Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Aljaski Malamut u stan ili ne !?  (Pročitano 3824 puta)
21. Maj 2012, 21:54:20
Pocetnik

Zodijak
Pol
Poruke 18
Browser
Chrome 19.0.1084.46
Dobicu ovog psa ali me brine hoce li mi pojesti kablove Smile,patike,sta ce raditi kad smo svi u gradu on sam u stanu 4,5 sati,da li se linja,"oseca" Smile ?

Ako je neko ima iskustva sa ovakvom rasom u stanu bilo bi mi od velikog znacaja ,hvala unapred!   Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
OS
Mac OS X v: 10.7.3
Browser
Chrome 18.0.1025.168
mob
Apple iPhone SE 2020
Greota...
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Onen i-Estel Edain ... U chebin Estel anim.

Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 4131
Zastava The Middle-Earth
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 12.0
mob
Nokia N-shurnaest
Imam jednog  Smile .
Moj je u dvoristu od dana kada je stigao, ima bas veliko dvoriste, bilo kakvo je uvek prednost u odnosu na stan. To vazi za bilo koji sredju i veliku pasminu.
 Dok su mali, kao i svaki psi istrazuju svet zubicima, gutaju i grickaju sve sto im dodje pod nos. Grebu parket, etison etc, rasturaju cvece, kopaju saksije, jedu stiropor,  komade tkanine, rasturaju namestaj.
Naravno bihevioristickim metodama to se da svesti na manju meru.
Malamuti su kopaci, odlicni kopaci, ovaj moj blesan je prekopao celo dvoriste bar 6 puta.  I dajle kad mu je dosadno to cini.
Malamuti nisu cuvari. Imaju extremno veliko poverenje prema ljudima, dobro socojalizovan malamut je dusica za decu i porodicu uopste. Odgajani su za vucu teskih sanki i rad sa ljudima. Zenke su izmedju ostalog cuvale decu eskimima tj. luidima iz sela Mehle, po kom je rasa dobila ime.
Ne laju, vise pokusavaju da artikilisu ono "wooow-woo" kao da pricaju nesto, nocu ( a i danju) zavijaju, a u kojoj meri zavisi od okruzenja, situacije, starosti psa itd. Kad im je sve potamam jako su tihi. Moj retko zavija. Do 7-8 meseci sam mislio da je pas nem, ni traga ni glasa. Cak ni kad se udari ne cvili, jako zanimljiva , inteligenta i lepa zivotinja.
Menjaju dlaku dva puta godisnje, s' proleca i u jesen. Imaju duplo krzno tj. podlaku i dlaku, veoma gustu. Kad to cine imas utisak kako mozes napuniti 32 jorgana sa njihovom dlakom. Veoma su cisti , cesto se kao i macke ciste, lizu i odrzavaju, nemaju gotovo nikakav miris. Mogu da prezive do -70 a da vuku sanke do  nekih -50.  Stoga veoma vole zimu, tokom leta moraju da se paze prilicno, da imaju dovoljno hlada i veliku posudu stalno punu vode. Posto su Malamuti psi za rad, trebalo bi dosta da se setaju. Ako nemas dovoljno vremena ti ili tvoji ukucani za setnju i sl. pas ce samo propatiti.

Decko koji je napravio sajt o Malamutima (nas sajt) , drzao je malamuta u stanu. Uspe je da pokupi uzasno mnogo nagrada i pas mu je stvarno prelep (Leon Alpha), bez obzira na ne tako idealne uslove uz dosta truda. Nema pravila. Vazno je da volis psa i da brines o njemu. Sjajni su drugari.
Nikad necu zaboraviti kada sam prvi put dodirnuo malamuta... posebni su. You'll see.
Preporucio bih da progooglas malo o istorijatu i ponasanju rase.

