Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Napomena: Govor mržnje, uvrede i svako drugo ponašanje za koje moderatori budu smatrali da narušava ugled i red na forumu - biće sankcionisano.
Idi dole
Stranice:
1 ... 4 5
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Београдизација Београда  (Pročitano 11865 puta)
Prijatelj foruma
Legenda foruma


Ko tebe kamenom, ti njega hlebom... starim 15 dana

Zodijak Leo
Pol Muškarac
Poruke 36573
Zastava Beograd
OS
Windows Vista
Browser
Mozilla Firefox 3.0.10
mob
HTC One
Ранер си малкице нервозан? (фино питам)

Jesam, nije mi dan (fino i iskreno odgovaram)  Smile

Citat
Ostatak tvojih postova neću ni da komentarišem jer očigledno je da previše emotivno gledaš na temu...

Nemam licnih razloga, moj zivot stvarno nema neke smetnje inace, pa ni zbog ljudi koji dolaze u Bg.

Sve sto sam naveo apsolutno stoji. A ta prica - sam sebe hranim, pa onda sto to ne radis tamo odakle si dosao? Ovo je sad bez zelje da vredjam ili budem nekulturan, razumi u smislu ovde si dobio sansu, ovde imas posao... kako mozes da pljujes po gradu u koji si dosao da bi normalno ziveo?

A za izbegavanja milion razlicitih obaveza koje ljudi prijavljeni u BG placaju a masa koja dodje se i ne prijavi, ili za malverzacije prilikom dobijanja studentskih domova i kredita ima primera koliko hoces.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu

Zodijak Scorpio
Pol Muškarac
Poruke 1585
Zastava Kruševac
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.10
mob
Nokia N93
Citat
Sve sto sam naveo apsolutno stoji. A ta prica - sam sebe hranim, pa onda sto to ne radis tamo odakle si dosao?

Mislim da je glupo da ponavljam ono što sam napisao u prošlom postu, jednostavno rečeno nema posla.

Citat
kako mozes da pljujes po gradu u koji si dosao da bi normalno ziveo?

Ja sam došao u Beograd da bih studirao, a ne da bih normalno živeo, a kad završim studije ako ne budem uspeo da nađem posao kući, možda ću i da ostanem. To nikako ne znači da mora da mi se sviđa Beograd ili da moram da prema njemu imam neku ljubav... Jednostavno ljudi su prinuđeni na to...

To što ti kažeš da imamo privatnu inicijativu i te gluposti, neću ni da komentarišem.... Mislim ne znam šta to znači ako si mislio na pokretanje neke proizvodnje moram da te razočaram nemaju svi ljudi u Srbiji par desetina hiljada evra... A ako si mislio na privatnu inicijativu tipa da prodajem neki šit na buvljaku; ima ljudi sa fakultetom koji to rade jer moraju... ja stvarno ne moram i mislim da moje znaje i obrazovanje vredi više...

Uostalom besmisleno je raspravljati na tu temu. Svi beograđani razmišljaju kao ti jer misle da nema došljaka svi bi oni imali plate od po 2000€.... E pa izvinte molim vas...


Citat
A za izbegavanja milion razlicitih obaveza koje ljudi prijavljeni u BG placaju a masa koja dodje se i ne prijavi, ili za malverzacije prilikom dobijanja studentskih domova i kredita ima primera koliko hoces.

I ti studentski domovi su vam trn u oku primetio sam. Mnogi studenti iz Beograda se bune hteli bi i oni malo u domove. To je stvarno van pameti. Ajde onda neka samo Beograđani studiraju a mi ostali ćemo da vam prodajemo papriku i crni luk. Normalno ima malverzacija i to najviše crnogorci ako smem da primetim ali šta sad... Te domove ne finansira grad nego republika (kolko ja znam)...
IP sačuvana
social share
Edit by Belgrade: Maksimalna dozvoljena velicina slika u potpisu je visina: 60pix, sirina: 468pix i velicina 20KB
Pogledaj profil WWW GTalk Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije


