Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 27. Apr 2024, 14:10:45
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Napomena: Govor mržnje, uvrede i svako drugo ponašanje za koje moderatori budu smatrali da narušava ugled i red na forumu - biće sankcionisano.
Idi dole
Stranice:
1 ... 7 8 10
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Albanci s juga Srbije traže autonomiju  (Pročitano 10274 puta)
Krajnje beznadezan


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 12728
Zastava germany
OS
Windows Vista
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.3
mob
SonyEricsson k800i i D820
@tiger
Opet nisi dobro razumeo...pa ja ti o tome i govorim....ne kazem ja da ti ili bilo ko u Nemackoj treba da imate manja prava,ako ste njeni drzavljani-jednaki ste,hteo sam da kazem da u Srbiju niko ne dolazi,samo se odlazi,tako da u sustini samo Srbi se racunaju...procitaj malo bolje,rekao sam da im stranci(poreklom stranci),a Nemci po drzavljanstvu vade prosek...
Nisam ja nikome nikakva prava sporio,zato i kazem ovo za Kineze,drzavljani Srbije,kao i ja,sa istim pravima kao i ja,sto je i logicno i normalno,za 50 godina nama poprave prosek...oni ce biti Srbijanci,i kad se bude gledalo statisticki,bice Srbi nacija,prosek taj i taj,niko nece pitati ko je Srbin,a ko nije,svi cemo se racunati kao jedna  nacija,kao sto je slucaj sa Nemackom,Holandijom,Svedskom...e,o tome ti govorim...

Pa o istom sam i ja pricao...mislim neznam gdje drugacije govorim od tebe...nema veze kako god...uzasno je opsasno biti susjed albancima...ja sam bas sretan sto smo uz Srbe,barem cemo se uvijek malo prepirati kao neke babe... Smile
IP sačuvana
social share
Diskutiere nicht mit Dummen, sie ziehen dich auf ihr Niveau und schlagen dich dort mit Erfahrung!
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Superstar foruma


Nista

Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 82508
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.3
Интервју: Нагип Арифи, председник општине Бујановац
Статус Косова одређује статус општина на југу Србије
Ако дође до поделе Косова, тражићемо да се Бујановац, Прешево и Медвеђа припоје Косову. Лично верујем да до тога неће доћи



Бујановац – Мислимо да је, што се нас Албанаца тиче, Србија пропустила шансу приликом усвајања Устава што није предвидела регионализацију по принципу асиметричности. Тражили смо и тражимо примену реципроцитета. Тачније, да се све оно што се гарантује мањинама на Косову, гарантује и нама који живимо у општинама Бујановац, Прешево и Медвеђа. Мишљења смо да Косово иде добрим правцем према независности, уз надгледање међународног фактора. Али, ако евентуално дође до некакве поделе Косова, тражићемо да се ове три општине, сходно закључцима одржаног референдума 1992. године, припоје Косову. Ту нема никаквих дилема, иако верујем да до тога неће доћи, каже на почетку разговора за „Политику” Нагип Арифи, председник бујановачке општине, један од најутицајнијих чланова најјаче политичке групације Албанаца на југу Србије – Партије за демократско деловање, осврћући се на неке последње изјаве његових сународника.

Да ли је ово о чему говорите била тема прошлонедељних разговора у Приштини са косовским председником Фатмиром Сејдијуом и премијером Агимом Чекуом, када сте дали комплетну подршку свему ономе што они раде, укључујући и потпуну независност Косова.

У Приштини смо боравили, као високи представници Коалиције Албанаца Прешевске долине, Риза Халими, новоизабрани републички посланик, Скендер Дестани, председник Демократске уније долине, Шаип Камбери, председник ОО ПДД, и ја. Од председника Сејдијуа смо добили информације о разговору Београда и Приштине о будућем статусу Косова. А тај процес иде онако како то већински народ на Косову жели. Дали смо подршку јер, као што знате, одборници СО Прешева, Медвеђе и Бујановца су још 14. јануара 2006. године усвојили политичку платформу у којој је дата подршка критеријумима Контакт групе. Уосталом, независно Косово подржава ЕУ, Европски парламент, НАТО, САД…, сви главни актери међународног поретка.

Ваш сународник Сали Салију из Демократске партије Албанаца, која је бојкотовала републичке изборе, заталасао је јавност изјавом да је ово „источно Косово” и да је логично да се сада припоји Косову. Како коментаришете те изјаве?

