Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
2  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Acronis True Image 11 - Dugo ocekivano korak po korak objasnjenje...  (Pročitano 25220 puta)
09. Dec 2008, 12:39:16
Zvezda u usponu


Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 1454
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.50
mob
HTC Diamond
Pre pocetka namestanja molim vas da defragmentujete particije,scan-irate kompjuter antivirusom iz safe moda i ako budete sigruni da niste zarazeni onda krenite u pravljenju backup-a...Moj predlog je da procitate tutorijal,oborite Windows,instalirate programe koji su vam potrebni,drajvere za vase uredjaje i sve sto vi mislite da ce vam trebati...Zamolio bih vas takodje da pre pocetka procitate ovu temu koju sam napravio a zove se Sredjivanje XP-a...


1.Podesavanje Secure Zone-a: Smile
Pokrenemo program Acronis True Image 11 koji izgleda ovako :



Idemo na Tools - > Managment -> Manage Acronis Secure Zone . Dolazimo do Wizarda za namestanje Securiti Zone-a koji izgleda ovako kao na na sledecoj slici .



Idemo na Next.



Ovaj deo Wizadra nam pokazuje koje uredjaje vidi Acronis I pita nas na koji od uredjaja da smestimo Acronis Secure Zone.Kao sto vidimo,imam Disk1 od 5 GB(HDD),Disk2 od 80 GB(HDD) I Disk3 od 8GB(USB-Flash).
* Secure Zone je nova particija koju cemo napraviti I koja ce biti zasticena!Na njoj cemo smestiti celokupni sadrzaj C paticije(primarne),pa prema tome moramo da vidimo koliki nam je C sa svim instaliranim programima I driverim-a!Najbolje je da se Securitu Zone pravi tamo gde imate najvise mesta!

Ja cu Securitu Zone da napravim na Disk2(80GB)posto je to moj glavni HDD!Tu mi je I Windows!
Klik na Disk2 I Next me dovodi do sledecih podesavanja u ovom Wizardu!



Ovde nas Acronis pita “sa koje particije da uzmem slobodan prostor da bih napravio novu particiju-zasticenu(Security Zone)”.Najbolje je da to bude particija na kojoj imamo najvise slobodnog prostora.Kod mene je particija Muzika(E:) sa najvecim slobodnim prostorom tako da cu nju da izaberem I da kliknem na Next sto me dovodi do sledeg podesavanja:



Ovde pravimo novu particiju.Biramo velicinu Securitu Zone-a!Ja sam izabrao maximum posto mi je C preko 6 GB!Vama ce biti sigurno vece cifre ako imate visak slobodnog mesta.Najbolje je da Securitu Zone bude velicine zauzeca C particije.
*Velicina zauzeca C particije se gleda tako sto se udje u My Computer->Desni klik na C particiju->Properties..Broj koji pise pod Used Space je trenutno zauzece C particije I moja preporuka je da Securitu Zone bude te velicine!
Idemo na Next I dolazimo do sledeg pitanja:



Da li zelimo novonastalu particiju da zastitimo sifrom?”Ja cu odgovoriti sa NE,tj sa Do not password protection.Next…



E ovde nas Acronis-ov Wizard pita da li zelimo da se program Acronis True Image pokrece pre pokretanja Windows-a uz pomoc dugmeta F11 koje moramo da pritisnemo na tastaturi.
*Prednost ove opcije je ta sto se program moze pokrenuti bez ikakvih diskova I bez ikakvih disketa pre Windowsa I samim tim,ako napravimo backup C-a povratimo celokupnu stvar bez ulaska u Windows!Nadam se da ste razumeli a ako niste , videcete kasnije,kada to budem objasnio u praksi.:-)Takodje prednosto ove opcije je sto mozemo Windows vratiti za 5-10 min sa svim programima I svim drajverima ako je Windows “pukao” ili je zarazen,bez ikakvih diskova!
**Da napomenem samo:Koliko sam mogao da primetim,ova opcija izgleda da zeza na SATA diskovima!Sa P(ATA)je sve bilo ok,ali sa SATA sam nailazio na problem!Resenje nisam jos uvek nasao.Mozda sa najnovijim Acronis-om(Acronis True Image 2009) tog problema nece biti,ali nisam testirao!
Druga opcija oznacava negaciju prve!:-) Na vama je da odlucite.Ako stiklirate drugu opciju onda morate da udjete u Windows pa da tek onda pokrenete program Acronis I da iz njega povratite podatke.Ali sta cete kada Windows nece da se pokrene? :-)))
Next …



