Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 19. Apr 2024, 05:23:23
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
2  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Bavljenje poljoprivredom?  (Pročitano 4097 puta)
04. Jun 2014, 17:44:39
Hronicar svakodnevice


Zodijak Libra
Pol Muškarac
Poruke 824
Zastava Zanzibar
Browser
Chrome 35.0.1916.114
mob
Nokia 701
   Ne znam da li sam pogodio odjelak na forumu za ovu temu, ali mislim da jesam pošto se radi o zaposlenju i finansijama. Naime, student sam Fakulteta Političkih Nauka (2. godina), bar ne još zadugo, jer planiram da se ispišem sa njega i upišem na Poljoprivredni fakultet jer me je poljoprivreda počela baš zanimati.
   Za početak imam parcelu od 50ari, na kojoj sam planirao posaditi borovnice. Jesenas sam posadio 5 sadnica (1godina starosti) i bas su se dobro primile i već na njima ima rod. Odlučio sam se za borovnice jer sam nosio zemlju na analizu i ima savršenu pH vrijednost. Ove godine sam se odlučio da na čitavu parcelu posadim borovnice, a pošto bih od njih neku zaradu mogao očekivati tek za neke 2-3 godine, posadio bih pasulj između zasada.
   Jedini trošak bi mi bio te sadnice i nakon toga hladnjača, jer imam traktor - Tomo Vinković (bolji mislim da mi i ne treba) i svu dodatnu opremu za njega što mi treba za početak: plug, tanjirača, frejza, a imam i sistem za navodnjavanje (kap po kap).
   E sada me interesuje, da li se uopšte isplati baviti poljoprivredom i koliko bi meni trebalo još novca za početak, pored svega ovog što sam nabrojao.

Molim da samo ozbiljniji odgovaraju.
« Poslednja izmena: 04. Jun 2014, 17:45:47 od alcatraz1389 »
IP sačuvana
social share
Treat her like a queen, fuck her like a slut!
--------------------------------------------------------------------------------------------------
"Зашто не бит' обичан, вољет' мале ствари, зашто свако мора бити главни?..."
--------------------------------------------------------------------------------------------------
Нико није бескористан. Свако може послужити бар као лош примјер.
--------------------------------------------------------------------------------------------------
"За Партизан ништа није готово. Партизанов рекорд није не знам колико побеђених утакмица, него 13 узастопних титула."
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija

Бранилац државе

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 9228
OS
Windows
Browser
Mozilla Firefox 29.0
Да ли си ставио компост у земљу пре садње?

Оно...ако мислиш да се тиме бавиш на дуже стазе треба ти још земље, рецимо дупло то што имаш тј још један хектар. Е сад, не знам одакле си и колико ту код тебе кошта хектар земље.
Рецимо да ти треба бар 20.000 евра да би посадио нове саднице, систем наводњавања, окопавање, орезивање које иде тек после 4-5 година итд
Јбг...све је ризик...боровница се баш нешто и не гаји у Србији...поготову код мене у Војводини тако да не знам да ли би имао квалитетне опције за пласирање производа. Ту треба да познајеш људе, систем...

Лично...ја би ти рекао да се држиш ФПН-а...завршиш, упаднеш у неку странку и онда живиш ко бубрег у лоју од продавања магле Smile  Зезам се Smile
IP sačuvana
social share
"Једном су ми пустили Балашевића. Од тада сам у бесповрат изгубио пословну способност."


Неки лик са Твитера  Smile
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma

...члан секције младих трезвењака...

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 37273
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 29.0
Јел оно боровница воли вишу висину?
IP sačuvana
social share
Prefer a feast of friends to the giant family
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice


Zodijak Libra
Pol Muškarac
Poruke 824
Zastava Zanzibar
OS
Windows 7
Browser
Chrome 35.0.1916.114
mob
Nokia 701
Да ли си ставио компост у земљу пре садње?

Оно...ако мислиш да се тиме бавиш на дуже стазе треба ти још земље, рецимо дупло то што имаш тј још један хектар. Е сад, не знам одакле си и колико ту код тебе кошта хектар земље.
Рецимо да ти треба бар 20.000 евра да би посадио нове саднице, систем наводњавања, окопавање, орезивање које иде тек после 4-5 година итд
Јбг...све је ризик...боровница се баш нешто и не гаји у Србији...поготову код мене у Војводини тако да не знам да ли би имао квалитетне опције за пласирање производа. Ту треба да познајеш људе, систем...
Nije se prije gajila, ali se počela gajiti. U Vojvodini nema... Trebaju mi samo sadnice, a izračunao sam da bi me one izašle blizu 2000€, a ostalo sve imam.
Nisam stavljao kompost, nije mi potreban.

