Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 19. Apr 2024, 18:34:02
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 ... 10 11 13
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Astromedicina  (Pročitano 152392 puta)
Ucesnik diskusija

Zodijak
Pol
Poruke 60
OS
Windows 2000
Browser
Mozilla Firefox 1.5.0.12
Zadnji seminar na temu medicinske astrologije održati će se 08 srpnja 2007
u Rijeci u prostorijama medicinske škole u krugu Riječke bolnice, u ljubičastoj zgradi pedesetak metara od ulazne rampe Riječke bolnice.

Tema seminara je praktična upotreba medicinske astrologije, a raditi će se na primjerima ( horoskopima ) učesnika seminara. Svi zainteresirani trebaju ranije dostaviti svoje podatke radi pripreme astroloških karata za projiciranje na grafoskop ili spremanja istih na CD. Cilj seminara prepoznati u vlastitoj karti slabe točke ( analiza eventualnih dosadašnji oboljenja ) te predviđanje mogućih budućih zdravstvenih problema i što učiniti za prevenciju zdravlja.

Javiti se meni radi dogovora.

Predavač Damir Jovetić

Cijena cjelodnevnog seminara iznosi 400 kn
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Jet set burekdzija


Zodijak Gemini
Pol Žena
Poruke 6537
Zastava montenegro
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
SonyEricsson 
Astroloska dijagnostika

Svakom znaku zodijaka i svakoj planeti odgovaraju odredjene bolesti, dijelovi tijela, ali i vrste lijekova i iscjeliteljskih metoda, sa kojima se doticne bolesti mogu iscjeljivati, ovisno o planetarnom tipu kojem netko pripada. U alternativnoj medicini, astroloska dijagnostika postala je nezamjenjiv izvor spoznaja o tome kako funkcionira nas energetski sustav i sto mu moze pomoci da ponovo uspostavi izgubljenu ravnotezu. Pomocu astroloske dijagnostike moguce je odrediti pravi trenutak za zapocinjanje ljekovitih kura i tretmana, za napustanje neke od ovisnosti, kao i dati savjeti o pomocnim alternativnim metodama lijecenja, koje se svakako trebaju kombinirati sa metodama klasicne medicine. Ukoliko zelite naruciti astromedicinsku analizu, javite nam se na mail adresu.

IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Jet set burekdzija


Zodijak Gemini
Pol Žena
Poruke 6537
Zastava montenegro
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
SonyEricsson 
Astromedicina - alternativno lijecenje i znakovi zodijaka


 Napisala: Kresimira Gojanovic

 Astromedicina je grana astrologije, koja ima za cilj da odgovori na pitanja kojim bolestima smo skloni, u kojim zivotnim periodima cemo biti posebno osjetljivi, kakav ce biti tijek nase bolesti i kako bismo potencijalnu bolest mogli ublaziti koristenjem razlicitih alternativnih metoda lijecenja, a koje se trebaju kombinirati sa metodama klasicne medicine. Naime, astroloska etika nalaze da nijedan ozbiljan astrolog ne smije klijentima savjetovati da zanemare upute svog lijecnika i prekinu sa terapijom koju im je on prepisao, buduci da astrolozi nisu iscjelitelji, vec samo savjetodavci i astromedicina u tom kontekstu treba biti shvacena iskljucivo kao pomocno dijagnosticko sredstvo za alternativne terapeute, lijecnike, ali i same pacijente.

Osnovna uloga astrologa u tom smislu je i poticanje klijenta da se suoci sa svojim stanjem na konstruktivan nacin i preuzme odgovornost za vlastito zdravlje. To ponekad podrazumjeva osvjestavanje potisnutih emocija / princip Plutona /, prihvacanje i ljubav spram tih zatajenih dijelova vlastite osobnosti / princip Neptuna /, viziju osobnog cilja, koji se zeli doseci kroz proces iscjeljivanja / princip Urana / i dosljedan napor u sprovodjenju zeljenih promjena / princip Saturna /. Pri tom ne postoji univerzalna formula, kako ce netko unutar sebe probuditi i aktivirati te planetarne principe, koji u slucaju tezih oboljenja mogu biti posve blokirani. Bitno je da se koristi afirmativan pristup, a u svakom primjeru treba izbjegavati bilo kakve mracnjacke prognoze, fatalizam, i sl.