Sreća je kada ti smrt zakuca na vrata a ti nisi tu

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 15304
Zastava Сремска Митровица
OS
Windows Vista
Browser
Safari 4.0
mob
Alcatel 
Beograđani u grdnoj ste zabludi , ako mislite da su cene u Beogradu više. S obzirom da živim u unutrašnjosti i da bar tri četiri puta mesečno posećujem Beograd, mogu vam reći da su cene hrane , odeće, nameštaja  ,bele tehnike i ostale robe niže nego u unutrašnjosti. Toliko niže da se iz Srema i Banata isplati ići u nabavku u Beograd. To je bilo uvek , i ljudi su se iz okolnih mesta oblačili, obuvali i hranili (kupovali hranu ) u Beogradu. Šta vi mislite da u Sremskoj Mitrovici ili Šidu imate 10 ili više marketa u kojima će te kupovati, da svuda možete kupiti Simpov nameštaj i slično? Što je apsurdno čak je i pijaca u manjim mestima, gde žive proizvođači hrane,  skuplja nego u Beogradu. Uostalom u beogradu je velika ponuda pa je normalno da ima i skupe i jeftinije robe.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 41361
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.10
Beograđani u grdnoj ste zabludi , ako mislite da su cene u Beogradu više. S obzirom da živim u unutrašnjosti i da bar tri četiri puta mesečno posećujem Beograd, mogu vam reći da su cene hrane , odeće, nameštaja  ,bele tehnike i ostale robe niže nego u unutrašnjosti. Toliko niže da se iz Srema i Banata isplati ići u nabavku u Beograd. To je bilo uvek , i ljudi su se iz okolnih mesta oblačili, obuvali i hranili (kupovali hranu ) u Beogradu. Šta vi mislite da u Sremskoj Mitrovici ili Šidu imate 10 ili više marketa u kojima će te kupovati, da svuda možete kupiti Simpov nameštaj i slično? Što je apsurdno čak je i pijaca u manjim mestima, gde žive proizvođači hrane,  skuplja nego u Beogradu. Uostalom u beogradu je velika ponuda pa je normalno da ima i skupe i jeftinije robe.
Radi se o troskovima stanovanja
IP sačuvana
social share
Ako te uhvati bes ako stojis ti sedi,ako sedis ti lezi,ako lezis ti se polij vodom,voda ce da odnese tvoj bes...

Svest nije samo materijalna manifestacija, potrazi na interenetu

Dzoni, ne budi Kristal.

Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Ko ponese kajace se a ko ne ponese kajace se vise!

Zodijak Taurus
Pol Muškarac
Poruke 6301
Zastava Nis
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.10
mob
Nokia E
Bolje da ja ne raspirujem vatru ali koliko vidim jaz izmedju nas iz unutrasnjosti i vas iz spoljasnjosti ne moze da se premosti! Nikako mi nece biti jasno kako je to beograd spolja iako se nalazi takoreci pri geometrijskom centru Srbije Smile

Sta da radimo onda?

Odcepljenje ili izolacija unutrasnjosti tj. spoljasnjosti? koje je resenje od ta dva bolje? Smile
IP sačuvana
social share
„Tromo se vreme vuče i ničeg novog nema, danas sve ko juče sutra se isto sprema."
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Zodijak
Pol
Poruke 2747
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.02
Ma decentralizacija i svakom svoje pare od poreza, a država treba da napravi banke i ulaže u razvoj nerazvijenih sredina. Ima recimo napuštene zemlje koju niko ne obrađuje, a to može vlada preko svoje banke da kupi ili porezima da natera vlasnika koji ne obrađuje da proda i onda da se to da ko oće da radi u privremeno vlasništvo. U suštini nije Beograd veći problem nego druge sredine, samo što je on najveći i najviše bode oči. Tamo su centrale najvećih eksport i import firmi, imaš luku Beograd, državnu ustanove i sl i zato se tamo sliva više love nego u druge sredine. Plus je finansiranje centralizovano, pa nikad ne znaš dal te zakida lokalna vlast ili se krpi Beograd. Prvo treba ta decentralizacija finansiranja da se sprovede upravo zbog čistih računa, a ne da se mi preganjamo i delimo na Beograđane, Vojvođane, unutrašnjost i sl. Međutim Beograđani se tripuju na to da su pametniji od drugih, ko da je Beograd naseljen Sorboncima, a ne iz iste te unutrašnjosti. Prvo ko nije radio ili motičio na njivi ja ne računam da zna šta je život, a tu beton slabo šta znači. Drugo, lepo je imati lepu prestonicu koja služi na čast naciji kad se tamo dešavaju neke velike sportske i kulturne priredbe, al slabo će Beograd da mrdne bilo gde ako i ostatak Srbije ne bude napredovao. Interes Beograda jeste da cela Srbija napreduje, upravo zato što je to naš prestoni grad. Al da sve ovo što ima u Beogradu neko doživljava kao isključivo delo Beograđana je ... Pa Kneza smo pola popločali mi iz Lazarevca. Meni nije krivo bato, al kad mi neko kaže, mi iz Beograda vas ranimo to je brate sumrak mozga. Pa sutra kad ti vojvođanin bude reko e nećeš više da me hraniš i bude tražio otcepljenje, ima samo da se češkaš.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Ko ponese kajace se a ko ne ponese kajace se vise!

Zodijak Taurus
Pol Muškarac
Poruke 6301
Zastava Nis
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.10
mob
Nokia E
decentralizacija Smile
interesantno resenje problema koje nikada nece doci to da znas. Svaki pokusaj bilo kakve decentralizacije sveo se na ukrupnjavanje cinovnickog aparata to je problem broj jedan, problem broj dva je sto se stavlja gotovo uvek znak jednakosti izmedju decentralizacije i separatizma, treci problem je taj sto bilo koji covek iz ovog drustva koji bude otvorio tu pandorinu kutiju zvanu decentralizacija biti proglasen od strane ostatka politicke elite za izdajnika stranog placenika i neprijatelja Srbskog naroda, skorasnji primer iznosenja videnja o regionalizaciji  Veroljuba Stevanovica je odlican primer cele moje price. I o cemu mi onda mozemo diskutovati? Na kojoj platformi? Sa kojim odnosom snaga?
Najvise me vredja to sto mi vredjaju pamet i inteligenciju, sve ekonomski i privredno najjace zemlje sveta su i te kako decentralizovane samo nasu Srbiju decentralizacija slabi Smile
IP sačuvana
social share
„Tromo se vreme vuče i ničeg novog nema, danas sve ko juče sutra se isto sprema."
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Jet set burekdzija