Dolazimo do kraja pravljenja Acronis Securitu Zone-a!Na ovom zadnjem Wizard prozoru vidimo sta smo sve kroz Wizard stiklirali I sta ce sada on uraditi.Znaci sve lepo pise pa ko “barata” bar malo engleskim jezikom,snacice se.Najbitnije je da ce mi se particija E: (Muzika) smanjiti sa 38,95GB na 35,42GB ali to ne znaci da cu izgubiti podatke sa te particije!
Idemo na Proceed ako smo sve lepo namestili…
*Kod mene je kada sam kliknuo na Proceed izbacio poruku da moram da resetujem sistem(na sledececoj slici)(ali kod vas mozda to nece traziti),zato sto mi je bio pusten Winamp I pesma koja je isla na njemu je bila iz particije sa koje sam uzeo slobodan prostor za Secure Zone.Nebitno je skroz,posto moze Securitu Zone da se pravi I u Windows-u(s’tim da ne koristimo podatke,dok pravimo Secure Zone,sa particije od koje uzimamo slobodan prostor) I pre pokretanja Windows-a!(kao kod mene sada).



Ovo smo zavrsili.Particija nam se smanjila a nove nigde nema.!Naravno da je ima samo sto se iz My Computer-a ne vidi.Nacicemo je u Acronis-u!I evo je ..


2.Pravljenje Backup-a…

E sada , kada smo to zavrsili idemo dalje.Pravimo backup naseg C-a gde nam je smesten Windows.Klikom na BackUp and Restore



dolazimo do sledeceg prozora :



Idemo na  Backup I pokrece nam se novi Wizard za pravljenje backup-a.Kada kliknemo na next u tom Wizadu dolazimo do sledeceg pitanja:



Selektujte sta zelite da backup-ujete(sacuvate kopiju toga)”.Izabracemo My Computer.Next.



Biramo Disks and partitions posto zelimo da sacuvamo kopiju podataka sa C(primarne particije).Next.



Biramo particiju C posto mi se tu nalazi Windows I idemo na Next.
*Imamo opciju Create an image using sector-by-sector approach , sto znaci vecu pouzdanost te kopije koju pravimo ali I vece vreme njenog pravljenja.Na vama je da odlucite a ja sam ostavio destikliranu tu opciju tj. nisam je ukljucio!



Ovde biramo fajlove koje ne zelimo da sacuvamo u backup-u.Po vasoj zelji ubacujte sta zelite da izbacite ali ja sam samo kliknuo na next posto zelim da sacuvam celokupan sadrzaj C particije,kakva je u ovom trenutku!Next.



Dolazimo do prozora Wizarda gde nas pita gde zelimo da sacuvamo backup C-a,tj Windows-a sa svim instaliranim programima I svim driver-ima.E tu imamo I nas cuveni Acronis Secure Zone koji smo malopre pravili!Njega I stikliramo(kao sto sam I ja uradio) I idemo na next.



Ostavimo “recommanded” opciju…Next..



Ovde imamo opciju da ostavimo sva podesavanja na default sto I ja preporucujem,ili da sami postavimo opcije(backup priority,compression level,itd)..Next.



Napisemo komentar(po zelji)…Next…



Ovde je opet kao I malopre opisano na jednom mestu sta smo birali kroz celokupan Wizard za pravljenje backup-a!Ako je sve ok,onda idemo na Proceed!



Operacija pocinje.I traje nekoliko minuta!
*Za one koji ne znaju: Sada pravimo backup celokupne C particije u zasticenu particiju (Secure Zone) koju smo napravili!
Kada se sve zavrsi,Acronis ce nam izbaciti mali prozorcic u kome ce nam reci da je sve zavrseno uspesno!Kliknemo ok I proveravamo da li u Securite Zone-u postoji backup.Evo slike I vidimo da je backup uspesno napravljen!