Idealno bi bilo kada bi lijecnici suradjivali sa astrolozima, sto bi u velikoj mjeri doprinjelo pronalazenju ucinkovitije individualne terapije za svakog pacijenta, te brzem izljecenju, uz manje komplikacija i negativnih preobrata bolesti. Uvidom u svoju natalnu kartu takodjer mozemo i sami sebi pomoci izborom adekvatne pomocne terapije, jer nas novi trendovi zdravog zivljenja upucuju na to da preuzmemo odgovornost za svoje zdravlje i aktiviramo svog tzv. " unutrasnjeg iscjelitelja ". No, i tu treba paziti sto i kako izabrati, jer nije svaka terapija dobra za svakoga, nasi temperamenti su razliciti, pa ono sto odgovara markantnim vatrenim tipovima, napr., niposto nece biti dobro za njeznije vodene znakove.

Opcenito se smatra da spori planeti, smjesteni u 6. i 12. kuci natalne karte, kao i njihovi tranziti kroz ova polja ukazuju na vrstu oboljenja, kojima cemo biti skloni tijekom zivota, ali i na metode lijecenja, koje bi nam najvise mogle koristiti. Treba gledati i vladare ovih polja, gdje su smjesteni i kakav je njihov odnos sa ostatkom horoskopa.

Jupiter u ovim poljima moze ukazivati na zdravstvene probleme proizasle iz gojaznosti, ali i na sretne ishode lijecenja, cemu ce pridonjeti optimistican pogled na zivot i kontinuirano, rekreativno bavljenje sportom.

Ukoliko je u pitanju planet Saturn, realno je za ocekivati da ce bolesti biti izazvane losom cirkulacijom, stetnim navikama, kao i depresivnim mentalnim obrascima. Lijecenje tada treba sprovoditi temeljito i strpljivo, a korisna je i pomocna upotreba ljekovitog bilja i recepata iz tradicionalne narodne medicine.

Uran moze ukazivati na nagle, akutne bolesti, koje izbijaju kao posljedica dugotrajnih psihickih stresova i zivcane napetosti. Ovdje su dobrodosle sve metode opustanja, poput autogenog treninga, pozitivnog mentalnog programiranja i vjezbi disanja.

Neptun sa druge strane ukazuje na to da osoba moze biti veoma osjetljiva na psihickom, kao i fizickom nivou, te podlozna infekcijama, ali i bezrazloznoj panici i hipohondriji, pa je veoma bitno da u lijecniku i terapeutu pronadje izvor emotivne podrske.

Pluton ukazuje na bolesti, koje se javljaju kao posljedica blokirane seksualne energije, te negativnih emocija stida i krivnje, koje je potrebno transformirati kroz intenzivan rad na sebi i osvjestavanje potisnutih sadrzaja, pa se preporucuje terapija sa snovima i vodjenje duhovnog dnevnika.

Pri zapocinjanju svih kura i terapija, potrebno je voditi racuna i o mjesecevim fazama, naime, tradicionalno se smatra da u vrijeme punog Mjeseca nije dobro raditi operacije, jer je povecana mogucnost krvarenja i sporijeg zarastanja rana. Razne dijete i postove najbolje je sprovoditi u vrijeme kada je Mjesec u opadanju, jer ce tada oni dati najbolje rezultate, a kad Mjesec raste, onda treba sprovoditi sve kure namjenjene jacanju tijela i povecanju obrambene sposobnosti organizma.




IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Jet set burekdzija


Zodijak Gemini
Pol Žena
Poruke 6537
Zastava montenegro
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
SonyEricsson 
Bolesti i alternativne iscjeliteljske metode prema znakovima zodijaka


OVAN je veoma cesto podlozan stresu, a koji nastaje uslijed prevelikih ambicija i ocekivanja vezanih za posao. Tada moze patiti od jakih glavobolja, nesanice i aritmije, te je sklon upalama sinusa, raznim alergijama i akutnim groznicama. Ljudi ovog znaka prije svega bi se trebali nauciti opustati, no klasicna meditacija nije za njih pravo rjesenje zbog nedostatka strpljenja i koncentracije, pa im se preporucuju sve terapije sa vjezbom i gibanjem, napr. rekreativno vjezbanje istocnjackih, borilackih vjestina i meditacija u pokretu.

BIK posjeduje jaku konstituciju, psihicku stabilnost i sposobnost da konstruktivno rasporedi svoje obaveze, pa nece toliko biti podlozan psihosomatskim oboljenjima nastalim uslijed stresnog nacina zivljenja, no kao veliki gurman, sklon je debljanju, povisenom holesterolu i probavnim smetnjama, dok zenski pripadnici znaka mogu biti osjetljivi na mjehur i reproduktivne organe. Preporucuju mu se terapije sa cajevima od ljekovitih biljaka, kao i obavezna fizicka rekreacija. Uz to, pripadnik ovog Venerinog znaka preferira lijepe boje i oblike, pa mu odgovaraju i kristaloterapija i terapija bojama.

