Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 2 4 5 6
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Apatin: Bahata sestra nije htela da primi bolesnu devojčicu  (Pročitano 8835 puta)
Udaljen sa foruma
Legenda foruma

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 44343
Zastava
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 3.6.12
Citat
Najveci problem je losa organizacija celog zdravstvenog sistema. Resenje? Privatizacija.

апсолутно се слажем са тобом али има једна зачкољица која је верујем веома битна за тебе пошто си ти бранилац права угрожених,мањина итд итд....а како ће се онда лечити роми ако цео здравствени систем буде приватизован? ти ћеш им можда плаћати лечење из свог џепа? Smile

Ne ja licno, vec organizacije civilnog drustva. To je inace najcesce pitanje kada se pokrene prica o slobodnom trzistu, ko ce brinuti o najugrozenijima. Pa jednostavno, organizacije civilnog drustva koje sakupljaju novac, gomila drugih neprofitnih organizacija i slicno. Primer, Amerikanci godisnje daju oko 150 milijardi dolara u dobrotvorne svrhe. Naravno, tu treba uracunati i rast ekonomije, kao i gomilu drugih faktora koje bi moralo uracunati u takvom drustvu gde drzava vrsi samo one cetiri uloge koje bi i trebala (ili ti, drzava nocni cuvar). Naravno, izvrsiti samo privatizaciju jedne grane, a ignorisati ostale, zadrzati postojeci sistem redistribucije i slicno je nemoguce, tako da je sve ovo za sada samo u domenu teorije.

има један диван пример америчког хуманитаризма који увек волЕм да споменем Smile ...јесте да је из документарца досадног мајкл мура али као што каже сез "завршава посо" Smile
лик је нешто радио са тестером и она му отфикарила мали и домали прст...кад је отишао у болницу они му испоставише ценовник...ушивање малог прста је 10.000 долара а домалог 50.000 долара Smile  ...шта ће човек...платио 10.000 и ушили му тај мали Smile  ...е сад...човек је реднекс...значи,угрожена врста Smile ...где су биле све те непрофитне и хуманитарне организације да му плате ушивање и домалог прста? Smile ...најједноставније објашњење је да баш и није као што ти мислиш и да нема тамо магичних сташа,наташа и биљана које једва чекају да се разболиш да би платиле твоје болничке рачуне Smile
мораш да схватиш да у америци људи,поготову они који су близу кубе или канаде,иду тамо да се лече,да купе јебене пумпице за астму итд,итд...није то рај као што мислиш Smile
а могу да гарантујем да ти овде у србији ако се неком деси да отфикари прсте сигурно у државној болници неће тражити извештај из кредитног бироа да би му ушили те прсте...јесмо пропали и зглајзали али толико полудели нисмо Smile
IP sačuvana
social share
"Бицикл је за људе који не могу да приуште ауто."
                                               Џереми Кларксон

 Smile
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma


God is busy, may I help you?

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 41441
Zastava Beograd, Srbija
OS
Windows Vista
Browser
Opera 10.62
mob
Apple iPhone 3Gs
Проблем је у систему. Ти и данас имаш приватне болнице али тамо иде онај ко за то има довољно новца. То што је болница државна не значи да ти као радник исте не можеш да добијеш отказ ако правиш пиздарије.

Да би их приватизовао мораш да промениш систем иначе та приватизација неће донети ништа добро. А ако и промениш систем, а у приватизацији их продаш неком мишковићу опет ништа добро не добијамо.

Problem je u sistemu koji ne funkcionise dovoljno dobro jer svuda imas gomilu veza, rodbinskih i stranackih, jer imas gomilu ucena na tom principu i jer sve funkcionise na principu "ruka ruku mije". U slucaju da profit zavisi od kvaliteta usluge, a kvalitet usluge logicno od toga koliko je strucan radnik, nikome ne bi padalo napamet da tako radi. To je jednostavna logika.
Naravno da se slazem da ne mogu tako funkcionisati zdravstvene ustanove u sistemu u kojem mi zivimo pre svega jer mi i kroz porez placamo sve ove usluge. Ukoliko se taj novac ne daje drzavi vec ostaje gradjanima, realno je da ce ga oni dati na mestu koje oni zele i placati usluge koje su njima potrebne.
Problem privatizacije kod nas jeste sto je ona uradjena na nacin na koji jeste, dakle lose. Naravno da ima i suprotnih primera (U.S. Steel), ali mnogo su redji i ne potenciraju se dovoljno jer niko ne prica o dobrih stvarima.
Uostalom, sam si sebi i dao odgovor na pitanje. Zasto oni koji imaju novca idu u privatne ordinacije? Jer je bolja usluga. Kada bi svuda bila takva usluga, ne bi bilo ni ovakvih primera kao ovaj kojim je tema zapoceta.

