Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

 Napomena: Za sva pitanja u vezi kupovine novog hardware-a ili procene vrednosti i preporuke koristite - ovu temu

Spyware,sta je,kako radi,kako se zastititi? :: Kako rade mreze :: Burek Anti-virus software review :: Index tema koje ne treba propustiti

Idi dole
Stranice:
2  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: 2 graficke crkle za kratko vreme.. ?!?  (Pročitano 1163 puta)
20. Dec 2013, 17:15:25
Svakodnevni prolaznik


Zodijak Taurus
Pol Muškarac
Poruke 438
Browser
Mozilla Firefox 25.0
mob
BlackBerry PRC
Komp je star oko 6 godina, cini mi se, i koristio se uvek par puta nedeljno po 3-4 sata, nista posebno.. Word, internet, Winamp.

Gigabyte M52L-S3
AMD Athlon LE-1600         *temp ide oko 63-69 idle, oko 60 kad je cpu-fan na max 3200rpm.. to nije ok?
Kingston 1Gb 667Mhz CL5
GeForce 8400GS
SuperTalent cg-ma-1 400W napajanje
Hdd 250GB + DVD-rw

• Jednog dana krenu vertikalne linije po ekranu, i u Win i u Biosu.. Servis, drz' ne daj, crkla 8400GS, ne vredi popravka. Prodam je nekom liku, on je sredi, kaze radio re-balling i prodao dalje..

• Kupim ja polovnu nVidia 7600 tek da eto ima sliku za internet i word i winamp.. posle 10 dana crkne i ona, opet iste linije, prvo samo u Win a ne i u Bios, cackao nesto drajvere u Safemodu, onda nestanu pa se opet pojave kroz sat-dva.. Vadi.

• Onda kupim trecu polovnu nVidia EN6500.. evo radi, kuc kuc..

E sad.. mozda sam naboo polovnu 7600 koja je npr bila pecena u rerni pa drzala vodu dok neko ne kupi i proba par dana (pare legnu i cao djaci, nema reklamacije).

A mozda ima veze evo sa cime, pa mi recite sta mislite:

Pre nego je prva graficka crkla (8400GS) ja ubacim 1Gb Kingston ali 800MHz CL6! I lepo sve radilo jer ona zbog stare memorije radi na 667MHz a na toj frekvenciji je CL5 (tako pise u CPU-Z).. Da li sam ovo uopste smeo da radim i ima li logike ovo moje razmisljanje kako sam uradio? Dakle 667Mhz CL5 + 800MHx CL6 = 667MHz CL5.
Jer iako je komp radio, upravo 10-ak dana posle ovog "uparivanja" crkava prva graficka, pa druga polovna.. Tek onda sam izvadio jednu memoriju i onda treca graficka evo jos radi. Mozda je sve slucajka, ali da li je moguce da je mozda lose uparena memorja uticala da se dve graficke pokvare identicno? Da li je takva memorija mozda uticala na struju, napajanje.. mozda je vise vukla, 'bem li ga..?

Sad bih ubacio 2 identicna modula koja su kod mene odlicno radila 2 godine ali se bojim da opet 2 plocice RAM-a ne zeznu stvar (iako uparene), da li je mozda napajanje na granici snage i izdrzljivosti zbog kvaliteta/godina/snage/slabije struje u mrezi nekad, pa da preopterecenost zbog dodatnog 1gb rama utice na crkavanje graficke?

Juce sam merio unimerom - na molex-u je 5,75V i 12,2 valjda (vrcka malo gore-dole), a u uticnici u zidu napon je 212V kad ne radi TA pec a 203V kad radi pec.. Da li takav napon u mrezi drnda i kvari napajanje ili ono moze bezbedno da radi na 203V? Da li bi bilo dobro da se uzme npr neko LC420H-12 napajanje jer konfiguracija nije veliki potrosac ali ce biti novo napajanje, sa stabilnim naponima (ako su ovi izmereni uopste losi)?

Da ne kupim novo napajanje a ono crkava zbog napona u mrezi, da ne kupujem 500W a mozda nema potrebe za ovu konfiguraciju.. Jednostavno - sta vi mislite, da li sam nesto bio zeznuo sa "uparivanjem" memorije i da li bi investicija u napajanje bila pametna, da li bi promenilo nesto? Ako bi - kolika snaga je dovoljna i koje napajanje s obzirom na skromnije finansijske mogucnosti i uopste potrebu ove konfiguracije? Da li kod napajanje treba gledati active/pasive AFC zbog ovog napona 203-212V zimi, ili UnderVoltage protection.. Ja npr jacu masinu uspesno teram sa LC-500H-12 napajanjem.
« Poslednja izmena: 20. Dec 2013, 17:26:25 od moonray »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice


Sta ja radim ovdje?

Zodijak Taurus
Pol Muškarac
Poruke 918
Zastava Banja Luka --- REPUBLIKA SRPSKA
OS
Windows 7
Browser
Chrome 31.0.1650.63
mob
SonyEricsson T630
star hardver, polovan i to je to. crkava
IP sačuvana
social share
Sasa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik


Zodijak Taurus
Pol Muškarac
Poruke 438
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 25.0
mob
BlackBerry PRC
Znaci slucajnost je bila sto se to desilo bas sa 2 lose uparena rama?
A kako cenis ovo postojece napajanje, moze li da tera 2gb rama i neku novu graficku, najobicniju 5450, cini mi se da je ona tu low-end.. ?
Ili bi trebalo da razmisljam o novom napajanju zbog nizeg napona u mrezi i starosti?
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Clan u razvoju


Zodijak
Pol
Poruke 46
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 21.0
mob
Nokia C5-00
AMD Athlon LE-1600         *temp ide oko 63-69 idle, oko 60 kad je cpu-fan na max 3200rpm.. to nije ok?

