Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 ... 6 7 9 10 11
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Авионски радари са фазираном антенском решетком  (Pročitano 41112 puta)
Svedok stvaranja istorije

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 15472
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.26

Meni uopste nije jasno kako ti ovo zamisljas? Politicke cistke su bas bile najintenzivnije pre pocetka rata i trajale pri pocetku rata, kad je sposobnost Irana u vazduhu bila najmanja dok je kasnije rasla kako su posledice cistki sanirane. Takodjer Iran je imao na svojoj teritoriji vece zalihe rezervnih delova. Sad ono sto je najsmesnije je sto ti pokusavas da kazes da je u drugoj polovini rata Iran sve manje i manje leteo iako je tokom samog rata dobio novu infuziju u rezervnim delovima i ratnom materijalu. Tebi je ocito afera Irangate nepoznat pojam pa da obnovimo:

dragi moj dechache , mogao bi malo da procitash neke stvari ... na pochetku rata , uhapsheni piloti su bili pushteni  ... ali su 1981 ponovo pohapsheni , zbog chuvenog incidenta sa puchem u kome je uchestvovalo i iransko vazduhoplovstvo ...

At the outbreak of the Iran-Iraq war, many Iranian veterans volunteered their services and many of those who had deserted their units the previous spring returned, swept up in a wave of national fervor to expel the Arab invader. The President of Iran, Bani-Sadr persuaded Khomeini to release many of the imprisoned Air Force personnel, mostly urgently needed pilots and technicians.

ali zato

The decline in the capabilities of the Air Force also corresponds to a renewed crackdown and purge of the Air Force in the spring and summer of 1981. The year before, Air Force officers had been involved with the Nojeh Coup against Khomeini and president Bani-Sadr, and in August 1981 the Air Force helped Bani-Sadr to flee the country.


Citat
"US political scandal in 1987 involving senior members of the Reagan administration (the name echoes the Nixon administration's Watergate).

According to the report of the U.S. Congressional Committees Investigating the Iran-Contra Affair issued in November 1987, "the sale of U.S. arms to Iran through Israel began in the summer of 1985, after receiving the approval of President Reagan."[33] These sales included "2,008 BGM-71 TOW anti-Tank missiles, and 235 parts kits for MIM-23 Hawk surface-to-air missiles had been sent to Iran via Israel.

ali nazalost po irance vazduhoplovstvo nije dobilo gotovo nishta :

[i] Further shipments of up to US$2 billion of American weapons from Israel to Iran, consisting of 18 F-4 Phantom II fighter-bombers, 46 A-4 Skyhawk fighter-bombers, and nearly 4,000 missiles were foiled by the U.S. Department of Justice, and "unverified reports alleged that Israel agreed to sell Iran AIM-9 Sidewinder air-to-air missiles, radar equipment, mortar and machinegun ammunition, field telephones, M-60 tank engines and artillery shells, and spare parts for C-130 transport planes." [/b]

Citat
Na pocetku rata Irak je ocekivao od USSR kao i od Francuske isporuku ranije nacinjenih narudzbi. Mirage F.1 je stigao vec aprila 1981 da bi bili u jos nekoliko navrata i u drugim verzijama isporuceni tokom rata. Sto se tice R550 Magic koju pominjes ona je isto rear aspect. Irak je primio kasnije Super 530 rakete koje su zbog malog shell life-a bile aktuelne samo nekoliko godina

na pochetku rata irak je imao 18 (mislim) starijih verzija F.1 . kasnije su kupili nove (sa boljim ECM)  sa poboljshanom verzijom r.550 ,a hto je vaznije njihovi piloti su ishli na dodatni trening u francusku .

Citat

Da si moje pisanje procitao stalozeno, a ne sve cepteci da mi sto pre odgovoris video bi da sam ja samo rekao da je Mirage F.1 stigao pre R60M sto nije suprotno tvom misljenju. R60M su u manjem broju stigli ne tako dugo posle dolaska MiG25PDS sa ruskim posadama a dodatno se intenizivirao s dolaskom MiG23ML.

SSSR je nastavio sa isporukama iraku tek 1984. , tako da u prvom delu rata sigurno nisu imali R-60M ...



 dakle , svidelo se to tebi ili ne :

1. vazduhoplovstvo je igralo sekundarnu ulogu u ovom ratu.