I, da se razumemo, pricam na cisto teorijskom nivou, ovakve stvari su u nasem sistemu toliko daleko od realnosti da je pricati o njima bespredmetno, osim na ShBBKBB nivou.

Citat
Najveci problem je losa organizacija celog zdravstvenog sistema. Resenje? Privatizacija.

апсолутно се слажем са тобом али има једна зачкољица која је верујем веома битна за тебе пошто си ти бранилац права угрожених,мањина итд итд....а како ће се онда лечити роми ако цео здравствени систем буде приватизован? ти ћеш им можда плаћати лечење из свог џепа? Smile

Ne ja licno, vec organizacije civilnog drustva. To je inace najcesce pitanje kada se pokrene prica o slobodnom trzistu, ko ce brinuti o najugrozenijima. Pa jednostavno, organizacije civilnog drustva koje sakupljaju novac, gomila drugih neprofitnih organizacija i slicno. Primer, Amerikanci godisnje daju oko 150 milijardi dolara u dobrotvorne svrhe. Naravno, tu treba uracunati i rast ekonomije, kao i gomilu drugih faktora koje bi moralo uracunati u takvom drustvu gde drzava vrsi samo one cetiri uloge koje bi i trebala (ili ti, drzava nocni cuvar). Naravno, izvrsiti samo privatizaciju jedne grane, a ignorisati ostale, zadrzati postojeci sistem redistribucije i slicno je nemoguce, tako da je sve ovo za sada samo u domenu teorije.

има један диван пример америчког хуманитаризма који увек волЕм да споменем Smile ...јесте да је из документарца досадног мајкл мура али као што каже сез "завршава посо" Smile
лик је нешто радио са тестером и она му отфикарила мали и домали прст...кад је отишао у болницу они му испоставише ценовник...ушивање малог прста је 10.000 долара а домалог 50.000 долара Smile  ...шта ће човек...платио 10.000 и ушили му тај мали Smile  ...е сад...човек је реднекс...значи,угрожена врста Smile ...где су биле све те непрофитне и хуманитарне организације да му плате ушивање и домалог прста? Smile ...најједноставније објашњење је да баш и није као што ти мислиш и да нема тамо магичних сташа,наташа и биљана које једва чекају да се разболиш да би платиле твоје болничке рачуне Smile
мораш да схватиш да у америци људи,поготову они који су близу кубе или канаде,иду тамо да се лече,да купе јебене пумпице за астму итд,итд...није то рај као што мислиш Smile
а могу да гарантујем да ти овде у србији ако се неком деси да отфикари прсте сигурно у државној болници неће тражити извештај из кредитног бироа да би му ушили те прсте...јесмо пропали и зглајзали али толико полудели нисмо Smile

Gledao sam film, tako da znam o cemu pricas. Takodje, znam i njegove stavove i nacin na koji ih izlaze.
Takodje, jasno je da u SAD sistem ne funkcionise bas najbolje kada je u pitanju sistem zdravstvene zastite, iz prostog razloga sto sistem o kojem ja govorim nije tamo na snazi (kao doduse ni bilo gde u svetu, zato i govorim da je ovo cisto teorijski).
A evo i savrsene argumentacije za to sto je govorio MM, od pre par dana.. Da ne parafraziram coveka, bila bi steta, sve je objasnio na najbolji moguci nacin.

IP sačuvana
social share
"Ponekad mi se čini da je najupadljivija odlika liberalizma, koja ga odvaja kako od konzervativizma tako i od socijalizma, stanovište da moralna uverenja u vezi sa ponašanjem koje se neposredno ne upliće u zaštićeno polje drugih osoba ne opravdavaju prinudu."

Friedrich Hayek
Pogledaj profil WWW GTalk Skype Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

нећу жваку 'оћу кусур!

