Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 24. Apr 2024, 01:58:41
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Napomena: Govor mržnje, uvrede i svako drugo ponašanje za koje moderatori budu smatrali da narušava ugled i red na forumu - biće sankcionisano.
Idi dole
Stranice:
1 ... 12 13
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Albanska mafija zarađuje milijarde evra  (Pročitano 44019 puta)
Legenda foruma

...члан секције младих трезвењака...

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 37273
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.13
:boxing: Ja sam Sam Sasa Krajnc-  Zemunka - napisala sam knjigu Princeza Trotoara, odrasla sam na mitu o Ljubi Zemuncu, pored Arkana, Mijovica, Asanina, Vukotica, Cente.  .  .   Ko ima problem sa mojim likom i delom? Nemam nikakvu dodirnu crtu sa Albanskom mafijom i ne razumem zasto me iko pominje u tom kontekstu! Alo bre- pamet u glavu!

Dobro nam dosla... Saskice!  Daj nam malo pricaj sta ti znas o tome dali su oni suradjivali mislim Albanci i Srbi....
Tiger, pa znas kako je, novac me smrdi, a svi kriminalci su braca. Biti kriminalac, to je nadnacionalno...
IP sačuvana
social share
Prefer a feast of friends to the giant family
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Krajnje beznadezan


Samo sport spaja ljude a politika ih razdvaja

Zodijak Libra
Pol Muškarac
Poruke 10646
Zastava Srbija, svemir
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 7.0
mob
Nokia 2610
NARKODRŽAVA
Obaveštajni izvori procenjuju da se na Kosovu u svakom trenutku nalazi bar sedam tona heroina spremnog za put ka zapadnoj Evropi

BEOGRAD - Kancelarija UN za drogu i kriminal upozorila je u najnovijem izveštaju da je „sprega između južnoameričkih kartela i albanske mafije dobila zabrinjavajuće razmere“, a prema izveštajima više obaveštajnih agencija, Kosovo je distributivni centar u kojem se ukrštaju sve svetske transverzale i putevi droge.

Albanska mafija u poslednje vreme preuzima kontrolu nad lukama u Rumuniji, uz već čvrstu mrežu u Albaniji i Crnoj Gori, navedeno je u izveštaju UN za 2007. godinu.

Više agencija za borbu protiv organizovanog kriminala, uključujući i FBI, Interpol i Europol, svedoče da je albanska mafija najozbiljnija kriminalna organizacija u Evropi, jer kontroliše ogroman deo trgovine heroinom u više evropskih država. Zapadnoevropsko tržište heroina, koje sa 40 do 75 odsto kontrolišu Albanci, godišnje donosi prihod od oko sedam milijardi dolara, čime krijumčarenje postaje daleko najprofitabilnija delatnost na Balkanu, tvrde zapadne obaveštajne službe.

„Područje koje obuhvata Albaniju, Kosovo i zapadnu Makedoniji je veliko skladište droge. Tu se ne govori o kilogramima, već o tonama“, rekao je jedan zapadni diplomata, objašnjavajući kako obaveštajni izvori procenjuju da se u tom regionu u svakom trenutku nalazi „bar sedam tona heroina“ spremnog za put na Zapad.

Bivši zvaničnik američke Agencije za suzbijanje narkotika Majkl Levin izjavio je da je jedno krilo OVK bilo povezano sa svakim poznatim narkokartelom na Srednjem istoku i Dalekom istoku, te da gotovo svaka evropska obaveštajna služba i policija ima dosijee o vezama albanskih pobunjenika sa trgovinom drogom. Albanija i Kosovo su srce balkanskog puta narkotika, koji Pakistan i Avganistan povezuje sa Evropom. Taj put vredi oko sedam milijardi dolara godišnje, navodi se u jednom od izveštaja dostavljenom Kongresu SAD.

Francuski izveštaji pak opisuju OVK kao „ključnog igrača“ u dve milijarde dolara vrednoj operaciji razmene droge za naoružanje koja se odvijala tih godina. Političke uspehe albanskih ekstremista na Kosovu pratilo je i stvaranje neraskidivih veza kriminalaca s tamošnjim novouspostavljenim vlastima. Prema procenama međunarodnih stručnjaka za organizovani kriminal, u najrazličitijim „maglovitim kombinacijama“ kroz mrežu od oko 200 privatnih banaka i menjačnica širom zapadne Evrope albanska mafija godišnje opere oko 1,5 milijardi dolara zarađenih švercom droge i oružja. Istovremeno, većina organizatora šverca droge izvestan deo sredstava odvajao je za finansiranje različitih političkih organizacija ili lobističkih grupa.