2. najveca dejstva avijacije su bila na samom pochetku ,i negde pri samom kraju (samo irachani).

3. PVO se uglavnom zasnivala na vatri sa zemlje ,a lovci su manje dejstvovali (narochito vazi za irak).

4. broj aviona izgubljenim u vazdushnim borbama je stoga mali : ispod 100 i za jednu i za drugu stranu .

5. dejstvo iranskog vazduhoplovstva je bilo ogranicheno nedostatkom delova i osoblja - najjache je bilo na samom pochetku rata .

6. chitaj i obrazuj se   Smile Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik

Zodijak
Pol
Poruke 431
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
"At the outbreak of the Iran-Iraq war, many Iranian veterans volunteered their services and many of those who had deserted their units the previous spring returned, swept up in a wave of national fervor to expel the Arab invader. The President of Iran, Bani-Sadr persuaded Khomeini to release many of the imprisoned Air Force personnel, mostly urgently needed pilots and technicians."

"The decline in the capabilities of the Air Force also corresponds to a renewed crackdown and purge of the Air Force in the spring and summer of 1981. The year before, Air Force officers had been involved with the Nojeh Coup against Khomeini and president Bani-Sadr, and in August 1981 the Air Force helped Bani-Sadr to flee the country."


Vidim i prosle noci si resio da nas kratko posetis i napises mi jos jedan haiku pre nego sto si odjurio na "Seks, erotika, lepotice". Iako ne pretendujem da je moje naklapanje ovde zabavnije od Marije Savic Sreckovic u kupacem - bilo bi pametnije da nisi tako zurio, jer bi u suprotnom mozda ukapirao da tekst iz kojeg si izvukao gornje citate cini wikipedijin clanak "Iranian air force in Iran-Iraq war" i da svaki forumas moze da vidi kako bezocno pokusavas da prevaris i njih i mene.

Stoga predlazem da odemo na wikipediju i vidimo kako to sve izgleda:

http://en.wikipedia.org/wiki/Iranian_Air_Force_in_Iran-Iraq_war

Coveku ne moze a da ne upadne u oci na primer sledece:

"It is estimated that by the spring of 1981, the Iranian Air Force had as few as 25 airworthy F-14s. This number would increase to about 60 as the years passed, as the Iranian government obtained spare parts from clandestine American and Israeli sources, and other countries, including South Korea and Libya."

A nisi li upravo u zadnjem postu ustvrdio da Iran NIJE uspeo da uveze rezervne delove iz inostranstva iako sam ja tvrdio suprotno?

"In 1980 alone, 70 Iraqi planes were defeated in air -to-air combat. The number of Iraqi aircraft destroyed in the same manner in 1981 was reduced to 24, still a significant number for an Air Force able to put only a few dozen planes in the air at any time."

Evo jos jednog zabavnog dela. Ovde vidimo da je Irak samo 1980 puk'o 70 aviona SAMO u vazduh vazduh borbama, a 1981 24. Kad saberemo 70 i 24 dobijemo 94, sto je jelte "nesto ispod 100". Posto clanak nije preterano opsiran i od desavanja posle 1983 daje samo spisak od nekoliko Iranskih prebega ti si odlucio da Iracke gubitke iz 1980 i 1981 proglasis kompletnim irackim gubicima zakljucno sa Julom 1988 sto je ucinilo da je prosecan broj izgubljenih Irackih aviona po godini rata bio manji nego sto je SFRJ izgubila 1981 u miru. Kada sam te upozorio na tu nelogicnost, ti si nastavio da me zavitlavas ocito uveren da niko nece primetiti tvoje selektivno prepisivanje kojecega i proizvoljno modifikovanje svega sto ti ne ide na ruku.

Sto se hapsenja 1981 tice na istom linku vidimo da je ono privremeno te da je rezultiralo formiranjem saveta Mula koje se mesalo u vazduhoplovne operacije sto je uslovilo manje rezultate iranskih vazduhoplovaca sto i sam Cooper na jednom mestu pominje. Po Wikipediji "post" je trajao izmedju Maja i septembra 1981.

S obzirom da ja bas nisam do te mere dokon, ovde cu zakljuciti prepisku s tobom. Nisi se istakao ni znanjem ni postenjem da bi ovo icemu vodilo.










IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija

Zodijak
Pol
Poruke 101
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
Citat
Obe smrde, s tim sto R27R vonja nesto vise. Mogu i da obrazlozim ako treba.