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 17546
Zastava Србија
OS
Linux
Browser
Mozilla Firefox 3.6.12
mob
Nokia ispo iz modu
Па знам ја да ти причаш само на нивоу теорије, навикао сам већ. Значи долазимо опет на оно моје, говњива мотка и откази. ''Хвала богу'' незапослених има колико ти душа хоће тако да кад овакве сподобе остану без посла неће бити никакав проблем у року од одмах пронаћи адекватну замену. А она нек иде да се жали министру Томици ако исти није негде у Минхену.
« Poslednja izmena: 24. Nov 2010, 20:05:02 od twice »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Legenda foruma

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 44343
Zastava
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 3.6.12
Проблем је у систему. Ти и данас имаш приватне болнице али тамо иде онај ко за то има довољно новца. То што је болница државна не значи да ти као радник исте не можеш да добијеш отказ ако правиш пиздарије.

Да би их приватизовао мораш да промениш систем иначе та приватизација неће донети ништа добро. А ако и промениш систем, а у приватизацији их продаш неком мишковићу опет ништа добро не добијамо.

Problem je u sistemu koji ne funkcionise dovoljno dobro jer svuda imas gomilu veza, rodbinskih i stranackih, jer imas gomilu ucena na tom principu i jer sve funkcionise na principu "ruka ruku mije". U slucaju da profit zavisi od kvaliteta usluge, a kvalitet usluge logicno od toga koliko je strucan radnik, nikome ne bi padalo napamet da tako radi. To je jednostavna logika.
Naravno da se slazem da ne mogu tako funkcionisati zdravstvene ustanove u sistemu u kojem mi zivimo pre svega jer mi i kroz porez placamo sve ove usluge. Ukoliko se taj novac ne daje drzavi vec ostaje gradjanima, realno je da ce ga oni dati na mestu koje oni zele i placati usluge koje su njima potrebne.
Problem privatizacije kod nas jeste sto je ona uradjena na nacin na koji jeste, dakle lose. Naravno da ima i suprotnih primera (U.S. Steel), ali mnogo su redji i ne potenciraju se dovoljno jer niko ne prica o dobrih stvarima.
Uostalom, sam si sebi i dao odgovor na pitanje. Zasto oni koji imaju novca idu u privatne ordinacije? Jer je bolja usluga. Kada bi svuda bila takva usluga, ne bi bilo ni ovakvih primera kao ovaj kojim je tema zapoceta.

I, da se razumemo, pricam na cisto teorijskom nivou, ovakve stvari su u nasem sistemu toliko daleko od realnosti da je pricati o njima bespredmetno, osim na ShBBKBB nivou.

Citat
Najveci problem je losa organizacija celog zdravstvenog sistema. Resenje? Privatizacija.

апсолутно се слажем са тобом али има једна зачкољица која је верујем веома битна за тебе пошто си ти бранилац права угрожених,мањина итд итд....а како ће се онда лечити роми ако цео здравствени систем буде приватизован? ти ћеш им можда плаћати лечење из свог џепа? Smile

Ne ja licno, vec organizacije civilnog drustva. To je inace najcesce pitanje kada se pokrene prica o slobodnom trzistu, ko ce brinuti o najugrozenijima. Pa jednostavno, organizacije civilnog drustva koje sakupljaju novac, gomila drugih neprofitnih organizacija i slicno. Primer, Amerikanci godisnje daju oko 150 milijardi dolara u dobrotvorne svrhe. Naravno, tu treba uracunati i rast ekonomije, kao i gomilu drugih faktora koje bi moralo uracunati u takvom drustvu gde drzava vrsi samo one cetiri uloge koje bi i trebala (ili ti, drzava nocni cuvar). Naravno, izvrsiti samo privatizaciju jedne grane, a ignorisati ostale, zadrzati postojeci sistem redistribucije i slicno je nemoguce, tako da je sve ovo za sada samo u domenu teorije.

има један диван пример америчког хуманитаризма који увек волЕм да споменем Smile ...јесте да је из документарца досадног мајкл мура али као што каже сез "завршава посо" Smile
лик је нешто радио са тестером и она му отфикарила мали и домали прст...кад је отишао у болницу они му испоставише ценовник...ушивање малог прста је 10.000 долара а домалог 50.000 долара Smile  ...шта ће човек...платио 10.000 и ушили му тај мали Smile  ...е сад...човек је реднекс...значи,угрожена врста Smile ...где су биле све те непрофитне и хуманитарне организације да му плате ушивање и домалог прста? Smile ...најједноставније објашњење је да баш и није као што ти мислиш и да нема тамо магичних сташа,наташа и биљана које једва чекају да се разболиш да би платиле твоје болничке рачуне Smile
мораш да схватиш да у америци људи,поготову они који су близу кубе или канаде,иду тамо да се лече,да купе јебене пумпице за астму итд,итд...није то рај као што мислиш Smile
а могу да гарантујем да ти овде у србији ако се неком деси да отфикари прсте сигурно у државној болници неће тражити извештај из кредитног бироа да би му ушили те прсте...јесмо пропали и зглајзали али толико полудели нисмо Smile

