Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 19. Apr 2024, 15:11:33
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 2 3 5 6 7
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Atlantida - Poslednji mit arheologije  (Pročitano 38078 puta)
Jet set burekdzija


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 8154
OS
Windows XP
Browser
Chrome 8.0.552.224
mob
Samsung 
Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Legenda foruma

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 36621
Zastava
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 3.6.13
mob
Sony xperia




Knjige:

"Tragovima Atlantide", autor Semir Osmanagic
http://forum.burek.com/index.php/topic,382382.0.html

"Otisak Atlantide", autori Rand Flem-Ath i Colin Wilson
http://forum.burek.com/index.php/topic,266852.210.html

"Enigma Atlantide", autor Herbie Brennan
http://forum.burek.com/index.php/topic,266852.210.html

Dosta za sada ...  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Legenda foruma

Црвене сијају звезде, само једној гаси се сјај...

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 42971
Zastava Краљево
OS
Windows 7
Browser
Chrome 4.0.266.0
Hvala Light, kad se bude stiglo procitace se. Smile
IP sačuvana
social share
Како ти се звао отац? -Хусеин. Његов отац? -Кемал. Чији је Кемал? -Шефкин. Даље? -Шефик Ибров, Ибро Рушидов, Рушид Екрем, Муслија, Адем и Алија! Даље? -Нема даље! -Нема даље, последњи је Алија! Ко је родио Алију? -Одкуд знам, опет неки Хусеин, Кемал! -Није. -Него ко? -Њега су родили Цвјета и Спасоје Југовић. А ако кренеш назад сретаћеш само оваква имена: Вељко, Милош, Душан, Видак, Војак...

Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 2834
OS
Windows XP
Browser
Chrome 8.0.552.224
mob
Nokia 
Sad sam gledao jednu emisiju na History kanalu o Atlantidi i onima sto traze rusevine pod vodom. Umro sam od smeha.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zodijak
Pol
Poruke 2
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 3.6.13
Ako nekog zanima, Smaragdne tablice tota-atlantidjanina koji je bio svestenik na atlantidi postoji oko 15 tablica.  Evo i linka.   

hxxp:|| www. ivantic. net/Ostale_knjiige/Smaragdne_tablice_Tota_Atlantidjanina. pdf

ako ima interesenata o piramida i njihovim delovanjima evo linka i za to.

ovo je knjiga koja moze da se poruci ako nekog bas bude zanimala ja posedujem jednu ovakvu.

hxxp:|| www. superknjizara. hr/index. php?page=knjiga&id_knjiga=27169    

i naravno ruske piramide link:

hxxp:|| www. blog. hr/print/id/1622317693/ruske-piramide. html


pozdrav svima. . . . .   :D
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Clan u razvoju


Jojke je bio ovde!!!!

Zodijak Scorpio
Pol Muškarac
Poruke 42
Zastava Foča, Republika Srpska
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.13
mob
Alcatel 
A sta je sa piramidom u BiH? Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu

I have more jewels then your jeweler

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 1819
Zastava Finland
OS
Windows 2003
Browser
Mozilla Firefox 3.6.13
mob
Samsung i9300
Citat
Ispitivač: Pitao sam se o nastanku civilizacija Atlantide i Lemurije, kada su se te civilizacije pojavile i odakle su došle?

Ra: Ja sam Ra. Neka ovo bude poslednje pitanje za ovaj put. Atlantida i Lemurija nisu bile jedna, već dve. Da se prvo pozabavimo Mu entitetima.

To su bila bića donekle primitivne prirode, ali su imala veoma naprednu duhovnu distorziju. Civilizacija je bila deo ovog ciklusa i pojavila se rano u ovom ciklusu u vreme pre otprilike 53.000 godina. To je bilo vredno i bezazleno mesto i bilo je potopljeno u okeanu tokom ponovnog pomeranja tektonskih ploča vaše planete, bez njihove sopstvene aktivnosti. Preživeli su došli do mnogih mesta koje vi danas nazivate Rusijom, Severnom Amerikom i Južnom Amerikom. Indijanci, za koje osećate tako mnogo simpatije, su potomci ovih entiteta. Kao i drugi inkarnirani u ovom ciklusu oni su došli sa drugog mesta. Međutim, ti entiteti su došli sa planete drugog denziteta koja je zbog starosti svog sunca imala izvesnih problema da dostigne treći denzitet. Ta planeta je bila iz galaksije Deneb.

