Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 28. Apr 2024, 23:26:22
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 ... 15 16 18 19
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Absint, gde i posto?  (Pročitano 75188 puta)
Zvezda u usponu


Sto se grbo rodi, vrijeme ne ispravi!

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke 1427
Zastava ~/Belgrade\Serbia\Europe\Earth
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Gecko 2009011913
mob
Apple 
Absent ima da se kupi u svakom bolje snabdvenom marketu, cena od 700 do soma, kako gde.

Ovaj nas je zivo sranje, ortak, ja i dve drugarice smo popili 6 flasi Absenta i ja sam to vece bacio minimum 20 pegli, ove ortakinje su i dobro prosle, posto nisu bile previse pijane, a za ortaka sam mislio da je umro, posto je zaspao u WC-u i nije se budio skoro dva dana. Inace toliko nam je i trebalo da se vratimo u zivot od jebenog Absenta kupljenog kod nas.

Nije bilo nikakvih tripova, nikakvih cudesa ili slicno tome, samo 70% alkohol.

A da ne pominjem to da sam bio pijan i cetiri dana posle toga, takodje sam licio na zombija, oci su mi bile crvene, usta modra i bio sam bled kao krpa.

Ovaj ortak nije dolazio dve nedelje u skolu posle toga...

da da kolega... isto se i meni desilo, samo sam ja imao osecaj kao da letim tj. lebdim... hehe opaka hemija
IP sačuvana
social share
.: nema granica ljudskoj gluposti :.
Pogledaj profil GTalk Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Supervizor foruma
Svedok stvaranja istorije


necu da ti kazem, chelavi...

Zodijak Libra
Pol Muškarac
Poruke 21969
Zastava La45.2590  Lo19.8330
OS
Linux
Browser
Mozilla (hardy)
mob
Apple iPhone 12, S21
U stara vremena se apsint kombinovao sa opiumom odatle i prica da on tripuje
prica da se od absinta tripuje nema veze sa opijumom vec sa tetrahidracanabiolom, ili ti THC-om. Thc je onaj sastojakmarihuane zbog kojeg "tripujes". posto je marihuana protivzakonita, i thc je kao sastojak morao biti izbacen iz pravog absinta, tako da je ostalo samo pice sa velikim procentom alkohola...
IP sačuvana
social share
- A robot may not injure a human being or, through inaction, allow a human being to come to harm
- A robot must obey the orders given to it by human beings, except where such orders would conflict with the First Law
- A robot must protect its own existence as long as such protection does not conflict with the First or Second Laws
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije


Записи из подземља

Zodijak Cancer
Pol Muškarac
Poruke 15651
Zastava Београд
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.6
mob
Samsung S8
Absent ima da se kupi u svakom bolje snabdvenom marketu, cena od 700 do soma, kako gde.

Ovaj nas je zivo sranje, ortak, ja i dve drugarice smo popili 6 flasi Absenta i ja sam to vece bacio minimum 20 pegli, ove ortakinje su i dobro prosle, posto nisu bile previse pijane, a za ortaka sam mislio da je umro, posto je zaspao u WC-u i nije se budio skoro dva dana. Inace toliko nam je i trebalo da se vratimo u zivot od jebenog Absenta kupljenog kod nas.

Nije bilo nikakvih tripova, nikakvih cudesa ili slicno tome, samo 70% alkohol.

A da ne pominjem to da sam bio pijan i cetiri dana posle toga, takodje sam licio na zombija, oci su mi bile crvene, usta modra i bio sam bled kao krpa.

Ovaj ortak nije dolazio dve nedelje u skolu posle toga...

da da kolega... isto se i meni desilo, samo sam ja imao osecaj kao da letim tj. lebdim... hehe opaka hemija

Kako god brate moj, ja to sranje vise ne pijem...
IP sačuvana
social share
Ako je nesto ocigledno, ne mora biti istinito.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Krajnje beznadezan


"During your life never stop dreaming..."

Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 10233
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.14
mob
SonyEricsson W800i
Sad sam se u nedelju vrno sa ekskurzije,u Pragu sam sabio 2 absenta,crna od 80 posto...zlo  Smile
105 kruna kosta mala flasica..to mu dodje nekih 4,5 evra,sve zavisi od kursa  Smile
« Poslednja izmena: 22. Sep 2009, 01:28:05 od boki_grobar »
IP sačuvana
social share
O Partizane,o sampione,uz Tebe uvek smo mi,zato pobedi!Pesme se ore,i baklje gore,jer mi smo tvoji GROBARI!
GNP!
2pac R.I.P.
Pile,brate,pocivaj u miru!
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Jet set burekdzija


Zodijak Leo
Pol Muškarac
Poruke 6809
Zastava Beograd,Vozdovac, Brace Jerkovic
OS
MacOS X
Browser
Mozilla AppleWebKit 531.9
mob
Nokia Neka stara nokia
Absent ima da se kupi u svakom bolje snabdvenom marketu, cena od 700 do soma, kako gde.

Ovaj nas je zivo sranje, ortak, ja i dve drugarice smo popili 6 flasi Absenta i ja sam to vece bacio minimum 20 pegli, ove ortakinje su i dobro prosle, posto nisu bile previse pijane, a za ortaka sam mislio da je umro, posto je zaspao u WC-u i nije se budio skoro dva dana. Inace toliko nam je i trebalo da se vratimo u zivot od jebenog Absenta kupljenog kod nas.

Nije bilo nikakvih tripova, nikakvih cudesa ili slicno tome, samo 70% alkohol.

A da ne pominjem to da sam bio pijan i cetiri dana posle toga, takodje sam licio na zombija, oci su mi bile crvene, usta modra i bio sam bled kao krpa.

Ovaj ortak nije dolazio dve nedelje u skolu posle toga...
au,zlo
6 flasi,ne moj da seres,pa to bi te ubilo bre...
ja kad god sam pio apsint,peglao sam

cak jedno vece,popio sam jedan apsint sa ledom (razblazen) i bio sam ovako i onamo pijan (a pre toga 3 dzeka,2 tekile i 2 piva),onda otisao na drugo mesto jos jednu tekilu i apsint...a taj apsint...zlo i naopako...nisam mogao da ga popijem na eks,pio sam ga sve mililitar po mililitar...mnoooogo je bio jak,ko zna sta su stavljali unutra...
nisam se setio kojim putem smo se vratili kuci,nisam se seti sta sam pricao kad smo se vratili kuci (iako se secam da sam peglao i pobio se sa drugom),a ceo dan sutra nisam nista radio...sedeo kuci,bilo mi je mnogo lose,bas sam bio malaksao...
IP sačuvana
social share
Edit by Belgrade: Linkovi i bilo kakvi drugi reklamni elementi nisu dozvoljeni u potpisima korisnika!
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik

Čovek , o kako to gordo zvuči !

Zodijak Cancer
Pol Muškarac
Poruke 249
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 8.0
mob
Nokia 6500
Zanima me, zna li neko koliko u pelinkovcu gorki list ima tujona?
IP sačuvana
social share
Човек, о како то гордо звучи!




КАТАРИНА РАДИВОЈЕВИЋ ЈЕ КРШ РИБА!
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


ma hajde bre

Zodijak Cancer
Pol Muškarac
Poruke 1730
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.80
mob
SonyEricsson C 905
Zanima me, zna li neko koliko u pelinkovcu gorki list ima tujona
Smile e neznam stvarno   Smile

Znam da ima bujon u corbi ... ali tujon u listu ... nesam znaja   Smile

Evo za tebe jedan ...

« Poslednja izmena: 02. Nov 2009, 23:12:49 od đemba »
IP sačuvana
social share
Crvenkapa posla kod babe pa je naletela na vuka,

Spasena je od Alibabe pa je zatim silovalo 40 hajduka ...

By Ljuba Moljac ... the legende died ...
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik

Čovek , o kako to gordo zvuči !