Gledao sam film, tako da znam o cemu pricas. Takodje, znam i njegove stavove i nacin na koji ih izlaze.
Takodje, jasno je da u SAD sistem ne funkcionise bas najbolje kada je u pitanju sistem zdravstvene zastite, iz prostog razloga sto sistem o kojem ja govorim nije tamo na snazi (kao doduse ni bilo gde u svetu, zato i govorim da je ovo cisto teorijski).
A evo i savrsene argumentacije za to sto je govorio MM, od pre par dana.. Da ne parafraziram coveka, bila bi steta, sve je objasnio na najbolji moguci nacin.



шта знам....некако ми се гади да слушам лерија кинга и рон пола Smile мајкл мур је бар интересантнији Smile
мада...све је то ок...црквене болнице по америци,волонтери и тако то...али,рон пол је заборавио да каже да је хируршки захват у таквој врсти болнице у америци отприлике исти као и да одеш код трећеразредног хирурга у сомалију и да се надаш најбољем Smile
IP sačuvana
social share
"Бицикл је за људе који не могу да приуште ауто."
                                               Џереми Кларксон

 Smile
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Legenda foruma

Frankly, my dear, I don't give a damn.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke 45679
OS
Windows XP
Browser
Opera 10.63
Recimo ovako za ovaj slucaj: Strasno

Inace, posto sam gledao taj Murov film uz Mrgija sam po ovom pitanju. Sve nam je super pa nam jos treba i privatna zdravstvena zastita sa sve osiguravajucim drustvima i njihovom politikom odbijanja pruzanja osiguranja svakome Smile
IP sačuvana
social share



"Oni koji su vešti u borbi, ne obuzme ih bes. Oni koji su vešti u pobedi, ne obuzme ih strah.
 Zato mudri pobeđuju pre borbe, dok se neznalice bore da bi pobedili"
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Legenda foruma

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 44343
Zastava
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 3.6.12
Citat
uz Mrgija sam po ovom pitanju

боље немој...бићеш проглашен за хомофоба,хулигана и следбеника ретроградних снага и ескадрона смрти Smile
IP sačuvana
social share
"Бицикл је за људе који не могу да приуште ауто."
                                               Џереми Кларксон

 Smile
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Superstar foruma


Sačuvaj me Bože od onih kojima treba da verujem

Zodijak Virgo
Pol Žena
Poruke 51791
Zastava Srbija
OS
Windows Vista
Browser
Mozilla Firefox 3.6.2
mob
Nokia 
Privatne bolnice nisu rešenje. Ljudi odu u privatnu bolnicu da detetu operišu krajnike za rl novac i dete umre jer je anesteziolog bio mesarski kalfa pa je radio bez neophodne opreme za monitoring.

Devojka zdrava ode da operiše čukalj i umre od sepse.

Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Jet set burekdzija


volim mladena i bebana...

Zodijak Taurus
Pol
Poruke 6202
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 8.0
ni malo se ne cudim...mislim, slicnih primjera koliko volite...razlika je samo u tome sto se ovaj bracni par drznuo da iscima novine...vecina nema zivaca da prica u prazno...

totalno je neprofesionalno i neodgovorno toliko malo bebce ne primiti odmah i ne uraditi sto prije potrebne analize...jer temperatura kod njih, to zna svaka budala, moze da bude kobna...
IP sačuvana
social share
" moja filozofija je jednostavna.                                 
  napuni prazno.
  isprazni puno.
  i pocesi tamo gdje svrbi "
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma

...члан секције младих трезвењака...

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 37273
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.12
Citat
Resenje? Privatizacija.
Da se usrecimo jos vise, kao Amerikanci sa svojom neuniverzalnom, privatnom zdravstvenom zastitom?  Smile
IP sačuvana
social share
Prefer a feast of friends to the giant family
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Jet set burekdzija


volim mladena i bebana...

Zodijak Taurus
Pol
Poruke 6202
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 8.0
ma, idi ...kakva crna privatizacija...tek onda imamo da pocrkamo...
IP sačuvana
social share
" moja filozofija je jednostavna.                                 
  napuni prazno.
  isprazni puno.
  i pocesi tamo gdje svrbi "
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 2 4 5 6
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.099 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.