Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 2
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Banatski Idvor: Troje poginulo kada je gost kafića aktivirao bombu  (Pročitano 6077 puta)
Moderator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
OS
androidNepoznat
Browser
Opera 11.10
mob
Apple iPhone SE 2020
Zasto se novinari trude da izazovu neku simpatiju prema ovakvim budalama...
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 21826
Zastava Борча
OS
Windows XP
Browser
Chrome 19.0.1084.52
mob
Qtek 小米
http://www.mondo.rs/motion/play.php?vid=10092

Oвај као да је прошао сва ратишта, па ово уз осмех препричава нама обичним смртницима.
IP sačuvana
social share
Z
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Legenda foruma


Sve ima svoje...

Zodijak Libra
Pol Žena
Poruke 44533
Zastava Vojvodina
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 12.0
mob
Nokia 
verovatno mu je vec dosadno da prepricava po ko zna koji put istu pricu... a i inace sakuljani su ti posebna sorta ljudi Smiley

Iza sebe je ostavio troje dece. Zasto je to uradio i odakle mu uopste bomba, to se verovatno nece nikad ni saznati. U celoj prici me je uplasila cinjenica da su ljudi oko tebe, koje znas, poznajes, uopste i spremni na tako nesto. Sta ce ga spreciti da sutra to isto uradi u mom ili bilo cijem dvoristu..Koliko god ga javnost crnila, tog coveka znam kao domacina i vrednog, porodicnog coveka koji nit je pio nit se drogirao, nema toliko da bi mogao da besni ali je stovio dom sebi i porodici. Istinu je poneo sa sobom, samo mi je zao te dece....
IP sačuvana
social share
Ni jedan čovek nije ostrvo, sam po sebi celina; svaki je čovek deo Kontinenta, deo zemlje; ako Grudvu zemlje odnese more Evrope je manje, kao da je odnelo neki Rt, kao da je odnelo posed tvojih prijatelja ili tvoj; smrt ma kog čoveka smanjuje mene, jer ja sam obuhvaćen Čovečanstvom.
I stoga nikad ne pitaj za kim zvono zvoni; ono zvoni za tobom...

Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Legenda foruma

You'll never see me fall from grace

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 48490
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 12.0
04. 06. 2012

Press

NEZAPAMĆENA TRAGEDIJA U KAFIĆU u IDVORU -
Igor BakiĆ Žrtvovao je sebe poŠto je njegov brat SaŠa bacio granatu na proslavi tinejdŽera
Skočio na bombu da bi spasao maturante


Masakr - Nakon fizičkog sukoba sa obezbeđenjem lokala „Dama", Saša Bakić je bacio bombu, od koje je, osim njega, poginuo njegov brat Igor, kao i Miroslav Simonović, a još šest osoba je teže i lakše povređeno
Stravična slika na mestu nesreće - Hitna pomoć odnosi tela nastradalih
Igor Bakić (37) je žrtvovao sebe kada je skočio na bombu koju je njegov mlađi brat Saša (36) bacio na obezbeđenje kafića „Dama", jer im ono nije dalo da uđu u lokal u kome je u toku bila proslava mature.

Osim Igora, poginuo je Saša, kao i njihov prijatelj Miroslav Simonović (28), a još šest osoba je teže i lakše povređeno.
Povređeni

    Zoran Surdan
    Zoran Todorov
    Zoran M.
    Aleksandar I.
    Stefan N.
    Ivan J.

Prvo zapretio

Stravična nesreća dogodila se oko dva sata iza ponoći u selu Idvor, oko 30 kilometara od Pančeva. Braću Igora i Sašu Bakića, kao i njihove prijatelje Miroslava Simonovića i Ivana Đorđevića iz Sefkerina, obezbeđenje kafića „Dama" sprečilo je da uđu u lokal pošto je unutra bila proslava mature.

Kako smo nezvanično saznali, u tom lokalu bilo je oko 130 gostiju, od kojih 30 tinejdžera.

- Oni su došli u diskoteku, ali obezbeđenje nije htelo da ih pusti u lokal. To je bio razlog zbog koga je došlo do svađe, a zatim i do fizičkog obračuna. Bombu je izvadio Saša Bakić i obezbeđenju zapretio da će je aktivirati - kaže naš izvor blizak istrazi, i dodaje:
U šoku - Zoran Surdan i Zoran Todorov, preživeli masakr u Idvoru
- U jednom momentu, kada je postalo jasno da obezbeđenje neće pustiti četvoricu prijatelja u lokal, Saša je izvadio osigurač i rekao da će pobiti sve redom. Njegov brat Igor je pokušao da ga spreči. Saša je bacio bombu, a Igor je odmah skočio na granatu kako bi svojim telom zaštitio goste prepunog kafića. Na mestu nesreće su poginuli Bakići i njihov prijatelj Simonović, dok je Đorđević čudom preživeo (pogledaj te okvir). Od detonacije je povređeno još šest osoba.