Atlantska rasa je bila veoma zbijena socijalna grupa koja je počela da se formira pre 31.000 godina iluzije vašeg vremenskog/prostornog kontinuuma. Razvitak je bio spor i pretežno agraran do otprilike 15.000 vaših godina. Tada je grupa brzo dostigla tehnološko razumevanje, što joj je omogućilo da koristi inteligentnu beskonačnost na informativni način. Možemo da dodamo da su oni takođe koristili inteligentnu energiju, upravljajući prirodnim tokovima indigo zraka ili zraka pineala (epifiza) iz božanske ili beskonačne energije. Tako su bili u stanju da stvaraju oblike života. To su i počeli da rade umesto isceljenja i usavršavanja sopstvenih celina uma/tela/duha, okrećući svoju distorziju u pravcu koji biste nazvali negativnim.

Pre otprilike 11.000 godina prvi od, kako biste ih vi nazvali, ratova je prouzrokovao da četrdeset posto populacije napusti denzitet zbog dezintegracije tela. Drugi, još razorniji konflikt se dogodio otprilike 10.821 godina u prošlosti vaše iluzije. To je stvorilo promenu Zemljine konfiguracije i veliki deo Atlantide više nije postojao. Bio je potopljen. Tri pozitivno orijentisane grupe Atlantiđana su napustile tu geografsku lokaciju pre razaranja, smestivši se u planinske oblasti, koje nazivate Tibet, koje nazivate Peru i koje nazivate Turska.
...

Bolje bi po vas bilo da primenite vezbe koje RA predlaze u pomnutoj seansi. Mnogo bolje...

Moglo bi vam biti jos interesantno sledece:
Zakon Jednog, seansa 22, 10.02.1981.
...
Ispitivač: Shvatam. Izneo bih sliku kakvu imam o Atlantidi a vi mi recite da li je ona tačna.

Imamo takve uslove, da je dovoljno veliki procenat ljudi sa Atlantide makar počeo da se kreće u pravcu Zakona Jednog i da živi Zakon Jednog, tako da je Konfederacija čula njihov poziv. Ovaj poziv se čuo, jer je preko Zakona Kvadrata potisnuo uticaj suprotstavljenih entiteta sa Atlantide koji nisu upućivali poziv. Konfederacija je onda upotrebila kanale, kao što je ovaj koji sada koristimo za komunikaciju i uz to ostvarila i direktan kontakt, ali je ovo vodilo do greške, jer su entiteti sa Atlantide to pogrešno protumačili. Da li je to tačno?

Ra: Ja sam Ra. To je tačno uz jedno objašnjenje. Postoji samo jedan zakon. To je Zakon Jednog. Drugi takozvani zakoni su distorzije tog zakona, neki od njih primarni i od najveće važnosti da bi se razumeo napredak. Međutim, bilo bi dobro da se svaki od tih takozvanih zakona, koje još nazivamo „putevima“ razume kao distorzija pre nego kao zakon. Ne postoji raznovrsnost Zakona Jednog.

Neka ovo bude poslednje opširno pitanje za ovu seansu. Postavite ga, molim vas.

Ispitivač: Možete li mi reći koji je bio prosečan životni vek atlantske populacije?

Ra: Ja sam Ra. Prosečan životni vek, kao što smo rekli, vodi u zabunu. Atlantiđani su u ranoj fazi svojih kulturnih iskustava živeli između 70 i 140 godina, što je, naravno, približno. Zbog rastuće želje za moći, životni vek se rapidno smanjio u kasnijim fazama civilizacije i tako su zatražene informacije o isceljivanju i podmlađivanju.
...
Sledece ide mozda jos i najkorisnije. U samo par redova mozete dobiti odgovor na pitanje: 'Zasto nam vanzemaljci ne pomognu i ne spase nas od muke bla-truc'...

