Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 25. Apr 2024, 06:30:13
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Napomena: Govor mržnje, uvrede i svako drugo ponašanje za koje moderatori budu smatrali da narušava ugled i red na forumu - biće sankcionisano.
Idi dole
Stranice:
1 ... 5 6 8
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: 12 banjaluckih beba  (Pročitano 27678 puta)
Udaljen sa foruma
Poznata licnost

Zodijak Libra
Pol Muškarac
Poruke 2823
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 7.0
Tragedija je da potpuno nedužni stradaju.Samo su se i u Vukovaru rađale bebe u vrijeme tromjesečne opsade.To su bila isto nečija djeca.Nisu naša djeca manje vrijedna od vaše i obrnuto.Onaj koji kaže ne zaboraviti pa vratiti spreman je opet pucat u nečiju djecu.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Tihi protest!

Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 5131
Zastava Majevica
OS
Windows XP
Browser
Google Chrome 1.0.154.36
mob
Ericsson T28
Slažem se sa tobom. Vjerovatno ćeš više o tome naći na nekom veliko hrvatskom šovinističkom forumu.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Poznata licnost

Zodijak Libra
Pol Muškarac
Poruke 2823
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 7.0
nisam šovinist niti posjećujem taj spomenuti forum.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Tihi protest!

Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 5131
Zastava Majevica
OS
Linux
Browser
Mozilla (intrepid)
mob
Ericsson T28
E vidiš ja tvrdim da si ti šovinista.

Da nisi , znao bi da su roditelji ovih beba bili po nacionalnosti Srbi, Hrvat i Bošnjaci.

Ti si jedna površan čovjek , koji eto samo reda radi nešto mora izvaliti.  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Tihi protest!

Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 5131
Zastava Majevica
OS
Linux
Browser
Mozilla (intrepid)
mob
Ericsson T28
Postavljanje spomen-obilježja za 12 banjolučkih beba
Datum: 17.12.2008 18:30
Autor: Tanja Kovačević

Stradanje 12 banjolučkih beba zbog nedostatka kiseonika 1992. godine u Kliničkom centru Banja Luka, jedan je od najstravičnijih zločina u proteklom građanskom ratu, rekao je predsjednik Republičke organizacije porodica zarobljenih i poginulih boraca i nestalih civila RS Nedeljko Mitrović.
On je na jučerašnjoj konferenciji za novinare rekao da će spomen-obilježje za 12 stradalih beba biti postavljeno 22. decembra na platou ispred Muzeja savremene umjetnosti RS.

- Spomenik je izrađen od visoko kvalitetnog materijala, a izgrađene su i prilazne staze i ploče sa osvjetljenjem. Biće postavljena i legenda ispisana na srpskom i engleskom jeziku. Novac za spomenik obezbijedili su grad Banja Luka i Ministarstvo rada i boračko-invalidske zaštite RS - kazao je Mitrović.

Prema njegovim riječima, ovo spomen-obilježje će biti simbol mira i brige, te antiratna poruka, koja kaže da se svi nesporazumi trebaju rješavati dijalogom.

- Braća i sestre nastradale djece će otkriti spomenik, roditelji će položiti veliku suzu sa 12 bijelih ruža i jednom crvenom, koja je posvećena 13. bebi, Slađani Kobas, koja je preminula 14 godina kasnije. Tom prilikom biće emitovan desetominutni dokumentarni film, koji predstavlja trajno sjećanje na preminule bebe - dodao je Mitrović.

Autor idejnog rješenja skulpture "Život", koja je posvećena stradalim bebama Maja Milić - Aleksić objasnila je značenje ove skulpture.

- Spoljašnji dio skulpture tumači se kao zagrljaj, fetus i nešto nježno, a ujedno predstavlja znak pitanja zašto se sve to desilo. To je jedan krug koji je nasilno prekinut, a u njemu se nalazi 12 elemenata koji asociraju na bebe i predstavljaju srž života - kazala je Milić - Aleksić.

Tadašnji načelnik Odjeljenja za dječije bolesti banjolučkog Kliničkog centra Miloš Bajić istakao je da ovaj spomenik treba da bude opomena da se to nikad nikom ne dogodi.