To je to!
Idemo dalje …

3.Pokretanje Restore funkcije…

Sada kada smo uspesno napravili backup C particije,pokazacu vam kako da je povratite iz Windows-a uz nekoliko klikova.Dobicete celokupan sadrzaj C particije,sa svim programima,podesavanjima,podacima koje ste imali pre pocetka backup-a.Pa da pocnemo.Znaci ovo radimo iz Windows-a!
Pokrecemo program Acronis True Image I idemo na Backup and Restore.Samo sto sada kliknemo na Restore(posto vracamo sliku C-a).



Dolazimo do Wizarda za Restore I idemo na Next.



U ovom prozoru Wizard-a moramo da nadjemo gde smo smestili backup.Nalazi se u Acronis Secure Zone,tako da cemo tu da kliknemo,kao sto sam I uradio!Next..



Ovaj prozor nas pita kakav Restore zelimo.Imamo 4 vrsta.Bilo koju da izaberemo imamo objasnjenje sta ta opcija radi(sto mi se jako svidja).Da ne objasnjavam svaku opciju ponaosob,posto nisu toliko ni bitne ako nam je vec Windows nesto poludeo Smile.Oni koji barataju malo bolje kompjuterom I engleskim jezikom sami ce “provaliti” opcije!Biramo 2 opciju a to je Restore disks or partitions.Next…



Biramo prvu opciju,tj NTFS(C:)! Next…



Na ovom prozoru Wizard-a Acronis nas pita : “Koju particiju zelite da obrisete I na koju particiju zelite da iz Secure Zone-a ubacim backup ?”
Ja biram NTFS(C:)posto mi je to primarna particija I nju zelim da izbrisem I da je restore-ujem. Next..



Acronis nas pita : “Da li je to primarna(aktivna)particija(particija gde se nalazi Windows)ili je to Logicka particija I samo zelite da povratimo podatke?” Posto restore-ujem C particiju,a to mi je aktivna particija I zelim da takva I ostane,biram prvu opciju.Next..



Na ovom prozoru Restore Wizard-a vidimo da nam Acronis objasnjava koliko ce nam zauzeti backup(minimum partitions size: 6.458GB)I pokazuje nam,bar meni,da je maximum koji moze imati C particija 7.814GB.Da vas ne zbunjujem sada,najbolje je da nista ne dirate I kliknete Next..



Biramo drugu opciju,posto nam je ovo C particija pa da pod tom oznakom I ostane.Next…



Acronis nas sada pita da li zelimo da restore-ujemo jos neku particiju ili ne.Posto ja to ne zelim I zelim da mi se samo C restore-uje,idem na drugu opciju (No,I do not.)! Next…



Kao I pri pravljenju backup-a kada nas je pitao za opcije(da li zelimo da ih menjamo),mi mu odgovaramo prvom opcijom a to je Use default options.Next…



I kao I uvek,Acronis nam sada objasnjava u jednom prozoru sve sto smo prosli kroz Wizard I ako se slazemo idemo na Proceed.
Treba nam nekoliko minuta(sve zavisi koliko je GB-a u pitanju)za povracaj Windows-a sa svim driverima I svim podesavanjima koje smo namestili!
E ovo je bio Restore iz Windows-a,a imamo I Restore koji mozemo da pokrenemo pre startovanja Windows-a tako sto pritisnemo na tastaturi dugme F11 .Kada stisnemo dugme F11 Acronis se pokrece I pita nas da li zelimo da pokrenemo Windows ili da pokrenemo Acronis.
Prednost ove opcije je u tome sto ako je Windows nesto poludeo,npr:Nece da se startuje,izbacuje greske,ne moze da nadje neka fajlove ili je zarazen virusom(C particija) vrlo lako mozemo sve da sredimo za nekoliko minuta uz pomoc ove opcije!
Znaci,stisnemo F11,izaberemo Acronis True Image za pokretanje I onda samo odradimo celokupan postupak Restore Wizard-a koji sam gore objasnio!I za nekoliko minuta imamo sredjen,novi,nezarazen Windows sa svim driver-ima,programima koje smo instalirali I podesavanjima u samom Windows-u!

