Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 19. Apr 2024, 12:55:15
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 3 4 ... 7
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Astronomija  (Pročitano 22143 puta)
Prijatelj foruma
Zvezda u usponu


FIAT LVX

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 1315
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.0.6
mob
Ericsson T-68
@Makishon bash volis da bacas neportebne postove.. da sam imao izvor t.j tachan sajt ostavio bi ga..

nego nisam cuo sta ko misli o tome  ? sta ce da radimo  ?
IP sačuvana
social share
Edit by SerbianFighter: Maksimalna dozvoljena velicina slika u potpisu je visina: 60pix, sirina: 468pix i velicina 20KB
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Svedok stvaranja istorije


Ne tece to reka,nego voda!Ne prolazi vreme,već mi!

Zodijak Taurus
Pol Žena
Poruke 18761
Zastava Srbija
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.5.0.6
Na osnovu jedne informacije ne bih još da razmišljam o tome.
Pitala sam te za Izvor jer sam mislila da ću tamo naći još neke zanimljive stvari a odgovor ti je bio baš na mestu. Smile

p.s. nisam razumela baš najbolje ono za nepotrebne postove Smile Svi moji postovi ovde su sa nekim debelim razlogom. Da ne offtopicimo, toliko.
IP sačuvana
social share
Ako je Supermen tako pametan zašto nosi donji veš preko odela??
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Svedok stvaranja istorije


Ne tece to reka,nego voda!Ne prolazi vreme,već mi!

Zodijak Taurus
Pol Žena
Poruke 18761
Zastava Srbija
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.5.0.6
Charon, Ceres and Xena
Welcome to planetship!


As the big astronomical event of the year is the promotion of three new cosmic bodies to the status of planets, I was asked to make some comments about it.

Question: "What about these new planets to be assigned rulership over zodiacal signs?"

Answer: There is a traditional assignment of the seven planets considered in astrology by the ancient astrologers to rule the twelve zodiacal signs. In this assignment five planets rule two signs, except for the Sun and the Moon who rule only one sign. This is a complete system, perfect to describe the most of the events and situations that usually occur in our lives.

Uranus, Neptune and Pluto were later assigned each a sign rulership in recognition of their similarities with the respective zodiacal signs, so now there're three signs (Scorpio, Aquarius and Pisces) that have two rulers, each functioning at a different level. So in fact there're still nine signs left with only one planet rulership that could theoretically be assigned another ruler.

But please know that these are only "administrative" assignments, designed to better the understanding of the way planets and zodiacal signs interact with each other. The pair planetary ruler - ruled sign represents actually a recognition of the harmonious way in which the planet can function in the respective sign.

There have been attempts to assign such sign rulership or other similar associations with some influential asteroids such as Chiron (discovered 1977), but they didn't meet universal approval so far. The same is likely to happen with the three cosmic objects recently promoted to planetship.
Question: "How does this affect the science of predicting things? Do more planets make predictions more accurate? Or does it mean that everything is thrown off completely?"

Answer: Astrology just as any other field of human knowledge is subject to improvement and astrologers have strived over the time to design new astrological techniques, some of which require complex calculations performed only by specialized software, and to investigate the influence of the new space bodies discovered by astronomers.

These discoveries do not happen by hazard but are part of a larger plan of humankind evolution in which the newly discovered cosmic objects are in analogical correlation with the major advancements in science, society and other fields of human experience.

For instance, Uranus' discovery in 1781 is correlated with the wave of scientific advancements in electromagnetism of that period, or with revolutions in America and France. In astrology, Uranus rules electricity, but also revolutions and democracy. Pluto's discovery in 1930 is correlated the advances in nuclear energy field and astrologically the nuclear energy is under Pluto's rulership.

It's like the newly discovered cosmic bodies represent impulses for people to create new things and situations or to unravel secrets of nature. The evolution of humanity and the big leaps ahead are marked by discoveries of new cosmic bodies that portend astrological influence specific for the respective advances.