Bilo bi zgodno,narocito nakon si prvo izjavio da


Citat
Stvar iz predjasnje diskusije s kojom se ne slazem je toboza prednost Sparrow raketa nad R27.


Ako cemo vec govoriti moramo krenuti od AIM-7M pa nadalje,ove ranije verzije nemozemo uzeti u obzir za poredjenje iz jednostavnog razloga jer R-27 tada nije ni postojao.
Jeste da nije zahvalno govoriti o R-27R kada nemamo neku znacajniju upotrebu iste al zato AIM-7M ima vise nego solidan pokazatelj svoje upotrebljivosti u vidu GW2.


Citat
Ne slazem se, Su30MK je visenamenski avion

Jeste da cepidlacim ali nije stvaru tome kako si ti naveo.Jedno je dodati A-G ulogu vec postojecem airframu,a drugo je napravit komletno nov avion.S te strane gledam razliku u ulozenoj lovi i slozenosti razvoja projekta.


E da kad samo kod simulacija verujem da nisi zaobiso Lock on MAC,pa me interesuje koliko stvar odgovara kada je u pitanju 9.12 onome sto pise u Flight manualu L-18. Prvenstveno mislim na dinamiku leta,SUV,naoruzanju.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik

Zodijak
Pol
Poruke 431
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
Sto se citata tice tu nisu razmatrane konkretne verzije, Po pitanju mog misljenja o konkretno AIM7M i R27R evo ga:

Zacudo ljudi koji su imali prilike da uzivo okinu R27R nemaju narocitih prigovora na samo vodjenje rakete ali njene letne performanse smatraju uzasnim. To sam saznao kao mladji kad sam se izlanuo o dometu od 50km sto je cifra koja obicno stoji u javnim izvorima. Covek mi je rekao da bi bio srecan da je u karijeri postigao ista makar blizu tome. Po njemu na srednjim visinama i pri uobicajenoj brzini u zavrsnoj fazi presretanja postizao je maksimalne dozvoljene daljine lansiranja izmedju 15 i 18 km. Iako je u Lock on igri prikazana samo maksimalna dozvoljena daljina lansiranja prava stvar prikazuje i "no escape zone", koji je po njihovim iskustvima u opisanim situacijama "dosta mali" i da potreba rakete da manevrise za ciljom dramaticno pogorsava stvari.

Posle izvesnog vremena saznao sam da je cela stvar poznata i u Ruskoj javnosti. Naleteo sam na neki tekst Z. Nikitina i P. Cernjisa (Oba u cinu pukovnika) koji opisuju eksperimenteiz '84 koji je trebao da utvrdi kako se kotira R-27R prema AIM-7F, sto je dovelo do zakljucka da R27R nema nikakvu ociglednu prednost nad ovom raketom, sto je primljeno sa podozrenjem ali posle ipak prihvaceno kao verodostojno.

Pomenuo si i da posedujes manual za Su-27. Tu mozemo da saznamo i o konkretnim problemima dejstva s R27R u slucaju istovremenog rada L-203IE

"Ako istovremeno radi avionski radar i L203IE stvaraju se međusobne smetnje. Prioritet ima L203IE, zato prekidač PRIJEM PREDAJA u položaju PREDAJA radi ako se isključi avionski radar (prekidač IZLUČ EKV OTKL postaviti u položaj OTKL) u sledećim slučajevima: ako nisu potkačene radarske rakete R-27, svetli signalizacija OBLUČ, a prekidač PPS ZPS je u položaju PPS (radi L203IE).Pri pojavi signalizacije (na indikatoru L006LM) P,H ili N (u letu iznad mora), pelenga glavnog cilja u PPS i pojavi indeksa N (donja polusfera) i ZAHVAT. Ako je prekidač PPS ZPS postavljen u položaj ZPS nema međusobnog ometanja.
Za obezbeđenje lansiranja radarskih R-27 i ako radi L203IE u ZPS (svetli signalizacija OBLUČ, a prekidač PPS ZPS je u položaju ZPS) potrebno je pre lansiranja rakete prekidač PRIJEM PREDAJA postaviti u položaj PRIJEM, a nakon lansiranja 3-4 sec, vratiti u položaj predaja."