– Чуо сам за такве изјаве, рећи ћу податак  да из те партије нису успели да добију ни једног одборника у СО, што значи да нису имали ни 500 гласова. Ипак, то су изјаве неких тзв. лидера и не бих их коментарисао.

Ипак, убеђени сте да ће Косово постати независна држава. Очекујете ли нека негативна дешавања на овим просторима после обзнањивања његовог коначног статуса?

– Мислим да ће Косово постати држава, и једнога дана биће, надам се, у добрим комшијским односима са Србијом. Међу грађанима се овде ништа негативно неће десити, добри комшијски односи ће и даље владати, осим ако се у те односе не мешају Приштина и Београд. Оптимиста сам да овде неће бити негативних појава.

Стално истичете да су вам права угрожена, како појединачна, тако и колективна, а на власти сте. Срби се жале да је на делу албанизација ових простора. Не прође, кажу, ни дан, а да не дође до смене у некој јавној установи, предузећу, где уместо директора Србина долази Албанац. Да ли је у питању реваншизам?

То причају највише они који су годинама били на функцијама, који ништа нису радили ни за Србе ни за Албанце. У јавним предузећима има Срба на директорским функцијама. Знам да су одавде упућиване такве примедбе Београду, што се тиче запошљавања, али када смо дали званичне податке међународним организацијама, људи у њима су се чудили, јер наводи нису тачни. У шест одељења у општинској администрацији на челу су троје Срба и три Албанца. У јавним предузећима је однос руководећих кадрова пола пола, док је број запослених 70 према 30 одсто у корист Срба. А тај однос у општини, што се тиче броја становника је обрнут.

Има примедаба да средства која добијате из републичког буџета усмеравате по сопственим критеријумима – 80 одсто у албанске средине, 20 одсто у српске.

Што се тиче улагања средстава у инфраструктуру, национална припадност није одлучујућа. Улаже се тамо где је најпотребније и где постоје пројекти. Тако, да и те примедбе не стоје.

Пре неколико дана десио се инцидент у општини Медвеђа. Три наоружана Албанца са Космета напали су српску породицу. Да ли постоји реална опасност да таквих инцидената буде више, па и на подручју бујановачке општине?

Осуђујем тај инцидент, као и све који се дешавају у региону.  Верујем да таквих инцидената овде неће бити, иако је незахвално бити потпуно уверен у то. Ипак, оптимиста сам,   надам се да у бујановачкој општини неће бити негативних дешавања, да ће грађани распознати шта је шта, и да ће надлежни органи, укључујући ту и нас политичаре, на прави начин одрадити свој део посла.


Izvor: Politika / Живота Матић
IP sačuvana
social share
"Narod je glup, a sad se buni zato što je glup. Pa ne možeš i biti glup i bunit' se što si glup."
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Krajnje beznadezan


Dolphins are gay Sharks!!!

Zodijak Sagittarius
Pol Muškarac
Poruke 11811
Zastava Vojvodina
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.3
mob
Nokia E50
Tipicno Shiptarska demagogija...ko ih ne zna...
Oni se sad pokusavaju sa nama igrati dobrog i loseg policajca-sistem "ja sam dobar i necu te tuci,ako mi sve lepo priznas,a ako ti ona budala dodje ubice te od batina"...
Kao ovaj je "umeren,realan"
"У Приштини смо боравили, као високи представници Коалиције Албанаца Прешевске долине".... :chuckel:loooolcina visoki predstavnici... Smile
Neka ih,nece oni sa Kosovom,sve dok im dobro ide posao u Velikom Trnovcu,a svi znamo o kakvom poslu je rec,zajedno sa nasim sluzbama..."BIA & UCPMB heroin Inc.limited"...dok ova firma bude bila rentabilna...nema frke dole,osim ova poneka explozija,cisto da se mi cudimo,kako to,a nasi dole... Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW GTalk Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