The more elements one introduces into the equation, the more specific one gets. This is a general rule in science and applies in astrology just as well. Newly discovered planets' or asteroids' astrological influence was previously encompassed by another planet, it's just that it is much more specific. An eloquent example: Mars, the god of war, rules all kinds of weapons. But since the discovery of Pluto in 1930, we are now able to address issues involving nuclear energy by using Pluto, instead of the more generic Mars.

This is also the case with any newly discovered cosmic object. So, nothing is thrown off, it all just gets better.

The astronomical event of the year, Charon, Ceres and Xena being promoted to planets, will not modify in any way their astrological influence, as it is just a title, a label attached by humans, nothing more.

Charon is Pluto's twin brother, but as viewed from the Earth, they are in the same place in space and will always be almost exactly conjunct in a horoscope. Therefore, Charon's astrological influence will always be mixed with Pluto's, so that we'll never be able to tell the difference.

Ceres has been known since 1801 and it is considered to be associated in astrology with the rhythms in a woman's procreation cycles, parenting, nutrition and ecology.

As Xena was discovered only in 2005, there is little we could say about its influence at this moment. Astrologers are looking up Xena's position in different astrological charts, but it takes some time until Xena's secrets will be revealed.


Izvor
IP sačuvana
social share
Ako je Supermen tako pametan zašto nosi donji veš preko odela??
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


This is me...then

Zodijak
Pol Žena
Poruke 7354
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Samsung 
2 dana samo o tome razmisljam,ma ne dam ja mog plutona,ipak sam dupla skorpija,ma sta sada mars da mi vlada?doduse imam dosta tih marsovih osobina,ipak je na ASC u sco.....nego,mene sada zanima,jer ipak ce pluton valjda ostati,kako cemo sada da delamo?u "Tocak Sudbine 2" se nalaze egemeride za quaoar....jako je spor
IP sačuvana
social share
Wanna love me,wanna touch me,think twice 'cause you gotta long way to go
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Jet set burekdzija


Zodijak Gemini
Pol Žena
Poruke 6537
Zastava montenegro
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
SonyEricsson 
2 dana samo o tome razmisljam,ma ne dam ja mog plutona,ipak sam dupla skorpija,ma sta sada mars da mi vlada?doduse imam dosta tih marsovih osobina,ipak je na ASC u sco.....nego,mene sada zanima,jer ipak ce pluton valjda ostati,kako cemo sada da delamo?u "Tocak Sudbine 2" se nalaze egemeride za quaoar....jako je spor
Ma znas sto skorpijice,djeluje Pluton kao lud,pa mogu ga i izbrisati,ostace mu trag,ne brini Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.5.0.6
mob
Apple iPhone SE 2020
Pluton ostaje uz škorpije

I ako se sastav Sunčevog sistema promeni, u astrologiji se ništa bitno neće promeniti, jer se značaj nebeskih tela ne gleda po njihovom statusu, tvrde za „Blic“ strani i domaći astrolozi Škorpije, čiji je vladalac Pluton, ne moraju da strahuju da će ostati na cedilu, čak i ako Pluton izgubi status planete.

Roj Gilit, predsednik Britanske astrološke asocijacije, kaže za „Blic“ da se u astrologiji ne posmatra veličina nebeskog tela, niti to da li je ono planeta, planetoid ili asteroid. Presudan je njegov ciklus i odnos sa drugim planetama, koji utiče na događanja i na ljude.

- Astrologija koristi planete kao referentne tačke. Proučavamo kretanje planeta kroz znakove, ali ne gledamo same planete, već njihove cikluse. Pošto Pluton i dalje ostaje tu gde jeste, za nas je nevažno da li je on planeta ili planetoid. Njegov status u astrologiji neće se promeniti ako se promeni njegov status u astronomiji. Svim horoskopskim znacima će i dalje vladati iste planete koje su vladale i do sada - objašnjava Gilit.

