Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 27. Apr 2024, 22:47:24
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 2 3 5 6
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: ADHD kod tinejdzera  (Pročitano 8060 puta)
Veteran foruma
Krajnje beznadezan


Пустињу краси то што се у њој скрива бунар!!!

Zodijak
Pol Žena
Poruke 12617
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Nokia 
Овај проблем уопште није за шалу, дакле треба га веома озбиљно (али не трагично) схватити и на време предузети неке мере.
Ми смо са нашом девојчицом имали такав проблем. Њена хиперактивност се састојала у неумереним физичким активностима (чак и за тако мало дете, а знамо колико је просечно дете активно), али и у несвакидашњим менталним активностима које су на крају ескалирале у тоталном изостанку сна. Недостатак сна је потом изазвао губитак апетита и тако се стање погоршавало из дана у дан. Страшно је гледати дете чије тело се ломи од умора, а мозак ради толиком брзином да имате утисак да ће да експлодира.
Супруг  је водио код више психолога и неуропсихијатара, радили смо јој еег и све могуће хормонске претраге и на крају смо дошли до једног психолога који нам је предложио терапију која је обухватала исцрпљујуће физичке активности  (планинарење, пливање, клизање на леду, плес), које потом прати играње шаха, свирање клавира, учење страних језика и сликање.И наравно, много пажње и разговора.
Кроз неколико месеци, ова треапија  је уродила плодом. Циклус спавања се обновио, време концентрације се повећало, менталне активности су се умириле, еег је био (скоро) нормалан, и ево до данас све је ок. Много је напора учињено са наше и њене стране јер имате утисак да мучите своје дете дневним активностима које на почетку трају  и по 20 сати, не би ли се некако "сломило" и вратило у нормалу.
Додуше,она  и данас обавља толико активности у току дана да је мени то још увек непојмљиво,али сада на то другачије гледамо и сматрамо то њеном предношћу.
IP sačuvana
social share
         

Ко не  жели да чује плач сиромашних, плакаће и сам, али га нико неће чути.

Ви  сте сви плодови истог стабла. Не поносите се љубављу према својој земљи, радије се поносите  љубављу за цели људски род.

Мудар  човек ништа не сакупља: што више направи  за друге то више има.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Krajnje beznadezan


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 11186
Zastava t
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.0.7
mob
Alcatel 258
Треба се обратити психологу, једноставно.

А сад доживљаји једног мог малог рођака који пати од тог поремећаја.
1-устане на сред часа, ако уради први задатак и смеје се осталим што нису урадили
2- ако не уради први, устане истуче овог ко јесте и узме његову свеску и опет говори да је он први
3- после 1 месеца 1ог разреда, пошаљу га код директора, мали попизди попне се на дрво неко високо 10 метара и неће да сиђе.
4. Зову му ћалета, и каже мали са гране да ће сићи једино ако тата удари учитељицу овај је као мало ћушне како су се договорили сса учитељицом  Smile
5. мали сиђе, одведу га кући, дају му нешто да се игра и почну да се деру на њега...погоди кеву неким роботом и попне се на кров шупе у дворишту.
Умоле га некако сиђе купе му шта све знам, одведу га код психолога, мали ненормално интелигентан, као пати од те хипер активности, ал овај подвукао родитељима да га не дирају као јер са таквима нема никакве борбе  Smile

Иначе мали, игра такве игрице на компу које ја после месец дана играња нисам контао, чита новине,туче све око себе, има браон појас у каратеу  Smile Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Krajnje beznadezan

Zodijak
Pol
Poruke 12846
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.1
Citat
каже мали са гране да ће сићи једино ако тата удари учитељицу
Citat
погоди кеву неким роботом

Bez uvrede , ali tako bih ga olesio , jedanput bi bilo dovoljno ... bio bi zlatan ...  Smile

Razmazena derista ... ne postoji lose dete, samo los roditelj ... pozdravi doticne ...
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Svedok stvaranja istorije


through stars we will navigate

Zodijak
Pol Žena
Poruke 20552
Zastava On an island in the sun...
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.1
ali sad stvarno..jesu li tebe tukli?
i zasto pricas o necemu o cemu nemas pojma..nemas dijete dakle ne znas kako je to kad djeca imaju problem skoncentracijom, ni zbog cega se on uopce pojavljuje
pa nemoj onda pricat svasta
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Krajnje beznadezan


Пустињу краси то што се у њој скрива бунар!!!

Zodijak
Pol Žena
Poruke 12617
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Nokia 
Овај поремећај се врло често брка са размаженошћу, мада...руку на срце, у долеописаном случају има и ње.
IP sačuvana
social share
         

Ко не  жели да чује плач сиромашних, плакаће и сам, али га нико неће чути.

Ви  сте сви плодови истог стабла. Не поносите се љубављу према својој земљи, радије се поносите  љубављу за цели људски род.