In the Beginning was the Command Line

Zodijak Scorpio
Pol Muškarac
Poruke 6758
Zastava Novi Sad
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.10
mob
Samsung Galaxy IIs
Citat
A gde piše da neko ko je rođen u Beogradu mora i da umre u Beogradu? Ovde nije problem što postoji kretanje stanovništva, nego što je ono jednosmerno.

Nema potrebe za mrdanjem, ima posla iako svake godine dolazi gomila novih "predatora".  Smile A ako mislis da nema ljudi koji idu i iz BG i posla a i nacina zivota radi, onda zivis u nekoj tegli.

Citat
Da se nešto u Srbiji radi normalno, ti ne bi kukao na stručnjake rođene u unutrašnjosti,

Ko je pomenuo bilo kakve strucnjake, oni iz Bg ili van? pricinjava ti se... pricam o lezilebovicima kojima je ovde lepo jer su u BG i nista vise... ne ide im se nazad kuci da se cepaju drva, muzu krave, obradjuje njiva ili vodi porodicna radnja, sta god. A za strucnjake uvek ima posla, odakle god da su i ako su pravi strucnjaci  Smile

Citat
O sposobnosti i pameti priznajem samo kad mi govore ljudi koji su uspeli van Srbije, svojim radom i stručnošću.

Da ne idemo tako daleko, jesi ti uspesan i u svom gradu/selu? Posto vidim da slovis na forumu za veliki autoritet koji ima tu tezinu da sudi ko je uspesan i koja su merila  Smile

Citat
Zato vam i titraju jajca.

Lose to rade, mene i dalje levo blago svrbucka, fali ljudi za titranje  Smile

Citat
Umesto da neka vlast stisne muda i kaže, odjebi marvo, nema za infrastukturu, kome se ne sviđa gužva, nek izvoli, ima u Srbiji kolko oćeš živopisnih i mirnih palanki u kojima se sa jednog kraja grada na drugi stigne za pola sata i to peške. Ima i drugi sistem, podigne se tržišna cena stambenog prostora u nebesa i opet dobiješ kretanje iz Bg ka unutrašnjosti.

Slazem se, da lepo kazu "odjebi marvo, evo ti svoj budzet pa se jebi i skine se sa gbace beogradjanima sa tim placnim pricama". Nemam ja problem sa tim, lepo svako svoj budzet, svoj porez i milina. Ali i svi koji dodju u BG da prijave prebivaliste, pa da lepo u BG placaju i porez, i registraciju kola, i eko-takse na registraciju, i sve sto uz to ide. A takodje da se strogo proverava ko stvarno nema prihode kada se prijavljuje za studentske domove i kredite a ko ne navodi samo zato sto im roditelji rade na crno ili se vade papir u tim malim mestima i proseci zarada porodice po komsijskom principu.

Kukate a kada bi se ustvari krenulo u malverzacije i ostale gadosti koje rade po BG oni koji su dosli da vrsljaju po njemu, isplivale bi tone prljavstine.

Ironija je sto svi zameraju nama a ne znaju da bi beogradjani bili ti koji bi bili najsrecniji da im se svi ostali skinu sa grbace.  Smile

Jel' a vi bi ste da vam se skinemo sa grbače. Pa nema problema, samo nam dajte ustav uh, ovaj
statut i odosmo.

A što se privatne inicijative tiče, pa nju baš koče Beograđani iz kruga dvojke.  Smile Pogotovo onaj "delta"
beograđanin.

Citat
Odcepljenje ili izolacija unutrasnjosti tj. spoljasnjosti? koje je resenje od ta dva bolje?

I neki su krivi što bi da postanu "spoljašnjost" ili inostranstvo beograđanima.


« Poslednja izmena: 28. Maj 2009, 01:12:15 od system_V_r4 »
IP sačuvana
social share
Vi mora da ste od baba culi o kuratosti Rusa, cim ih ne vadite iz usta...

Sumnjivo je to...
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Poznata licnost


Zodijak
Pol
Poruke 4610
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.10
Citat
Citat
Sve sto sam naveo apsolutno stoji. A ta prica - sam sebe hranim, pa onda sto to ne radis tamo odakle si dosao? Ovo je sad bez zelje da vredjam ili budem nekulturan, razumi u smislu ovde si dobio sansu, ovde imas posao... kako mozes da pljujes po gradu u koji si dosao da bi normalno ziveo?

pa i treba da pljuje, samo kada pogledas kolaps u saobracaju i otrov koji se siri BG-om i to svakoga treba da se tice
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 ... 4 5
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.118 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.