Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 16. Jun 2024, 05:05:06
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
2  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Žurba može biti pogubna  (Pročitano 1080 puta)
25. Jun 2009, 09:06:34
Veteran foruma
Svedok stvaranja istorije


Ne Diraj Tigra Dok Se Igra!

Zodijak Cancer
Pol Žena
Poruke 23881
Zastava Izgubljena u vremenu i prostoru
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.64


Danas kao da svi nekud žure, svi jure, svi kasne, nikako sve da se postigne... Najčešće zato što se kasno počinje, uvek ima nešto preče, pa bude potrebno uraditi "samo još ovo" pre nego što pređete na nešto drugo ili nekud krenete, a i s tim već kasnite - i eto stalne žurbe. To povremeno dovede do pogubnih posledica.

Žurba je toliko postala deo naše svakodnevice da je podrazumevamo i zaboravljamo do kakvih posledica može dovesti. Evo primera iz života: devojka pretrčava ulicu da bi stigla do autobuske stanice, žuri pa ne ide preko pešačkog prelaza koji je udaljen dvadesetak metara, i udara je automobil koji vozi prebrzo (verovatno je i vozač nekud žurio). Automobil udarcem prilično odbaci devojku, tako da ona leži nasred ulice, bespomoćna, i krvari. Policija brzo zaustavlja saobraćaj kako bi se obezbedio prolaz za kola hitne pomoći, nekoliko autobusa se naređa i svi strpljivo stoje sa strane i čekaju (vozači autobusa su pootvarali vrata, tako da putnici koji to žele mogu da izađu), drugi automobili stoje i čekaju, već se čuje sirena kola hitne pomoći, a jedan vozač kamiona baš tada reši da ne može da čeka i pokuša da napravi polukružno, i to na delu na kome to ni inače ne bi smeo, pa tako zapreči prolaz. Policija ga brzo sklanja, izgubljeno je nekoliko minuta dok se oslobodi prolaz za hitnu pomoć, devojku odvoze kola hitne pomoći (nažalost, ne znamo da li je devojka preživela, povreda je bila velika).

Žurba. Devojci se žurilo da dođe do autobuske stanice toliko da nije mogla da ode dvadeset metara dalje i preko pešačkog prelaza pređe ulicu, pa su je udarila kola. Vozaču automobila se žurilo pa je vozio prebrzo, i nije uspeo da zakoči na vreme. Vozaču kamiona se žurilo, pa nije obraćao pažnju na devojku koja na desetak metara od njega krvari na smrt, već je baš tada zaprečio prolaz kolima hitne pomoći. A koji je to razlog za žurbu toliko veliki da opravdava rizikovanje tuđeg ili svog života? Mogao bi se naći neki, sigurno, kao kada pokušavate da nekome spasete život, ali najčešće se žuri zbog mnogo banalnijih stvari, da i ne pominjemo nebrigu o mogućim posledicama, kako po nas same, tako i po druge.

Molimo vas: usporite malo. Krenite na vreme, pokušajte da ne dovodite sebe u situaciju da na silu uguravate "samo još jednu stvar" u ionako pretrpan raspored, pa da zbog toga kasnite, budete nervozni, žurite... Pokušajte da obratite pažnju na moguće posledice i po sebe i po druge, bez onog "ma neće valjda", "nisam valjda toliki baksuz", "toliko puta sam to uradila pa se ništa nije desilo...", jer je dovoljno da se desi jednom, pa da na duši nosite tuđi život ili izgubite svoj - i to jer ste se, recimo, predugo zadržali ćaskajući s prijateljima na Fejsbuku pa ste kasno krenuli. Žurbu nije uvek moguće izbeći, ali često jeste, kao što je moguće i biti pažljiviji i tako izbeći tragične posledice.