Unakažena tela


Konobar koji je u trenutku eksplozije bio u kafeu, kaže da detonacija nije bila jaka i bučna i da se gostima tog lokala činilo kao da je neko bacio petardu. Međutim, kad je došao na mesto nesreće, video je jezivu sliku.

- Delovi tela bili su svuda unaokolo. Jedan čovek ležao je bez ruke i butine, drugom je stomak bio skroz raznet. Bilo je strašno. Ja u trenutku eksplozije nisam bio u toj prostoriji, budući da kafić ima dva dela. Čuo sam kao da je neko bacio petardu, niko od gostiju nije pretpostavio šta se dogodilo, tek posle je nastao opšti haos - priča konobar kafea „Dama".

Haos u kafiću

Osamnaestogodišnja maturantkinja koja je bila u kafiću kaže da su ljudi, saznavši da je bačena bomba, napravili opšti haos.

- Niko od gostiju koji su bili u velikoj sali nije imao pojma šta se dešava. Bomba nije pukla toliko snažno, muzika je još neko vreme svirala. Ipak, kad se saznalo šta se desilo, nakon nekoliko minuta nastao je opšti metež. Neki su poiskakali kroz prozore lokala, ja nisam mogla da izađem. Morala sam da preskačem tela žrtava, čak sam i ugazila u krv - priča naša sagovornica, još uvek vidno uznemirena užasnim prizorom.

Kafiću zabranjen rad

U lokal „Dama" su uoči nesreće u kojoj je poginulo tri osobe došli inspektori Odseka za vanredne situacije kako bi napravili zapisnik, budući da je kafiću zabranjen rad, i to pre tri meseca, rekla je portparolka Višeg suda u Pančevu Sandra Medaković.

- Oko ponoći u lokalu „Dama" bili su inspektori protivpožarne zaštite i ovlašćeno službeno lice Odseka za vanredne situacije Policijske uprave Pančevo, koji su kontrolisali rad i sačinili zapisnik. Kafić nije trebalo da radi - precizirala je Medakovićeva.

Ministar unutrašnjih poslova Srbije Ivica Dačić izjavio je da će istragom biti utvrđeno zašto je ugostiteljski objekat u Idvoru radio uprkos zabrani rada.
U selu Sefkerin, odakle je grupa od četvoro mladića krenula u provod u Idvor, vladaju šok i neverica. Porodica nastradale braće Bakić nije bila u stanju da komentariše ovaj strašan događaj.

- Razumite ih, nije im ni do čega. Igor je poginuo, a čovek tek što je došao iz Crne Gore, gde je živeo i radio. Ostali su bez dvojice sinova, šta sad ima da se priča? Kasno je za reči - rekao nam je komšija koji je došao kod roditelja braće Bakić kako bi izjavio saučešće.

Prijatelj Ivan Đorđević, koji je došao zajedno sa braćom Bakić


Sreća - Svedoci koji su bili u kafiću „Dama" pričaju kako se odigrala drama ispred lokala u kome je bilo oko 130 gostiju, od kojih su 30 bili maturanti

 
Ivan Đorđević: Skupljao sam delove tela svojih prijatelja


Ivan Đorđević (35), koji je sa poginulom braćom Sašom i Igorom Bakićem i nastradalim Miroslavom Simonovićem došao u diskoteku „Dama" u Idvoru, ispričao je kako je samo pukom srećom preživeo nezapamćenu tragediju. On je naveo da se u trenutku kad je eksplodirala bomba vraćao iz toaleta i da je nakon toga video razneta tela svojih prijatelja.

Igor Đorđević u ispovesti za Press priča kako je posle eksplozije bombe zvao Hitnu pomoć i kako je lekarima pomogao da ubace tela njegovih prijatelja u sanitet.

- Sve je bilo kao jedan normalan dan. Sedeli smo kod Miroslava u kladionici, popili par pića. Pričali smo i veselili se. Neko od nas je predložio da odemo do tog kluba u Idvoru - počeo je priču vidno uznemireni Đorđević, nastavljajući:

- Još ne mogu da dođem sebi, ne mogu da poverujem šta se dogodilo. Kad smo stigli do kluba, morao sam da otrčim da toaleta. Kad sam se vratio, video sam drugove kako leže u krvi. Miroslav je ostao bez ruke i pola butine. Bio je svestan, mogao je da komunicira. Odmah sam pozvao Hitnu pomoć, ali je sanitet stigao tek nakon 45 minuta.