BLIZANAC moze patiti od posljedica nervne iscrpljenosti, kao i od bolesti, uzrokovanih pusenjem, jer je osjetljiv na pluca i bronhije. Tjelesna konstitucija je krhka, lako se moze razboljeti, ali se brzo i oporavlja. Koriste mu razlicite vjezbe disanja, kretanje na svjezem zraku, te vitaminski dodaci u svakodnevnoj prehrani, koja treba biti raznolika, rasporedjena u manjim, ali cescim obrocima. Buduci da je drustven i voli mentalne poticaje, u slucaju bolesti moze se ukljuciti u neku grupu za samopomoc, jer mu veoma koriste terapije bazirane na razgovoru i grupnom sudjelovanju svih ucesnika, a koji imaju slicne probleme.

RAK je sklon psihosomatskim oboljenjima, koja nastaju kada je duze vremena izlozen emotivnim pritiscima i nerazumijevanju od strane okoline. Moze patiti od cira i probavnih smetnji, a zenski pripadnici znaka osjetljivi su na grudi i jajnike. Treba unositi dovoljno tekucine u svoj organizam, pa mu se preporucuje terapija vodom. Kod ovog znaka je veoma vazno da u slucaju bolesti dobije podrsku obitelji, koja bi se trebala aktivno ukljuciti u pracenje terapeutskog procesa. Na njega blagotvorno moze djelovati i terapija kreativnim pisanjem, kroz vodjenje dnevnika emocija, unutar kojega ce se suociti sa starim zamjerkama iz proslosti.

LAV spada u znakove, za koje se smatra da rijetko oboljevaju od kancerogenih oboljenja, no zato su skloni bolestima srca, krvnih zila i visokom tlaku. Iz svoje prehrane trebao bi izbaciti zacinjenu i masnu hranu, slatkise i alkohol. Probleme sa kicmom moguce je ublaziti plivanjem i laganim Yoga vjezbama. Veoma mu mogu skoditi dugotrajna uzrujavanja vezana uz posao i kada njegove ambicije nisu zadovoljene na pravi nacin, to se u velikoj mjeri odrazava i na njegovo zdravlje. Tada mu moze pomoci aktivno preuzimanje kontrole nad vlastitim zivotom, pa mu se preporucuju neke od tehnika mentalnog programiranja, kao sto su Ekskalibur, te vjezbe kreativne vizualizacije, kombinirane sa kreativnim terapijama.

DJEVICA je podlozna oboljenjima crijeva, stomaka i zuci, a bolesti kod nje nastaju kao posljedica zabrinutosti i perfekcionizma u poslu. Prevelika samokriticnost i sklonost melankoliji mogu uzrokovati niz psihosomatskih smetnji, pa ce joj koristiti razlicite psiholoske terapije, koje jacaju samopouzdanje i osjecaj licne vrijednosti. Kao bolesnik, biti ce pretjerano pedantna i potrebno joj je da u svakom trenutku bude kvalitetno informirana, jer ce na taj nacin imati osjecaj vece kontrole nad tijekom i ishodom svoje bolesti. Od pomocnih metoda jos se preporucuje povremeni kraci post uz sokove od povrca, kao sto su paradajz, cikla, celer ili caj od koprive, a koji pomaze kod slabokrvnosti.

VAGA je veoma osjetljiva na sve stresove, a koji su povezani sa nezadovoljavajucim medjuljudskim odnosima i njezino zdravlje u velikoj mjeri ovisi od njezinog raspolozenja. Moze patiti od problema sa kozom, mjehurom i bubrezima, zbog cega je vazno da pije velike kolicine tekucine, kao i da sprovodi povremene kure sa Uvinim cajem. Meditacija kombinirana sa aromaterapijom i klasicnom glazbom moze joj pomoci da povrati izgubljenu ravnotezu duha i tijela, a koristi joj i kada tijekom terapeutskog procesu dobija emotivnu podrsku od partnera i bliskih prijatelja. Treba izbjegavati sve vrste fizickog prenaprezanja, a od sportova se preporucuje tenis i terapija plesom.