Jednom mi je "shofer" F16 nagovestio da i njihov ECM pod u slucaju istovremenog rada s radarom ume da pravi problem ali ECM pod nije hteo da imenuje a kamoli da ide u ovakve detalje.

Drugi naravno manje "insajderski" razlozi su ti da je AIM-7M sadrzi digitalan racunar i seeker, da joj se EEPROM moduli mogu vaditi na zemlji i reprogramirati, da trik sa usmeravanjem radara u rezimu pretrage ka cilju zarad vodjenja rakete bar u teoriji nije ogranicen na tako male daljine kao za R27R itd.

Iako sve ovo ne sprecava raketu da se ponasa suludo s vremena na vreme ili u seriji kao kod slucaja koji sam dao, na osnovu sovjetskih analiza i javno dostupnih informacija o delovima AIM7M mogu (nadam se) da zakljucim da je AIM7M manje zlo.


Sto se upotrebljivosti u GWII tice, Amerikancima je bilo drago da su prevazisli statistiku iz Vijetnama s ranijim tipovima ove rakete a pogotovo sto su dokazali sposobnost seeker-a da "radi" s malim niskoletecim ciljevima, iako krajnja cifra uspesnih obaranja kad se stavi u odnos sa brojem lansiranja nije impresivna. Pazljiv posmatrac ne moze i da ne uoci izvesne nedoslednosti u cinjenju izvestaja, u mom predjasnjem tekstu se vidi da je pilot prvog MiG25 odlucio da zabatali sve i iskoci tek kad je popio Sidewinder a cela stvar se vodi zvanicno kao "AIM-7M kill". Nista manje ne smrdi ni Mastersov slucaj. Iako je covek morao da uradi Il-76 topom posto ga je prethodno zakacio Sparrow-om cela stvar se isto zvanicno vodi kao "AIM-7M" Kill. Mornarica je takodje resila da u statistiku unese 4 regularna lansiranja a zabatali 8 "switch problems-a".


***

Sto se tice potrebe za konstruisanjem tela aviona u slucaju F14 to je istina.

Sto se tice Lock on igrice, bitno je da se shvati da se softverskim kucama nece isplatiti novac ukoliko izdaju ratne simulatore koji ce da zadovolje ljude cije je poznavanje materije kao moje ili tvoje. Dinamiku leta MiG29 mozes najlakse da proveris tako sto ces sa dve R60 rakete da krenes pod punim afterburnerom da se vertikalno penje, ako to moze do 1800m model je verovatno solidan. Sto se avionike tice stvar u najboljem slucaju lici. Ni svi rezimi rada radara ne postoje ni RWR uredjaj ne rasporedjuje ciljeve po simbolima realno, ali funkcionisanje lici. Takodjer ni lagovi radara i infracrevene naprave pri zahvatu ne postoje a ni rad radara u uslovima ometanja nije realan. Ipak mi je 2-3 godine bilo zabavno da ga intenzivnije igram.

« Poslednja izmena: 04. Maj 2008, 01:24:26 od Mr_ACE »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 4404
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.10
Из које војске је тај  који ти је рекао за те даљине 15-18км?
И не бих рекао да је то проблем ракете већ проблем радара. Ракета се у почетној фази наводи командно. Она је ограничена радаром.
Ако се пореде полуактивно вођене ракете морају се поредити и радари који их наводе. Р27Р вођена радаром са МиГ-29 из 1984. има лошије карактеристике него да је вођена радаром са МиГ-29 СМТ или Барсом са Су-30МКИ.

За све ракете се обично наводе максималне даљине али на великим даљинама ракета лети инерцијом и нагло губи енергију ако маневрише за циљем. Исто то важи за све типове ракета свих произвођача. Ту се Р-27Р не разликује од Р-77 или АИМ-7 или шта већ. У том смислу ефективне даљине су ипак значајно мање од максималних.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija


mine is the vengeance says the lord - Eric Cartman

Zodijak Cancer
Pol Muškarac
Poruke 135
Zastava New Karlovci
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.02
mob
Nokia n2310
Citat
zanimljiva debata  jes da nemam pojma o ovome ali volim da citam
Ni ja nemam mnogo pojma, ali toliko ste smesni iznoseci "cinjenice" i "izvore" da prosto prasnem u smeh.

Ljudi pa to su decije igrarije....