Zodijak Cancer
Pol Muškarac
Poruke 249
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 8.0
mob
Nokia 6500
Evo nešto o Tujonu Tujon je monoterpenoid poreklom iz biljaka roda Arthemisia i Thuja. Ove biljne vrste se koriste pri izradi brojnih alkoholnih pića kao aromatici i sredstva koja poboljšavaju ukus. Pretpostavljeno je dejstvo tujona slično dejstvu marihuane, ali interakcija sa kanabinoidnim receptorom nije dokazana u in vitro studijama. Dokazano je delovanje tujona na GABA receptore. Tujon deluje kao blokator GABA receptora i time izaziva depolarizaciju nervnih ćelija. Kao posledica delovanja tujona na GABA receptore javljaju se nemiri i konvulzije. Tujon deluje i na γ-ALA sintetazu pospešujući njeno delovanje pa samim tim i proizvodnju porfirina u većoj meri. Današnja upotreba tujona je ograničena kontrolom koncentracije tujona u alkoholnim pićima gde se on nalazi.

S kraja 19. i s početka 20. veka za pripravljanje različitih alkoholnih pića korišćene su brojne vrste biljaka koje su pićima davale aromu i ukus. Vrsta koja je najviše korišćena u ove svrhe je Artemisia absinthium (pelin, pelen, pelim) koja alkoholnim pićima daje gorak ukus i aromu. Jedan od najpoznatijih likera toga doba bio je absint. Od najranijih vremena se znalo da alkoholna pića kao što su absint ne samo da deluju sadativno (glavni efekat etanola) već mogu i da izazovu halucinacije, kako auditivne tako i vizuelne. Ovakvi efekti ovih pića su ih činila vrlo popularnim s kraja 19. i početka 20. veka u krugovima umetnika. Postoje dokazi da je Van Gog inspiraciju za svoja najveća dela tražio upravo u absintu, likeru smaragdno-zelene boje.Tujon je široko rasprostranjen prirodni proizvod pronađen u etarskim uljima biljaka iz roda Arthemisia, Thuja i dr. Tujon je monoterpen, sadrži deset ugljenikovih atoma i predstavlja prirodni proizvod koji je nastao biosintetski od izopentil-pirofosfata, jedinjenja koje je prekursor za sintezu brojnih terpenoidnih jedinjenja (steroida, pigmenata, politerpenoidnih smola itd.). Može se jednostavno dobiti iz prirodnih izvora destilacijom vodenom parom zato što je nerastvoran u vodi i isparljiv. Tujon ima snažan, oštar miris i ljut ukus. Bezbojan je i tečan i praktično nerastvorljiv u vodi. Rastvorljiv u alkoholu i nepolarnim rastvaračima LD50 s.k. u miševa je 134.2 mg/kg (Rice, Wilson 1976.). Oralno unošenje tujona u organizam rezultuje njegovom resorpcijom koja je veoma brza zahvaljujući tome što je molekul nepolaran pa prolazi kroz membrane enterocita slobodnom difuzijom. Nakon resorpcije, portalnim krvotokom tujon dolazi do jetre gde biva transformisan mikrozomalnim enzimima (uglavnom citohromom P450) i nakon obrade u jetri dolazi do njegove distribucije po čitavom organizmu.

IP sačuvana
social share
Човек, о како то гордо звучи!




КАТАРИНА РАДИВОЈЕВИЋ ЈЕ КРШ РИБА!
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 9062
OS
Windows Vista
Browser
Opera 9.80
nikada vise absint
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Krajnje beznadezan


Sreca je jedini udarac koji me je promasio...

Zodijak Taurus
Pol Žena
Poruke 10305
Zastava u mom svetu bez patnji,lazi i bola....
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.80
mob
SonyEricsson w350
ma ajde od jedne case se osecas kao da si popio gajbu piva...  Smile
« Poslednja izmena: 12. Nov 2009, 03:28:18 od c@ther!nee »
IP sačuvana
social share
I sve sto mogu i znam i kada osetim kraj iz sebe bar imam to sto bi svako pozeleo. I svaki svoj dan ja dobro pamticu znam, jer znam da prosla sam i sada spavam mirnim snom...
Pogledaj profil WWW GTalk
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 ... 15 16 18 19
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 28. Apr 2024, 23:26:22
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.084 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.