SKORPION je osjetljiv je na zaraze i trovanja hranom, sklon jakim temperaturama, upalama i kronicnim bolestima. Potiskivanjem svojih strahova i odbijanjem da se suoci sa vlastitim negativnim emocijama cesto puta moze sam narusiti svoj imunitet, no isto tako je sposoban da se samoiscjeljuje, kada osvijesti svoje blokade i transformira potisnute podsvjesne sadrzaje. Kao bolesnik je nediscipliniran i uvjeren da bolje zna od lijecnika sto je za njega dobro. Vise od drugih znakova sklon je alternativnim metodama lijecenja, te mu se preporucuju tantricke vjezbe za osvjestavanje i transformaciju seksualne energije, Kundalini Yoga, kao i povremene dijete za ciscenje organizma.

STRIJELAC je sklon sportskim povredama, osjetljiva su mu bedra i udovi, te jetra i zuc, a zenski pripadnici znaka mogu imati problema sa celulitom. Dobro podnosi stresove i nije ovisan o misljenju okoline, te se zbog urodjenog optimizma lako oporavlja od razlicitih bolesti. Od sportova mu se preporucuje trcanje u prirodi, plivanje i jahanje. Dobro reagira na sve vrste istocnjackih alternativnih terapija, kao sto su akupunktura i makrobiotika. U ishrani treba izbjegavati previse zacinjenu hranu, gazirane napitke, kavu i konzervirane namirnice. Takodjer mu koristi likovna terapija, uz pomoc koje ce osvijestiti i razviti svoju kreativnu energiju.

JARAC je sklon reumi, artritisu, iscasenjima i prijelomima kostiju, osjetljivi su mu zglobovi i koza, a moze imati problema i sa losom probavom. Zbog toga mu se preporucuje da u prehranu ukljuci dodatke kalcija ili da konzumira vise mlijecnih proizvoda - kefir i jogurt. Takodjer ce mu koristiti oblozi od ljekovitih trava, sauna i terapija sa etericnim uljima, koja se dodaju u vodu za kupanje i pomazu kod koznih problema / napr. cajevac /. Ovaj znak ponekad moze patiti od dugotrajnih depresija, koje su posljedica nezadovoljavajucih zivotnih uvjeta, pa mu se u tom slucaju preporucuje sto vise kretanja po svjezem zraku, planinarenje i vrtlarenje, jer ga kontakt sa prirodom opusta i regenerira.

VODENJAK je podlozan bolestima, koje nastaju kao posljedica psihicke iscrpljenosti. Razdrazljiv je, burno reagira na provokacije, ponekad pretjerano nervozan i sklon neracionalnom rasipanju energije. Osjetljiva su mu koljena, a moze patiti i od slabe cirkulacije, aritmije i prosirenih vena. Bolesti ponekad dolaze naglo i nenadano, uz jake temperature i nejasne simptome. Ovdje se preporucuje njegovati uredan zivotni ritam, uz dovoljno sna i uravnotezenu prehranu. Od alternativnih metoda preporucuje se bioenergija, radiestezija, lijecenje sa magnetima, kao i povremeni post sa vocem i vocnim sokovima, specijalno od grozdja i limuna.

RIBE su ponekad sklone ovisnickim oblicima ponasanja, pretjeranoj konzumaciji hrane, alkohola i cigareta, sto moze izazvati razlicite zdravstvene poremecaje. Nemirne su i izuzetno osjetljive na sve vrste stresova, sklone hormonalnim poremecajima, psihosomatskim bolestima, virozama i upalama. Bolesti se u njih uglavnom javljaju kao posljedica dugotrajnih emotivnih frustracija. Potrebni su im povremeni periodi samoce i izolacije, miran i uravnotezen tempo zivota, a od korisnih terapeutskih metoda preporucuje im se terapija sa snovima i kreativna vizualizacija, kao i lagane setnje po prirodi, te ukoliko su religiozne, pomoci ce im i molitva. Za pozitivan ishod njihovog lijecenja vrlo je bitno da imaju saosjecajnog terapeuta, u kojega ce imati povjerenja.
Kreshimira Gojanovic






IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik


Zodijak Virgo
Pol Žena
Poruke 292
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
Imam jedno pitanje, posto sam devica naravno da imam problem sa lenjim crevima, ali to znam da sredim ishranom. Pre 2 godine sam radila u firmi u kojoj sam skupila svu negatinu energiju. cak mi je jedanastrolog i rekao da moze postojati problem sa crevima i to nesto ozbiljnije. Spomenilula mi je cistuili tako nesto.
Interesuje me ako neko moze da mi to pogleda, karta je u indeksu.
Hvala veliko
Veliki pozdrav.

