 3 4
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 29. Mar 2024, 07:23:56
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.089 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.