Ispitivač: Tokom prošle seanse ste spomenuli da su u poslednjih 25.000 godina Atlantiđani, Egipćani i oni iz Južne Amerike kontaktirani i da je Konfederacija zatim otišla. Shvatio sam da se Konfederacija neko vreme nije vraćala. Možete li mi navesti razloge, posledice i stavove u pogledu novog kontakta sa entitetima na planeti Zemlji?

Ra: Ja sam Ra. U slučaju Atlantiđana velika količina informacija je rezultirala aktivnostima sa distorzijom prema ratobornosti, koja je prouzrokovala konačnu drugu katastrofu Atlantide 10.821 vaših godina u prošlosti, kako vi merite vreme.

Mnogi, mnogi su dislocirani zbog društvenih aktivnosti na Atlantidi i u oblastima, koje nazivate Severnom Afrikom, kuda su neki Atlantiđani otišli posle prvog konflikta. Dogodile su se velike promene na Zemlji zbog upotrebe atomske bombe, kako je vi nazivate, i drugog atomskog oružja, usled čega su potopljene velike mase zemlje pre otprilike 9.600 vaših godina.

Iako nisu doveli do tako velika razaranja, rezultati eksperimenata u Egiptu i Južnoj Americi su bili daleko od originalne namere Konfederacije. Bilo je jasno ne samo nama, već i Savetu Ćuvara da te metode nisu primerene ovoj određenoj sferi.

do jaja, ovo treba procitati jos jednom kad se pojedu hal.pecurke  Smile no disrespect meant  Smile
« Poslednja izmena: 19. Feb 2011, 21:01:48 od nilobac »
IP sačuvana
social share


Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Pocetnik


Zodijak Virgo
Pol Muškarac
Poruke 5
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.13
Ja mislim da je Bermudska piramida sasvim dovoljan dokaz da je Atlantida postojala.  Cak ni sa danasnjom tehnologijom ne bi mogli da napravimo piramidu pod vodom tako da je napravljena dok Atlantida nije potonula.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije


Blejac u kraju!

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 26936
Zastava Vozdovac
OS
Windows 7
Browser
Chrome 9.0.597.98
mob
Samsung SGH-E590
Atlantida je ostrvo na kome su ziveli Srbi. Grci su nam dali drugi naziv, kao sto su izmisljali nazive i za druge narode. Mi smo potomci te velike civilizacije. Opste je poznato da je veliki broj naucnika Srpskog porekla i ta njihova intelgencija je rezultat posedovanja Srpskih gena. Kada je ostrvo potopljeno nasi predci su pobegli u Evropu i pomesali se sa ostalim narodima i zbog tih drugih gena nemaju svi Srbi inteligenciju kao Nikola Tesla.






















Smile
« Poslednja izmena: 27. Feb 2011, 09:49:55 od Roki_09 »
IP sačuvana
social share

Realnost je iluzija koja nastaje usled nedostatka alkohola.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Superstar foruma


Why do me ?

Zodijak Cancer
Pol Žena
Poruke 55904
Zastava novi sad
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.13
mob
Nokia 
Procitala sam "onu" Lajtovi od Brenana.
Interesuje me samo kako do sada nismo pronasli nijedan trag te napredne civilizacije?
Ko je i sta "pocistilo" sve tragove i zasto?
Da li je najverovatnije Atlantida potopljena usled zagrevanja i dizanja nivoa vode?
Da li su unisteni usled velikog razaranja , slicno atomskom razaranju? Da li su unistene velike teritorije?
Gde se Atlatida nalazi ako se nalazi?

Nemogu daodgovorim ni na jedno pitanje jer nisam sigurna u sta da verujem. O Atlantidi sam citala jako mnogo. Sve sam zakljucke naucnika prihvatila kao polu istinite, i RA sam citala.... I dalje ne mogu da argumentovano razgovaram o tome jer nisam , jos uvek, dosla do svog misljenja o tome.
IP sačuvana
social share



Wake Up - 2012 - The Revolution Has Begun
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 2 3 5 6 7
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 19. Apr 2024, 15:11:33
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.12 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.