Toliko od mene o Acronis-u!Naravno,on ima mogucnost snimanja podataka na DVD(imamo butabilan disk Windows-a sa svim programima I driverima I kada zelimo mozemo da povratimo podatke sa DVD-a.Postupak je slican kao I kod obicnog Restore-a sa hdd-a sto sam pokazao),USB-Flash drive(ako ploca podrzava butovanje sa “flesh-ke”mozemo Backup staviti na nju I da je napravimo butabilnom tako da na njoj imamo nas celokupan Windows(tj.C particiju)),ali cemo o tome drugi put.



Evo sta kaze Svet kompjutera o ovom programu :

Acronis True Image 11


“Panika oko mukom prikupljanih podataka uvek postoji. Bilo da posedujete kolekciju od 25.000 pesama ili koncentrat pincetom izabranih numera, šansu za gubitak voljenih bitova trebalo bi svesti na minimum. Isto svakako važi i za sve dokumente, crteže, modele ili snimke koje na kojima ste godinama radili, slike sa letovanja, pa i seminarske radove na temu „Jesen u mom gradu”... Takođe, tu je i nepisano pravilo semestarske reinstalacije Windowsa, u pratnji nekoliko gigabajta uslužnih programa. Rešenje, naravno, leži u redovnom bekapovanju ili low-level kopiranju celokupnog sadržaja particija na bezbednu lokaciju.
Instalacija Acronis True Imagea (nadalje TI) traje kao gladna godina! Ne, zaista, iskreno savetujemo da, kada pokrenete Setup, odete da prezalogajite nešto ili odgledate neki film. Kad se računar najzad restartuje i program konačno inicijalizuje, prvi utisak i ne uliva preterano poverenje. Razlog leži u relativno lošoj organizovanosti opcija i odsustvu bilo kakve intuitivnosti interfejsa. Na svu sreću, ovo je samo školjka, dok je sam program maestralno odrađen.
Posmatrajući „veliku sliku”, TI je sačinjen od četiri celine: bekap sekcije, raznih disk alata, sektora za zakazivanje različitih operacija i „opšti menadžment” i najzad Try & Decide. Poslednja stvar ima sličnu ulogu kao Windows Restore, što znači da možete bezbedno instalirati i testirati nov softver, jer se uvek možete vratiti na prethodnu postavku sistema. Ovim se takođe obezbeđuje i prilično bezbedno surfovanje, pošto po završetku web transakcija jednostavno možete izabrati da ne sačuvate načinjene promene. Da bi se sve ovo sprovelo u delo, prva stvar koju je potrebno obezbediti je Secure Zone. To je u suštini particija kojoj drugi programi nisu u stanju da pristupe, te joj je kao takvoj potrebno „čvrsto parče” magnetnog diska za kreiranje podrazumevane fajl strukture. Ovo je upravo i jedan od glavnih problema, jer se korisnici nerado igraju sa svojim fino podešenim poretkom particija. Iako je automatizovan postupak smanjivanja postojećih particija s ciljem kreiranja nove prisutan, većina će jednostavno zaobići ovu opciju.
U okviru Disk Utilities možete pronaći klasični File Shradder, DriveClanser i System Clean-up, čiji nazivi jasno govore o njihovoj nameni. Na istoj lokaciji se nalaze i operacije dodavanja i pripremanja fizički novog hard diska, pa i kopiranje celokupnih particija na drugi HDD. Kao i na ostalim destinacijama, i ovde se mogu pronaći detaljni log fajlovi sa svim dosadašnjim poduhvatima.
Suštinska grana TI-a nosi naziv Backup and Restore. Prilikom pravljenja sigurnosnih kopija, možete staviti akcenat na emailove i Address Book (prilikom reinstalacije sistema bar 90% ljudi zaboravi ove stvari), čuvanje svih podešavanja programa (Application Data), sadržaj celokupnih particija, CD medija ili ručno izabranih dokumenata. U ponudi je i sector-by-sector pristup kopiranju, što dodatno uliva poverenje.
Acronis True Image nesumnjivo je lider na polju bekap softvera i sa sigurnošću možemo reći da je rame uz rame, ako ne i bolji od popularnog Norton Ghosta. Nije na odmet istaći da je u programu podrazumevano i (de)montiranje (mountovanje) slika, izbor lokacija sa kojih se automatski vrši bekapovanje, enkripcija pri arhiviranju, kreiranje butabilnog Rescue diska, manipulacija inkrementalnim kopiranjem itd. Inače, tu su i čarobnjaci koji olakšavaju komplikovanije postupke, pa sa sigurnošću možemo reći da su programeri TI-ja svojski odradili posao.”

