Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 18. Apr 2024, 04:32:17
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 2 4 5 ... 45
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Astro - obdanište  (Pročitano 361438 puta)
Prijatelj foruma
Zvezda u usponu


FIAT LVX

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 1315
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.0.6
mob
Ericsson T-68
Znam da su aspekti, crvene su loši a plave dobri aspekti. A šta predstavlja zelena isprekidana? Smile

pa imash aspekte pod sledecim uglovima
180 stepeni opoziciju  , 120 stepeni trigon, 90stepeni kvadrat , 60 stepni  sekstil to su ti najbitniji EKZAKTN ili puni aspekti
kvadrat je uvek losh
trigon je uvek dobar
imash i neke trenutno za mene i tebe nebitne aspekte.. to je vec za daleko iskusno profane

aspekte nemoj da citash sa karte ... vec iz tabele sa strane

ako zelish mogu da ti ispisehem nesto detaljnije o glavnim aspektima..

edit:

 o aspektima za pocetak osnovno.. u zagradi vam je opis simbola za aspekt na tabeli.

0 stepeni - kojukcija (mali kruzic sa crtom van na gornjoj desnoj strani ) .
Povoljna - ako se poklapaju 2 dobre planete
nepovoljan - ako se poklapaju 2 lose planete
ako se poklapapaju jedna dobra i jedna losa  zavisi od prirode znakova
-jake konjukcije  dobrih planeta su dobra zastita

60 stepeni  sekstil  (  x presecen sa jednom crtom na sredini )
-redovno jak i utiche na karakter  jer se spajaju 2 znaka  raznih grupa. Ako sece horiznot isto je dobro jer sece dnevni i nocni  tip. Postoji takozvani dupli sekstil ili magichni kvadrat

90 stepeni ili kvadratura ( pravougaonik )
-redovno losh chak i na dobrim planetama. Znak je unutrasnjih i spoljashnjih borbi. Sporo se stize do uspeha  i nista bez  borbe.

120 Trigon , trijangl ( trouglic )
- Uvek srecan i dobar aspekt , sve bez teskoca narocito ako su dobri planeti. Ako je marhs upletene onda sve to jos uz borbu. Dupli triangl je nepobediv ( stalji recimo )  takovzvani Veliki Trijangl ili Apolonovski Aspekt

180 - opozicija (2 kruga spojena linijom )
- Uvek losh  i nespretan chak i na dobrim planetama. Treba obratititi paznju da li je opozciija potpuna ili se tela razilaze po sirini ekliptike, ondanema upliva

puno aspekta sa mescom nikako ne valja
puno trijangla daje  tromost (ako nima marsa naglasenog ) ali zato  se sve sa lakocom ostvaruje
puno kvadrata  je znak velike aktivnosti i borbe , sukoba i stradanja
puno konjukcija je znacajna lichnost. Jaka i individualna vec prema znaku. Ako je sve u jednom znaku moze da bude loshe jer je tip jednostran.
« Poslednja izmena: 27. Avg 2006, 21:35:08 od Aiwass »
IP sačuvana
social share
Edit by SerbianFighter: Maksimalna dozvoljena velicina slika u potpisu je visina: 60pix, sirina: 468pix i velicina 20KB
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Jet set burekdzija


niente paura

Zodijak Libra
Pol Žena
Poruke 7714
Zastava Neptun
OS
Windows XP
Browser
Opera 8.51
mob
Samsung Galaxy Ace Fleur
Izvinjavam se sto prekidam diskusiju o aspektima ali me zanima sta je to Ceres, meni se nalazi u petoj kuci.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Svedok stvaranja istorije


Ne tece to reka,nego voda!Ne prolazi vreme,već mi!

Zodijak Taurus
Pol Žena
Poruke 18761
Zastava Srbija
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.5.0.6
Aiwass, hvala ti puno...nije mi bilo jasno šta predtavljaju tačno te linije...ali sad mi je jasno. Smile Ne moraš pisati o aspektima, imam puno tekstova o njima.

Monti, postavi svoju kartu i ovde  Smile
Ceres, Pallas, Juno, Vesta su asteroidi.
Evo jedne temice o tome http://forum.burek.com/index.php/topic,129164.0.html

Ceres predstavlja zenski princip, ali u smislu Velike Majke, znaci plodnost, radjanje tj. reprodukciju i sposobnosti koje su u vezi sa tim. Ipak, cesto se smatra malefikom, pogotovo kada je lose aspektovana. Dovodi se u vezu sa odnosom izmedju dece i roditelja, vezivanje, zavisnost, odvajanja, gubitke, deljenja...

Ne znam baš koliko oni imaju uticaja na horoskop...bar ja nisam naišla na neki dobar tekst o tome.

IP sačuvana
social share
Ako je Supermen tako pametan zašto nosi donji veš preko odela??
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Zvezda u usponu


FIAT LVX

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 1315
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.0.6
mob
Ericsson T-68
e cuj , dacu ti sliku za objasnjene aspekta.. 1 slika 1000 reci josh ce ti biti jasnije nadam se  Smile
IP sačuvana
social share
Edit by SerbianFighter: Maksimalna dozvoljena velicina slika u potpisu je visina: 60pix, sirina: 468pix i velicina 20KB
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Svedok stvaranja istorije


Ne tece to reka,nego voda!Ne prolazi vreme,već mi!