- Veliku tugu, jad i nehumanost tada sam ponio na svojim plećima, jer je 12 beba sahranjeno u jednom danu, od kojih je samo jedna imala ime, a druge ga nisu uspjele ni dobiti. Znali smo kako da riješimo problem i spasimo djecu, ali nismo imali čime. Vapili smo za pomoći, ali oni koji su trebali da nas čuju, nisu to učinili - rekao je dr Bajić.

Kompozitor pjesme "Dvanaest zvjezdica" Momo Nikić istakao je da je ova pjesma nastala u jednom dahu, da je snimljena u skoro nemogućim uslovima i da će ostati istorijska uspomena na 12 banjolučkih beba.
Mijatović

Komandir eskadrile i pilot Darko Mijatović ispričao je novinarima kako je ratne 1992. godine, bilo teško letjeti helikopterom preko neprijateljskih snaga da bi iz Srbije donijeli boce sa kiseonikom u Banju Luku.

- Sletjevši na aerodrom u Batajnici vidio sam avion u koji su bile natovarene boce sa kiseonikom, koje su trebale banjolučke bebe, ali taj avion nije imao dozvolu da poleti - kazao je Mijatović.
http://www.glassrpske.com/vijest/10/banjaluka/15393/lat/Postavljanje-spomen-obiljezja-za-12-banjoluckih-beba.html

I bilo je vrijeme da se oda počast tim malim nevinim bićima.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Poznata licnost

Zodijak Libra
Pol Muškarac
Poruke 2823
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 7.0
šta sam ja to površno izjavio i šovinistički.Pa bebe i u Vukovaru su bile različitih nacija.Ja ne govorim uopće o narodnosti i tko je tko već o žrtvama i to posebno djeci i nije važno čijoj.A ti si onaj junak što bi išao na Kosovo valjda gađat nečiju djecu.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma

...члан секције младих трезвењака...

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 37273
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.19
šta sam ja to površno izjavio i šovinistički.Pa bebe i u Vukovaru su bile različitih nacija.Ja ne govorim uopće o narodnosti i tko je tko već o žrtvama i to posebno djeci i nije važno čijoj.A ti si onaj junak što bi išao na Kosovo valjda gađat nečiju djecu.
nisi procitao sta ti je covjek rekao?

Citat
Ti si jedna površan čovjek , koji eto samo reda radi nešto mora izvaliti.
« Poslednja izmena: 18. Dec 2008, 18:00:54 od Raven_Claw3190900 »
IP sačuvana
social share
Prefer a feast of friends to the giant family
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Tihi protest!

Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 5131
Zastava Majevica
OS
Linux
Browser
Mozilla (intrepid)
mob
Ericsson T28
Tragedija je da potpuno nedužni stradaju.Samo su se i u Vukovaru rađale bebe u vrijeme tromjesečne opsade.To su bila isto nečija djeca.Nisu naša djeca manje vrijedna od vaše i obrnuto.Onaj koji kaže ne zaboraviti pa vratiti spreman je opet pucat u nečiju djecu.

Za nehrvate u vukovarskoj bolnici brinuo se hrvatski dr Mengele, dr Vesna Bosanac i nadam se da će za svoja dobra dijela prema Srbima odgovarati makar Bogu.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Poznata licnost

Zodijak Libra
Pol Muškarac
Poruke 2823
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 7.0
ti ne znaš tko sam ja i na koga mislim kad kažem vaša,ajde reci tko je kriv za umiranje beba u vukovaru,dubrovniki i posebno u sarajevu.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Tihi protest!

Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 5131
Zastava Majevica
OS
Linux
Browser
Mozilla (intrepid)
mob
Ericsson T28
Isti oni koji su vas poveli u rat za neovisnost , isti  oni koji su koristili  civilne objekte za ratne operacije. Pa onda svoje žtrve koristili za medijsku  propagandu.

A ja se upravo dopisujem sa jednom takvom žrtvom. Ti si šovinista i za mene je to dovoljno.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 ... 5 6 8
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 25. Apr 2024, 06:30:13
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.084 sec za 17 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.