by goran988 licno ....  Smile Smile Smile Smile Smile Smile














Obavestenje: Poruka je preseljena od strane moderatora filip93 (Vreme: 09. Dec 2008, 15:46:06)
« Poslednja izmena: 09. Dec 2008, 12:41:30 od goran988 »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Pozadrav od vaseg ljubaznog komsije Milanman-a

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 1349
Zastava Kraljevo hometown,Nis fax
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.4
mob
Nokia 3120c
da da acronis...mlogo dombro programce
ja vise windows ne dizem,samo acronisovu sliku
za 5min sve ko po starom
a ne baguje
evo i danas cu...
IP sačuvana
social share
Herr Nikolic
Ja sam GENijE!!!Imam GENE od mame i tate!!!
Pogledaj profil Skype Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 3092
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.4
mob
Apple Iphone 5
Ako se nekom kojim slucajem ne pravi Secure zona, imam bootabilni Acronis koji se dize sa obicnog Cd-a i kada mi rikne Windows samo ubacim Cd, restorujem napravljeni backup i gotovo.E sad, kad budete napravili backup sistema fajl od backup-a mozete sacuvati na neku particiju.Taj fajl kasnije mozete prebaciti na DVD ili USB, ili da ga prebacite na drugu particiju(ne gdje je sistem instaliran) i jednostavno na taj nacin vratiti sliku.  Smile
IP sačuvana
social share



Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 1454
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.18
mob
HTC Diamond
Mislim da sam to napisao , ali ok je ! Naravno da moze sve to ...  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Krajnje beznadezan


Zodijak Scorpio
Pol Muškarac
Poruke 13400
Zastava Zemun
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.1
mob
Nokia 
A,da li je neko nabavio Acronis home 2009...posto sam ga,, nabavio,, Smile,interesuje me da li isto funkcionise kao i ovi do sada ili ima nekih promena Smile
IP sačuvana
social share
Onaj ko nadzire prošlost, nadzire i budućnost. Onaj ko nadzire sadašnjost, nadzire i prošlost.
George Orwell

Pogledaj profil Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Legenda foruma


Zodijak Taurus
Pol Muškarac
Poruke 31625
Zastava Beograd
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.62
mob
Nokia 6120
Tema ode na Tutorijale. Wink
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Supervizor foruma
Legenda foruma


Violence solves everything

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 33826
Zastava Srbija
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.4
mob
LG Nexus 5
Svaka cast na temi.  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 1454
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.4
mob
HTC Diamond
A,da li je neko nabavio Acronis home 2009...posto sam ga,, nabavio,, Smile,interesuje me da li isto funkcionise kao i ovi do sada ili ima nekih promena Smile
Naravno da jesam..Licno mi se ne svidja..Tek ga testiram...
@Crowz Hvala !!!

IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik


Zodijak Virgo
Pol Muškarac
Poruke 229
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.62
mob
Nokia E51, U8500
A ako uzmemo primer laptopa sa SATA diskom pod Vistom i zelimo da uradimo restore pomocu Acronisovog butabilnog diska, sta se desava? Koliko se secam, bilo je prituzbi o za*ebu...
IP sačuvana
social share
IT Iskustvo: Proporcionalno količini uništenog hardwera.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 1454
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.50
mob
HTC Diamond
Ja mislim da najnovija verzija Acronis-a ne zeza...E sada,nisam siguran 100 % siguran ...

A nemam lap-top da probam.. Smile  Nista ne gubis, pokusaj pa javi  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
2  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.104 sec za 18 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.