Ako Sunčev sistem odlukom Međunarodne asocijacije astronoma dobije još tri nove planete - Haron, UB313 (Ksenu) i Ceres, to za astrologe neće biti novost, jer oni već izučavaju uticaj tih nebeskih tela na ljude. Budući da su Haron i UB313 gotovo podjednako udaljeni od Zemlje kao i Pluton, njihove osobine se u astrologiji slične kao i Plutona, u grčkoj mitologiji vladaoca podzemnog sveta, kaže Gilit. Haron je u istoj mitologiji čamdžija koji duše mrtvih rekom prevozi u Plutonov svet. UB313 još nije dobio zvanično ime, ali ga i astronomskim krugovima zovu Ksena, po TV seriji.

- I asteroid Ceres, koji se nalazi između Marsa i Jupitera se u astrologiji proučava već godinama - objašnjava Gilit.

On u šali dodaje da sada izgleda kao da astronomi „otkrivaju ono čega su astrolozi već davno svesni“.

Ana Rakić, urednica „Astroluk“ magazina, kaže da se za tri nove planete zna odranije i da astrolozi njihov uticaj uzimaju u obzir.

- Na ovaj način astrološka tumačenja mogu biti samo preciznija, ali sve ovo ne menja ništa u dosadašnjim principima astrologije - kaže Rakićeva za „Blic“.

Aleksandar Imširagić, astrolog „Blica“, podseća da je Pluton samo jedan od vladara škorpije, a da je tradicionalni vladar ovog znaka - Mars.

- I kada je otkriven Pluton, astrolozi su nastavili da posmatraju Mars kao prvu vladajuću planetu. Mars, u svakom slučaju, ostaje vladar ovog znaka, a Pluton suvladar - kaže Imšimragić.

J. Tušup

Izvor: Blic
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Jet set burekdzija


Zodijak Gemini
Pol Žena
Poruke 6537
Zastava montenegro
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
SonyEricsson 
 Smile
Odlican tekst
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Krajnje beznadezan

Zodijak
Pol
Poruke 12846
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.01
mi skorpije se radujemo, imacemo tri planete a vi samo jednu...utata, utata Smile

ionako smo konfuzni samo nam je ovo jos falilo....

Mozda su Skorpije toliko kompleksne i kontradiktorne zato sto ima toliko uticaja na nas ?

...trebao sam da budem astrolog =]
« Poslednja izmena: 18. Avg 2006, 13:27:14 od yourtoiletpaper »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


This is me...then

Zodijak
Pol Žena
Poruke 7354
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Samsung 
da @Anea super je text.Ali ce se vremenom pluton sve vise izbacivati iz knjiga i upotrebe,iako kazu da je on suvladar,ne gledam tako,jer je ionako ovnu suvladar,a mars vladar,pa ne moze isto skorpiji....ali sta odluce ,neka odluce
IP sačuvana
social share
Wanna love me,wanna touch me,think twice 'cause you gotta long way to go
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Jet set burekdzija


Zodijak Gemini
Pol Žena
Poruke 6537
Zastava montenegro
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
SonyEricsson 
P: Zašto su Pluton-Haron “dvostruka planeta” a ne “planeta i satelit”?
O: I Pluton i Haron su dovoljno masivni da imaju sferni oblik. Svako od ovih tela ponaosob zadovoljava definiciju planete. Nazivamo ih dvostruka planeta zato što se njihov centar mase nalazi u tački koja je u slobodnom prostoru van površine Plutona. Pošto su ispunjena oba uslova: 1. oba tela su nalik planeti i 2.svako telo kruži oko tačke u slobodnom prostoru (koja se ne nalazi unutar ijednog tela), ovakav sistem može da se nazove dvostruka planeta.
Izvor:www.astronomija.co.yu
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 3 4 ... 7
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 19. Apr 2024, 12:55:15
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.093 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.