Мудар  човек ништа не сакупља: што више направи  за друге то више има.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Krajnje beznadezan

Zodijak
Pol
Poruke 12846
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.1
ali sad stvarno..jesu li tebe tukli?
i zasto pricas o necemu o cemu nemas pojma..nemas dijete dakle ne znas kako je to kad djeca imaju problem skoncentracijom, ni zbog cega se on uopce pojavljuje
pa nemoj onda pricat svasta

Mladja si od mene godinu dana .. ili mozda ti imas dete pa znas ...   Smile

To dete je razmazeno i bezobrazno ... mogu da to zovu kako god hoce , svako dete ima manje koncentracije i poremecaj paznje ... neki su samo vise, neki manje razmazeni ... to je sad samo trend ( mislim na Adhd ... )

I uopste ne pricam o brutalnom udaranju dece ...
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Svedok stvaranja istorije


through stars we will navigate

Zodijak
Pol Žena
Poruke 20552
Zastava On an island in the sun...
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.1
ne nemam dijete..pa zato i ne pricam i ne dijelim savjete o necemu sto ne znam
ADHD je "u trendu" Smile
aj dobro..mislim da ti ne shvacas da je to zaista problem..ne kazem da nema razmazene djec, ali negirat postojanje ADHD-a..mislim da si nesto malo probrkao..
procitaj sto pise iznad tebe
milsim da se odgoj ne bi trebao temeljit na batinama..ali mozda sam samo ja tu cudna Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Krajnje beznadezan

Zodijak
Pol
Poruke 12846
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.1
Slusaj ovako ... ko je rekao da treba temeljiti na batinama ?  Smile
( opet batine su gruba rec, niko normalan ne ostavlja detetu ni najmanju modricu )  ...

Cekaj da obrnem pricu, mozda zvuci smesno ali nikad nisam bio dobar na primerima ... odgajio sam dva kuceta , i povlacim paralelu, odgoj deteta je samo dosta kompeksniji , ima slicnosti ...

Imas komsinicu preko puta mene, uzela kuce , razmazila ga ... nije ga cusnula kad je trebalo i sad joj bukvalno ( ne salim se ) skace po glavi... da ti kazem nesto, to su dva upropastena zivota ...

Ja moje kuce na ulici sa gustim saobracajem setam bez povodca , dozivam ga tonom nista jacim od normalnog govora ...
Nisam ga 'tukao' ( koske lomio itd. ) ali sam je lupio po dupetu Kad je trebalo ... ne kasnije, ne pre ... nego kada napravi neko sranje ...

Dalje obrazlozenje ... mislim da su Amercki psiholozi izmislili taj Adhd , verovatno da bi kupili kintu sa lekovima i terapijom ...

Ja za razliku od tog deteta nikad nisam digao ruku na majku ili oca ... i onda imamo tvoj primer gde su moji hohstapleri koji su me 'tukli' i ostalu decu koja su mozda bolja od mene ...

A reci cu jos nesto o psiholozima, mozda lupam generalno ali to je moje licno iskustvo i to niko ne moze da porekne...
Imamo mi par prijatelja psihologa ( i to neki su decji ) , e bas njihova deca su ili antihristi ( citaj probisveti ) ili sisice blago receno , muska deca koja placu vise od devojcica Smiley

Vecina ljudi se ugleda na americki sistem vaspitanja ( iliti ne smes da pipnes dete ) a svi ih prozivaju kako su retardirana nacija ... dok imamo kineze i jevreje sa druge strane, koji imaju u svom drustvu brutalnu selekciju , i oni stalno idu napred ... ja sam cuo za izraz Ruska olimpijada iz matematike , ne americka ... Smiley

Za gadjanje majke ( u glavu ?? ) roboticem od plastike , koji moze da iskopa oko, brutalno bi kaznio dete ( ne batinama ) ali pitanje je da li bi se i to uopste desilo ....  Smile

To dete nije glupo, i ono zna jako dobro da iskoristi mane roditelja ... ne sme dete da diktira nista sve dok odraste , to se inace zove vaspitanje ... ako su mogli ljudi na taj nacin , sa tim nacinom vaspitanja , da opstanu, da budu zdravi i normalni, psihicki i fizicki ... moci cu i ja a moci ce i moje dete ako ga budem imao ... toliko
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Krajnje beznadezan


Пустињу краси то што се у њој скрива бунар!!!

Zodijak
Pol Žena
Poruke 12617
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Nokia 
 yourtoiletpaper
Постоји јако велика разлика између размажености, безобразлука и онога о чему сам ја писала. Ја сам пролазила кроз то, и још увек пролазим и веруј ми да тај поремећај није измишљен, а и није нимало пријатан.
IP sačuvana
social share
         

Ко не  жели да чује плач сиромашних, плакаће и сам, али га нико неће чути.

Ви  сте сви плодови истог стабла. Не поносите се љубављу према својој земљи, радије се поносите  љубављу за цели људски род.

Мудар  човек ништа не сакупља: што више направи  за друге то више има.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Krajnje beznadezan

Zodijak
Pol
Poruke 12846
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.1
Pricajte sta hocete , ne poricem da postoji hiperaktivnost ali sve takve primere koje ja znam, su razmazena deca ...
Uostalom ko od nas nije bio hiperaktivan kao dete, kome nije manjkalo koncentracije ?  Smile
Nikad niste bili nestrpljivi kao dete ?
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 2 3 5 6
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 27. Apr 2024, 22:47:24
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.092 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.