Nije OK. To je previše.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik


Zodijak Taurus
Pol Muškarac
Poruke 438
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 25.0
mob
BlackBerry PRC
To je komp kod cure, juce upalim SpeedFan i CPU i GPU 71 stepen! A kuler se vrti 900rpm..
Podesim SpeedFan da vrti spram temperature i on ubrza na 3200rpm i tad bude u idle oko 60-61 najmanje, ali vrti kuler kao lud, pitanje koliko ce izdrzati.. A na kompu se radi samo word, firefox, tv kartica i muzika, znaci nikakvo opterecenje..

Pa sto onda greje toliko? Mozda bi trebalo termalna pasta da se zameni? Malopre sam procitao puno postova da ljudi time cesto nista ne dobiju, naprotiv, bude im visa temp nego pre zamene..
Ubacicu jos jedan ventilator da izvlaci vazduh iz kucista, mozda i to malo pomogne..
Opet ja ko pijan za plot - moze li napajanje da bude uzrok, nedovoljno volti?  Smile

P.S. A 40 i 43 stepena za c2d E4500 na idle, kako ti to deluje? Imam neki bolji kuler, da l bese CM Hyper nesto-nesto.. bio oko 1600din pre 5-6 godina.. ali su mu rebra puna prasine ko nista  Smile ne znam mogu li samo vent da skinem, a ne ceo kuler..
« Poslednja izmena: 20. Dec 2013, 21:21:52 od moonray »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Clan u razvoju


Zodijak
Pol
Poruke 46
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 21.0
mob
Nokia C5-00
Citat
Pa sto onda greje toliko?

Nemam pojma, ja imam sličan problem.

Citat
Malopre sam procitao puno postova da ljudi time cesto nista ne dobiju, naprotiv, bude im visa temp nego pre zamene..

Šta znam, ja sam stavljao hladnjak bez ikakve paste kad sam isprobavao neke procesore i nisam primetio veliku razliku.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice


<3TRANCE<3 forever

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke 881
Zastava Novi Sad
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 25.0
mob
Siemens C55
vec neko vreme se ne bavim ovime ali evo posto sam svratio... samo da ti kazem da je za AMD procesore posebno malo starije normalno da je idle temperatura malo veca tako da se ja ne bih zabrinuo ako pod opterecenjem ne prelazi nekih 70(75) stepeni optereti ga baci ga na 100% pa vidi sta se desava... termalna pasta POMAZE i svako ko kaze da se vise greje ili je kupio neku kinesku pastu za zube ili je nije pravilno naneo i pravilno vratio kuler... sto se memorije i grafika tice mislim da ne bi trebalo da bude veze ali nisam dovoljno kompetentan da govorim o tome malo sam ispao iz forme ali po tvom opisu vise mi lici da je problem bio upravo u grejanju grafika imao sam takvih slucaja ukoliko protok vazduha nije dobar(citam imas tv karticu kontam da je u prvom pci-u do grafike? i to hoce da zasmeta sem ako nisu pasivne grafike nisam obratio paznju) hoce da popucaju lemovi(pominjao si i rernu upravo za to sluzi)  Smiley sto se napajanja tice 400W treba da gura sve to sto si ti naveo bez problema pod uslovom da je ispravno naravno i treba da znas da to sto pise 400W u praksi nije tako tih 400 je maksimalna snaga a imajuci u vidu pad napona u kuci preporucio bih kupovinu nekog novijeg napajanja(nije velika investicija a zivot znaci)... sve u svemu stara konfiguracija ako vec hoces da je izvlacis kreni od napajanja to nikad ne moze da skodi  Smile
IP sačuvana
social share
Edit by chelavi1: Maksimalna dozvoljena velicina slika u potpisu je visina: 60pix, sirina: 468pix i velicina 20KB
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik


Zodijak Taurus
Pol Muškarac
Poruke 438
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 25.0
mob
BlackBerry PRC
S obzirom da je los napon u mrezi svi kazu da uzevsi to u obzir treba da uzmem lc600H, ne toliko zbog snage vec zbog bolje izdrzljivosti na takvoj mrezi.. Pa cu zameniti uskoro, ne moze sigurno da skodi a za 3.100 dinara i 2 godine garancije verujem da je solidna kupovina..
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice


<3TRANCE<3 forever

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke 881
Zastava Novi Sad
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 25.0
mob
Siemens C55
hahaha ja ga imam bas na ovoj konfi guram Asus h61m, intel i5, ati radeon hd7770, i 8Gb kingston hiperx blue ddr3 1600mHz bez problema i mogu ti reci da sam zadovoljan
IP sačuvana
social share
Edit by chelavi1: Maksimalna dozvoljena velicina slika u potpisu je visina: 60pix, sirina: 468pix i velicina 20KB
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik


Zodijak Taurus
Pol Muškarac
Poruke 438
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 25.0
mob
BlackBerry PRC
je l'pisti kad se iskljuci komp?  Smile Kazu da neki primerci ispustaju visokofrekventni zvuk..
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
2  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.067 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.