Јел оно боровница воли вишу висину?
Pa sada... Od 300 - 1000m... Kod mene je oko 630m... Bitnija joj je zemlja.
« Poslednja izmena: 04. Jun 2014, 22:10:01 od alcatraz1389 »
IP sačuvana
social share
Treat her like a queen, fuck her like a slut!
--------------------------------------------------------------------------------------------------
"Зашто не бит' обичан, вољет' мале ствари, зашто свако мора бити главни?..."
--------------------------------------------------------------------------------------------------
Нико није бескористан. Свако може послужити бар као лош примјер.
--------------------------------------------------------------------------------------------------
"За Партизан ништа није готово. Партизанов рекорд није не знам колико побеђених утакмица, него 13 узастопних титула."
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Supermoderator
Legenda foruma


Always outnumbered, never outgunned.

Zodijak
Pol
Poruke 47481
Zastava
OS
Linux
Browser
Chrome 34.0.1847.114
a grozdje? da pocnes sa vinom lagano.. jeste mala povrsina, ali mozda ima smisla..

idi na polj. faks i nadji prof. Jovica i odnesi mu ispitivanje tla i pitaj za preporuku za grozdje.. to ti je moj savet, dok se ne penzionise  Smile

p.s. fakultet ne napustaj niposto  Smile
« Poslednja izmena: 04. Jun 2014, 23:30:22 od MunkaZe »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma

...члан секције младих трезвењака...

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 37273
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 29.0
Не бих реко да је из винородног краја  Smile
IP sačuvana
social share
Prefer a feast of friends to the giant family
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice


Zodijak Libra
Pol Muškarac
Poruke 824
Zastava Zanzibar
OS
Windows 7
Browser
Chrome 35.0.1916.114
mob
Nokia 701
p.s. fakultet ne napustaj niposto  Smile
Ali upisao bih opet Poljoprivrendni, za njega sam sada baš zagrijan, a konkurencija je veoma malena i veoma je lako upasti na budzet. Wink

Не бих реко да је из винородног краја  Smile
Naprotiv Smile
Pričao mi je djed, a njemu su njegovi preci, da je to moje selo (Pecka, Mrkonjić Grad), imalo baš puno vinograda, ali je zanimljivo da sada nema ni jedan, ali sam ja iza kuće, posadio nekih 15 raziičitih vinovih loza, pa ću vidjeti koje će najbolje proći, pa smo otac i ja planirali nekih 20ak ari posaditi vinove loze. Smiley
Doduđe sada je moj kraj poznat po rakiji. Smile
IP sačuvana
social share
Treat her like a queen, fuck her like a slut!
--------------------------------------------------------------------------------------------------
"Зашто не бит' обичан, вољет' мале ствари, зашто свако мора бити главни?..."
--------------------------------------------------------------------------------------------------
Нико није бескористан. Свако може послужити бар као лош примјер.
--------------------------------------------------------------------------------------------------
"За Партизан ништа није готово. Партизанов рекорд није не знам колико побеђених утакмица, него 13 узастопних титула."
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Supermoderator
Legenda foruma


Always outnumbered, never outgunned.

Zodijak
Pol
Poruke 47481
Zastava
OS
Linux
Browser
Chrome 34.0.1847.114
ako je ph dobar za borovnicu, velike su sanse da je dobra za neke vrste grozdja, nije naodmet da proba
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice


Zodijak Libra
Pol Muškarac
Poruke 824
Zastava Zanzibar
OS
Windows 7
Browser
Chrome 35.0.1916.114
mob
Nokia 701
Opet ja nisam dobio pravi odgovor Smile Da li se isplati baviti poljoprivredom, konkretno voćarstvom? Za početak znam da nemam dovoljno zemlje, ali u mom kraju zemlja je buzašta... Možda 1ha košta do 1000€. Znam da mi je rođak prodavao kuću dvospratnicu, izrađenu, napravljenu od kamena, zidovi debeli 1m, a ima i fasada na kući + 30ari zemljišta za 4000€.
IP sačuvana
social share
Treat her like a queen, fuck her like a slut!
--------------------------------------------------------------------------------------------------
"Зашто не бит' обичан, вољет' мале ствари, зашто свако мора бити главни?..."
--------------------------------------------------------------------------------------------------
Нико није бескористан. Свако може послужити бар као лош примјер.
--------------------------------------------------------------------------------------------------
"За Партизан ништа није готово. Партизанов рекорд није не знам колико побеђених утакмица, него 13 узастопних титула."
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma

...члан секције младих трезвењака...

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 37273
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 29.0
Citat
Naprotiv Smile
Pričao mi je djed, a njemu su njegovi preci, da je to moje selo (Pecka, Mrkonjić Grad), imalo baš puno vinograda, ali je zanimljivo da sada nema ni jedan, ali sam ja iza kuće, posadio nekih 15 raziičitih vinovih loza, pa ću vidjeti koje će najbolje proći, pa smo otac i ja planirali nekih 20ak ari posaditi vinove loze. Smiley
Doduđe sada je moj kraj poznat po rakiji.
Гаје људи по Крајини вино за своје потребе, али ако мислиш да се озбиљније бавиш тим, ништа без Херцеговине, једино жилавка и блатина.  Smile
IP sačuvana
social share
Prefer a feast of friends to the giant family
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
2  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 19. Apr 2024, 05:23:23
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.066 sec za 17 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.