Koliko je javnost kao sto ste vi znala o atomskoj bombi pre nego sto je bacena? Nista. Poredili su im u novinama sa nekim tonama dinamita. Pa je proslo jos dovoljno godina da se primete "nezeljeni efekti" tog oruzija.

Potpuno je opravdano POMISLITIi u nekom stadijumu razmisljanja da je Amerika( ili tajno drustvo koje kontrolise sve) dalo patente jos pre 50 godina Rusiji( ili njihovom tajnom drustvu)((ili je to sve jedno tajno drustvo)) da se tehnoloski razvije veoma slicno ali pak razlicito. Pa ce narod o tim razlikama da diskutuje i misli jos 30 godina. I razlog je isti kao i kod monitora. Zasto je ne katodni monitor jeftiniji od bilo kog drugog monitora a najkvalitetniji je i najskuplji za izradu. Ti avioni i radari o kojima pricate su "komercijalizovani" koliko se to moze postici u vojnoj industriji. Veoma je glupo pricati o tome, jer u opste mozete da pricate o tome, ako se razumemo.

Pa da je pacman izasao 5 godina ranije ja bih Oblivion igrao na 300 Mhz a ne na 3000!!!

Amerika vodi istu politiku vec 300tinak godina koliko postoji. Od pocetka svog postojanja dovodila je najbolje strucnjake iz svih oblasti!!!!! To su sve bili asocijalni preposveceni frikovi, mnogo veci od vas, svojoj strukovnoj oblasti. Zaboga Tesla nije voleo da ga dodiruju a najzasluzniji je za razvoj elektronike i elektrotehnike.

Negde sam pre koji mesec procitao da su konstruisali "nanochip". Ne koriste vise bakar valjda, nego fotonske provodnike na 10x manjem rastojanju. Tako su postigli da mogu da stave na 1000 jezgara u procesor. I rekli su da je tehnologija vec u upotrebi u vojnoj industriji. A za 10-15 godina bice dostupna u komercijalne svrhe...
A kada se setis da tomahavkom upravlja Pentium I procesor u u realnom vremenu( meri temperaturu, otpor vazduha, bocne vetrove ,i kako bi ovde rekli na selu kojekakve pi**cke mamine, i salje na zaperca).
Ili jos gore pomislis:" Pa sta ce im nano tehnologija kada samo malom i jeftinijiom arhitekturnom izmenom na registrima procesora mogu da uvecaju performanse do 50x?a nece jer zele da isisaju koliko god mogu iz postenog naroda para ".
Ili zasto bi uopste menjali ista kada mogu da optimizuju programski kod da se Oblivion igra na 486-ici!!! Koja je samo moc C-a i C++-a. A opet je program komercijalizovan... Prateci ova pravila kontamo da ono sto je tajno i za sta mi ne znamo neki C^2(na kvadrat) koji je tako mocan da moze da smuva Jenu,Pamelu i Sandru Bulok u isto vreme  Smile Smile Smile Smile
Samo se setite koliko je CD kostao!!! Jeftinije je bilo igrati na 10 disketa nego kupiti cd koji kosta pola Amige ili Commodora.
A vi sada samo pricajte o avionima i radarima i ostalim igrackama... Ovo je bolje da citaju neki psiholozi i da vam pomognu... Posebno zatucanim rusofilima
Zato  Smile
« Poslednja izmena: 05. Maj 2008, 03:06:59 od HellProwler »
IP sačuvana
social share
to live is to die
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 15472
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.26

Vidim i prosle noci si resio da nas kratko posetis i napises mi jos jedan haiku pre nego sto si odjurio na "Seks, erotika, lepotice". Iako ne pretendujem da je moje naklapanje ovde zabavnije od Marije Savic Sreckovic u kupacem

  ti si pomenute slike vidim propustio da pogledash ...  Smile  Smile

Citat

"It is estimated that by the spring of 1981, the Iranian Air Force had as few as 25 airworthy F-14s. This number would increase to about 60 as the years passed, as the Iranian government obtained spare parts from clandestine American and Israeli sources, and other countries, including South Korea and Libya."

 pishe ,ali praksa nazalost to ne potvrdjuje  Smile ... naime , kao shto si i sam primetio , reganova administracija ipak nije prodala delove za F-14  , a na nesrecu samo oni su ih imali  Smile . dakle chak i ako uzmemo u obzir poslovichnu jevrejsku gramzivost i koreanski preduzimachki duh  - ono chega nema ne moze ni da se proda  Smile .