Međunarodni predstavnici na Kosovu žalili su se da je u komplikovanim odnosima na političkoj sceni kosovskih Albanaca teško proceniti da li politika kontroliše organizovani kriminal ili mafija kontroliše političare. Ili kako je, po odlasku sa mesta komandanta Kfora, napisao italijanski general Fabio Mini: „Organizovane grupe kriminalaca na Kosovu nemaju uticaja na vlasti - one su vlast.“   
IP sačuvana
social share
"Ne vredi se nama boriti,mi isterasmo Turke, a nase nam age i begovi zasedose za vrat .Pobedismo i Nemce i Bugare, a nase nam ulizice slobodu opogane. Nista nam ne vredi kada mi sami dusmane radjamo-ne treba nam neprijatelj sa strane, lakeji ce upropastiti i opoganiti sve . "  Danko Popovic -Knjiga o Milutinu
Pogledaj profil GTalk
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Krajnje beznadezan


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 12728
Zastava germany
OS
Windows Vista
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.13
mob
SonyEricsson k800i i D820
:boxing: Ja sam Sam Sasa Krajnc-  Zemunka - napisala sam knjigu Princeza Trotoara, odrasla sam na mitu o Ljubi Zemuncu, pored Arkana, Mijovica, Asanina, Vukotica, Cente.  .  .   Ko ima problem sa mojim likom i delom? Nemam nikakvu dodirnu crtu sa Albanskom mafijom i ne razumem zasto me iko pominje u tom kontekstu! Alo bre- pamet u glavu!

Dobro nam dosla... Saskice!  Daj nam malo pricaj sta ti znas o tome dali su oni suradjivali mislim Albanci i Srbi....
Tiger, pa znas kako je, novac me smrdi, a svi kriminalci su braca. Biti kriminalac, to je nadnacionalno...

To i ja uvijek kazem...kod kriminala nema nacionalnosti...€,$ to je religija njihova!
IP sačuvana
social share
Diskutiere nicht mit Dummen, sie ziehen dich auf ihr Niveau und schlagen dich dort mit Erfahrung!
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije


Sreća je kada ti smrt zakuca na vrata a ti nisi tu

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 15304
Zastava Сремска Митровица
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.13
mob
Alcatel 
To oko mister dolara važi i za političare.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zodijak
Pol
Poruke 3
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
Ne razumem dokolicare koji po pravilu misle da sve znaju . . .  Ali ne zelim ni ja bas da budem Sveti Sava iz oblasti kriminala! Albanski lobi je odavno najjaci u svetu, zasto se sad odjednom svi nad tom cinjenicom zgrazavaju? Heroin okrece zemaljsku kuglu! A u podzemlju ima vrlo naglasenih nacionalnosti. . . Hej , smrtnici, pa i forum vam se zove Burek
:wave:
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Inzistiram na gluposti

Zodijak Taurus
Pol Muškarac
Poruke 3429
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.13
mob
Nokia n80
Ne razumem dokolicare koji po pravilu misle da sve znaju . . .  Ali ne zelim ni ja bas da budem Sveti Sava iz oblasti kriminala! Albanski lobi je odavno najjaci u svetu, zasto se sad odjednom svi nad tom cinjenicom zgrazavaju? Heroin okrece zemaljsku kuglu! A u podzemlju ima vrlo naglasenih nacionalnosti. . . Hej , smrtnici, pa i forum vam se zove Burek
 :wave:
Što ti ne voliš burek?
albanci ili ne su samo kapljica u moru,
Pogledaj po SAD koliko ima članova bandi, cjela juga nema toliku vojsku.
Dok je siromaštva bit će kriminala, a kad krene na bolje onda više nije kriminal nego gospodarski interes.
al nemojte nikome reć Smile
IP sačuvana
social share
   
                              geopolitička konoba http://forum.burek.com/bistri-osvrt-i-jos-puno-toga-iz-geopolitickog-foruma-t422565.html
                   
                                Boljkot Slovenki do ulaska Hr u Eu ....Smile
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zodijak
Pol
Poruke 3
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
Ocigledno je da mesas pojmove- jedno su bande , nesto mnogo ozbiljnije je mafija... Procitaj Mafije sveta od Lopusine- mozda ti nesto bude i jasnije...
A burek neka jede Ramus Haradinaj sa ortacima iz ovk, sutra za dorucak, cim nevin stigne kuci!
Ja sam vise nekako za gibanicu po mogucnosti onu masnu , kako je bese jos zovu... Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 ... 12 13
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 24. Apr 2024, 01:58:41
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.078 sec za 17 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.