Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Napomena: Govor mržnje, uvrede i svako drugo ponašanje za koje moderatori budu smatrali da narušava ugled i red na forumu - biće sankcionisano.
Idi dole
Stranice:
1 ... 4 5
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: ASANŽ: Svetski moćnici iskrivili sliku o Srbiji i ubijali vas!  (Pročitano 9981 puta)
Jet set burekdzija


Zodijak
Pol
Poruke 5782
OS
Windows 7
Browser
Chrome 33.0.1750.154
mob
Samsung Galaxy S2
Npr ljudima koji kupe laptop sa kamericom nigde ne piše da ta kamerica može da se uključuje bez njihovog saznanja.

Значи сада мене неко гледа? Smile

A  mozda i slusa  Smile Another Chrome Bug Allows People to Eavesdrop On Your Microphone

Nije čudno,samo je stvar u tome što po prvi put u istoriji ljudi s jedne strane pričaju kako žele slobodu i privatnost, a s druge strane sami uskaču u zamke. U isto vreme zahtevaju istinu,a kad je dobiju onda nisu u stanju da je prihvate. Svi pričaju kako neće da dozvole da ih iko špijunira,a svi brže bolje kupuju tehnologije preko kojih čak i ja,običan civil,mogu da saznam mnogo o njima. Ali kad im pričaš o tome,svi su u fazonu ''maaa jooook...'' I onda tako s vremena na vreme osvane poneka vest u novinama i svi se šokiraju i zgražavaju kad shvate šta se sve trenutno zna o njima.

Privatnost i internet, tesko. Uz to ljudi dobrovoljno, putem drustvenih mreza daju informacije o sebi. Sa druge strane zasto bi se neko obican, da kazemo nebitan potresao da li ga neko prisluskuje ili prati.

To je interesantno ako hoces da izvrsis neko krivicno delo.


Što se supervojnika i drugih javnosti neotkrivenih tehnologija tiče, toga uvek ima,ali ne u onoj meri i onom obliku koje mi očekujemo. Prekjuče sam baš odgledao Betmena i bila ona scena kad Brus pita Lucijusa ''pa zašto vojska ne koristi ova čuda?'' a ovaj kaže ''pa zato što vojska ne smatra da je život vojnika vredan 300.000$''.  Smile

To da  Smile.
IP sačuvana
social share
I have ... a cunning plan. It's as cunning as a fox who's just been appointed Professor of Cunning at Oxford University.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma

Sertifikovani hejter i negativac

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 32361
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 28.0
Значи сада мене неко гледа? Smile

Može da te gleda. A pritom kolko sam razumeo to uopšte ne moraju da budu bezbednosne agencije nego je dovoljno da neko iskoristi slabosti OSa ili browsera.

Citat
Privatnost i internet, tesko. Uz to ljudi dobrovoljno, putem drustvenih mreza daju informacije o sebi. Sa druge strane zasto bi se neko obican, da kazemo nebitan potresao da li ga neko prisluskuje ili prati.

To je interesantno ako hoces da izvrsis neko krivicno delo.

Pa nekad je moglo i privatnost i internet. U ono vreme kada nisi morao da imaš nalog i ostaviš podatke za svaki potez na mreži. U ono vreme kad je internet bio svačiji, u vreme kad je Youtube zaista bio YOUtube,a ne GoogleTube i tako to...
 
Ne slažem se da ljudi dobrovoljno daju podatke niti da običan čovek nema razloga da se buni jer sam naveo već primer Googla koji profiliše korisnike bez njihovog znanja. Kao što sam rekao ranije na drugoj temi - nemam ništa protiv da jedna BIA može da me nadgleda kad poželi. Uvek je bilo,i uvek će biti tako.I u svakoj zemlji. Ali nema šta Google to da radi i to bez mog znanja. Kao što nema pravo ni da prati preko svojih aplikacija,a da pritom u onim ''terms of agreement'' o tome ništa ne piše. I tako dalje,i tako dalje.

Jedan od primera je da kad se čovek uloguje u hotmail inbox,on se automatski loguje i na Google pod tim nalogom. I čak i kad izađeš iz hotmaila, ti ostaješ ulogovan u Googlu sa tim hotmail nalogom. Sad,kakve veze imaju Hotmail i Google? Nikakve. Jel sam ja pitao Google da me automatski loguje i kod njega? Nisam. Jesam možda rekao da me ostavlja ulogovanog i nakon mog izlaska iz Hotmaila? Nisam. To je tipičan primer njihove pokvarenosti i tih zajebanih promena koje su tiho uveli radi zloupotrebe,ali ti naravno tu ne možeš ništa jer je sve urađeno tako da izgleda skroz legitimno.A u stvari te profiliše grupa fizičkih lica bez ikakvih ovlašćenja.

