Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 26. Apr 2024, 11:54:51
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 2 3 5 6 ... 27
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: 3d studio max  (Pročitano 78507 puta)
Legenda foruma

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 41361
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0
Mogli bi da napravite neke ulicne elemente, kao na primer kontejner, autobusku stanicu, put, banderu...
Ako je nekom od vas mnogo dosadno, naravno; takve stvarcice bi meni mnogo koristile.
Ahe, toga imas na komercijalnim i nekomercijalnim stranicama. Sa tim na na nekomercijalnim moras mnogo traziti da dobijes dobru stvar a na komercijalnim to zna i kostati al su dobre stvari. A ako radis portofolio za sebe (koji ti naravno niko nece platiti), digitalac u ruke, setaj ulicom i trazi kontejnere, trafike i ostali namjestaj. Sa digitalcem skidas izgled (za model) i za Photoshop texture. Pa ako radis portofolio, nek vide da znas i modelirati a ne samo klik i render. A uz to i naucices dosta jer je modeliranje A i O u Maxu.
IP sačuvana
social share
Ako te uhvati bes ako stojis ti sedi,ako sedis ti lezi,ako lezis ti se polij vodom,voda ce da odnese tvoj bes...

Svest nije samo materijalna manifestacija, potrazi na interenetu

Dzoni, ne budi Kristal.

Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik


Zodijak Taurus
Pol Muškarac
Poruke 431
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.25
mob
Qtek 2020i
@bora111
U lepa zgrada, ali imam par primedbi:
primecuje ti se ponavljanje textura na stepenicama, ovde imas dobre texture: http://www.cgtextures.com/ pronadji koja ti treba i zameni ovu. Moras obavezno da promenis render, jer sa Scanline renderom iz maxa nista ne mozes da postignes> Preporucujem ti Vray, potrazi na torrentu Vray za max2008 ima sigurno. Uz to naravno moras da pogedas i tutorijale kako se barata sa Vray-em (nije mnogo tesko samo sto ponekad moras da koristis Vray Materijale). Zatim ubaci celu scenu u neku okolinu preko PS-a kao sto je Maradic rekao ili jos bolje uradi to direktno u Maxu jel ce onda prozori da reflektuju tu okolinu i bice realnije. I moras da koristis Bump mape> pogledaj na Google-u i bice ti mnogo jasnije. Valjda nisam mnogo smorio...
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu

Zodijak Sagittarius
Pol Muškarac
Poruke 1763
Zastava Srbija
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
Nisi, nisi. Dobri saveti. Ono na terasi je refleksija, nisu mi materijali bas dobri, ovo je u stvari samo probno renderovanje. Treba u celu scenu da ubacim jos nekoliko zgrada, i da zamenim materijale, jer su mi uglavnom losi. Neki materijali su iz maxa, a neke sam sam radio u Photoshopu. Neko je postavio dobar link za sajt gde ima da se skine fajl sa mnogo gradjevinskih materija, ali je nazalost velik 2.5 GB, a ja sam na dajlapu, tako da cu morati digitalcem da nadjem nesto sto mi treba u okolini
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 41361
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0
Evo jedan tutorial na Engleskom za V-Ray: http://www.aversis.be/tutorials/vray/index.htm
A V-Ray trazi na Rapidsh... + V-Ray, program nije velik, nekih 12 MB mislim. A za materijale ako nesto nemas pri ruci, isplati se malko experimentirati sa proceduralnim texturama u Maxu i koristiti ih kao bumb mapping. A sada, arhitektonska prezentacija i ne mora biti fotorealisticna, ranije su se radile makete koje isto su bile samo sive. Bitno je kao i na skicama imati poneku osobu ili vozilo da bi promatrac vidio razmjer.
IP sačuvana
social share
Ako te uhvati bes ako stojis ti sedi,ako sedis ti lezi,ako lezis ti se polij vodom,voda ce da odnese tvoj bes...

Svest nije samo materijalna manifestacija, potrazi na interenetu

Dzoni, ne budi Kristal.

Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik


Zodijak Taurus
Pol Muškarac
Poruke 431
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.25
mob
Qtek 2020i
@bora111
Da te ispravim odmah na pocetku. Moras da razlikujes Materijale i texture, Texture su samo slike (nekog zida, cigala, drveta), a materijali se prave u maxu koristeci te texture (slike). Znaci u maxu pritisnes "M" i otvori ti se "materijal editor" izaberes jednu od onih sivih lopti i dole otvoris "Maps" rollout. E sad u diffuse ubacis texturu koju zelis npr> a onda odes dole i u bump ubacis crno-belu mapu te texture npr> zatim odes skroz gore i tamo gde stoje specular level i glossines povecavas i jedno i drugo dok ne dobijes zeljeni odsjaj. Zato ostavi digitalac jer imas na netu mali milion textura i njihovih bump mapa.
Znaci kao sto sam ti vec dao:  http://www.cgtextures.com/ samo za texture, odi pa ces videti cega sve ima
i http://www.arroway.de/textures/en/index.html sajt sa texturama i njihovim bump mapama.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu

Zodijak Sagittarius
Pol Muškarac
Poruke 1763
Zastava Srbija
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.11
Stefan_Le te stvari vec znam, to je osnovno o materijalima (a znam i neke stvari i sto se tice maketarstva posto zavrsavam arhitekturu)
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu

Zodijak Sagittarius
Pol Muškarac
Poruke 1763
Zastava Srbija
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
Evo jednog modela koji sam uradio u cad-u, ali materijalizovao u max-u

Fajlovi prikačeni uz poruku (kliknite na slike za punu veličinu)

001.jpg
(20.97 KB, 800x600)
004.jpg
(20.62 KB, 800x600)
005.jpg
(26.31 KB, 800x600)
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik


Zodijak Taurus
Pol Muškarac
Poruke 431
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.25
mob
Qtek 2020i
A lepo lepo, a ovo je?
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu

Zodijak Sagittarius
Pol Muškarac
Poruke 1763
Zastava Srbija
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.12
Jedna mala nadstresnica koju moja firma treba da napravi. Nesto mi pade na pamet dok sam se bavio ovim. Da li je u maksu moguce napraviti supljikavi ili mrezasti materijal. Na primer, ovaj lim koji bi trebao da bude supalj, kod mene ima samo crne tackice, ali ne prave rupice, ili recimo, da li mogu da napravim zicanu ogradu. Dakle pitanje je, da li maks moze da pravi materijal koji je delimicno providan, a delimicno ima vidljiv materijal.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik


Zodijak Taurus
Pol Muškarac
Poruke 431
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.25
mob
Qtek 2020i
Moze, Moras da ubacis crno-belu mapu u polje "Opacity". Crne tacke na toj mapi napravice se providne a sve bele povrsine ce biti vidljive. Ako zelis da ti i te bele povrsine budu delimicno providne moraces da prefarbas mapu u Photo Shopu ili nekom drugom programu u tamniju belu-sivkastu.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 2 3 5 6 ... 27
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 26. Apr 2024, 11:54:51
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.22 sec za 17 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.