Volela bih da ostavim svoj komentar vezano za grtalicu, ako sam dobro upamtila nadimak, po meni pokretljivost spermatozoida 38% deluje malo, mozda gresim. Ne znam. Moja drugarica je imala problem sa kasjejem menstruacije, odnosno dbijala je na 2 meseca, takodje problem sa maljavosti. Ali je bez ikakvih problema ostala trudna. Ako ti to uopste nesto znaci.

Ono sto sam zaboravila da napomenem je da je jako bitno uraditi nalaze na bakterije, odnosno briseve. Moze i neka bakterija da pravi porblem.
« Poslednja izmena: 27. Jun 2007, 21:25:40 od s_ana_dra »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zodijak
Pol
Poruke 2
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
Do sada sam se dva puta javljala u emisijama u kojima odgovaraju na pitanja u vezi natalnog horoskopa. Moje pitanje je bilo uvek vezano za decu posto mi je brak dobar. Odgovori su mi bili neodredjeni ili niko ne zeli da mi kaze istinu. Zato sam slucajno nasla ovaj forum i zainteresovala se za astrologiju. Svuda trazim odgovore na nas problem. Samnom i sa muzem je sve u redu ali i dalje nemamo decu.Moj muz je Jarac a ja  Riba i horoskopu. Moja 5 kuca je prazna da li to znaci da ih nece biti?   Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Jet set burekdzija


Zodijak Gemini
Pol Žena
Poruke 6537
Zastava montenegro
OS
Windows 98
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
SonyEricsson 
. Moja 5 kuca je prazna da li to znaci da ih nece biti?   Smile

Pogledaj vladar V kuce,kako je aspektovan ,gdje je otishao...
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Jet set burekdzija


Zodijak Gemini
Pol Žena
Poruke 6537
Zastava montenegro
OS
Windows 98
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
SonyEricsson 
glavobolja-beba rodjena prije vremena

Mars u Devici, na Ascendentu, Saturn tu, sve kvadrat Neptun iz Strelca... vise nego dovoljno da ga boli glava. Kvadrat Neptuna i Asc oznaćava da ce mu telo ostajati van domašaja medicinskih aparata, tj. problem je u višim frekvencijama nego što medicinski aparati "hvataju".

Asc je pre svega glava, Mars na Asc -- problem sa glavom koji se nece razrešiti sve dok se dogodi neki kontra-udarac ili hirurška intervencija. Saturn zajedno sa svim tim -- neki deo tela u glavi je ostao zamalo nerazvijen i pogrešno je nasađen -- opstrukcija. Drugo tumačenje bi bilo da je zbog prisustva Saturna na kraju Device, po sredi slabo ili nedovoljno lučenje jetre i pankreasa, koji onda ne postizavaju da očiste telo od nuzprodukata metabolizma, ovde bi se pre svega radilo o amonijaku, koji je poguban za rad mozga.

Itekako je bitno i to što je prevremeno rođen i što je bio u inkubatoru. To je sasvim sigurno donelo oštećenja mozga, a u psihu trajno ugradilo strahove od ostavljenosti. Zbog trigona Marsa i Saturna sa Hironom, trajno (trigon) izlečenje bi bilo mogućno kroz alternativnu medicinu.
izvor
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija


Zodijak Virgo
Pol Žena
Poruke 53
OS
Windows 2000
Browser
Internet Explorer 6.0
DJEVICA je podlozna oboljenjima crijeva, stomaka i zuci, a bolesti kod nje nastaju kao posljedica zabrinutosti i perfekcionizma u poslu. Prevelika samokriticnost i sklonost melankoliji mogu uzrokovati niz psihosomatskih smetnji, pa ce joj koristiti razlicite psiholoske terapije, koje jacaju samopouzdanje i osjecaj licne vrijednosti. Kao bolesnik, biti ce pretjerano pedantna i potrebno joj je da u svakom trenutku bude kvalitetno informirana, jer ce na taj nacin imati osjecaj vece kontrole nad tijekom i ishodom svoje bolesti. Od pomocnih metoda jos se preporucuje povremeni kraci post uz sokove od povrca, kao sto su paradajz, cikla, celer ili caj od koprive, a koji pomaze kod slabokrvnosti.
Slozila bih se sa svim ovdje navedenim za Djevice
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Clan u razvoju


karakter je chovekova sudbina

Zodijak
Pol Žena
Poruke 24
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.6
kozha i kosti, uboli ste me
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 ... 10 11 13
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 19. Apr 2024, 18:34:02
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.11 sec za 17 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.