Imas lepih tema na Balkankinology . net o njima.
« Poslednja izmena: 22. Maj 2012, 09:41:52 od *WarBoss* »
IP sačuvana
social share

J.R.R TOLKIEN GEEK   
I think ... therefore you are.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Pocetnik

Zodijak
Pol
Poruke 18
OS
Windows 7
Browser
Chrome 19.0.1084.46
Hvala ti puno,care! Smile
« Poslednja izmena: 22. Maj 2012, 01:12:24 od aleksej_alejandro »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Onen i-Estel Edain ... U chebin Estel anim.

Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 4131
Zastava The Middle-Earth
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 12.0
mob
Nokia N-shurnaest
Zaboravih da kazem, mnooogo vole da spavaju. Malamut ako ga ne animiras on obicno spava. Tako da ne moras da brines sta ces da radis sa njim kad odes negde, samo je vazno da se seta.   Smile
IP sačuvana
social share

J.R.R TOLKIEN GEEK   
I think ... therefore you are.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma

ja ko ja....

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 32096
Zastava pandorina kutija
OS
Windows XP
Browser
Opera 11.61
jedna od mojih seledecih zelja koju cu sam sebi da ispunim je upravo aljaski malamut...
( mada ih imam nekoliko u planu..milim ovakvih psecih zelja..Smile)

prvi put kad sam ga vidio..pomilovao...i izigrao se s njim..jednostavno sam ga zavolio...
bila je zima...snijeg je padao...
ja  sretnije bice do tada... u svom zivotu...  od tog psa ...nisam vidio...
on je cvilio od srece...trcao na sve strane..bacao se na ledja ...valjao se po snijegu...
zavlacio njuskicu u snijeg...
dolazio meni i njuskicom backao snijeg meni na cizme...
ja sam se s njim dva sata valjao i ganjao i igrao po snijegu... Smile
od tada ona slika psa u mojoj glavi...kada kaze neko  - pas...a ti je prvo vidis u mozgu...
je slika aljaskog malamuta...

mislim da ne bi bio bash sretan u stanu..ali...ako se redovno izvodi napolje...i ako mu se posveti puno vremena..
mislim da bi se brzo prilagodio...
iako njima kao i haskijima treba mnogo mnogo zivotnog  prostora...
i najsretniji su na visljim i hladnijim terenima...

sretan si covjek...i dobro pazi i cuvaj tu kucu....
« Poslednja izmena: 22. Maj 2012, 17:55:47 od bobaK_bl »
IP sačuvana
social share
odmorit ces oci od moga pogleda na svijet...od svih stvari s kojim zivis ..koje  ne vidis ...a vidis ih sve....
cmokaaaaaaaaaaaa    Smile
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Pocetnik

Zodijak
Pol
Poruke 18
OS
Windows 7
Browser
Chrome 19.0.1084.46
"prvi put kad sam ga vidio..pomilovao...i izigrao se s njim..jednostavno sam ga zavolio..."

Zato ga i uzimam  Smile
,hvala vam na savetima.Vodicu ga kad idem na trcanje i u setnju bice mu dovoljno verujem. Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma


I have a joke. Women's rights.

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 31126
Zastava Harare
OS
Windows XP
Browser
Chrome 19.0.1084.46
mob
Samsung GT-S7580
Prvo sam mislio da si lud posto sam procitao Mamut..   Smile
Ovaj je k'o vuk, tako da ni nega ne bih preporucio.. Ili tako izgleda na slikama.. Vukovi su opasne zivotinje, znas..  Smile
IP sačuvana
social share
E ovaj svet je otiso u kurac cim Lazu pitaju kakva je serija  Smile
Pogledaj profil WWW Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 41361
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 12.0
Citat
Prvo sam mislio da si lud posto sam procitao Mamut..   Smile

I ja isto procitao "mamut"  Smile
Inace, lepa kuca, al za stan steta, negde za selo milina
IP sačuvana
social share
Ako te uhvati bes ako stojis ti sedi,ako sedis ti lezi,ako lezis ti se polij vodom,voda ce da odnese tvoj bes...

Svest nije samo materijalna manifestacija, potrazi na interenetu

Dzoni, ne budi Kristal.

Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.067 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.