napred Partizan

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 1460
Zastava subotica
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.3
mob
Nokia 
To se verovatno decenijama pripremalo i razvijala taktika,mozda nismo imali pametne ljude,da deluju,da sprece to,saseku u korenu.Cini mi se da smo sve to sa Albancima mi sami dozvolili,kada smo mogli resiti-nismo.
IP sačuvana
social share
Sloboda roba da puze na istok po palubi broda koji plovi na zapad
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 8848
Zastava Србија - Београд
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.5.0.11
Треба бре сасећи наша говеда који сарађују у криминалу са шипцима! Лако ћемо са арбанашима после!
IP sačuvana
social share
Srbe treba staviti van zakona. Tu je sudac i overšitelj svaki onaj koji je i bjesnom paščetu. - Ante Starčević
U slučaju sukoba sa Srbijom nakon aneksije Bosne i Hercegovine Srbe treba masakrirati i proterati iz Hrvatske. - Josip Frank
Srbi u Hrvatskoj su Cigani, Vlasi i bog zna što, koji su s turskog koca utekli nama. Srbi su dakle Vlaški nakot zrio za sikiru. - Stjepan Radić

Tuđmanov cilj je bio rat po svaku cenu. Po tom njegovom konceptu trebalo je da Srbi nestanu iz Hrvatske - Josip Boljkovac, bivši ministar policije Hrvatske
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Krajnje beznadezan


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 12728
Zastava germany
OS
Windows Vista
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.3
mob
SonyEricsson k800i i D820
Треба бре сасећи наша говеда који сарађују у криминалу са шипцима! Лако ћемо са арбанашима после!

Onda pocni sa onima koji su u vladi...
IP sačuvana
social share
Diskutiere nicht mit Dummen, sie ziehen dich auf ihr Niveau und schlagen dich dort mit Erfahrung!
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

нећу жваку 'оћу кусур!

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 17546
Zastava Србија
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.02
mob
Nokia ispo iz modu
 Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Krajnje beznadezan


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 12728
Zastava germany
OS
Windows Vista
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.3
mob
SonyEricsson k800i i D820
Smile

Pa Twice gledao sam na RTSu onu skupstinu pa kada je izasao onaj jedan albanac da prica....ono je sramota za skupstinu da moze onako jedan ej jos albanac da prica u Srpskoj skupstini za nezavisno Kosovo...
IP sačuvana
social share
Diskutiere nicht mit Dummen, sie ziehen dich auf ihr Niveau und schlagen dich dort mit Erfahrung!
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 8848
Zastava Србија - Београд
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.5.0.11
Citat
Pa Twice gledao sam na RTSu onu skupstinu pa kada je izasao onaj jedan albanac da prica....ono je sramota za skupstinu da moze onako jedan ej jos albanac da prica u Srpskoj skupstini za nezavisno Kosovo...

Ето видиш на шта нас све терају.

А ако причаш о српским политичарима који не раде ништа...па ја би њих говњивом да могу...
IP sačuvana
social share
Srbe treba staviti van zakona. Tu je sudac i overšitelj svaki onaj koji je i bjesnom paščetu. - Ante Starčević
U slučaju sukoba sa Srbijom nakon aneksije Bosne i Hercegovine Srbe treba masakrirati i proterati iz Hrvatske. - Josip Frank
Srbi u Hrvatskoj su Cigani, Vlasi i bog zna što, koji su s turskog koca utekli nama. Srbi su dakle Vlaški nakot zrio za sikiru. - Stjepan Radić

Tuđmanov cilj je bio rat po svaku cenu. Po tom njegovom konceptu trebalo je da Srbi nestanu iz Hrvatske - Josip Boljkovac, bivši ministar policije Hrvatske
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Krajnje beznadezan


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 12728
Zastava germany
OS
Windows Vista
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.3
mob
SonyEricsson k800i i D820
Citat
Pa Twice gledao sam na RTSu onu skupstinu pa kada je izasao onaj jedan albanac da prica....ono je sramota za skupstinu da moze onako jedan ej jos albanac da prica u Srpskoj skupstini za nezavisno Kosovo...

Ето видиш на шта нас све терају.

А ако причаш о српским политичарима који не раде ништа...па ја би њих говњивом да могу...

Pa ja sam takodje da Kosovo nepostane nezavisno jer je za mene to cisto gluperisanje...ali veliki dio toga su bas Srpski politicari krivi ne veliki nego najveci ali sta ces nemoze se sada kada je sve gotovo skoro opet vracati na neke ljepse dane...
IP sačuvana
social share
Diskutiere nicht mit Dummen, sie ziehen dich auf ihr Niveau und schlagen dich dort mit Erfahrung!
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 ... 7 8 10
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 27. Apr 2024, 14:10:45
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.086 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.