Đorđević kaže da je nakon dolaska lekara pomogao ekipi Hitne pomoći da unese Igora, Sašu i Miroslava u kombi.

- Kad je stigla Hitna pomoć, Saša i Miroslav su još bili živi. Mogli su da komuniciraju, Igor je već bio mrtav. Pomogao sam ekipi Hitne pomoći da ih ubace u sanitet. Skupljao sam delove njihovih tela, koji su bili rasuti svuda unaokolo. Svuda je bilo krvi. Nikada neću izbrisati te slike iz pamćenja. Govorio sam im da izdrže, ali su na kraju iskrvarili na putu do bolnice - rekao je Đorđević.

Povređeni u eksploziji u lokalu „Dama", Zoran Surdan i Zoran Todorov, izjavili su da se sve dogodilo u sekundi. Surdan i Todorov, koji su lakše povređeni, oporavljaju se u Pančevačkoj bolnici.

- Odjednom je eksplodirala bomba na samo metar iza mojih leđa. Sve se razletelo po lokalu,  geleri su se zabadali u naše ruke, noge... letelo je na sve strane - kazao je on.

Surdan je objasnio da mu je nekoliko gelera prošlo kroz noge, a da mu je četiri-pet gelera ostalo u nogama. Todorov, koji je ranjen sa 13 gelera, izjavio je da je video kako Sašu Bakića drugovi sklanjaju od obezbeđenja i da je u tom trenutku eksplodirala bomba.

Press
IP sačuvana
social share

It's all a fucking joke anyway


       Tim: You never say please. You never say thank you.
Frank: Please don't be an idiot. Thank you.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma


I have a joke. Women's rights.

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 31126
Zastava Harare
OS
Windows XP
Browser
Chrome 19.0.1084.52
mob
Samsung GT-S7580
После тако глупе свађе он баци бомбу..  Smile
Дефинитивно неки паћеник..
IP sačuvana
social share
E ovaj svet je otiso u kurac cim Lazu pitaju kakva je serija  Smile
Pogledaj profil WWW Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Superstar foruma

аватар не чини човека

Zodijak Sagittarius
Pol Muškarac
Poruke 61642
Zastava Beograd
OS
Linux
Browser
Mozilla Firefox 15.0a1
mob
Nokia C5-00
Razneo brata, druga i sebe jer nije hteo da plati 400 dinara

IDVOR - U diskoteci su svi igrali. Bilo je veselo, kao i svake subote uveče. Sedao sam sa drugovima kraj ulaza. U jednom trenutku odjeknula je eksplozija. A onda, nastala je panika...


Srča i razbacani stolovi posle eksplozije

Sa zavojem na licu, iz bolesničke postelje, za “Blic” opisuje Zoran Jovanović, lakše povređeni u nedelju oko 2 sata ujutro u diskoteci “Dama” u Banatskom Idvoru, gde je Igor Bakić (37) bombom “kašikarom” ubio sebe, brata Sašu (36) i prijatelja Miroslava Simonovića (36).

 

Teške i lakše povrede zadobilo je sedmoro gostiju. Svedoci tvrde da je Bakić aktivirao bombu jer nije hteo da za brata, dvojicu drugova i sebe plati po 100 dinara za ulaz u diskoteku.


Geleri bombaša iz Sefkerina, mesta iz okoline Opova, teško su povredili Stefana Hana (35), nemačkog državljanina. Sa Jovanovićem na hirurškom odeljenju Urgentnog centra zrenjaninske bolnice je još jedan teže povređeni.


Nesretni izlazak: Zoran Todorov

Teško povređeni Ivan I. (30) i Stefan N. (35) iz Opova, kao i Aleksandar I. (19) iz Bavaništa su u beogradskom Urgentnom centru, dok su dva pacijenta Zoran Todorov (32) iz Idvora i Zoran Surdan (26) iz Sakula, sa lakšim povredama, na ortopediji pančevačke bolnice. Nikome od njih život nije ugrožen.


Geleri: Zoran Surdan

Zoran Surdan je, navodi, osetio kada mu je više gelera udarilo u noge.

- Bio je jedan običan izlazak i odjedanput se sve razletelo po lokalu. Geleri su se zabijali gostima u ruke, noge, telo... - kazao je Surdan.

On dodaje da se “sve dogodilo u sekundi”.

Branislav K. iz Idvora, gost u lokalu, bio je samo tri metra od mesta eksplozije.

