Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 ... 3 4
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Amoralna surovost u video igrama  (Pročitano 13357 puta)
Poznata licnost


Liberté, égalité, fraternité!

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 4891
Zastava Vozdovac - Republika
mob
Samsung S7
Mislim da se radi o odredjenoj vrsti zasicenja sadrzaja. I takav nasilni sadrzaj se prezentuje kroz multimedijalne kanale.
Jednostavno, normalno je dosadno. I sad klinci koji gledaju svakoga dana ta surova ubistva, tuce, maltretiranja, kroz mnogobrojna ponavljanja tih scena, njihov mozak pocinje da prihvata to kao ok.

I moja generacija, doduse manje jer su igrice bile prostije i sa prostijom grafikom, je odrasla na nekim brutalnim sadrzajima, ali u mnogo manjoj meri nego je to danas.

Iako ne bih mogao da krivim igrice i filmove za povecanu dekadenciju ipak se mora prihvatiti odredjeni uticaj. Naravno razlikujemo i kulturno nasledje odnosno u kojim zemljama se nasilje vise manifestuje i na koji nacin.

Uglavnom se u statistikama i publikacijama analiticari bave tom famoznom Amerikom i tamo to jeste najzastupljenije. Ideja koja se prenosi putem tih sadrzaja moze da zazivi u mozgovima kod tinejdzera koji imaju vec neki problem. Cesce nego kod, da kazem, normalne dece.

« Poslednja izmena: 12. Mar 2018, 10:14:53 od bluesoniq »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Krajnje beznadezan

Zodijak
Pol
Poruke 10425
Mislim da je kod Amera ključno što svi imaju dostupno oružja pa i psihički labilni.

Pa umjesto da se tuku i eventualno drogiraju kao kod nas i mnogih, oni naprave pokolj oružjem.

Da, 90te su bile najviše brutalne i visceralne igrice.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 23083
Mora da u brazilskim favelama mnogo igraju igrice.
IP sačuvana
social share
Prebrodićemo mi sve jade,
više se nećemo jadati,
ostvarićemo mi sve nade,
više se nećemo nadati.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Legenda foruma


Чувајте Љубав !

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 46904
Zastava Босна
mob
Samsung Galaxy S6 edge+
Моја генерација је одрасла на Мариу и Сонику. Било је и тада насиља у играма. Али ни близу као данас, када се развојни тимови такмиче око тога ко ће приказати што већи шок. Што је по мени у реду. Видео игре су одавно престале бити медији окренут искључиво дјеци (мада су и даље она примарна публика). Па тако имамо један Outlast. Aли он је и намјењен старијим играчима који су се хорора играли још на C64.
« Poslednja izmena: 12. Mar 2018, 10:46:18 od Magic Master »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Krajnje beznadezan

Zodijak
Pol
Poruke 10425
Ja nekakp pamtim Doom, Quake, Mortal kombat, Diablo 2. Bila moda krvavih igrice (pored i mnogih finih).

Danas su i te same franšize razmekšane (quake champions).
Pošto taj fazon gory, edgy, nije više selling point, više je nostalgija za starije gamere.
« Poslednja izmena: 12. Mar 2018, 11:14:50 od Slagvort »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Krajnje beznadezan


offline

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 10596
Zastava Beograd
Mislim da je kod Amera ključno što svi imaju dostupno oružja pa i psihički labilni.


Upravo ovo. Ni u jednoj drzavi na svetu nemate tako laku dostupnost vatrenog oruzja (znate - alata cija je jedina namena da ubiju?), gde bukvalno klinac od 16 godina moze da ode u radnju i kupi sacmaricu. Ljudi imaju vojno naoruzanje kod kuce. Zasto?

Takodje, po nedavno otkrivenim podacima, 80% ljudi koji su napravili masakre u skolama nisu imali interes za video igre. To su bile osobe sa psihickim poremecajima, sa kojima niko nije umeo da prica i koje su u jednom trenutku pukle. Znakovi uvek postoje, ali roditeljima je lakse da okrive rokenrol, Merlina Mensona, Petparacke Price ili "neke tamo igrice".
IP sačuvana
social share
And from that day forward, anytime a bunch of animals are together in one place it's called a ZOO...  Unless it's a farm!


Le gâteau est un mensonge
Pogledaj profil WWW Twitter
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Krajnje beznadezan

Zodijak
Pol
Poruke 10425
Pa ja sam igrao najbolesnije igre a inače sam flegma teške.

A agresivnim su me činile rijetke preintenzivne igre tipa Dota koje nagrađuju eksplozivnost i brzinu, pa sam posle sav naelektrisan.
Nije čak nikad Quake3 ili Mortal Kombat.

Znači nije sadržaj u pitanju nego poneki gameplay i to rijetko.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 ... 3 4
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.1 sec za 17 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.