Dakle,nije problem nadzor. Problem je ko ga vrši i šta radi s njim. A danas mu mnogi imaju pristup,a rade s tim šta oće. I ovo je samo početak, kad se uvedu automatizovana kola i kuće,to će tek biti veselo. Al dobro,tražili su ljudi,dobiće.
« Poslednja izmena: 11. Apr 2014, 13:53:06 od hkj »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 41361
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 28.0
Значи сада мене неко гледа? Smile

Može da te gleda. A pritom kolko sam razumeo to uopšte ne moraju da budu bezbednosne agencije nego je dovoljno da neko iskoristi slabosti OSa ili browsera.

Ima ona provala sa hakerima koji aktiviraju kameru na laptopu  Smile

Citat
Pa nekad je moglo i privatnost i internet. U ono vreme kada nisi morao da imaš nalog i ostaviš podatke za svaki potez na mreži. U ono vreme kad je internet bio svačiji, u vreme kad je Youtube zaista bio YOUtube,a ne GoogleTube i tako to...

Sa jedne strane da, sa druge strane, imao si opet gomilu hakera koji su jos davnih dana njuskali po kompu, hakirali mejlove i tako to. Fazon u tome je da je obican user uvek na meti, ovoga ili onoga. Kad pogledas, taj internet je slika ovog sveta, svi mastaju i imaju resenje za neki svet bez problema, samo ga jos niko nije napravio...
Google je u svakom slucaju postao sto je posta, gigant, prosto "demokratski", ljudi su izabrali sami taj pretrazivac a bilo je gomila alternativa, al na kraju Google isplivo na povrsinu jer ga jednostavno sve vise ljudi koristi. Slicno Microsoftu, postoji alternativa i to dzabe ali ljudi oce Win.

Citat
Al dobro,tražili su ljudi,dobiće.

E, to je ustvari poenta toga  Smile

Citat
Svi pričaju kako neće da dozvole da ih iko špijunira,a svi brže bolje kupuju tehnologije preko kojih čak i ja,običan civil,mogu da saznam mnogo o njima.

Stranica "milion clanova protiv spijuniranja" na Face Book  Smile

Citat
Prekjuče sam baš odgledao Betmena i bila ona scena kad Brus pita Lucijusa ''pa zašto vojska ne koristi ova čuda?'' a ovaj kaže ''pa zato što vojska ne smatra da je život vojnika vredan 300.000$''.

Tako nekako, mada ide u tom pravcu  Smile



IP sačuvana
social share
Ako te uhvati bes ako stojis ti sedi,ako sedis ti lezi,ako lezis ti se polij vodom,voda ce da odnese tvoj bes...

Svest nije samo materijalna manifestacija, potrazi na interenetu

Dzoni, ne budi Kristal.

Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Krajnje beznadezan


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 12623
Zastava
OS
Windows 7
Browser
Chrome 33.0.1750.154


Može da te gleda. A pritom kolko sam razumeo to uopšte ne moraju da budu bezbednosne agencije nego je dovoljno da neko iskoristi slabosti OSa ili browsera.


Ima ona provala sa hakerima koji aktiviraju kameru na laptopu  Smile


Е јебига сад...ја камеру не користим...немам ни драјвере инсталиране за њу...а и кад ради увек светли лампица поред... Smile

Ако су ме снимали онда имају неке компромитујуће ствари... Smile

IP sačuvana
social share
What about love?

Overrated. Biochemically no different than eating large quantities of chocolate.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 41361
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 28.0
Е јебига сад...ја камеру не користим...немам ни драјвере инсталиране за њу...а и кад ради увек светли лампица поред... Smile

Pa kako radi ako nema drajvere  Smile
IP sačuvana
social share
Ako te uhvati bes ako stojis ti sedi,ako sedis ti lezi,ako lezis ti se polij vodom,voda ce da odnese tvoj bes...

Svest nije samo materijalna manifestacija, potrazi na interenetu

Dzoni, ne budi Kristal.

Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Krajnje beznadezan


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 12623
Zastava
OS
Windows 7
Browser
Chrome 33.0.1750.154

Pa kako radi ako nema drajvere  Smile

Па били су драјвери кад сам узео лаптоп...и тад је лампица светлела...кад сам дизао систем нисам инсталирао јер не користим камеру.

IP sačuvana
social share
What about love?

Overrated. Biochemically no different than eating large quantities of chocolate.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 ... 4 5
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.128 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.