  najvishe F-14 koji su iranci uspeli da dignu u vazduh je 25 (povodom one parade) , shto opet ne znachi da su bili potpuno ispravni i spremni za borbu (sluchaj nashih mig-29 iz 1999 je dovoljna opomena  Smile )

Citat
"In 1980 alone, 70 Iraqi planes were defeated in air -to-air combat. The number of Iraqi aircraft destroyed in the same manner in 1981 was reduced to 24, still a significant number for an Air Force able to put only a few dozen planes in the air at any time."


 iranske tvrdje (kao i irachke da su oborili 68 iranskih aviona u jednom danu ) . tako da o tome necu da raspravljam .

Citat
sto je ucinilo da je prosecan broj izgubljenih Irackih aviona po godini rata bio manji nego sto je SFRJ izgubila 1981 u miru.

ja govorim o vazdushnim borbama - udesi , avioni oboreni sa zemlje (velika vecina) , prebezi , kvarovi i dr .. me ne interesuju . u stvari interesuje me samo broj pobeda F-14 i da li postoji neka pobeda pomocu  AIM-54 ...

 
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 4404
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.10
GaAs, GaN транзисторе и монолитне структуре које се користе у AESA радарима у Русији производе неколико компанија:

ЗАО "Светлана-Рост"
ФГУП "Исток" Разработка мощных транзисторов GaAlN
ФГУП НПП "Пульсар" Разработка мощных транзисторов на основе GaAs
ФГУП НПЦ "Алмаз-Фазотрон" Поставка гетероструктур для производства малошумящих монолитных интегральных схем

Линк: http://www.svetlanajsc.ru/about/companies/dependent/detail.php?ID=1034

Машине које се користе за производњу чипова прави компанија ЗАО "Научное и технологическое оборудование".
Вафере производи ООО "Нитридные кристаллы"

У том смислу у Русији је заокружен технолошки процес производње GaAs/GaN чипова.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 4404
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.10
На приложеној слици приказана је једна од машина која се користи у производњи GaAs MMIC. Направљена је у Русији. Произвођач је ЗАО "Научное и технологическое оборудование"односно SemiTEq како се називају на енглеском.  (http://www.semiteq.ru/)

Намена ове машине је да се на вафер нанесу слојеви материјала који ће чинити GaAs MMIC.  Материјал се практично наноси атом по атом. Нанотехнологија у правом смислу те речи. Зависно од сложености структуре процес може да траје и сатима. Вафер после иде на даљу обраду.

Вафер је пречника 100 мм и по мојој процени довољан је да се изради најмање 50-так GaAs MMIC примопредајних модула AESA радара (померач фазе, атенуатор).  Ако за један радни дан може да се процесира 1 вафер то значи да је годишња продукција довољна за 20-так радара са 1000 примопредајних модула.

Фазотрон Жук-АЕ користи примопредјане модуле произвођача Микран из Томска (www.micran.ru). То је мала приватна компанија која располаже са свега 150 квадратних метара чистих просторија (класе 100000) што значи да њихови капацитети нису баш велики. Али добра вест је да 2010. пуштају у рад 3000 квадратних метара чистих просторија (clean rooms) за производњу и према речима директора биће довољна за руске потребе за GaAs производима.
Иначе нису они једни у Русији који производе GaAs/GaN структуре. Има ту и других компанија које сам навео у посту изнад који располажу са далеко већим капацитетима али Микран будући да је млада, динамична и приватна компанија је квалитетом својих производа заслужила поверење инвеститора (Министарство одбране).

Један од занимљивих производа Микрана је и генератор фреквенција са брзином промене фреквенције од свега 200 нс што је основни предуслов за фреквентну агилност радара (frequency hopping) Можете погледати у њиховом каталогу.

Има на њиховом сајту пуно тога. Погледајте.

Fajlovi prikačeni uz poruku (kliknite na slike za punu veličinu)

SemiTEq-STE-3532.jpg
(93.93 KB, 917x604)
« Poslednja izmena: 12. Maj 2008, 21:24:08 od aleksa »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 4404
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.10
Аустралијанац коментарише руски AESA радар:

http://www.ausairpower.net/APA-Zhuk-AE-Analysis.html
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 ... 6 7 9 10 11
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.12 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.