Izvor: Krstarica
IP sačuvana
social share
Ja sam andjeo sa neba i bezobrazna kad hocu, ja cutim, al` kad treba pevam danju pevam nocu, zahtevna k`o dete, a u dusi sam romantik, ja se klonim svake stete, al` za frkom sam fanatik


Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije


Zivot nam vraca ono sto drugima dajemo

Zodijak Leo
Pol
Poruke 22686
OS
Windows Vista
Browser
Internet Explorer 7.0
mob
Nokia 



Ja stalno negde zurim ,sve brzo radim ,brzo jedem ,brzo koracam i kad setam tj kad nemam cilji stalno sebe usporavam ali ne vredi .
IP sačuvana
social share


Kad pripadam tebi, tada pripadam sama sebi.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Jet set burekdzija

high prudence

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 9110
Zastava Amber
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.11
mob
Nokia 1800
Ja retko kad užurbano radim nešto... Ali zato moja keva stalno trčkara okolo naokolo. Uvek žuri, i uvek kasni negde.

"Ne brže od života"  Smile
IP sačuvana
social share
                                Someone stole my donuts, and now you're all gonna pay!                               
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije


Zivot nam vraca ono sto drugima dajemo

Zodijak Leo
Pol
Poruke 22686
OS
Windows Vista
Browser
Internet Explorer 7.0
mob
Nokia 


Zato si ti i opusten jer je tu mamica da sve stigne i postigne. Smile
« Poslednja izmena: 25. Jun 2009, 16:30:24 od lolana »
IP sačuvana
social share


Kad pripadam tebi, tada pripadam sama sebi.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Jet set burekdzija

high prudence

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 9110
Zastava Amber
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.11
mob
Nokia 1800
Ja nemam veze sa njenim obavezama i planovima, isto kao što nema ni ona veze sa mojim...  Smile

Često joj pomažem (majka je to) ali i pored toga ona bi da uradi sve za jedan dan, i kod počne nešto ne završi nego se seti da ima preča posla. Nedostatak organizacije je njen problem. Ja sebe vrlo pristojno organizujem i čak i da žurim negde ne ponašam se polu-histerično i unervoženo.
IP sačuvana
social share
                                Someone stole my donuts, and now you're all gonna pay!                               
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije


Zivot nam vraca ono sto drugima dajemo

Zodijak Leo
Pol
Poruke 22686
OS
Windows Vista
Browser
Internet Explorer 7.0
mob
Nokia 



Ja sam isla na jogu i meditaciju ali to me jos vise ubrzalo  Smile
IP sačuvana
social share


Kad pripadam tebi, tada pripadam sama sebi.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Jet set burekdzija

high prudence

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 9110
Zastava Amber
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.11
mob
Nokia 1800
Ha! I moja keva ide na jogu, upravo je tamo.  Smile

Da mi nisi ti keva možda?  Smile
IP sačuvana
social share
                                Someone stole my donuts, and now you're all gonna pay!                               
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije


Zivot nam vraca ono sto drugima dajemo

Zodijak Leo
Pol
Poruke 22686
OS
Windows Vista
Browser
Internet Explorer 7.0
mob
Nokia 




Samo te citam i ne verujem sta sam odgojila ! Smile Smile
IP sačuvana
social share


Kad pripadam tebi, tada pripadam sama sebi.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Legenda foruma


Чувајте Љубав !

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 47209
Zastava Босна
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.11
mob
Samsung Galaxy S6 edge+
Не журим ни на шта и нигдје. Чак сам преспор и често превише одуговлачим.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma


Zodijak Sagittarius
Pol Muškarac
Poruke 42576
Zastava BG, Savski Venac
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.11
Kao osoba sam uvek gledao da na mesta gde trebam da idem ili gde trebam da budem uvek stignem na vreme upravo radi toga sto nisam osoba koja voli da ima stresove ako negde kasnim ili tako nesto.

Oduvek sam koristio dedinu izreku " Bolje ja da cekam na nekoga, nego da neko ceka na mene jer ja zavisim od njih a oni ne zavise od mene "

Nikada nisam voleo da kasnim posto mi je to uvek stvaralo nervozu i uvek se desavalo da nesto zaboravim u toj zurbi i da onda, iako sam stigao na vreme, budem nervozan jer sam zaboravio nesto veoma vazno.
IP sačuvana
social share
Bolje da me mrze zbog onog što jesam, nego da me vole zbog onog što nisam

Pogledaj profil WWW Twitter
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
2  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 16. Jun 2024, 05:05:06
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.081 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.