Zodijak Taurus
Pol Žena
Poruke 18761
Zastava Srbija
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.5.0.6
e cuj , dacu ti sliku za objasnjene aspekta.. 1 slika 1000 reci josh ce ti biti jasnije nadam se  Smile

Može, hvala...a ja ću tebi poslati nešto na p.p. Smile
IP sačuvana
social share
Ako je Supermen tako pametan zašto nosi donji veš preko odela??
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Jet set burekdzija


niente paura

Zodijak Libra
Pol Žena
Poruke 7714
Zastava Neptun
OS
Windows XP
Browser
Opera 8.51
mob
Samsung Galaxy Ace Fleur
Evo bas dobar sajt o aspektima, sve fino objasnjeno:

Astrological aspects
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik


Zodijak Virgo
Pol Žena
Poruke 256
OS
Nepoznat
Browser
NutchCVS 0.06-dev

@Lana89
Staga kvadrata na Merkuru....
ja da sam na tvom mestu nebi se brinuo za skolu vec bi vise paznja obratio na ovaj Neptun i Uran u cetvrtoj

Joj, hvala Aiwass, ali u kom smislu mislis da treba da se brinem za Neptun i Uran u 4.?  Smile Reci mi, molim te sta mislis za skolu?
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija


Zodijak
Pol
Poruke 76
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
Možda sam malo dosadna profesionlacima astrologije... Smile
Još jedno pitanjce, ako bi neko mogao da mi odgovori..

Svaka kuća može imati i više vladara(kao što mi reče Lana), kad se planete iz nekih drugih kuća ''sele'', kreću...kako god. Gde se to vidi na karti, jesu li to ove plave, crvene, zelene linije ? Smile
Imaju li te planete veći uticaj, koja je dominantnija-ona koja dodje u kuću ili ona koja je već tamo?

I ako može neki primerčić iz prakse a gde ste primetila da planete koje ''odu'' u dr. kuću imaju veći uticaj ili da planeta koja je već tamo ima veći uticaj ? Smile

Baš sam zapela da sve saznam Smile Smile

evo, iako nisam neki ekspert, probaću da odgovorim, jer nisam videla potpun odgovor na ova pitanja, mada da budem iskrena, lanu i spominjanje selidbe nisam razumela uopšte....
zelene i ostale tačkice predstavljaju manje bitne aspetke (inkonjunkcija=150 stepeni), koje u principu ne mislim da treba čačkati na početku bavljenja astrologijom... toliko toga mogu da nam kažu glavni aspekti, pa mi se čini sumanutim dodatno se zbunjivati još i tim aspektima...  Smile

a što se tiče vladara, stvari idu ovako:
vladar asc = vladar horoskopa
vladar sunčevog znaka = suvladar horoskopa
vladar znaka u kom kuća počinje = vladar kuće
vladar umetnutog znaka u kući (ako postoji takav) = suvladar kuće
kuće su najjače na početku, na vrhu, zato je vladar znaka u kome kuća počinje vladar, a znak koji počinje na sredini ili kraju kuće je manje bitan, sem ako je ceo u istoj kući....
isto tako planeta koja se nalazi na vrhu kuće mnogo je jača, potentnija, od planete koja se nalazi na sredini kuće, a kad je na kraju kuće već je potencijalno gledamo kao da je u sledećoj kući, odnosno na njenom vrhu...
što se tiče toga, ko je jači, planeta koja se nalazi u nekoj kući, ili planeta koja je vladar te kuće, obe rade, s tim da je za ishod bitniji vladar... recimo, ako u nekoj kući imamo neku planetu, koja je razvaljena, sva u kvadratima, ali je vladar kuće dobro postavljen, imaćemo situaciju da će ta osoba imati silne turbulencije na tom polju, ali da najčešće može da računa na srećan kraj...
što se tiče prirodnih vladarstava kuća, gledamo ga, ali u tumačenju karte ne tumačimo na takav način... naravno, mnogo zavisi od toga da li praktikujemo modernu ili tradicionalnu astrologiju, jer tradicionalna mnogo više drži do dostojanstava planeta, al ja o tome ne znam mnogo, pa neću da lupam... otprilike dato na primeru, venera se dobro oseća u 2 i 7 kući jer je prirodni vladar tih kuća, kao prirodni vladar bika i vage, ali kad tumačimo nečiji horoskop nećemo reći da je u konkretnoj karti venera vladar 2, sem ako je vrh 2 kuće u biku ili vagi... isto tako venera se loše oseća u 8 kući, jer joj je prirodno loše u škorpionu... prema tome, onaj ko je kukao na veneru u 12 je u zabludi, jer je ona tu, kao i u analognom znaku riba, egzaltirana
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Zvezda u usponu


FIAT LVX

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 1315
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.0.6
mob
Ericsson T-68
 Smile
luche .. venera u 12 kuci je mnogo nesrecna pozicija za ljubavni zivot...


« Poslednja izmena: 28. Avg 2006, 11:43:24 od Aiwass »
IP sačuvana
social share
Edit by SerbianFighter: Maksimalna dozvoljena velicina slika u potpisu je visina: 60pix, sirina: 468pix i velicina 20KB
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Svedok stvaranja istorije


Ne tece to reka,nego voda!Ne prolazi vreme,već mi!

Zodijak Taurus
Pol Žena
Poruke 18761
Zastava Srbija
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.5.0.6
Joj Luche, hvala ti puno na odgovoru...sad mi je mnogo toga jasnije...idem da vežbam  Smile
 :bunch:

Monti, odličan sajt tnx  Smile

IP sačuvana
social share
Ako je Supermen tako pametan zašto nosi donji veš preko odela??
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 2 4 5 ... 45
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 18. Apr 2024, 04:32:17
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.082 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.