- Oko mene su ležali ljudi obliveni krvlju. Gazda, sav krvav, rekao nam je da napustimo lokal - kaže Branislav K.


Pakao: Zoran Jovanović

Pre tragedije braća Bakić su sa prijateljem Hanom i izvesnim Đorđevićem došli ispred diskoteke, u kojoj je te večeri bilo 150 gostiju.

- Obezbeđenje im nije dozvolilo da uđu u lokal - kaže za “Blic” sagovornik iz MUP-a Srbije i navodi da su u obezbeđenju lokala bili vlasnikov sin i suspendovani saobraćajni policajac.

Povređeni Zoran Todorov, koga je pogodilo 13 gelera, objasnio je da je čuo svađu oko naplate ulaza.


Ulaz u lokal gde je izbila kobna svađa mladića sa obezbeđenjem

Извор: блиц
IP sačuvana
social share

Прочитајте: Кућни ред Најчешће постављана питања
You can be addicted to a certain kind of candy...
    
Pogledaj profil WWW Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Superstar foruma


Same rules apply

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 74299
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 12.0
IP sačuvana
social share
Jeka je moj drug 
And I won't show or feel any pain even though all my armor might rust in the rain!
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
OS
Windows 7
Browser
Chrome 16.0.912.77
mob
Apple iPhone SE 2020
Idvor: Nastavnici nisu krivi


J. S. - I. D. L. | 06. jun 2012. 20:58    | Komentara: 2
Više nego šokantan zaključak izveštaja pokrajinske prosvetne inspekcije. To što su sa đacima posle ponoći bili u klubu, privatna je stvar

RUKOVODSTVO OŠ "Mihajlo Pupin" u Idvoru ne snosi ni krivičnu, ni moralnu odgovornost za tragediju koja se minulog vikenda dogodila u idvorskom klubu "Dama", kada je Saša Bakić iz Sefkerina aktivirao ručnu bombu kojom je usmrtio sebe, brata i prijatelja, a ranio sedmoro ljudi.

Ovo je "Novostima" potvrdio Zoltan Jegeš, zamenik pokrajinskog sekretara za obrazovanje, navodeći da upravo takav zaključak proizlazi iz izveštaja koji je Pokrajinska prosvetna inspekcija u sredu je prosledila Sekretarijatu.


- U samoj školi sve aktivnosti, uključujući i svečanost, bile su završene do ponoći, kako propisuje Ministarstvo prosvete - kazao je Jegeš i dodao da "to što su nastavnici i đaci posle otišli u kafić je njihova privatna stvar".


SLAVILI
IAKO u izveštaju Pokrajinske prosvetne inspekcije piše da nema dokaza da su nastavnici zaista bili sa đacima u "Dami" i da je reč o običnim nagađanjima, razredni starešina i nastavnica hemije i biologije Anjička Bireš "Novostima" je u ponedeljak potvrdila da su nastavnici slavili sa učenicima. - Mi smo otišli na jedno piće, jer nas je pozvala Nataša, učiteljica i supruga vlasnika "Dame" - rekla je tada ova nastavnica.

- Mi smo nadležni samo za ono što se dešava u školama -objasnio je Jegeš.

Na pitanje o moralnoj odgovornosti nastavnika koji su,prema svedočenju gostiju, bili u klubu sa svojim đacima u vreme izvođenja striptiza i uz prisustvo go-go igračica, Jegeš je rekao da za takve tvrdnje - nema pouzdanih dokaza.

U toku srede kontaktirali smo i sa načelnikom pokrajinske prosvetne inspekcije Draganom Grahovcem, koji nam je rekao da je prosvetni inspektor opštine Kovačica napravio zapisnik u kome je utvrdio sve činjenice, ali da on nije nadležan da o tome govori. Inače, pokrajinska prosvetna inspekcija je o ovom nemilom događaju saznala iz medija, a Grahovac je u sredu ponovio da će u slučaju da se utvrdi da su nastavnici OŠ "Mihajlo Pupin" odgovorni, sankcije izreći direktor škole.

ŠKOLA INCIDENT OSTAVILA IZA SEBE

DIREKTORKA Snežana Savić u sredu nam je rekla da se nastava odvija normalno i da je škola "krenula dalje".

- Mi moramo da zaboravimo to što se dogodilo i da nastavimo da regularno držimo časove, zbog naših đaka - rekla je Savićeva. - Svakodnevno sam u kontaktu sa Ministarstvom i inspekcijom i postupiću onako kako mi oni budu naložili.


Izvor: Novosti
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 2
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.098 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.